Przejdź do głównej treści

Aktualności

 • Atak spam-botów... i po co...
  W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
 • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Tematy - Red Fedora

1
Touhou / Polska Touhou wiki – co z tym fantem?
Polska wiki o touhou jest słabym stanie. Przede wszystkim nie ma aktywnych użytkowników, a biurokraci ogółem zdematerializowali się. Jednak w szukajce łatwo na nią trafić i ma sporo materiału. Ma tłumaczenia i sporo opisów gier, aż szkoda by to było zakopać.
Coś z nią można zrobić tylko...

 • Nie wiem kto ma tutaj doświadczenia w pracy z wiki... Jako osoba która w tym sporo siedziała, potrafi zauważyć że jest bardzo mocno zapuszczona, a niektóre elementy wołają o pomstę do nieba. Brak tutaj nawet stron pomocy dla edytorów, czy nawet czegoś w rodzaju kanciapy.
 • Problemem jest też kłopotliwa rejestracja, wymagająca akceptacji z angielskiej wiki. Zabezpiecza ona co prawda przed spamem, ale skutecznie zniechęca do edycji.
 • Brak aktywnego biurokraty, czy nawet admina. To już ogółem paraliżuje wiele rzeczy, i uniemożliwia poprawki na stronie głównej czy nawet takie podstawy jak aktualizację newsów.
 • Konieczne by było wsparcie osoby dobrze znającej Japoński, by uniknąć wpadek z tłumaczeniami czy opisami imion. Tutaj często trafiały się potknięcia.

Ogółem koncepcje odbudowywania wiki mam dwie, a każda ma swoje wady i zalety.
 • Można skopiować jej teksty na wikię, i rozbudowywać tam. To dałoby wsparcie wikii, możliwość swobodniejszej edycji i ogółem czystą kartę. Z wad zaś... Skórka wikii oasis, która bezdyskusyjnie ssie. Do tego reklamy, i edytor wizualny który jest katastrofą.
 • Można też poszukać dawnych biurokratów i poprosić ich o prawa. Kanał IRC jest od wieków martwy, a przeszukiwanie i stalkowanie ludzi może być niemile widzane. Za to odpadnie robota z przeprowadzką.
To nie musi być na teraz i zaraz, ale moim zdaniem coś wypadałoby zrobić, nie sądzicie?
2
Nie bez powodu Touhou nazywa się  "przygodami małych dziewczynek w śmiesznych czapkach". Team Fotress nauczyło wszystkich doskonale, jak ważne są czapki w grach wideo, i dlaczego każda gra z nimi jest fajniejsza.
Ale nie która dziewczynka ma najśmieszniejszą?
Czy to Keine z małym domkiem na głowie? Futo z fezem godnym turka z pobliskiej kebabowni?

Moim zdaniem najśmieszniejsza jest jednak czapka Yuyuko.
Wygląda jak neeet który jest fanbojem dreamcasta, i była w komplecie z pidżamą. Yuyu wygląda o wiele dostojniej bez niej, ale wtedy nie byłaby Touhou.

A jakie jest wasze zdanie na ten istotny dla całego cywilizowanego świata temat?
3
Nie zrobienie wątku na temat Tego wydarzenia było błędem z mojej strony.
Zapowiadam że na ok 75% przybędę.
Miejsce to Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe na ulicy Bobrowieckiej 9 w  Warszawie.
O ile na poprzednich konwentach jechałem bywałem dla socjalu, tak tutaj widzę kilka punktów programu na które bardzo chciałbym się udać.
Link do strony wydarzenia.
Lista Obecności:
4
PARTY HARD / Gakkon 3 [26-28 Sierpnia 2016]
Być może dzięki temu tematowi temat dotrze do paru dusz więcej.
Na konwencie będzie organizowany Touhou Room przez konkurencyjną ekipę.
Ale nawet jeśli nikt nie jest nim zainteresowany, zapowiem na 100% swoją obecność.
Ktoś się zgłasza?

Lista Ofiar Obecności:
 • @Red_Fedora
 • @critz
5
Tytuł tematu może brzmieć trochę po grafomańsku, ale to nie jest istotne.
Seksualność jest jedną ze sfer życia człowieka na której większość ma obsesję. Jest wdrukowana w nasze instynkty i DNA. Przynajmniej u większości z nas. ;)
A fandom Touhou jaki jest każdy widzi. Jest bardzo ludzkim wytworem, co przekłada się na jego niedoskonałości, dziwactwa i seksualność. Materiał źródłowy z którego fandom czerpie inspirację, jest zupełnie niewinny. Fandom zaś w tej materii zdaje się być antonimem Kanonu serii. Z jednej strony to daje różnorodność i zaspokaja fantazje i wyobrażenia wielu fanów. Z drugiej jednak, to nadszarpuje wizerunek fandomu, czyniąc z nas jakieś zdegenerowane oblechy zafiksowane na punkcie lolitek...

Pytanie: Czy wg was to zjawisko jest korzystne, czy szkodliwe dla fandomu?
6
Touhou Music / Fanmade Touhou Music Thead?
Zauważyłem że brakuje tutaj dyskusji na taki temat... Trzeba to koniecznie zmienić.
Jakość themek w fanowskich touhou jest bardzo różna. Czasami jednak trafiają się czasem naprawdę dobre rzeczy. A właśnie macie swoje ulubione aranżacje czy themki z fanowskich touhou bądź ulubione aranżacje?
Ja tak na początek zarzucę Motywem z CtC... Cholera, nie dziwne że znajduje się obok oficjalnych motywów. Ok to aranżacja motywu Reimu z pierwszego Touhou, ale co to szkodzi? Ważne że naprawdę wwierca się w mózg i robi dziurę którą wlatuje i nie chce zbyt prędko opuścić czaszki. (Tak wiem że i tak wszyscy już to znają.)
http://www.youtube.com/watch?v=zphrWpK3fuc
7
Touhou / Paringi a Touhou
Już dawno nie robiłem takiego durnego wątku, tutaj nikt się nie przyczepi.
W każdym razie mimo że jest niedobór facetów, postaci i tak są łączone w pary.

