Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: RUMIA) (Przeczytany 159640 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: REISEN UDONGEIN INABA)
Odpowiedź #210
wszystkie dziewczynki w IN nie wiedzieć czemu ale są bardzo fajne (nie Wriggle, ciebie to nie dotyczy)

Huh, imo Wriggle jest jedyną dobrą postacią w IN (nie licząc postaci, które pojawiły się we wcześniejszych grach).

Spoiler (pokaż/ukryj)
Poziomu zj******* Reisen i Kaguyi nie da rady opisać słowami.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 17:47:08 przez Ignacy Przybylski
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

  • Xoth
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: REISEN UDONGEIN INABA)
Odpowiedź #211
++++++ Wygląd, bo tak
+Może charakter, chociaż wydaje mi się mdła...
+Umiejętność. Jedna z ciekawszych w całym Gensokyo

-Temat muzyczny. Po prostu kojarzy mi się z blokami reklamowymi...
-Jest przydupnikiem numer 2 pewnej nielubianej przeze mnie księżniczki
-Trudne do zapamiętania i wypowiedzenia nazwisko (chociaż nadal mam większe problemy przy np. Orin xD)

Ogólnie: 7/10

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: YUUKA KAZAMI)
Odpowiedź #212
Wybaczcie kolejne opóźnienie. Porcja jadu jako rekompensata.

15. YUUKA KAZAMI

Spoiler (pokaż/ukryj)

Cytat: Zasady
-Znajomość kanonu niewymagana, piszemy o osobistych odczuciach do danej postaci. Każdy z nas ma listę faworytek i antyfaworytek i wie, za co je lubi, dlatego nie narzucam ram typu charakter, wygląd, karty zaklęć czy rasa.
-Dla wzmocnienia swojej opinii można dodać ocenę numeryczną czy wypunktować listę wad i zalet, jak wam się chce.
-Nie trzeba bynajmniej owijać opinii do których mamy prawo w bawełnę ze względu na innych uczestników, choć wskazane byłoby uznać, że inna osoba może mieć odmienne zdanie. Szczerość opinii i dyskusja z polemiką bardzo mile widziana...
-...Aczkolwiek upraszałoby się o możliwe powstrzymanie od ataków ad persona, inaczej nie mogę odpowiadać za poparzenia w wyniku ewentualnej interwencji sił wyższych♥.

Yuuka Kazami, stara i ekstremalnie potężna youkai. Po raz pierwszy pojawiła się w LLS w rezydencji w swiecie snów, Mugenkan, gdy została zaatakowana przez Reimu lub Marisę w poszukiwaniu źródła atakujących świątynię youkai, broniąc się przed eksterminacją, ale została pokonana. Potem pojawiła się w MS, udając się do makai, by stłuc i sterroryzować mieszkańców z nudów, a także szukając sposobu na opanowanie magii przez podglądanie Marisy. Wreszcie powróciła w PoFV, obserwując nienaturalny wzrost kwiatów, bawiąc się innymi lub ich strasząc oraz udając odpowiedzialną za incydent.

☢ CAUTION MOCNO SUBIEKTYWNA OPINIA OTWIERASZ NA WŁASNE RYZYKO CAUTION☢
Nie owijając w bawełnę, Yuuka znajduje się na samym dnie mojej listy sympatii do postaci. Głównym tego powodem jest połączenie rzekomej wielkiej mocy poziomu Okuu czy Mokou z charakterem pokroju Team 9 i końskiej dawki nieobliczalności na dodatek. Efektem jest youkai w jednej chwili podziwiająca kwiaty bądź konwersująca wesoło z bohaterkami, a w innej wyruszająca dla zabawy wpierdolić wszystkim po drodze w "rzezi jako fajnej zabawie, niezależnie czy na ludziach czy youkai" i przy okazji zgarnąć power-upa czy strasząca bądź eliminująca gości na polu słoneczników.

