Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [sesje] Offtop (Przeczytany 314047 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 4 Goście przegląda ten temat.
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #795
Dlaczego więc przez tą swoją opinię czepiasz się teraz tego jak przedstawiłem Futo w sesji?
Nie wypada narzucać innym swojej opinii.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #796
Dlaczego więc przez tą swoją opinię czepiasz się teraz tego jak przedstawiłem Futo w sesji?
Nie wypada narzucać innym swojej opinii.

A co mam mówić, że to prawo?

To moja opinia bazująca na analizie tego, do czego przykłada się więcej wysiłku - do wielokratkowych spritów, czy może do pojedynczych artów. To, czy zgadzasz się z tą logiką to już inna kwestia. Prawa do oceny tego, na jakiej podstawie się z tym nie zgadzasz jest tym samym co próbujesz mi zainsynuować, że robię :p

I ja się nawet za nie czepiam tego, jak przedstawiłeś Futo - to jest jedynie przykład o odniesienie. Bardziej się czepiam tego, co zawarłem w pierwszym poście do którego już nie chce mi się po raz n-ty odnosić.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #797
Szczerze, nawet mi się nie chce przewijać strony i szukać twojego pierwszego posta ^^"
W końcu już go chyba komentowałem.
Chyba.
Mam słabą pamięć.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #798
Szczerze, nawet mi się nie chce przewijać strony i szukać twojego pierwszego posta ^^"
W końcu już go chyba komentowałem.
Chyba.
Mam słabą pamięć.

Widać. Parę innych rzeczy, niezmiennych swoją drogą. No ale mniejsza.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #799
Cytuj
Nie jest kanonem ten, który może spoczywać wiekami
Nawet loli może zbiuścieć wraz z dziwnymi eonami.

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #800
...

to inaczej

ZUNart = arty z bijatyk > fandom i fanarty.
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #801
ZUNart > wszystko

Also,
Spoiler (pokaż/ukryj)
  • Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 19:52:27 przez Raion

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #802
ZUNart i artyści podporządkowani woli ZUNa dają w wyglądzie postaci te cechy, które je charakteryzują i odróżniają od reszty. Chociaż postawić taką Maribel i Yukari z PCB obok siebie, to można powiedzieć, że siostry. Ale nie do tego zmierzam.

Każda postać ma swoją cechę charakterystyczną, a przy tym dobrze widoczną: fryzura, kolor włosów, oczu, fryzura, jakieś akcesoria i w mniejszym stopniu ubranie. Karnacja może się zmieniać w zależności od pory roku, chociaż u niektórych postaci będzie stała (Youmu, Yuyuko, Yoshika czy tam gdzie słońce nie dochodzi). Kolor oczu może się zmienić w zależności od oświetlenia czy innych zjawisk (magia, albo zdolność danego youkai - Yukari). Ubranie też może się zmienić w zależności od pory roku i na zimę przewiduję, że nawet Reimu będzie miała na sobie jakiś kożuszek. Jeżeli chodzi o kobiece walory, to w to nie będę wchodził. Chyba, że strój tego nie ukryje. Poznać kobiecą, nastoletnią lub dziecięcą figurę? Owszem. Kształt i wielkość miseczki? A chuj wie. Nawet snami tego nie rozwiążę.
Teoretycznie niektóre postaci nie powinny posiadać bielizny, a niektóre nie powinny się golić. Przepyszne pachy Reimu mówią co innego, ale kto wie czy ktoś lecąc pod nią nie zobaczy kedamy (kek).

Było mówione, że trudno określić 100% kanon w Touhou, bo w oficjalnych pracach ZUNa nie mówi się o takich szczegółach. Jako MG postaram się wydestylować z tychże materiałów tyle kanonu, że zdołacie się napierdolić na wesoło jego jakością. Co do fanonu w sesjach - jestem na nie. Fanon tyczy się relacji między postaciami kanonicznymi oraz przypisania im dziwnych cech wynikających z jednego słowa/zdania.

