Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [challonge] RemiliaNajlepszaTouhouuuuu - Wielki turniej PoFV 2016! (Przeczytany 5489 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: [challonge] RemiliaNajlepszaTouhouuuuu - Wielki turniej PoFV 2016!
Odpowiedź #15
Bardzo dobry turniej, organizowany przez równie fajną osobę :3 gratuluję Edamowi bo faktycznie niszczył jako Cirno, nie polecam poczuć (i przy okazji sobie przedostatniego miejsca, zawsze mogło to być ostatnie xD)
Anyways, co z kanałem? Bardzo fajnie się tam siedziało i gadało o wszystkim, propsuję pomysł aby zostawić go pod znakiem feel-free-to-enter i w miarę możliwości utrzymać taką atmosferę o jakiej wspomniałeś, Scarpi :P luźna propozycja tylko, nothing more.

Odp: [challonge] RemiliaNajlepszaTouhouuuuu - Wielki turniej PoFV 2016!
Odpowiedź #16
@Wercik96 Uważam podobnie :D

Dzięki temu kanałowi mogłem poznać ciekawe osoby, oraz udoskonalić swoje umiejętności w PoFvie i nie tylko. Nawet przekonano mnie tam do bijatyk touhou (za którymi jakoś do tej pory nie przepadałem >.<). Szkoda byłoby zrywać tą znajomość :C
Był to mój pierwszy turniej w jakim miałem przyjemność brać udział i który sprawił mi tyle frajdy. Z zajętego miejsca jestem zadowolony, aczkolwiek mogłem się trochę bardziej postarać. Żałuje jedynie że nie udało mi się zmierzyć z resztą uczestników.


PS. Kiedy następny turniej ? xD
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2016, 08:54:43 przez Misty

Odp: [challonge] RemiliaNajlepszaTouhouuuuu - Wielki turniej PoFV 2016!
Odpowiedź #17
Ja nie dałem rady zagrać przez to że Netiaspot jak zwykle był pedałem i przekierowanie portów jest niemożliwym zadaniem.
Jak zazwyczaj z resztą. Fajnie że mimo docinek ze strony pewnych ludzi, turniej okazał się jednak udany.

Powiem tak, jestem wielkim miłośnikiem dobrego majonezu.

Odp: [challonge] RemiliaNajlepszaTouhouuuuu - Wielki turniej PoFV 2016!
Odpowiedź #18
To już wszystko zależy od Oni-Miko, który jest tam adminem, oraz od tego, czy wam chciałoby się tam wchodzić. Takie chaty mają tendencję do szybkiego umieraniu po spełnieniu swojego zadania :P Ja zamierzam tam jeszcze przez jakiś czas przebywać, jeśli inni zdecydują się na to samo, to pewno troszkę jeszcze postoi ^^

PS. Kiedy następny turniej ? xD
Według kanonu touhou za następne 60 lat. Ale jako że fanon też jest fajną rzeczą, to kto wie. Może Scarlet PoFV Tournament mógłby zostać nawet co 3 miesięcznym incydentem =)

Ja nie dałem rady zagrać przez to że Netiaspot jak zwykle był pedałem i przekierowanie portów jest niemożliwym zadaniem.
Jak zazwyczaj z resztą. Fajnie że mimo docinek ze strony pewnych ludzi, turniej okazał się jednak udany.
Do pofva nie trzeba wcale przekierowanych portów. Hamachi to protip :D
Docinek żadnych nie słyszałem. Zapewne płynęły ze źródeł, którymi nie warto zawracać sobie głowy ;)

Odp: [challonge] RemiliaNajlepszaTouhouuuuu - Wielki turniej PoFV 2016!
Odpowiedź #19
Pomimo tego, iż moje łącze bardzo nie chciało bym rozegrał walki, to bawiłem się bardzo przyzwoicie.

Pod względami organizacyjnymi zrobiłbym trochę zmian. Polecam w przyszłych edycjach wyznaczyć jakieś miejsce na dane kontaktowe do zapostowania przez uczestników (np. zakładka Discussion na stronie turnieju), coby potem mieć pewność że da radę złapać osoby które nie bardzo chciały wchodzić na kanał. W powiązaniu z powyższym wydłużyłbym też jednak turniej o 2-3 dni, bo przy takiej ilości graczy jak się zapisali tydzień był raczej dolną granicą dla tych którym faktycznie zależało by rozegrać walki - a tak byłby bufor na nieprzewidziane okoliczności czy dodatkowa szansa na ściganie innych.