Takie kombo arogancji, umniejszania, pogardy i paskudnego troll charakteru byłoby jak najbardziej na miejscu na postaci typu Rumia czy Mystia (podkreślając ich dziecinne niedoświadczenie czy, pardon, głupotę), ale nie w rękach jednej z "grubych ryb" Gensokyo. Nawet Yukari bawi się ludzmi albo w jakimś ważniejszym celu, albo względnie nieszkodliwie, zaś Yuuka może naskakiwać każdemu, tylko dlatego że długo żyje i akurat może unicestwić tego, komu coś się nie podoba, niczym typowa God Mode Sue.

Doceniam jej znajomość w dziedzinie kwiatów, spokój wewnętrzny i chęć stania się jeszcze siliniejszą, cechy odpowiednie dla postaci, którą dotychczasowe życie mogło znudzić. Mimo wszystko, postać, która nie liczy się z nikim i niczym z tytułu bycia przesadnie potężną, kompletnie nie do przewidzenia i nieobliczalna, antyspołeczna łgarka gdy ma dobry humor, gotowa rozerwać Cię na kawałki gdy źle do niej podejdziesz (Akyuu klasyfikuje jej podejście do ludzi jako gorsze od cholernej Medicine, podczas gdy ona i Flancia mają chociaż dobre wymówki na swoje potencjalne rozlewy krwi) i olbrzymi troll piorą ją z jakiegokolwiek uroku dojrzałej i rzekomo eleganckiej kobiety w moich oczach.

Znajduje to też odbicie w fanonie - najbardziej wredna kanonicznie postać może nie robi wrażenia w herbatkowym kanonie, ale rozlewanie dziesięć razy więcej juchy niż reszta postaci razem wzięta też o czymś świadczy. Już wolę nieco uroczą zarozumiałość Mimy niż jej dwulicowość i nieobliczalność.

Wygląd, krótko mówiąc też jest jednym z najgorszych w serii. Zielonej pofałdowanej fryzury nie nazwałbym ładną, zwłaszcza że kontrastuje z ostro czerwoną kamizelką w kratkę i spodnicą (lub dresami w Kioh Gyoku), dochodząc do poziomu kontrastowej oczojebności w KG i PoFV. Jej żółta apaszka trochę ratuje pod względem dodania odrobiny oryginalności, tak jak jej alternatywna piżamka z zegarem z LLS. Parasolka może być pod względem kolorystyki, magiczna pałeczka z MS jest dość tandetna, więc parasolka jej pasuje. Denerwuje mnie jednak jej szydercze spojrzenie w LLS oraz fałszywy uśmiech w PoFV i PMiSS, które są jedyną miną, jaką kojarzę w kanonie. Fanon dodaje jej jeszcze jedną ikoniczną minę - rape face, na domiar złego postarzając ją względem ZUNartów.

Umiejętnościom też brakuje jej do większości dziewczyn. Jej manipulacja kwiatami jest wprawdzie efektowna, a jej pojedynki są rzekomo piękne, aczkolwiek Akyuu wprost twierdzi, że zamiast używać magii czy umiejętności woli używać swojej potężnej siły fizycznej, co czyni jej styl walki wariacją tego Remilii - z tą istotną różnicą, że Yuuka jest powolna, a zamiast Gungnira ma w zanadrzu Master Sparka. Więc jakby dostała się do bijatyki, to nawet Remi byłaby pod względem efektowności lepsza w moich oczach. Nie, żebym nie wolał powrotu dosłownie kogokolwiek innego z pralki.

Muzycznie nie jest ogólnie źle. Sleeping Terror jest klimatyczne i akurat dość poważne, ładnie nastrajające do walki. Inanimate Dream jest spokojne, ale i energiczne oraz ma zalążki piękna, a Flower of Japan leczy spokojem i zajebistym wschodnim klimatem. Szkoda tylko dodawać do zestawienia Flower Land, które jest zwyczajną kakofonią.

