Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 348627 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 8 Goście przegląda ten temat.
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #600
Co oddziela ludzi i zwierzęta?

36. ULUBIONY STAGE 4 THEME

Wreszcie to, na co czekałem. Tematy którymi obrywamy gdy kończy się wersja demo i fekalia zaczynają uderzać w oscylujące urządzenie chłodzące. Znaczna większość z tych tematów naprawdę wybija się destylowaną epickością na tle ich poszczególnych gier i nie zawodzi w wyciąganiu u mnie euforii podczas tańca między ostrzałem pocisków. Która z nich najmocniej? Welp:

1. Heartfelt Fancy (SA)
Nyaa!...Jeśli w SA jest jakiś naprawdę klimatyczny theme, to to jest kurwa to. Mroczny i melancholijny nastrój podtrzymywany niespokojnym pianinem. Niewiele jest tak wzniosłych i jednocześnie tak intensywnych tematów na mojej playliście - nie miałbym nic przeciwko gdyby to była ostatnia plansza z Satori jako główną złą.

2. The Capital City of Flowers in the Sky (PCB)
Płaczę rzewnie człowiek nad koniecznością wyboru między tym i powyższym. Toto jest zdecydowanie powodem dla którego PCB S4 to najlepsza plansza w serii. Kilkunutowe przepiękne wejście z otwierającym ostrzałem, rozgrzewające powoli wejście, powrót do początku w innym tonie akurat gdy wchodzi Lily, taniec wokól pocisków ze spokojnym momentem, jeszcze jeden powrót i pętla idealnie w momencie dojścia do bariery. Sztuka, kurwy.

3. Retribution for the Eternal Night ~ Imperishable Night (IN)
Nie dość że kontynuacja epickości po Plain Asia to jestcze najbardziej dynamiczna i energiczna wersja Theme of Eastern Story (głównego motywu Touhou) jaką dane mi było słyszeć. Już od samego rozpierdalajacego system intra odpalasz piąty bieg i lecisz przez gąszcz pocisków, ani się oglądasz a tu znikąd śmiech youkai i stajesz twarzą w twarz z przeciwną bohaterką. Na szczęście przez minutę i 15 sekund nie da się udusić.

4. Desire Drive (TD)
Dat disco. Uwielbiam klimatyczne pianino i syntezator w tle nie pozwalający Ci się zatrzymać na minutę. Tak jak w powyższych przykładach, ani na moment przez całą drogę nie czujesz nudy i docierasz w pięknym stylu do grobowca. Me jebane gusta.

5. Alice Maestra (LLS)
Po skocznym Bad Apple i epickim Perdition Crisis diametralna zmiana nastroju. O dziwo bynajmniej nie na gorsze. Nuta straszliwie klimatyczna i straszliwie melancholijna, enough said. Do tego świetnie nastraja przed starciem z drugą bohaterką i wchodzeniem do świata snów.

6. Himorogi, Burn in Violet (SoEW)
Obligatoryjne FF6 kurwy. Poza tym esencja pralkowej epickości - Niespokojna, rozkręcająca się z każdą nutą aż do goniącej się jak pojebana końcówki. Niespecjalnie długa, mocno treściwa.

7. Fall of Fall ~ Autumnal Waterfall (MoF)
Tak bardzo nie-touhouowy klimat, tak bardzo genialny spokój natury. Piękno, którego nie potrafię skomentować.

Wszystkie powyższe powinny dostać pierwsze miejsce, ale musiałem.

8. Voile, the Magic Library (EoSD)
Ładne intro, przyjemny klimat i świetne przejście w mrok i przeszywajacy duszę rytm w momencie wejścia Koakumy. Okejka.

9. Maple Wise (MS)
Chłodna nuta w każdym tego słowa znaczeniu. Nie powala genialnością, ale mimo wszystko słucha się straszliwie przyjemnie. Spokojne i przyjemne niczym lekko chłodny zimowy powiew.

