Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [sesje] Offtop (Przeczytany 313732 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 4 Goście przegląda ten temat.
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #720
Czemu tu piszą ludzie którzy nie grają?
  • Ostatnia zmiana: Październik 19, 2015, 15:22:39 przez Raion

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #721
Mi się wydaje ze niektórzy po prostu czytają te sesje. I chcą by się toczyły właśnie z tego powodu.;)

Powiem tak, jestem wielkim miłośnikiem dobrego majonezu.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #722
I jeżeli zbierze się odpowiednia liczba graczy, wszystko zostanie wyjaśnione i nie będzie już żadnych wątpliwości, to sesje ruszą dalej.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #723
Jako, że zaczynam widzieć światełko w tunelu, to parę informacji:
1)  mam zamiar poczekać do jutra na info od pozostałych graczy
2) chcę odejść od stylistyki grimdark Gensokyo
3) rozpocznę od nowa zbieranie kart postaci, lecz w pełni zaakceptuję fakt przekopiowania starej, lecz z resetem aktualnego progresu i z możliwością dokonania poprawek
4) to samo tyczy się kart zaklęć,
5) gracze biorący udział w mojej aktualnej sesji proszeni są o zadeklarowanie się, czy chcą ją ukończyć, czy wolą zacząć nową przygodę
6) nabory do nowych sesji ogłoszę, jak tylko będą zatwierdzone pierwsze karty postaci
7) jeżeli ktoś ma ochotę wspomóc mnie jako MG, niech pisze. Od razu jednak mówię, iż oczekuję od takiej osoby dostosowania się do wspólnych ustaleń co do standardów systemowych

Jak ktoś miałby jakieś uwagi, to zapraszam do tematu lub na priv.
A skoro już się za to biorę i pojawił się pierwszy pozytywny odzew, to jestem skłonny przyjąć uprawnienia na ten dział.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #724
Spodziewałem się dnia sznura, a tu widzę piękne merytoryczne wypowiedzi. Aż się nie posiadam ze szczęścia.

Zgłaszam chęć pomocy MG. Na wszelki wypadek zacząłbym od jednej sesji. Co do obecnej przygody, moja postać dobrze może robić jako NPC, albo uciec do Senkai. Lepiej ogarnąć się na przyszłe sesje.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #725
Welp, ja wychodzę z założenia, że skoro pojawił się problem, to trzeba usiąść i go rozwiązać.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #726
Nie jestem pewien czy dotyczy to doprowadzenia sesji do końca, czy ogarnięcia buwnogórzy, którą zacząłem. xD

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #727
Chodzi o wyjaśnienie wszystkich niejasności związanych z systemem.
A dokończenie sesji i tak raczej nie będzie wiążące, skoro ma być reset postaci. To jest tylko uśmiech w stronę graczy, jakby chcieli poznać fianł całej tej historii. A jak nie będzie takiej woli, to mogę rozpocząć skrzynię alchemika wrzucając łatwiejsze do zdobycia składniki i nie zmuszając graczy do konfrontacji z tak silnymi przeciwnikami jak Youmu, zwłaszcza że dojście do ostatecznego celu nie będzie wymagało takiego ty hardowania i nie ma przeszkód, żeby obniżyć poprzeczkę.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #728
w8, czyli wszystko resetujemy jednak?

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #729
Welp, nie podiąłem jeszcze ostatecznej decyzji, lecz dokonanie pewnego resetu pozwoli na przykłąd wnieść poprawki do statystyk, kart zaklęć itepe.
Tzn: nie wymagam zupełnie nowych postaci, lecz na przykłąd taki Sebastian może zacząć ponownie jako człowiek, tak jakby nigdy nie spotkał Seigi i trochę poprawić rozdane statystyki. W dodatku, jak zajdą jakieś zmiany w statsach, a nie jest to wykluczone, to łątwiej będzie je rozdać od zera, niż kombinować, jak by je tu teraz pozmieniać.
Innymi słowy: nie chcę, żeby ludzie na siłę zmieniali postaci i tworzyli coś nowego, ale pewien reset może być konieczny, jeżeli poprawki systemowe sięgną trochę głebiej.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #730
W porządku, chciałem to tylko wyklarować. Bo mi się majaczy jeszcze parę dodatkowych konceptów.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #731
Hurr, durr... dłużej mi zajęło przeredagowanie tematów, niż myślałem, ale...
Wystartowaliśmy!

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #732
Przydałoby się wrzucić wzór na spelle:

Nazwa: <polska, angielska, japońska czy w jakim tylko języku sobie to widziecie>
Poziom: <od 1 do 5 - gracz może zaproponować, MG decyduje i zatwierdza lub poprawia>
Opis: <działanie spellu, zacząwszy od wizerunku, skończywszy na efekcie>
Komentarz: <wyjaśnienie wszelkich niejasności, możliwe zastosowanie, wielki skrót czy klimatyczny quote "hehe">

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #733
Już dodaję.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #734
Well. Udało mi się wykminić scenariusz na dwie sesje o poziomie normal: [Mirror Mirror] oraz [The Gathering].