Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Tora

1
Problem ładnie przedstawiony, ale pod spodem kryje się najzwyklejsza zasada nr 34.

Aż przypomniał mi się pewien fragment:
"Innym grzechom [niż pycha] nieraz towarzyszy poczucie jakiejś jedności - wśród ludzi pijanych czy nieczystych dochodzi do bratania się, żartów i przyjaznych kontaktów."
-- C. S. Lewis

Zgadzam się z tym i dla mnie:
to nadszarpuje wizerunek fandomu, czyniąc z nas jakieś zdegenerowane oblechy zafiksowane na punkcie lolitek...
To albo kanapowa halucynacja, albo po prostu zadajesz się nie z tymi ludźmi co trzeba :)

Polecam przejrzeć sobie twittery artystów, którzy faktycznie tworzą fantastyczne ero rzeczy (np. Niro, Utakata czy Karory), które potem fruną do kartonowego pudełka. Nawet z małą pomocą GT wyraźnie widać, jak wspaniale się przy tym bawią, otwarcie zapraszają na swoje stoiska na wydarzeniach bądź radośnie dyskutują o ulubionych bajkach.

Bardzo polecam takie podejście i drogę myśli.
2
Touhou Music / Odp: Music requester thread
I ja na necie byłem, z mlekiem kawę piłem,
A co żem wyguglował w linki umieściłem.
3
Świątynia Hakurei / Odp: Nowy serwer
@Kamruz, nieładnie dziubać zwłoki.
4
Touhou Music / Odp: Music requester thread
Nie przypominam sobie, żebym robił coś takiego od czasów naszej rozmowy o Madoce. Ain't you overreacting a little bit?
Właściwości chemiczne, punkt drugi.
5
Touhou / Odp: Imagination
A propos suszenia ząbków.


Moj fav.
6
Jeśli szukasz jakichś utworów, które mają odpowiadać twojemu gustowi, to jedynie youtube. Najłatwiej coś znaleźć ze względu na bogatą ilość tagów, wygodę odtwarzania, sugestie i ładne arty w wideo.
Ew. jak masz więcej czasu i miejsca na dysku, i chciałbyś stworzyć własną bazę utworów, to pobieraj toho muzę albumami. Serwisów kilka jest.

Jeżeli natomiast szukasz czegoś stricte do słuchania online to polecam Grooveshark. Jednak nie mam bladego pojęcia ile Toho muzy tam znajdziesz.
7
Świątynia Hakurei / Odp: Przedstaw się
Witajcie szanowne młodociane nołlajfy!

Widzę, że ciężko Wam w społeczeństwie i nie widzicie świata poza ekranem monitora, lecz naprawdę nie mogliście lepiej trafić. Tutaj, w doborowym towarzystwie i fantastycznej atmosferze, macie szansę naprawić swoje umiejętności interpersonalne i z uśmiechem spojrzeć na drugiego człowieka, jednocześnie pogłębiając swoją pasję do małych dziewczynek.

Na tym forum każdy da Wam coś od siebie: Smoku kulturę, Pooky ogładę, a Sephi umiejętność podrywu. Gdy zabraknie Wam słowa pisze z critzem, a gdy męskiej pociechy - ze mną. Potem, gdy zaczniecie poważnie się zastanawiać nad organizacją swojego lajfu - konsultujcie się z Kretonem.

Nie wstydźcie się też pytać o fap material, każdy ma go pod dostatkiem! Dla każdego coś się znajdzie ;3

Siadajcie i rozgośćcie się. Piszcie w tematach. Wpadajcie na kony. Rozkoszujcie się Touhou razem z nami.

P. S. Lubicie Bleacha?
8
Ah i biorąc pod uwagę to co wspomniał Critz, że w tej grze nie mamy już "touhou" w nazwie gry. Jest prawie pewne, że nie będzie to gra sprzedawana tylko w Japonii, bo to już nie jest "Eastern Project". Może nawet będzie na steamie biorąc pod uwagę to, że ZUN wspominał o możliwości wrzucenia kiedyś gry na platformę steam.
Więc być może ZUN udostępni to u nas i sprawdzi jak się to tutaj przyjmie kiedy gra już nie będzie grą orientalną a będzie po prostu grą. 
2:01 - 2:15, pisze wyraźnie "東方Project", więc gra jest częścią całości. Cała ta rozkmina jest inwalidą.