Co do bana na postacie, to w sumie zostaję przy opinii że twardy ban na wielką czwórkę to chybione rozwiązanie. Przez różne mecze źonglowałem kilkoma postaciami, konkretnie Reisen, Ayą i Tewi, z domieszką Yuuki i Lunasy raz czy dwa razy + Youmu jako "główna" postać w każdej walce. Różnica kompetencji w mojej grze Tewi i Ayą była tak duża, że IMO ucięcie najwyższego spośród tierów nie sprawiło że gra nagle stała się zbalansowana i wszystkie pozostałe postaci stoją na równi koło siebie w mentalności play-to-win - ale za to różnorodność stylów gry się zmniejszyła bo wyleciała ich czwarta część.

Polecałbym zatem jakieś ograniczenie typu tylko jedna dozwolona runda na mecz z użyciem postaci z wielkiej czwórki, coby wymusić wyjście ze strefy komfortu, nie tracąc jednocześnie na różnorodności (bo na balansie IMO nie ma czego stracić). Zresztą, jeśli ktoś walczy za wszelką cenę o pierwsze miejsce w lokalnym turnieju bez nagród do tego stopnia że nie może sobie pozwolić na urozmaicenie, to jego problem. Zresztą, ludzie i tak z tego co słyszałem brali najwięcej Reisen i Mystię zamiast trzymać się kurczowo Ayi, Yuuki czy Lunasy, więc z tier-whoringiem nie było problemu.

Oczywiście mimo powyższych daję zasłużoną pieczęć aprobaty. Nie przeszkadza mi nawet wieczne czwarte miejsce (na które zasłużenie zgałganiłem Ayą i Youmu w paru walkach), bo turniej dał mi świetną wymówkę by posocjalizować się z niektórymi osobami na nowo. Kolejna edycja oby jak najszybciej, coby zbudować stałą obsadę bywalców kanału (bo #ScarletGensokyo jest generalnie otwarte na ludzi).

  • Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2016, 13:43:01 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!
Touhou PvP i turnieje: https://kiwiirc.com/client/irc.rizon.net/#scarletgensokyo

Odp: [challonge] RemiliaNajlepszaTouhouuuuu - Wielki turniej PoFV 2016!
Odpowiedź #20
w sumie skoro ludzie piszą swoje podsumowanie to też to zrobię,

takie no było fajnie, czekam na kolejną edycję, to picków przeciwników no to bym powiedział że reisen była najczęściej wybierana, trochę mystii, parę yuuk, dalej no to prismriverki, z dwie cirno bo przeciwnik mirrorował i jedna czy dwie youmu na końcu.  Nie raz mecze były wyrównane i ledwo co wygrałem (czy przegrałem), bez dużej ilości fuksa raczej by mi się nie udało wygrać XD

Przystępując do turnieju nie wiedziałem czy tryhardować czy nie, ale w sumie uznałem, ah co mi szkodzi grać najlepsza postacią w pofv (tak to dla mnie cirno drugie miejsce ma), w końcu jest najsilsza to pewnie uda mi się coś zająć. Każdy mecz, rundę rozegrałem używając cirno (pozwoliło mi to że nie było ograniczenia na granie tą samą postacią) więc powiedzmy że był fun.  • Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2016, 14:05:27 przez 11dam

Odp: [challonge] RemiliaNajlepszaTouhouuuuu - Wielki turniej PoFV 2016!
Odpowiedź #21
Turniej był niezły. Sporo wyrównanych meczy, chociaż niektóre naprawdę niemiłosiernie się ciągły (ekhm so much Reisen), pamiętam że swego czasu na turnieju graliśmy na hardzie i (chyba) było ciut lepiej. Co do banów na postacie to też wydaje mi się, że limit mógłby być lepszy niż kompletny zakaz. No ale zasadniczo było przyjemnie, więc pewnie wezmę udział i następnym razem.

EDIT: All turniejowe achievementy przyznane.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2016, 19:13:52 przez Losik

There was a man who had everything
He met a youkai who knows everything
Now she has everything and he knows nothing.

Odp: [challonge] RemiliaNajlepszaTouhouuuuu - Wielki turniej PoFV 2016!
Odpowiedź #22

Kanał jak kanał. To czy będziecie na niego wchodzić czy nie to od was zależy. Kanał jest zawsze otwarty i można na niego wchodzić i organizować walki w PoFV, Soku, ULiL, kiedy chcecie (Wliczając turnieje).

Co do samego turnieju był spoko. Drugie miejsce też ok. Przeciwnicy dość wystarczająco silni i fajnie się grało. Jednak zalecam na takie turnieje zrobić czas do 1-2 dni max. Co do postaci, jeżeli 2 strona zgadzała się na warunki używania silnych postaci nie było by problemów.
...