+Nienajgorsze wzory w PoFV
+Często zachowuje się w miarę przyjaźnie

-Obrzydliwy, socjopatyczny charakter
-Nieobliczalność i trudna do przewidzenia agresja
-Troll
-Zarozumiała i pogardzająca do granic możliwości
-Przesadzona i nieciekawa moc
-Brzydka


Nie jest co prawda w 100% nie do polubienia, ale też nie jest przedstawiana jako zła postać, którą jest. To jest moja opinia, a bez jedynki z przodu pełne dziesiątki nie miałyby sensu, zatem:

Werdykt: 1 / 10
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 22:21:25 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: YUUKA KAZAMI)
Odpowiedź #213
Yuuka jest świetną postacią, duży plus za bycie wyrwanym z otchłani PC-98 też.
Jest seksowna na artach, jest interesujacym groźnym skłądnikiem Gensokyo, ale też nie zawsze jest taka zła, jak ja fani malują, co właśnie zwiększa jej atrakcyjnosć.

Postać mi się bardzo podoba, niekoniecznie jednak podoba mi się to, co z nia zrobili fani- sadystkę. to jest bullshit, wyssane z palca zupełnie, na podstawie jakiegoś tam jednego krzywo zrozumianego zdanka. Nieprawda i tyle.

+ładna postać
+ciekawe moce
+oryginalność

-kłamanie
-dużo przekłamania u fanów

mój werdykt to 7/10 jednak. Nie jest tak ciekawa jak dużo innych postaci

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: YUUKA KAZAMI)
Odpowiedź #214
Jedna z moich ulubionych. Ciekawy charakter, jak dla mnie taka powinna być youkai. Piękna moc, szkoda tylko że nie zawsze jej używa. Strój bardzo mi się podoba, szczególnie parasolka, ale te gacie trochę psują całość. Ogólnie postać ładna, ale zmieniłabym jej kolor włosów.

+ moce
+ Sleeping Terror
+ Master Spark
+ oczy (btw, dlaczego zmieniły kolor?)

- zielone włosy

9/10

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: YUUKA KAZAMI)
Odpowiedź #215
Jedna z moich ulubionych postaci. Bardzo ładny design i ciekawy charakter, prawie moja idolka. Świetny motyw muzyczny w LLS. Jedna z najlepszych sukienek w całej grze i całkiem ładna fryzura, choć nie przepadam za zielonymi włosami to jednak bardzo jej one pasują. Kwiaty i sparki też zarabiają dla niej duży plus. Ponadto, fanon stuff jej dotyczący naprawdę mi się podoba (vide sadyzm) mimo wspomnianego zakłamania. Nie żebym lubił przedstawianie postaci w inny sposób, ale lubię czarny humor. W dodatku ma zaje*istą parasolkę.

+ Fanonowy czarny humor
+ Kwiaty
+ Moce
+ Motyw muzyczny (LLS)
+ Parasolka
+ Trolling
+ Ubranie
+ Wygląd

- Japońskie nazwisko

90/99
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 00:29:49 przez Ignacy Przybylski

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: YUUKA KAZAMI)
Odpowiedź #216
Cytuj
niekoniecznie jednak podoba mi się to, co z nia zrobili fani- sadystkę. to jest bullshit, wyssane z palca zupełnie, na podstawie jakiegoś tam jednego krzywo zrozumianego zdanka. Nieprawda i tyle.
Eeeeh? Cały jej MS story to trollfest. Na standardy Gensokyo może nie aż taki nienormalny, ale za to Akyuu daje jednoznacznie do zrozumienia, że nie chcesz jej spotkać. Do tego Cirno oraz Mystię też chciała ukatrupić (dla odmiany niezasłużenie, tym razem to ona się zaczęła a nie one).