10. Interdimensional Voyage of a Ghostly Passenger Ship (UFO)
Z całym szacunkiem, ale wielkie nieporozumienie na koniec tej listy. Epickości próżno szukać, rytm prosty i niemalże pusty a napięcia też brak. Na swój sposób klimatyczne, ale kompletnie nie w moje gusta.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

  • Oli-chan
  • [*]
  • Ayatard
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #601
1. Heartfelt Fancy
2. Interdimencional Voyage of a Ghostly Passenger Ship
3. Fall of Fall ~ Autumnall Waterfall
4. Retribution for the Eternal Night ~ Impreshable Night

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #602
Heartfelt Fancy. Tuż zaraz idzie themka ze stage 4 PCB. I to tyle, jeśli chodzi o top. Reszta jest mid tier albo low tier.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #603
10. Interdimensional Voyage of a Ghostly Passenger Ship (UFO)
Z całym szacunkiem, ale wielkie nieporozumienie na koniec tej listy. Epickości próżno szukać, rytm prosty i niemalże pusty a napięcia też brak. Na swój sposób klimatyczne, ale kompletnie nie w moje gusta.

tak tak, wiemy, że nie lubisz morza, zgiń zatem w jego otchłaniach :C

1. Desire Drive (All of my TD love)
2. Interdimensional Voyage of a Ghostly Passenger Ship (już bardziej klimatycznie się nie dało...i to zwolnienie, te tłoki pracujące w kotłowni, awwww)
3. Retribution for the Eternal Night ~ Imperishable Night (noc, ten pościg, ta tajemniczość, te wróżki, to wszystko...)

a reszta mniej więcej na równi, wyróżniłbym jeszcze tutaj PCB* i LLS

*gdyby chodziło o najlepsze wizualnie 4 stage, to w PCB ze swoimi przejściami między jasnością a ciemnością byłoby baaaardzo wysoko

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #604
Nie podobają mi się motywy czwartego stage. Lubię jedynie The Capital City of Flowers in the Sky. W sumie, w TD mi się jeszcze podobał motyw st4. To chyba jedyny kawałek z 13ki, który zapamiętałem.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2012, 21:49:16 przez Ignacy Przybylski
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #605
Jeśli chodzi o klimaty z S4 czy Murasy to może i ja. Wole coś bardziej spokojnego w tym klimacie (Blue Sea) aniżeli takie marynistyczne coś, a i nie wiem gdzie tam tłoki, ale ok. A co do UFO to wszystkiego po. Czego żałuje, bo At the End of Spring, Beware the Umbrella Left There Forever oraz Sky Ruin to pierwsza liga, ale potem leci na łeb na szyję :<.

  • awesome
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #606
1. Heartfelt Fancy oraz Desire Drive
2. Alice Maestra
3. Maple Wise
4. The Capital City of Flowers in the Sky
5. Interdimensional Voyage of a Ghostly Passenger Ship
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2012, 23:23:45 przez awesome

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #607
Cytuj
Sky Ruin > np. UFO Romance in the night sky lub Fires of Hokkai ?
Tak przypadkiem. Oba z wymienionych przez Ciebie obdarzam lodowatym stosunkiem, a Sky Ruin powiewa przyjemną epickością.

Also, z tym postem Burza Mózgów oficjalnie przebija długością drugi najdłuższy temat - o TD. A wiecie co to znaczy, prawda:
Spoiler (pokaż/ukryj)
Przejmuję ten dział, kurwy :333333.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2012, 23:00:39 przez critz

  • Choco
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #608
Moim ulubionym i tak zawsze będzie Fall of Fall ~ Autumnal Waterfall

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #609
4 stage themki mają to do siebie, że słabo wypadają w porównaniu do boss tematów właśnie tych poziomów. ^^"
Jeśli można wymienić nieużyte w grze soundtracki to na pierwszym miejscu ląduje bezwarunkowo Dreamy Pilot.
Nie wiem ile browarów obalił, kiedy podjął decyzję o wyrzuceniu tego themka z gry. Moim zdaniem lepiej pasuje do poziomu, w którym walczymy o przejęcie sprawy z przyjaciółką głównej bohaterki. ^^' Alice Maestra jest świetne, ale zbyt smutne i melancholijne jak na ten stage moim zdaniem.
A z tych windowsowskich to:
1)Fall of Fall ~ Autumnal Waterfall - Jedyny, który naprawdę mi się podoba xD
Interdimensional votage of a ghostly passanger ship/Desire drive/The capital city of flowers in the sky - Te jeszcze jakoś tam trzymają poziom, reszta jakoś nieciekawa jest ^^"

