Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 350503 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 4 Goście przegląda ten temat.
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY 1 BOSSA)
Odpowiedź #465
Ulubiona ludzka postać:
- Sakuya
- Marysia
- Rikako
- Yumemi
Youmu i Mokou nie zaliczam.

Ulubiony motyw 1 stage:
- Night Sakura of Dead Spirits
- Illusionary Night ~ Ghostly Eyes
- A Soul as Red as a Ground Cherry
- The Dark Blowhole
- Eternal Shrine Maiden

Ulubiony motyw 1 bossa:
- Decoration Battle
- Stirring an Autumn Moon ~ Mooned Insect
- Apparitions Stalk the Night
- Crystallised Silver

В бой, защитники Монолита! В бой! Отомстим за падших братьев наших!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY 1 BOSSA)
Odpowiedź #466
Dwa pierwsze miejsca mogłem wskazać w ciemno, reszty musiałem posłuchać. :) StB i DS nie wliczam, bo zrobiłem to w poprzedniej liście.

1. The Positive and Negative (HRtP) - nie ma konkurencji w tej kategorii.
2. Apparitions Stalk the Night (EoSD) - nie ma naprawdę poważnej konkurencji do drugiego miejsca w tej kategorii. Dzięki temu kawałkowi Rumia jest 5 razy fajniejsza.
3. Magic Formation ~ Magic Square (MS) - potrafi utkwić w pamięci znacznie lepiej niż Sara. Powiedziałbym, że jest nienormalnie poważny jak na motyw pierwszego bossa, ale nie przeszkadza mi to ani trochę.
4. She's in a Temper!! (SoEW) - energiczny utwór, miły dla ucha (przynajmniej dla mojego), czyni nudną walkę mniej nudną.
5. Staking Your Life on a Prank (FW) - dla mnie jest to wesoły motyw walki zrobiony w dobry sposób. Te zrobione w sposób gorszy okupują dół listy.
6. Crystallized Silver (PCB) - jest OK.
7. Stirring an Autumn Moon ~ Mooned Insect (IN) - jest OK.
8. A Tiny, Tiny, Clever Commander (UFO) - ratuje go brzmienie, ale nie kompozycja.
9. Decorative Game ~ Decoration Battle (LLS) - sam utwór nie jest w sumie zły, ale do Orange nijak nie pasuje.
10. The Sealed-Away Youkai ~ Lost Place (SA) - może i ładnie zagrany, ale nie mogę powiedzieć, żebym go lubił.
11. Because Princess Inaba is Scolding Me (MoF) - z niechęcią przyznaję, że nie jest to beznadziejne, ale na wyższe miejsce u mnie i tak nie zasługuje.
12. Ghost Lead (TD) - gdyby odjąć trąbki, nie zostałoby nic. Gdyby odjąć ten kawałek z gry, nie byłoby różnicy.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2012, 03:05:19 przez Scooter Fox

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY 1 BOSSA)
Odpowiedź #467
1 Stage Theme:
Paradise~Deep Moutain
Illusionary Night ~ Ghostly Eyes

1 Stage Boss Theme:
Positive and Negative
Apparitions Stalk the Night
Decorative Game ~ Decoration Battle
The Sealed-Away Youkai ~ Lost Place
Stirring an Autumn Moon ~ Mooned Insect

a właściwie...wszystkie prócz Ghost Lead (Ale z drugiej strony GL zdobywa wielki plus za trans xD)

Oficjalny Wrigglefag

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY 1 BOSSA)
Odpowiedź #468
1.She's in a temper/Apparitions stalk the night
2.Decoration Battle
3.Crystalized Silver/Lost Place
4.A Tiny Tiny Commander
5.Because Princess Inada is scolding me

^^" Reszta gdzieś poza.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY 1 BOSSA)
Odpowiedź #469
Tiny Tiny Clever Commander,i Decoration Battle no i jeszcze Apparitions Stalk the Night

  • Oli-chan
  • [*]
  • Ayatard
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY 1 BOSSA)
Odpowiedź #470
Ulubiona ludzka postać:
Mokou
Sakuya

Ulubiony temat pierwszego bossa:
Crystalized Silver

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZE/NAJGORSZE POSTACI - WYGLĄD)
Odpowiedź #471
Będzie się działo.