Nie mam nic przeciwko bronieniu jej, zwłaszcza że wiedziałem że jak walne wystarczająco osobistego ranta, to inni walną ją w superlatywach za mnie. Zwłaszcza możnaby jej bronić jako względnie miłą jeśliby spojrzeć na jej groźby jako na puste... i uznać Flan i Medicine za także w gruncie rzeczy nieszkodliwe w porównaniu...
Po prostu zarozumiałość, nieobliczalność, agresja i god mode to cechy, które powodują u mnie chęć uduszenia gołymi ręcoma. No i designem grubo odstaje za dziewczynkami, które nazwałbym znośne, a co dopiero oryginalne czy ładne.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 02:00:47 przez critz

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: YUUKA KAZAMI)
Odpowiedź #217
Ahhhh Yuuka..
Jeden z moich favow za jej schizowatosc :3

Plusy
- Wygląd
- Spark oczywiscie
- Moce
- Sadyzm, gore, brutalnosc
- Pc 98
- Motywy muzyczne

Minusy
- Yuuka w piżamce, różowa da faq

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: YUUKA KAZAMI)
Odpowiedź #218
Cytuj
niekoniecznie jednak podoba mi się to, co z nia zrobili fani- sadystkę. to jest bullshit, wyssane z palca zupełnie, na podstawie jakiegoś tam jednego krzywo zrozumianego zdanka. Nieprawda i tyle.
Eeeeh? Cały jej MS story to trollfest. Na standardy Gensokyo może nie aż taki nienormalny, ale za to Akyuu daje jednoznacznie do zrozumienia, że nie chcesz jej spotkać. Do tego Cirno oraz Mystię też chciała ukatrupić (dla odmiany niezasłużenie, tym razem to ona się zaczęła a nie one).

Nie mam nic przeciwko bronieniu jej, zwłaszcza że wiedziałem że jak walne wystarczająco osobistego ranta, to inni walną ją w superlatywach za mnie. Zwłaszcza możnaby jej bronić jako względnie miłą jeśliby spojrzeć na jej groźby jako na puste... i uznać Flan i Medicine za także w gruncie rzeczy nieszkodliwe w porównaniu...
Po prostu zarozumiałość, nieobliczalność, agresja i god mode to cechy, które powodują u mnie chęć uduszenia gołymi ręcoma. No i designem grubo odstaje za dziewczynkami, które nazwałbym znośne, a co dopiero oryginalne czy ładne.

Wait, co Ty opowiadasz xD Porównanie do Flan jest tak cholernie nietrafione, ze nie moge uwierzyć, ze czytam, co piszesz.
A masz w ogóle jakiekolwiek pojecie jak reimu odnosi się do reszty? Ja np. nie pamietam by Reimu była miła i przyjemna, tylko raczej rządna rozpierdolu. Więc nie wiem czy demonizowanie pewnych postaci jest takie dobre, skoro te główne "pozytywne" są jakie są.
Yuuka niszczy tych, którzy wchodza jej w drogę bez litości, ale jak właśnie mi linknąłeś, potrafi też być miła. jest przerażająca, ale dalej sadyzm, jaki wmawiają jej fani jest zbyt daleko posunietym wnioskiem.
Rozumiem, że jest zła, jeśli o to chodzi, jest bezwzględna i broni swoich słoneczników itd. Ale nie jest rampaging potworem. Uznaję, że jest zła, no. Ale w życiu nie uznam, że te wszystkie fanarty i doujiny z potworną Yuuką zabijającą krwawo za nic sa prawdziwe.

A co ma znaczyć zdanie o Twoim osobistym rancie, bo teraz nie rozumiem. Że niby ludzie piszą na odwrót niż Ty żeby zrobić Ci na złość? Bo tak trochę mniej wiecej to rozumiem. Tak, kompletnie nei mam nic do roboty tylko szukam sposób jak to dojebać komuś na forum xD

Porównywanie do Flandre i Medicine tez jest kompletnie nie na miejscu. Zupełnie inne postacie, zupełnie inne pobudki nimi kierują, zupełnie inne charaktery.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 10:25:53 przez Smoku