Często te związki są kretyńskie i wyprute z jakiegokolwiek związku, byleby postacie zaczęły ze sobą spółkować/brać śluby/płodziły dzieci (LoL).  Jednakże może istnieją związki które mają sens i mogłyby naprawdę zaistnieć?

By nie zrobiło się za dziko, można by najpierw pogadać o jednej z częściej łączonych w pary z innymi postaciami, Marisy Kirisame?
8
Doujin Center / Nitroid [Platformer]
Niedawno trafiłem na taką platformówkę...
Niedawno postaniwiłem wypróbować, i mam trochę mieszane pierwsze wrażenia.
Grafika jest niezbyt spójna. Część rzeczy wydaje mi się wyrwana z innej parafii Np Sprite Nitori i Np takiej Tevi.
Muzyka która gra w grze wydaje mi się... Cienka. Takie nijakie, absolutnie niepamiętalne tło. Przynajmniej w Etapach do których dotarłem.
Zagadki raczej nie są zbyt wymagające, choć to było reklamowane jako platformowo-logiczna.

A wy co myślicie?
9
Touhou / Dlaczego Reimu stała się zołzą?
Ostatnio pachowa Miko została ofiarą nagonki medialnej ponieważ podziurawiła parasol za pomocą igły i po raz pierwszy od dawna zaczeła wypełniać swoje obowiązki.
Z tego powodu antyfani Czerwono-Białej dostali pożywkę i do tego wzrosła ich ilość.
Nie przedłużając, zacznijmy dyskusję na temat tego, czy Reimu jest/była/będzie wredną zołzą?
10
Centrum Pomocy Yagokoro / Forever Lame...
Jak w temacie, niestety jestem osobnikiem ostro zasysającym w Touhou i przez pół roku męczenia różnych gier żadnej nie przeszedłem na normalu.
Co mogę robić źle, i czy po prostu jestem beznadziejnym przypadkiem, czy po prostu robię oczywiste błędy które każdy widzi?
11
Taki luźny temat, mógłbym dać w Bazarze, ale stwierdziłem że potrzebny jest temat w innym dziale by obudzić forum.

Bez zbędnego już gadania, co powinno być wyróżnikiem dobrego przedstawiciela fandomu Touhou?
12
Archiwum / Touhou RPG Sessions - Offtop
Robię zawczasu temat na offtopic. Czuję przez skórę że się przyda.
13
Centrum Pomocy Yagokoro / Touhou a Pad.
Wiem to raczej pytanie z gatunku noobowskich ale ostatnio często korzystam z DualShocka 3 podpiętego do PC.
Sterowniki z których korzytam korzystają z Xinput więc są bindowane identycznie jak na padzie x360.
Jednak konfiguracja klawiszy jaka mi jest przypisywana jest naprawdę średnio wygodna, jaki układ by się nadawał na taki sprzęt?
14
Z początku chciałem po prostu wylać wiaderko pomyj na HM, lecz by temat pożył dłużej niż pięć minut, biorąc pod uwagę fazy księżyca, długość włosów Keine, zapach mydła wiśniowego, stan hemoroidów Raniona, owłosienie Rinosuke i parę pomniejszych czynników. Założyłem temat który od razu będzie służyć do wylewania  żółci na losowe aspekty gier.

Najpierw wyleję wiaderko pomyj na Beznadziejną maskaradę. "Duszki" postaci są naprawdę ładne graficznie, tła też i do tego o dziwo styl graficzny tła i postaci jest spójne, ale ja tu o grafice prawić nie będę. Bo nie ma się czego przyczepić (Udaję że portrety postaci nie istnieją).

Natomiast mechanika niestety odrzuca. Sam fakt ściągania postaci na środek mnie wkurza. Przez co precyzyjne trafienia szlag trafia. Do tego często powoduje to taką sytuację że jak za szybko popełnisz unik, to wrócisz z powrotem na miejsce z którego odskoczyłeś, przez co idealnie obrywasz. Niby pierdoła ale wtedy czujesz że gra robi sobie z ciebie jaja. To nie miłe. Reakcje też wydają mi się ociężałe. Jakby dziewczynki zapomniały łyknąć kawki na pobudzenie. No i same tępo gry.
Gra jest trochę za wolna, wiem że dzięki temu jest łatwiejsza. Ale ja bym wolał trochę płynniejszą rozgrywkę w zamian za szybsze tempo.  Co do balansu, coś mi pyłga, ale to może wina słabego skilla.... W każdym razie, o ile Unzan (Kumoi to tylko jego hitbox) wymiata, o tyle Futo zaskakująco łatwo dostaje wciry.
Po praniu jakie mi funduje w Ten Desires, oczekiwałbym nieco więcej. 
Na razie nic więcej nie wymyślę.
Ale trochę pomęczę też MoFa i ULiL, jak otrzeźwieję.
15
Touhou / [Głupawka] Agencja Matrymonialna Gensokyo.
Biedny Manosuke, mimo takiego wyboru nadal żyje sam...
A może po prostu nie umie sobie znaleść odpowiedniej osoby?
Kogo byście proponowali jako narzeczoną dla naszego ulubionego samca w Genso?

Czy może w Genso jest jeszcze inny samotna dusza która szuka drugiej połówki?

Niech głupawka miłość się roznosi!