^teoretycznie tak, ale jest jeszcze opcja taka, że gra przyjmie się jak jakaś uboga random indie gierka.
Ludzie kupią, zagrają i odpuszczą, bo po co zostawać fanem gierki platformowej skoro tylko spinoff zostanie wydany tutaj.
Być może także wielu fanów odpuścić sobie grę z powodu "mainstreamu". Bo gra nie będzie już aż tak "japońska" "orientalna".
Raion, naprawdę sugerujesz, że wprowadzenie gry na szerszy rynek, a co za tym idzie zwiększenie targetu, wzmocnienie reklamy, wzbudzenie zainteresowania poprzednimi częściami itp. itd. może grze zaszkodzić? Pls.

Ogólnie jest kilka aspektów przez które gra może być nawet bardzo popularna początkowo ale w ogólnym rozrachunku może stracić. Właśnie na tym, że traci ten swój mocno orientalny aspekt (tzn. Touhou nie będzie już aż tak Touhou jak było wcześniej).
> hej, ja swoje Touhou pobrałem z torrentów, a Ty?
> ja kupiłem na Amazonie
> to twoje Touhou jest gorsze niż moje
9
PARTY HARD / Odp: Sytuacja Konwentowa
@Mayuki, +10 & piwo, exactly my thoughts.

Dobrze by też było wiedzieć jakich kierunków rozwoju oczekujecie. Nie mam na myśli jedynie rzeczy typu "mniej gimbazy" tylko raczej coś, co faktycznie i realnie da się zmienić. Nawet sugestie wzmocnienia nakładu pracy w tak trywialnych obszarach jak "więcej papieru w kiblach" będą dla mnie coś warte.
Dla mnie największą bolączką obecnych konwentów jest odchodzenie od tematyki M&A i japońskiej popkultury. Kiedy jadę na konwent mangowy czy, jak to często pisze w reklamach, "imprezę promującą kulturę kraju kwitnącej wiśni", to chcę widzieć atrakcje związane z chińskimi bajkami, cosplayem, japońską muzyką, grami wyprodukowanymi w Japonii, a inne tematy poznać pod interesującymi mnie kątem (np. anime, a fizyka). Dla tego chcę jeździć na konwenty, a kiedy program jest tym przepełniony to szansa, że znajdę coś dla siebie, jest duża. Kiedy widzę atrakcje związane z Marvelem, LoLem, brytyjskimi serialami, ogólnie tym co niejapońskie, to szlag mnie tafia.

Dla mnie najgorszym zeszłorocznym konwentem pod kątem atrakcyjności był Balcon: Animachina, gdzie WWFF wpadł na pomysł by rozszerzyć tematykę o bajki ogólnoświatowe. Siedzimy nad programem w kilka osób i jest rozkmina:
- Chcecie iść na panel o Cartoon Network?
- Nie...
- A interesuje kogoś Batman?
- -__-
- No to może... a nie, sorry, nie znam tego tytułu.
- To chodźmy do planszówki.

Pół konwentu tam spędziliśmy. Na Asuconie poszliśmy dla zabicia czasu na panel o bombie atomowej. Nie powiem, okazał się świetny, ale ludzi na sali było mało i aż naszła mnie refleksja: "Przyjechałem na konwent o chińskich bajkach i siedzę na panelu historyczno-wojennym? Naprawdę? Ok, bomby spuszczono na Japonię, ale tu mówi się o wszystkim przed wybuchem".
Albo nieszczęsny Doubleback II, gdzie poszliśmy sobie radośnie na kalambury, licząc na kalamabury z M&A, a okazały się ogólne.

Zapewne jest jak napisałeś, że orgowie chcą ściągnąć jak największą ilość ludzi wciskając to wszystko do planu atrakcji by dogodzić zainteresowaniom każdego uczestnika, "by każdy znalazł coś dla siebie". Ale dla mnie konwent tylko traci, staje się mniej ciekawy, rozwodniony, dla nikogo. Tani sikacz może i przejdzie przez gardło każdego, ale szkoda go pić. Na następną Animachinę nie jadę, a mam blisko.

Wolałbym, żeby ludzi na konwentach było mniej, a konwent ciekawszy (czyt. naprawdę ogólnomangowy), jeśli tak to ma wyglądać.