28. NAJLEPSZE I NAJGORSZE POSTACI - WYGLĄD

Od razu ostrzegam: S-U-B-I-E-K-T-Y-W-N-E O-P-I-N-I-E K-U-R-W-A. Nie musicie ich uszanować, ale uprasza się o uszanowanie ich posiadaczy, a zatem wstrzymanie się od argumentów ad persona i flejmów, a przynajmniej nie tutaj. Liczy się ogólny wygląd postaci ze strojem, najlepiej niezależnie od tego, jak i w jakim stopniu została pocharatana pierwotnym ZUNartem (wyobraźnia tudzież fanarty pomagają).

Chciałbym tutaj podkreślić, że wygląd zewnętrzny w moim przekonaniu nie ma wpływu na sympatię do danej osoby, gdyż osobiście zwracam uwagę na charakter. No i żeby nie było - oceniam ogólne piękno, a nie faptastyczność, aczkolwiek nie mogę tego zabronić... zboczeńcy :V.


Z najładniejszych pierwsze miejsce zajmie Patchouli Knowledge. No po prostu nieskazitelny miks białej piżamki niczym na lalkę bądź dziecko, połączonej z tą czapeczką i masą kokardek, oraz przyprawionej ślicznym licem z chmurną miną i długimi, fioletowymi włosami, spiętymi wstążkami. Plus dziecięce buty, no i niejednoznaczność wobec jej wymiarów (więc może zarówno mieć czym oddychać jak i  być DFC). Normalnie niczym wiktoriańska lalka lub przytulanka.

Drugie miejsce Suwako Moriya. Short answer: tuliłbym jak pojebany. Long answer: loli, blond włosy z kokardkami, moe sukienka, zettai ryouki oraz za długie rękawy. Perfect mała dziewczynka, a to jeszcze przed uwzględnieniem zajebistości Pyonty. All glory to the loli god!

Ostatnie miejsce na podium dla tej, która ma pierwsze w moim sercu. Nawet nie biorąc pod uwagę charakteru, tak piękne długie i do tego zielone włosy (czasem falowane) z urozmaicającymi spinkami, osobne rękawy oraz odsłonięte ramiona i pachy, które podkreślają jej drobność i dziewczęcość, oraz granatowa, kropkowana spódnica i akwamarynowe buciki Sanae Kochiyi zapraszają do podziwiania, a do tego drobna figura, zdrowy biust i zazwyczaj goszczący na twarzy uśmiech dopełniają dzieła i kradną serca.


Z postaci których wygląd mi nie podszedł, od najmniej pięknej: Yuugi za zbyt prosty i jałowy design stroju, papierowy rożek i brak kobiecości, Yuuka za oczojebny dobór kolorów z dominującym wściekłym czerwonym, pospolitość stroju i fryzury, brak czegokolwiek na głowie oraz czasem goszczący wredny uśmiech, Sakuya za szare / siwe babcine włosy, nie podchodzącą mi fryzurę oraz pospolity fartuch pokojówki bez uładnień i przeciętną twarz, Hatate za słabą kolorystykę i pospolitość, Ichirin za nieciekawy strój i brak czegokolwiek, za co mogłaby się mi spodobać (z jakąkolwiek oceną figury włącznie), Sara i Louise za kompletną pospolitość bez wyróżniania się oraz może Cirno za jednostajność stroju oraz nieciekawą dla mnie fryzurę i kolorystykę.
Nie wachajcie się mnie jednak argumentować, że się mylę :v.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2012, 03:17:57 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZE/NAJGORSZE POSTACI - WYGLĄD)
Odpowiedź #472
Patrząc na to obiektywnie najlepszy jest Kourin, bo ZUN kompletnie nie ma talentu do wyglądu postaci i so wszystkiego można się przyczepić. Właściwie to niebieskie kimono też wypada słabo.
*myśli myśli myśli*
Aya i Alice z pc98 zdecydowanie najlepsze.
Brak kombinowania z sukienkami i czapkami oraz kalka z innej postaci. Połączenie koszula+spódnica wypada chyba najlepiej jeśli chodzi o strój, ale pod warunkiem, że nie wygląda to jak u Reisen gdzie dopasowanie kolorów jest okropne lub jak u Hatate gdzie wzór na spódnicy psuje wszystko. W następnym Tołczu w Gensokyo powinien wylądować biurowiec.

