Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [sesje] Offtop (Przeczytany 314184 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 4 Goście przegląda ten temat.
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #870
Spoko, świąteczny zastój rozumiem, bo dzień w pracy nie męczy tak, jak jedna wizyta gości :v

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #871
Rusty as fuck, ale poszło. Muszę wziąć się za czytanie książek bowiem słownictwo mi przymiera.

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #872
absolutnie losowo i przypadkowo (jak zwykle), załapałem o co chodzi z tą całą Anną Nishi... Nikishi ... fak.
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #873
Przepraszam za obsuwy, ale miałem strasznie napięty tydzień :/

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #874
Cytuj
Nie szkodzi. Odpiszę jutro. Dzisiaj się nie wyrobię.
I wyszedł dzień pojutrzejszy... Im dłuższe przerwy w pisaniu tym bardziej tracę "feel" sesji. Marne to wytłumaczenie, ale taka prawda.

Jeżeli będę prowadził dalsze przygody, a planuję dalej je prowadzić, to zamierzam skupić się indywidualnie na każdym graczu. Obecnie, jakoś to wygląda. Każdy gracz miał osobny początek pod swoim "spoilerem". Każdy gracz znajdował się w innej sytuacji i każdy gracz reagował inaczej. Fajnie, fajnie, mogli skupić się na swoich odczuciach bez przebijania się przez tekst niezwiązany z jego postacią. System zapowiadał się obiecująco, gdyby... Gdyby była jednakowa częstość odpisów.
Nie gonię i nie karam swoich graczy za to, że pojawiły się przerwy w pisaniu - biorąc pod uwagę to, że gdybym przełożył odstępy między jednym moim postem a drugim na długość mojego penisa, to grzałby się na dnie Morza Śródziemnomorskiego.

Tak czy siak, chciałbym, żeby przyszłe przygody oferowały nagrodę dla aktywnych graczy. Myślę tu o zmianie sposobu prowadzenia sesji, przynajmniej ze swojej strony, gdzie każdy gracz będzie miał osobny wątek, w którym będę odpisywał. Ostatecznie może wyjść tak, że będę miał więcej do roboty. Jednakże w takiej sytuacji nikt nie będzie pokrzywdzony bowiem tempo odpisów będzie zależne tylko od dwóch osób, które mogą uzgodnić sobie dogodny termin na "teraz dajemy czadu".
Sesja może być ostatecznie trzyosobowa. Tak jak teraz, postaci mogą startować z różnych lokacji. Ich przygoda może być prowadzona w osobnym wątkach do czasu ich spotkania czy nawiązania współpracy, by przerzucić się na wspólny temat. Oznaczać to będzie powrót do problemu, którego staram się rozwiązać. Zastanawiałem się nad solucją. Do głowy przyszła mi prosta myśl - prowadzić to dalej w osobnych wątkach. Tylko czy nie zabiję wtedy komunikacji między postaciami graczy? Well, możnaby zorganizować się na ircu czy darmowym chatroomie, żeby poprowadzić krótką wspólną przygodą, a ichnie fragmenty wpisać do poszczególnych wątków graczy. Ewentualnie kopiować wypowiedzi graczy z jednej sesji do gracza w drugiej sesji i na odwrót - traktując postać drugiego gracza jako NPC dla pierwszego gracza i vice versa.

Takie podejście może budzić trochę kontrowersji. Osobny wątek oferuje mi więcej możliwości jako MG, a graczom - więcej swobody. Pozostaje jeszcze pytanie co się stanie z sesją gracza, który nabił pięć stron przygody, a pozostali na przykład po dwa? Rozwiąże incydent jako pierwszy i zgarnie główną nagrodę? Co z pozostałymi, nagroda pocieszenia? Well. Gracze mogą się spotkać, albo i nie. Gracze mogą ze sobą współpracować, albo i nie. Gracze mogą sobie przeszkadzać, albo i nie. Chciałbym pozostawić tę swobodę wyboru. Tak, sesja będzie mniej przypominać przygodę czy kampanię, a bardziej otwarty świat... Chciałbym, żeby aktywni gracze mogli odrobinkę skubnąć z tego otwartego (kek) świata jakim jest Gensokyo. Taką nagrodę chcę zapewnić aktywnemu graczowi - "Dobrze tobie idzie, możesz zwolnić i zająć się czymś innym".

Welp. Discuss. Obecną sesję poprowadzę zgodnie ze swoim pierwszym zamysłem i tak ją skończę. Następne przygody będą miały to powyższe, albo będziemy bawić się po staremu. Wtedy zastanowię się nad innym sposobem uprzyjemnienia rozgrywki.
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 22:37:34 przez Zhearrimst

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #875
Mi pasuje.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #876
Gdy ja prowadziłem sesje, czasem (rzadko, bo zwykle był odpis raz na dzień lub częściej) komuś pisałem posta nie czekając na resztę graczy.
Czasem aby gracz dogonił resztę, a czasem aby nie musiał czekać.
Po prostu pisałem coś dla jednego gracza zamiast dla kilku. Nie robiło to specjalnego zamieszania poza tym, że cały mój post obowiązywał tylko jedną osobę.

To co teraz proponujesz nie zmieni niczego poza tym, że rozbije sesję pojedynczą na kilka tematów.
Według mnie to narobi tylko większego bałaganu.
Ale jeżeli sądzisz, że ułatwi tobie to cokolwiek. To czemu by nie spróbować?

  • Tremirenes
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #877
Meh, większość PBFów, w których ja brałem udział umierała po 2 miesiącach, czasem 3... więc i tak nie jest źle.

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #878
Meh, większość PBFów, w których ja brałem udział umierała po 2 miesiącach, czasem 3... więc i tak nie jest źle.

brzmi jak ulubieniec każdego oddziału komandosów :)

  • Tremirenes
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #879
Wszystkie wyszły dopiero z akademii i miały tylko dwa tygodnie do emerytury.

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #880
Ile z nich pokazało ci zdjęcia z rodziną?


also Yuei so sexy xD
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2016, 16:50:51 przez adzi

  • Tremirenes
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #881
Co drugi jeszcze dodał zdjęcie swojej Waifu.

Dams, możesz zwiększyć częstotliwość?

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #882
"... pracuję sam."

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #883
no spoko (chociaż mi się wydaje że nie tak źle jeżeli udaje mi się pisać w tym samym dniu co wy, chociaż to też za sprawą Fedory który mnie pinguje na steamie xD) no ale postaram się częściej patrzeć czy nie ma odpisu

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #884
Heh, miałem odpisać dzisiaj, ale zostałem dowalony ekstra robotą, a teraz padam na twarz... Postaram się jutro wrzucić odpisy jak najwcześniej. I przepraszam za opóźnienia, ale mam teraz okres, w którym nie mam tyle wolnego czasu, ile bym chciał i potrzebował.