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: YUUKA KAZAMI)
Odpowiedź #219
Po kolei i dużo prościej do załapania:
Flandre i Medicine są jak najbardziej na miejscu. We trójkę z Yuuką są ze znanych mi postaci najbardziej niebezpieczne dla przypadkowego anona i skłonne wycisnąć z niego życie, pierwsza z nich potencjalnie szalona od zamknięcia i gotowa niechcący "pobawić" się tobą (choć niekoniecznie), druga wita gości "O hai, widzisz te kwiatki? Zaraz powąchasz tę truciznę i się prześpisz :D".
Z tą istotną różnicą że Flan jest niestabilna przez 5 stuleć izolacji, a Medicine jest w praktyce oraz mentalnie youkai-dzieckiem i nie zna niczego poza swoją trucizną. Yuuka nie ma adekwatnej wymówki na podobne przelewy krwi, tym bardziej że powinna być bardziej ogarnięta w porównaniu z przeciętnym youkai przez te stulecia, które żyła, capiche? Więc żeby bronić ją IMO trzeba by bronić też tamtej dwójki.
Reimu oczywiście nie wchodzi w grę jako postać motywowana obowiązkiem, zresztą w celu fundamentalnie pokojowym.

Cytuj
A co ma znaczyć zdanie o Twoim osobistym rancie, bo teraz nie rozumiem. Że niby ludzie piszą na odwrót niż Ty żeby zrobić Ci na złość? Bo tak trochę mniej wiecej to rozumiem. Tak, kompletnie nei mam nic do roboty tylko szukam sposób jak to dojebać komuś na forum xD
Zachodzę w głowę, w jaki sposób wyciągnąłeś z tego zdania taki sens xD.
Zwyczajnie wiedziałem, że nie napiszę o niej praktycznie nic dobrego, ze względu na to, że jej wady przysłaniają mi kompletnie jej zalety, i wyrażając własne zdanie wiedziałem że mogę pominąć głębsze znaczenie np. chęci wzmocnienia, elegancji czy spokoju, i że ktoś inny na pewno te zalety wskaże za mnie, i całość będzie obiektywna.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 11:37:47 przez critz

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: YUUKA KAZAMI)
Odpowiedź #220
ok, seems legit.
Ale ja dalej bronię Yuuki, a Flandre i Medicine bym nie bronił własnie dlatego, ze Yuuka jest jak najbardziej świadoma tego. Jakby to powiedzieć, jest praworządna zła. Ma zasady, ktoś je łamie to ginie i tyle.
Dla mnie porównanie do Medicine i Flandre jest o tyle nie na miejscu, że te dwie ostatnie są troche bardziej szalone i z pewnością znacznie bardziej chaotyczne niż yuuka.

  • Kami
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: YUUKA KAZAMI)
Odpowiedź #221
+Czarny Charakter
+Kolor Włosów.
+Imię ;D
+Wygląd
-???
Ocena 9/10
PS. Czy będzie osądzenie o Flandre ?

  • Roxiee
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: YUUKA KAZAMI)
Odpowiedź #222
+psychol i socjopata
+troll
+parasolka
+uwielbienie do kfiotków i ich znajomość
+krew i flaki [fanonowo bardziej]

-wygląd

7/10
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 14:03:48 przez Roxiee

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: YUUKA KAZAMI)
Odpowiedź #223
+ kwiatki-moc
+ M.S.
+ design w LLS i PoFV
+ dojrzałość

- bzdury, wymyślane przez fanon
- zielone włosy

6/10


Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: YUUKA KAZAMI)
Odpowiedź #224
- bzdury, wymyślane przez fanon

Hm, ale dlaczego to leci na minus dla postaci? To raczej minus fandomu. :v Tak tylko pytam.

Cytat: Smoku
Dla mnie porównanie do Medicine i Flandre jest o tyle nie na miejscu

Zgadzam się z tym. Flandre to je*nięta loli z durnym designem typu "wanna play too?! blarghblargh". Yuuka jest elegancka.