  • Blanchefleur
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZE/NAJGORSZE POSTACI - WYGLĄD)
Odpowiedź #473
Z najładniejszych pierwsze miejsce zajmie Patchouli Knowledge. No po prostu nieskazitelny miks białej piżamki niczym na lalkę bądź dziecko, połączonej z tą czapeczką i masą kokardek, oraz przyprawionej ślicznym licem z chmurną miną i długimi, fioletowymi włosami, spiętymi wstążkami. Plus dziecięce buty, no i niejednoznaczność wobec jej wymiarów (więc może zarówno mieć czym oddychać jak i  być DFC). Normalnie niczym wiktoriańska lalka lub przytulanka.

Tak się czytając to ucieszyłem, że aż elegancko odpiszę.

Co do najlepszej stylizacji postaci - już odpowiedziałeś (Lady Patchouli). Najgorsze: Uważam, że zmieniać swojego wyglądu nie powinna żadna z dziewczyn, w dość dużym stopniu na jego podstawie zbudowany został ich charakter, więc naturalnie im pasuje. Jednak nie odrzucając charakteru nie aprobuję (podobnie jak u Critza) zawartości garderoby pań Kumoi, Hoshiguma i Kazami. Dwie ostatnie, kolejno, za bardzo ubogo wyglądający strój i okropnie odczuwaną przeze mnie kombinację kolorów (czerwień i biel; wyjątkiem jest Reimu, która w jakiś sposób mnie do siebie przyciąga, może lubię kapłanki :3). Wygląd pierwszej z wymienionej trójki mógłby być jednak w porządku, gdyby nie skojarzenie ze strojem zakonnicy; ohcomeon, jak można było ją tak ubrać.
Pralkę marzeń pomijam, moja pamięć zbyt słaba by móc opisać wygląd tamtejszych bohaterek.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2012, 03:56:54 przez Modrzej

Drewko> Spierdalaj, Twoje prawdziwe nazwisko brzmi Houraisan i to jest powód dla którego nie mam zamiaru Ciebie słuchać :<
how cool is that

  • Hotaru
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZE/NAJGORSZE POSTACI - WYGLĄD)
Odpowiedź #474
Najlepszy wygląd:
1.Yuyuko
2.Seiga
3.Hina
Najgorszy wygląd:
1.Ichirin
2.Koishi
3.Yuugi (Mógł ją już w to kimono ubrać xD)

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZE/NAJGORSZE POSTACI - WYGLĄD)
Odpowiedź #475
Chyba jako jedyny się wybiję i powiem że cenię prostotę xD
Najlepszy strój IMO ma Yuuka, prosta biała bluzka z czerwoną kamizelką i także czerwoną sukienką. Do tego parasolka i krótkie włosy. Taki romantyczny ubiór mocno kontrastuje z jej charakterem :P.

Drugie miejsce daje Wriggle, właściwie za to samo. Biała bluzka z pufiastymi rękawami, do tego spodenki i peleryna imitująca pokrywy skrzydłowe owadów.

Trzeciego miejsca nie potrafię wybrać, ale na pewno była by to któraś z tych postaci:
-Cirno
-Mokou
-Rumia
-Kyouko
-Hina
-Oby dwie odsłony Alice
-Momiji
-Marisa
-Sakuya
i wiele innych...

Dobra, teraz najgorsze stroje... Już czuję płomienie xD
-Kaguya. Włosy nie ścinane przez 1000 lat, długie i "lejące" się ubranie w którym jej ciało gdzieś się gubi. Masa wstążeczek na które nie zwraca się uwagi, bo wszystko zasłaniają włosy albo rękawy od ubrania...meh, nie dla mnie...

-Hatate. Za to że jest gorszą podróbką Ayi xD

-Ichirin. Osobiście uważam że ta postać jest bardzo płaska (nie chodzi mi o to zboczeńcy xD). Nudny strój, kiepski charakter. Oczywiście 200-metrowy chmurek w którym ginie ta postać nie poprawia sytuacji, po prostu ona znika gdzieś w tym wszystkim.


