Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale (Przeczytany 70092 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • adzi
  • [*]
Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #135
Zjemy coś z wami. Nagroda za suchara roku! Ja i mój nieregulowalny głośnik. Ale wciąż, ja umiem coś czego oni nie umieją. Mejbi.
 (do drwali)
-No, żart wam się udał.

-Psst. Yuukoma, umiesz latać? Bo jeśli tak, to wiesz co zamierzam. Fugas chrustas, wersja awioniczna.

  • Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2015, 21:11:23 przez adzi
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #136
O, świetnie. Teraz nie grożą nam drzewa, lecz ci, którzy je chcą ściąć.

...
- L-latać? W Wiosce czy gdziekolwiek, gdzie miałem szansę używać swoich mocy raczej latanie nie było potrzebne... - odparłem szybko, zakłopotany.
Mam owszem kilka planów, jak wydostać się z uformowanego kręgu, lecz latanie jest najlepszą solucją. Problem w tym, że szybko bym się zmęczył, a będąc nawet w pełni sił nie uznałbym moich, ekhem, ewolucji za latanie. Pora pomyśleć bardziej sytuacyjnie.
nihil novi but

  • adzi
  • [*]
Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #137
Yuukoma, proszę, nie bądź balastem. W przenośni, jak i dosłownie.

-W górę, a potem w poziomie. Nic szczególnego. Jakby co, to mogę cię podciągnąć, bylebyś też coś się unosił.

Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #138
Chcąc nie chcąc, trzeba wzlecieć. Inaczej możliwości ucieczki się skończą.
- Dobra, dobra! W górę i w poziomie... Nogami się jak najmocniej wybiję, ale co się nie uniosę, to ty masz wspomóc!

Prawdą jest, że latać nie umiem, bardziej będzie to wzbicie się. Liczę na Momotaro i na to, że mnie nie puści.

Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #139
Udało wam się zbić w powietrze i wyrwać się w ten sposób z otoczenia. Wprawdzie Momotaro nie był w stanie utrzymać Yuukomy zbyt długo w powietrzu, ale na tyle, żebyście zdobyli nad drwalami paręnaście metrów przewagi..

  • adzi
  • [*]
Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #140
-... to nie trwało długo. Ruchy!!! Pierwsza rzecz za którą zabieramy się po powrocie to twoje latanie!

Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #141
Ehh, po prostu zapomniałeś o tym wspomnieć podczas rozgrzewki-treningu. Oj, to teraz mnie łowca przyciśnie- skrzywiłem się.

- No to jedziem. - skondensowaną wcześniej energię teraz pożytkuję na bieg.
Zmęczę się prędko, ale jest to warte ucieczki przed hordą mężczyzn z siekierami.

Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #142
Yuukoma nawet nie zdawał sobie sprawy, jak dużo ma w sobie siły i energii. Może nigdy nie przyszło mu uciekać przed śmiercią od siekier drwali? Niemniej po chwili przyszłą wam odsiecz. Momotaro wyczuł ją wcześniej, natomiast dla Yuukomy była to mała niespodzianka. Co się więc stało? Między was i pościg wleciała niewidzialna jedna z wróżek i rozpłysnęła prez ułąmek sekundy bardzo jasnym światłem oślepiając drwali, którzy zaczęli na siebie wpadać, przewracać się i kotłować. Innymi słowy: kupiła wam więcej czasu, niż ten krótki przelot.
W dodatku Momotaro czuł coraz mocniej źródło magii. Stało ieruchomo w tym samym miejscu, co wcześniej, więc w obecnej sytuacji dotarcie do niego, nie powinno stanowić problemu.

  • adzi
  • [*]
Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #143
-Zdaje się, że zaraz ich zgubimy. Najpewniej zanim dobiegniemy do zamierzonego celu.

Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #144
Lot nie trwał długo, zaś po momencie za mną rozbłysło światło na ułamek sekundy.
- Błysk?? Czekaj... a mniejsza już z tym światłem, pędzimy w stronę źródła!!! - zaskoczony na chwilę, biegłem dalej wraz z Łowcą.

- Chwila chwila, blisko już do tego duuuużego skupiska magii??
Nie byłem pewien co stanie się pierwsze: zgubimy drwali, czy dobiegniemy do sprawcy całego zamieszania.

Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #145
Wasz przewaga nad drwalami ciągle rosła, a wy zbliżaliście się do źródła magii. Jednakże w umyśle Yuukomy zaczęły pojawiać się dziwne myśli. Zaczął mieć wątpliwości, czy to, co robią, jest na pewno dobre i czy intencje Momotaro są naprawdę słuszne. Nie wiedział, co tam czeka na nich w krzakach, ale pojawiłą się w jego głowie idea, iż trzeba chronić tej istory przed łowcą youkai. Sam Momotaro zaś wuczuł, że ktoś próbował użyć na jego towarzyszu magii.

  • adzi
  • [*]
Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #146
Noż bez takich!

(strzelam Yuukomie z liścia, a potem przyklejam mu równie zamaszystym ruchem amulet ochronny na twarz. W razie czego jeszcze jeden liść.)

Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #147
<for the record, wątpię, czy Yuukoma wpadłby w przemyślenia typu "chronić przeciwnika, który rozpoczął uproar - zgładzić swojego towarzysza", bazując na zachowaniu przez całą sesję, ale zwalam na magię>

Zatrzymałem się. W mej głowie zabrzmiała nutka wątpliwości.
- Chwilunia, do środka Lasu to na pewno niedaleko? Logiczne, że tam znajdują się najsilniejsze stwory, a ja, jak pokazało strzelanie kulkami, nie jestem dość przygotowany... W sumie nie mamy pewności, że za tamtymi krzakami znajdziemy tego youkai. A Momotaro zachowywał się do tej pory... jakoś.. walecznie - idee aż świstały mi w głowie.
- Wracajmy może do Wioski - rzekłem - zgodnie z tym, jak drwale nas ostrzegli--
Większość mego rozumu podjęła decyzję o powrocie. Do czasu, gdy poczułem ból - najpierw zabolał policzek, by przerodzić się w lekkie kłucie na czole. Natężenie bólu było do zniesienia, lecz nigdy jeszcze nie miałem tak skołowanego umysłu, jak teraz.

Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #148
<jeżeli MG uznał, że w twojej głowie pojawiły się takie myśli, to znaczy, że miał ku temu powód, nawet jeśli go jeszcze nie ujawnił>

Policzek od Momotaro sprawił, że myśli w głowie Yuukomy wróciły na właściwe tory. Zaś chłopak sam do końca nie wiedział, dlaczego w jego głowie pojawiły się takie wątpliwości. Całe te zajście trochę was spowolniło, a drwale już zdążyli się pozbierać. Niemniej źródło many jest już blisko i na razie się nie przemieszcza. Łowca youkai natomiast zauważył, że nie znajduje się ono na ziemi, lecz znajduje się paręnaście metrów ponad nią gdzieś wśród drzew.

  • adzi
  • [*]
Odp: [ex. 1.1] Zaginieni Drwale
Odpowiedź #149
-Wciągnę cię na drzewo, stamtąd spróbuj jakoś opóźniać tych nieszczęśników. Ja biorę grubą rybę!

(jak powiedział, tak zrobił)