Właśnie, ciekawa kwestia, to plus chęć posiadania Touhou Rooma/Touhou Sleepa. Obiektywnie patrząc, fandom Touhou jest nieduży i niezbyt otwarty. Dlaczego więc uważacie, że to właśnie Wy zasługujecie na prywatną przestrzeń na konwencie, a nie grupa, która zajęłaby się dużo popularniejszą materią.
1. TH Room. Przede wszystkim dlatego, że można. Touhou jest na tyle duże i różnorodne, że można sprostać wymaganiom orgów i stworzyć 40+ godzin atrakcji, nawet jeśli wymagane są zapchaj-dziury. O rzeczach na topie, takich jak Bleach, Shingeki czy LoL, siłą rzeczy czegoś takiego zorganizować się nie da. Skoro jest możliwość, to czemu nie walczyć? Własny room jest jak miejsce w sleepie - nikt na niego nie zasługuje, ma je ten kto wywalczy.
2. TH Sleep. To już jest jedynie kwestia wygody i miłego spędzenia konwentu w gronie znajomych / ludzi o tych samych zainteresowaniach. Konwentowiczów przyjeżdża ile przyjeżdża, rzadko kiedy jest miejsce dla każdego, zagnieżdżenie się we wspólnym sleepie to rzecz trudna, ze względu na kolejki i różne czasy dojazdu. Ale to nie jest sprawa "fandomu", tylko zgrania paczki. O wspólny sleep, bądź pół sleepa jak jest mniej ludzi, można walczyć w legalny sposób, bez układów z orgami i chamskiego narzucania się się innym konwentowiczom ("to nasz kurwa sleep i chuj, wypierdalać").

Jeśli atrakcyjność konwentu można podzielić na formalną i socjalną, TH Room należy do pierwszej, a TH Sleep do drugiej. TH Sleep wynika logicznie z TH Roomu, ale w druga stronę nie jest to konieczne ;D
10
PARTY HARD / Odp: Konwentowe problemy
po odfiltrowaniu wszystkich paneli i wiedzówek dotyczących pozycji, których nie znam bądź znam tylko ze słyszenia (vide atrakcje o Bleachu, obecne na każdym konwencie, i na każdym konwencie przeze mnie z marszu filtrowane), pozostają atrakcje o tematyce yaoi, panele znajomych oraz góra 2-3 inne atrakcje, na które faktycznie bym poszedł.
Mam świetne rozwiązanie: obejrzeć/przeczytać Bleacha! Można się pochwalić na MALu najlepszą mangą i anime jakie kiedykolwiek powstały poza Rozen Maiden i jednocześnie zdobyć +2 do interesujących atrakcji na konwentach!

Dwie pieczenie na jednym ogniu
11
Świątynia Hakurei / Odp: Przedstaw się
Okaeri, anata :3 Gohan ni suru? Ofuro ni suru? Soretomo...

Spoiler (pokaż/ukryj)
12
PARTY HARD / Odp: Konwentowe problemy
A pieniądze rosną na drzewach, masz rację. ;)
I oszczędzać też trzeba mieć z czego~
Ogarnięty człowiek tyle bez problemu zgromadzi w ciągu 30 dni. Chyba, że czyjąś rodzinę ściga komornik, ale nie wnikam.
13
PARTY HARD / Odp: Konwentowe problemy
Mam dość płaceni 40zł + dojazd za socjal
Raz miesięcznie? Żaden wydatek, a nawet jeśli, to wystarczy zgłosić 2-3 lolatrakcje by zredukować koszty do dojazdu.
14
Touhou / Odp: Ulubione Postacie v.2
@Ktulu, pls, brzoskwinki > czokorożki >> ksionszki. Taka jest prawda objawiona i z tym się nie dyskutuje. Tak samo jak z tym, że Bleach jest najlepszą mangą na świecie.

@Arisu, Ktulu o tym wie :P Tkwi jednak w błędnym przekonaniu, że ktoś jest lepszy :|

@Pooky, argumentowałem swoje kilka stron wcześniej. Nie chce mi się powtarzać, tym bardziej, że moje favy od tego czasu prawie w ogóle się nie zmieniły.
15
Touhou / Odp: Ulubione Postacie v.2
W ciągu dwóch miesięcy można obejrzeć kilkanaście(-dziesiąt) M&A lub zagrać w Touhou milion razy, a konkretnie postaci zaskarbić sobie sympatię. I nie ma znaczenia czy nowy czy oldfag, favy zawsze mogą ulec zmianie (poza waifu z którą łączy nas święty węzeł małżeński).

Gorzej natomiast, że ten cały Kami (i nie tylko) nie argumentuje swoich wyborów tylko robi jałową wyliczankę. Nawet jednego biednego "lubię ją za xxx". Nie można ani rozpocząć z nim jakiejkolwiek dyskusji, ani go bliżej poznać, ani nic, cała idea forum psu w dupę. W takich tematach powinno się wymagać choć odrobiny własnego wkładu.

Skoro nadarzyła się okazja, pragnę wszystkim przypomnieć, że Tenshi to najlepsza dziewczynka.