  • Suzushii
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZE/NAJGORSZE POSTACI - WYGLĄD)
Odpowiedź #476
Po strojach oceniać?

Yuuka ma jeden z najlepszych.
Sakuya ale to wiadomo dlaczego.
Mokou też ma fajny, zwłaszcza te spodnie ^^
Marisa to takie oczywiste
Aya także ma dobry strój, ogólnie Aya fajnie wygląda
Youmu też ma fajny, bardzo fajny
Udonge bo to prawie że mundurek :D

Najgorszy? Ale mi się oberwie za to

Patchy... ja wiem... ja rozumiem... nie nie rozumiem, po prostu jej ciuchy są... czegoś mi tutaj brakuje, nie wiedzieć czego. Może ciekawszego wzoru.
Ichirin... nieważne ile razy idę sobie przypomnieć jak ona wygląda, zawsze zapominam o niej. Zawsze.

  • Blanchefleur
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZE/NAJGORSZE POSTACI - WYGLĄD)
Odpowiedź #477
Dodam trochę swojego braku zrozumienia, dla uwielbienia spodni Mokou. Są one po prostu niekobiece i w ogóle >noszenie spodni a nie jakiejś ładnej sukienki czy spódniczki czy chociażby zrezygnowanie z ubrań.
Może dzięki nim Mokou wydaje się niektórym bardziej badass, na inny powód jeszcze nie wpadłem. Ale nie uważam jej wyglądu za zły.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2012, 10:14:08 przez Modrzej

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZE/NAJGORSZE POSTACI - WYGLĄD)
Odpowiedź #478
Najlepsze stroje:
0.Mima
1. Mai
2.Yuuka w piżamce
3.Yuuka casual xD
4.Reimu Hakurei
5.Lolice

Najgorsze stroje to:
Ichirin
Kurumi
Mokou
Utsuho

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: NAJLEPSZE/NAJGORSZE POSTACI - WYGLĄD)
Odpowiedź #479
da best:
1. Suwako Moriya (gdybym był into 2D, odebrałbym ją Critzowi i sam hugał; za te wszystkie cechy, które Critz już wymienił)
2. Nue Houjuu (przegrała z Suwako tylko dlatego, że jest blondynką, no i może nie jest "urocza", ale za to jej strój ma trochę pikanterii)
3. Byakuren Hijiri (za podobieństwo do kiecy Suigintou z RM, która stała się jednym z moich ulubionych krojów)
4. Flandre Scarlet (nie, nie hugałbym, jeszcze mi życie miłe...ale wygląd aż sam zachęca...)
5. Alice Margatroid (bo Alice i już, mimo iż krótkowłosa; ale strój jest bajkowy jak najbardziej)
6. Yukari Yakumo (wersja PCB - jest na czym zawiesić oko)
7. Seiga Kaku (niebieskie włoski, sukienka utrzymana w zimnych kolorach i ta łagodność, bijąca od niej... ^^)
8. Medicine Melancholy (w pojedynku dwóch lolit pod względem stroju wygrywa Medicine, bardzo ciekawe połączenie kolorków i kontrast z blond włosami...Hina za to nadrabia charakterem i mocami)

da worst:
1. Louise (zbytnia prostota)
2. Mugetsu (w sumie nawet nie zawiesiłem na niej oka na chwilę, tak samo gdy widzę jakikolwiek jej art)
3. Wriggle (jeśli miałbym wybierać, która z chłopczyc ma lepszy strój to oczywiście byłaby to Mokou, outfit Wriggle jest taki...nieprzekonujący; już nawet Mystia i jej kopciuchowa kieca jest u mnie wyżej w rankingu, chociaż nie aż tak bardzo)

Spoiler (pokaż/ukryj)
sry, catfagi, ale dodałbym jeszcze Orin - i to nie to, że jej nie lubię, a wręcz przeciwnie, o charakterze już wspominałem...ale ta jej kieca w kolorze ciemno-zgniłej zieleni...taka prosta i trochę nijaka dla mnie...Orin, ubieraj się u Prady ^^

ale serio, trudno jest wybrać te "worst"...te, które wymieniłem, nie oddziałują po prostu na mnie w jakiś większy sposób, a jest takich pewnie więcej, np. Tewi;
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2012, 13:40:50 przez Mayuki