Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Nieudane dziewczynki (Przeczytany 90665 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #90
Więc Yukari ją zjada...

  • JCD
  • [*]
Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #91

Pod względem powerlevelu... tak.
Pod względem charyzmy...IMO też.

heh

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #92
No i pod względem fajności

  • Ignuss
  • [*]
Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #93
I stroju też.

Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #94
Ajj tam Seiga fajna jest...
Ma boski nickname...

Oficjalny Wrigglefag

Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #95
^ to całe NyaNyan to taki archaizm na "Lady", tak tylko mówię gdybyś nie wiedział.

The Nyan Nyan (娘々) part of her nickname is an approximation of "Niang Niang", which is an archaic word for refering to an emperess, a consort, or a goddess.

no, coś takiego.

Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #96
Jak Mononobe no Futo (imo najbardziej nieudana w TD) może wykorzystać swoją moc feng shui? Nie za bardzo rozumiem.
  • Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2012, 15:37:21 przez Maluetar

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #97
co do Lejdi Nyan Nyan to ja bym aż tak jej nie dodawał mocy z tym przechodzeniem przez wszystko (ściana lasu ?)...to ciągle tylko 4 stage boss ^^'

also...ta czapa Futo nie za bardzo mi się podoba :/ podobna jest do tej, co nosił szef pomocników w łaźni Yubaby ze Spirited Away...o ile dobrze pamiętam oczywiście

Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #98
also...ta czapa Futo nie za bardzo mi się podoba :/ podobna jest do tej, co nosił szef pomocników w łaźni Yubaby ze Spirited Away...o ile dobrze pamiętam oczywiście

to rytualna czapka kapłańska.

Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #99
domyśliłem się; widziałem ją też na zdjęciach z ceremonii religijnych; ale nie zmienia to faktu, że mi się nie podoba :)

Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #100
Derpnięta nie jest żadna, może po za Mamizou (chociaż danmaku ma przefajne do patrzenia się na nie), a też za królikami nie przepadam.

Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #101
Ah. Postacie z TD.

Oceniając nie tylko wygląd, ale i opis, to nie podoba mi się z pewnością Yoshika i Tojiko. Pozostałe mi się podobają, po przeczytaniu ich profili, historii. Wypadałoby jednak więcej poczytać o zdolnościach panienek.

Chociażby zdolność Miko do słuchania ludzkich zwierzeń i pragnień (wiem, napisane jest, że "10 ludzi naraz", ale w opisie postaci jest o tym, jak słuchała problemów sług i udzieliła każdemu trafnej porady). Zna pragnienia i marzenia ludzkości, na podstawie czego wie o nim wszystko. (jedna z interpretacji, moim zdaniem takie właśnie opowieści dodają sporo magii w Touhou). Historia postaci też ciekawa. I wgl, Shikaisen - człowiek, który oszukał śmierć i się przed nią ukrył, który już nie żyje, ale jeszcze nie umarł. Podoba mi sie bardzo. Jej wygląd. Berło władcy ładne, miecz (podobno) ładny, włosy imitują uszy (zdolność słuchania) i te słuchawki też fajne (macie problem, jeśli Miku spaczyła wam wyobrażenia o dużych słuchawkach, ja je dalej lubię bardzo).

Futo? Może i nie jest fapalna, ale jednak, kontrola energii życiowej mi się coraz bardziej podoba. konkretniej - przepływu tej energii. nie zabije kogoś machnięciem ręki, może za to wzmocnić/osłabić chi w czymkolwiek i kimkolwiek, zakłócić przepływ życia. Może to mniej niż u innych postaci, ale nie moc, tylko finezja dla mnie jest ważna w ocenie zdolności.
Spoiler (pokaż/ukryj)
Kocham flanciowe 'kyuu', choć mogę się zgodzić, że obiektywnie nie jest tak oryginalne jak moc Yukari, Koishi czy choćby Parsee.

Mamizou w ogóle nie pasuje do serii. To pierwsza chyba postać extra, która nie ma ŻADNEGO związku z fabułą. I wygląda, jak ktoś powiedział, jak nauczycielka ze szkółki dla wiewiórek. Meganekko bue.

Tojiko za krótko widać i śmiesznie wygląda. Przywołanie pioruna nie brzmi epicko, z wyglądu kiepsko, jeszcze to czapkowe coś na głowie.

Yoshika? Czekam na fanowską teorię o jej pochodzeniu, bo na razie jest bezmózgim gnijącym zombie (wypowiedź Reimu z gry), bez historii, bez charakteru i bez... ale wygląd ok.

Kyouko. dobrze się wpisuje w schemat "boss 2lvl musi być randomem". Yamabiko - fajnie. Wygląd - może być. Futrzaste uszka - kawaii.

Seiga? Może być. Wiecie, dla mnie "przenikanie przez sciany" to również znaczy podłogę, sufit, wszystko. Jest jakby niematerialna. I potrafi przekraczać 'ściany" nie tylko materialne, może podróżować między światami, wymiarami, czasem. Cała istniejąca rzeczywistość, z której my znamy tylko trzy (no dobra, cztery) wymiary, jest jej dostępna. Chuj, że Yukari też to potrafi i jeszcze zmienia te granice. Seiga była człowiekiem, który osiągnął ten stopień. I nie jest przy tym duchem, tylko pustelnikiem - kolejna postać, która oszukała śmierć i stoi na granicy życia, otrzymując pewną nieśmiertelność (choć w taoizmie jest to najniższy stopień nieśmiertelności).

chyba tyle mam do powiedzenia. Zbieram więcej info do panelu, bo żeby poznać te postacie dobrze, muszę przejrzeć jeszcze trochę o taoizmie, feng shui, historii księcia Shoutoku, wejściu buddyzmu i taoizmu w Japonię itp.

Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #102
Seiga to Wicked Hermit, więc poza tym całym przenikaniem przez ściany, jak widzimy, ma też nieumarłego sługusa i jak to hermit (nawet jeśli spaczony), żyje znacznie dłuzej niż śmiertelnicy (może wiecznie jak się postara).
Więc nie jest jakoś strasznie słabo.

Futo- tak, shikaisen, to jest też całkiem niezłe.

Sulej, a miko, nie chodzi o to, że słuchawki nam się nie podobają bo są brzyskie czy bo przypominają vocaloid- chodiz o to, ze sa nie na miejscu w Gensokyo. to nie pasuje jakoś tak. skąd je ma, skoro właśnie została wskrzeszona? no, nevermind.

Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #103
może i nie pasuje, ale jakoś trzeba na samej dziewczynie pokazać słuchanie tych dziesięciu pragnień...moim zdaniem słuchawki to dość dobra alegoria :)

Odp: Nieudane dziewczynki
Odpowiedź #104
Sulej, a miko, nie chodzi o to, że słuchawki nam się nie podobają bo są brzyskie czy bo przypominają vocaloid- chodiz o to, ze sa nie na miejscu w Gensokyo. to nie pasuje jakoś tak. skąd je ma, skoro właśnie została wskrzeszona? no, nevermind.
Spoiler (pokaż/ukryj)

Jak Mayuki powiedział, są dobrą alegorią.