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #610
Zdecydowanie moim ulubieńcem jest Himorogi, Burn in Violet,nawet jeśli początek jest perfidnie podkradziony z FF6.
Kolejny wymienię The capital city of flowers in the sky ładne i przyjemnie kilmatyczne ^ ^
No i trzecie i ostatnie miejsce,Desire Drive,jeden z niewielu według mnie dobrych kawałków z TD

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #611
Alice maestra
Ten ogień z dna nie wiem

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #612
O tym, jak wyrównany poziom panuje wśród motywów czwartych plansz, niech świadczy fakt, że nie ma na tej liście żadnego utworu, którego bym nie lubił.

1. Retribution for the Eternal Night ~ Imperishable Night (IN) - najlepszy stage theme w windowsowym Touhou. Dla mnie. Chyba. Mogłem o czymś zapomnieć. W każdym razie lubię go od samego początku, odkąd zagrałem po raz pierwszy w IN. Obiektywnie i Maple Wise, i Heartfelt Fancy są lepsze, ale to moja subiektywna lista, więc znajdziecie je niżej. :)
2. Maple Wise (MS) - muzyka poprzedzajace te, przed którymi padam na kolana. Przed tą też padam, nawiasem mówiąc. To jeden z najlepszych tematów plansz w całym Touhou, choć z pierwszym miejscem mimo wszystko przegrywa.
3. Heartfelt Fancy (SA) - sam się nie mogę nadziwić, że coś tak dobrego jest dopiero na trzecim miejscu, i to w klasyfikacji obejmującej tematy tylko jednej planszy. Lubię w tym utworze to, że można go słuchać bez kontekstu nie tracąc nic z jakości.
4. Fall of Fall ~ Autumnal Waterfall (MoF) - jedna z niewielu dobrych rzeczy w MoF. Byłaby wyżej, ale konkurencja jest zbyt silna.
5. The Capital City of Flowers in the Sky (PCB) - najbardziej boli mnie w tym kawałku to, że nie pasuje do intensywności akcji, której tło stanowi. Owszem, pasuje do miejsca, ale nie do tego, co się dzieje na ekranie. Nie mogę jednak nie przyznać, że jest dobry.
6. Desire Drive (TD) - bardzo solidny poziom i dopiero szóste miejsce, to wiele mówi o konkurencji.
7. Interdimensional Voyage of a Ghostly Passenger Ship (UFO) - lubię niezbyt poważny klimat tego kawałka. W sam raz pasuje do uganiania się za czerwonymi spodkami (i łapania przez pomyłkę niebieskich oraz ginięcia od niezauważonych pocisków).
8. Himorogi, Burn in Violet (SoEW) - zaskakująco dobry, chociaż drugą połowę wyciąłbym bez zastanowienia. Cóż, ZUN chyba tak ma, nie może zrobić po prostu fajnej melodii, wszystkie musi słodzić na siłę, a potem wychodzą takie byle jakie fragmenty.
9. Voile, the Magic Library (EoSD) - niezapamiętywalny. O ile takie słowo w ogóle istnieje. Serio, temat Patchouli pamiętam nieźle, ale na temat jej planszy nie zwracałem nigdy specjalnej uwagi.
10. Alice Maestera (LLS) - takie... no nie wiem. Nie powiem, że mi się podoba, bo skłamałbym, ale nie jest złe. To chyba po prostu nie moje klimaty.

  • Tora
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #613
Wszystkie podobają mi się jednakowo i robienie Rozkładu Sił nie leży w mojej sile. Więc po prostu napiszę za co je lubię:

Heartfelt Fancy - mistrzowskie oddanie klimatu jaki panuje w Pałacu Ziemskich Dusz. Ta atmosfera tajemniczości, melancholii, powolnego przemierzania korytarzy i pokoi, aż w końcu dochodzimy do pani tego miejsca. I w połączeniu z tymi ścianami i oknami, mmmm... wiem, tylko muza, ale imo każdy stage theme powinien oddawać specyfikę tego miejsca lub wydarzeń jakie mają w nim miejsce i nie potrafię o tym nie myśleć. Potrzebuję obrazu by docenić te utwory jak należy.

