Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - Fakty i Mity (Przeczytany 145361 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #75
>zepsuje
Twoje zdanie=/= zdanie wszystkich fanów
nieważne, nieodpowiedni temat na dyskusję, która nie przyniesie nic xD

W każdym razie... Myślę, że chodzi o to, że ZUN wcale się nie mota i doskonale wie o co chodzi. Pc-98 i windowsowe touhou to są dwa różne realia. Jakby to wyjaśnić... posłużę się wymiarami. Napewno każdy kojarzy te motywy sci-fi z innymi wymiarami. np. wymiar, w którym jesteś prawnikiem i inny wymiar w którym jesteś mechanikiem. Wymiar, w którym nie zrzucono bomb na Japonię, wymiar w którym zrzucono dwa razy wiecej bomb. Mówiąc "wymiar" mam na myśli wersję rzeczywistości. PC-98 to jest inna wersja, windows to inna wersja. Postacie są te same, ale inne, to fakt. Ty z innego wymiaru to już nie Ty z drugiego wymiaru ale jednoczesnie to też Ty.
I myślę, ze ZUN myśli podobnie.

Get it?
Przepraszam, że takie długie.

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #76
No właśnie to sie niezabardzo klei.
czego przesłankami jest właśnie słynny juz poruszany tutaj dialog alice z PCB.
zreszta czytales te maile i we wstepie zun uprzedza ze wiele rzeczy mu sie myli i czesci nie pamieta.
dlatego zamotał sie w tym i tak naprawde jasne będzie wszystko jak sam sobie ustali wszystko i potem to obwiesci.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #77
Jeśli artykuł na wiki o HRtP mówi prawdę, to Gensokyo nie było nawet wymienione z nazwy aż do LLS (które ma tytuł 東方幻想郷 - Touhou Gensokyo), dodał tylko że akcja dzieje się w dziwnym świecie. Zakładam, że z początku nie miał nawet koncepcji jak to wszystko miało wyglądać i jak długo będzie to ciągnął (a co dopiero o podbiciu Japonii mówić), więc możliwe że teraz wstydzi się tego co wyprawiał dla siebie i ewentualnej bardzo małej publiki. No i oczywiście to co napisałem w dziale PC-98:

http://en.touhouwiki.net/wiki/ZUN%27s_E-mails
Cytuj
> • Are Yuki and Mai really dead?
> I know we're dealing with a PC-98 game, but were Yuki and Mai from Mystic Square really killed?
> Looking in particular in the conversation when Lady Mima and Yuki are left... (sweat)
> Or is this also a type of joke, like Lady Remilia's statement that "Sakuya is dead" in EoSD?

Basically, they're whatever-works types, so they might not be dead.  I generally have no comment regarding the PC-98 games. Please ignore them just as one can ignore derivative works. :-)
Podkreślenie moje. Jakby trochę popatrzył to by zauważył, że ludzie chcą tamtych bohaterów spowrotem zamiast walił koślawe nawiązania.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #78
nie koniecznie moje pytanie jest związane z fabularną stroną Touhou no ale w sumie  jest to nawiązanie do waszej dyskusji.
w "Magus in Mystic Geometries" oraz "Touhou Unreal Mahjong", (fanowskie gry do których specjalnie ZUN stworzył kilka utworów) pojawia się nowy theme Shinki autorstwa znanego wszystkim fana piwa.
Więc ZUN IMO nawet nie stara się odcinać od starych gier i nadal z nich korzysta...
Poza tym, skoro ten utwór to dzieło ZUN'a, czy można go uznać za oficjalny theme Shinki?

Oficjalny Wrigglefag

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #79
to swiadczy chyba  tym ze nie wie czego chce...

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #80
to swiadczy chyba  tym ze nie wie czego chce...

W końcu to jest jego gra i jego świat który tworzy więc nikt nie powinien mieć do niego żalu, że robi coś inaczej niż byśmy chcieli xD


Poza tym, skoro ten utwór to dzieło ZUN'a, czy można go uznać za oficjalny theme Shinki?

Owszem, ale należy pamiętać, że to "infinite being" jest jej themem z oficjalnej gry ^^
  • Ostatnia zmiana: Luty 26, 2012, 00:16:20 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #81
znalazłem pewien obrazek na necie, który skłonił mnie do myślenia na ten temat:


Czy da się to zweryfikować w jakikolwiek sposób? (mówię o mocy Mimy, nie o tym, że mogła dać Reimu wygrać.) nie widzę info na wiki, ale nie przeglądałem bardzo dokładnie.


Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #82
>spellcards
/thread

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #83
ta, też tak myślałem xD

Ale zamieńmy "spellcrads" na "spells czy coś. i co wtedy?

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #84
Myśle, że jest to nawiązanie do Mimy Twilight Sparka z Touhou Soccer 2 i jest to po prostu wytwór fanów ^^

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #85
Dialog z Yamaxanadu i Komachi z Touhou Soccer 2

Touhou Soccer 2: Mima's Twilight Spark

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #86
ok, więc myth busted. Dalej nie ma o Mimie tak dużo jakby chciał.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #87
Śmiecham z tych przed chwilą sączyli tyle jadu że fanon wszędzie ('3'). Ja tam jestem przekonany, że wiara w powerlevel Mimy jest spowodowana zrównaniem z Yuuką w MS, robioną na lolkoxa w kanonie windows + nostalgia + mistrzyni Marisy. Rzeczywistego nie określę i nie wiem czy ktokolwiek może.
Also, ten słynny Twillight Spark to jej MSowa bomba-promień rozchodzący na cały ekran, podkręcona do kosmicznych rozmiarów przez fandom, czy coś przeoczyłem?

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #88
dialogi z gry?

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #89
Śmiecham z tych przed chwilą sączyli tyle jadu że fanon wszędzie ('3')

a ja z tych, którzy się przypieprzają o to, że ktoś zadaje pytanie. Nie wciska fanon shitu jako prawda tylko pyta.


Zauważyłem na podstawie gier (Ten Desires najwyraźniej), Silent Sinnera i Cage in Lunatic Runagate, że Youmu nie jest fanatycznie oddaną służącą swojej pani, a wręcz przeciwnie- jest skłonna do łamania woli Yuyuko, ma własne zdanie na temat różnych rzeczy i zdarza jej się mówić czasami bez odpowiedniej dozy szacunku do Yuyuko i zapominać się.