The Capital City of Flowers in the Sky - to jest po prostu piękne, choć szkoda, że miejsce to najpierw sama czerń, a potem biel xD Taki już klimat tuneli. Czasem mam wrażenie, że muzyczka aż za dobra na coś takiego.

Retribution for the Eternal Night ~ Imperishable Night - uderza epickością. Daje znać o tym, że bohaterki skończyły ubijać poboczne randomy i pora na danie główne. Muza jest dynamiczna, fantastyczna i to cudnie pasuje do szybko mijanych bambusów. Dobry tytuł, esencja Imperishable Night, jakby kto mnie pytał to bez wahania bym powiedział, że akcja dzieje się w nocy :P

Desire Drive - podobnie jak przy PCB, bardzo przyjemna muzyka przy zasuwania wzdłuż tunelu. Świetnie pasuje do panującej tam rozpierduchy, można wręcz powiedzieć, że narzuca pośpiech.

Fall of Fall ~ Autumnal Waterfall - uwielbiam <3 Ten wodospad. Ta muzyka. Genialne połączenie. Utwór, która pcha cię naprzód pod górkę i poraża pięknem tego miejsca. Trochę epicki, trochę figlarny i postny, jak pośród batalii z wróżkami radośnie chlapie cię woda.

Voile, the Magic Library - miłe i spokojne, a jednocześnie świetnie oddaje nastrój wkroczenia do tajemniczego miejsca, pełnego mrocznych sekretów czekających na to by je odkryć.

Interdimensional Voyage of a Ghostly Passenger Ship - dla mnie epickie. Przecież to wspaniale 'obrazuje' przeszukiwanie statku, zaglądanie w każdy zakamarek w poszukiwaniu skarbów. Nasze trzy słodkie heroinki robią napaść, szukają kosztowności z Reimu na czele, aż w końcu sama pani kapitan próbuje je powstrzymać gdy wszyscy majtkowie zawiedli. Podobnie jak Heartfelt Fancy, The Capital City of Flowers in the Sky czy Voile, the Magic Library kapitalnie sprawdza się jako utwór podczas odkrywania nowego, niezbadanego jeszcze miejsca, gdy nasza bohaterka walczy z wielką nieznajomą i może spodziewać się wszystko. Kawałek jest po prostu wyborny.

Dalej mi się nie chce xD
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 4 THEME)
Odpowiedź #614
Tym razem nie pozwolę sobie numerować, wszystkie uwielbiam tak samo.

Voile, the magic library - jako że jako w jako pierwsze grałem EoSD to pierwszy utwór czwartego stage'a w którym się zakochałem. Doskonale uzupełnia klimat lokacji, zwłaszcza w momencie kiedy wchodzi Koakuma. Przy tym uwielbiam wykonanie z Hisoutensoku.

Heartfelt Fancy - również wspaniale wpisane w klimat miejsca. Szybki na początku, melancholijny gdy się rozkręci. Dla mnie coś nietypowego. +1

Desire Drive - nie wiem czemu, po prostu emanuje zajebistością.

Alice Maestra - bardzo spokojny, kontrastuje z tym co się dzieje na ekranie.

Himorogi, burn in violet - tutaj sytuacja podobna do Desire Drive

Retribution for the Eternal Night ~ Imperishable Night - jak główny motyw IN, lecz szybsze. A IN ma dla mnie najlepszy motyw w menu, może zaraz po LLS.

The Capital City of Flowers in the Sky - do tego utworu mam mieszane uczucia. Może to kwestia tego że nie przepadam za 4 stage'm PCB. Mimo to, sam motyw jest piękny (tak właśnie, nie fajny, nie epicki czy zajebisty a piękny, coś jak Septette for a dead princess). Myślę tylko, że wykonanie mogłoby być nieco lepsze. Będę musiał poszukać za aranżacjami.

В бой, защитники Монолита! В бой! Отомстим за падших братьев наших!