Przy tym mówię, że mistrzem kanonu nie jestem. Gensokyo traktuję jako świat, który ciągle się zmienia. Mogą się pojawić crossovery, ale nie zawitają one na dłużej niż na sesję, a i po tym zostaną zapomniane. Gensokyo jest zamkniętym, samoistnie regulującym się układem. Jeżeli pojawiło się coś czego być nie powinno, naprawi się samo. Chyba, że ktoś zacznie bić w barierę i zagrozi rozpadowi tego układu.

EDIT:
Also, niech ten temat się zamknie. Albo zmuszę do zaśpiewania hymnu narodowego z moim chujem w waszych...
  • Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 20:11:04 przez Zhearrimst

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #803
Nie do końca zgadzam się z tym wyjaśnianiem pewnych zjawisk.
Wyjaśnianie, że kolor oczu i barwa skóry postaci zmienia się pod wpływem magii czy oświetlenia jest... eh...
Rozumiem, że tobie takie wyjaśnienie bardziej odpowiada niż to, że ZUN nie przykłada się do cech wyglądu ciała postaci (bo do ubrań to się przykłada).
Aczkolwiek nie ma co stwierdzać czegoś takiego...
Rzeczy się zwyczajnie zmieniają w poszczególnych częściach. Nie ma ku temu jakiegoś większego powodu (lub logicznego powodu).

Również pewne rzeczy będziesz musiał sam wymyślać, bo w dziełach kanonicznych na prawdę wiele rzeczy nie jest opisanych. Zwłaszcza jeżeli chodzi o wygląd.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #804
Cytuj
Wyjaśnianie, że kolor oczu... zmienia się pod wpływem magii czy oświetlenia...
Tak. Zwłaszcza u postaci, u których trudno określić kolor oczu, albo ten kolor się zmienia w jakichś sytuacjach. Ale to akurat wyjątki.
Cytuj
Wyjaśnianie, że... barwa skóry postaci zmienia się pod wpływem magii czy oświetlenia jest...
Magia nie. Oświetlenie - nieznacznie, ale nie na tyle by robić różnicę. Zresztą, uzależniłem to od pory roku i wystawienia na światło słoneczne.

Welp. Takie wyjaśnienie jest najbezpieczniejsze. U niektórych postaci trudno zastąpić cały ubiór, gdyż zabraknie tych elementów charakterystycznych, bądź symbolicznych. Choć chciałbym zobaczyć niektóre postaci ubrane w jeansy lub legginsy (mmm... ta pupa), to jednak gryzie się to z konceptem świata. W waciak też nie będę zamierzał ich ubierać. Wyglądałoby to zajebiście śmiesznie, ale nie. W Japonii zimy nie są, aż tak straszne.

Jeżeli chodzi o wymyślanie, to bardziej martwi mnie charakter. Z wyglądem problemu nie będzie. Będzie widać, ale nie będzie można określić - co koniecznie opiszę, a co nie - PC zobaczy. Gdybym mógł przywołać Reimu i zmierzyć każdy milimetr jej ciała suwmiarką, to zrobiłbym to. A jak nie znam, to zakładam bezpieczną normę. inb4 "Chyba przytyłaś od ostatniego razu, gdy cię widziałem", albo "Zdrowo się odżywiasz? Widze, że urosłaś (tam gdzie trzeba)..." *shrug*

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #805
Jeżeli chodzi o zimowe ubrania, to masz stroje w PCB.

Na całą resztę pór roku są w miarę podobne raczej stroje.


  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #806
Trudno to nazwać zimą. Takie przedwiośnie raczej. W sumie nie ogarniałem pogody na zimę w Japonii. Odsłonięte ramiona i nogi nie są jakoś specjalnie zimowe. xD

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #807
Fabuła tej gry była taka, że zima nie chciała się skończyć i cały czas trwała ^^"

W Japonii mają znacznie cieplejszy klimat niż u nas. Zwłaszcza na południu. Tam bywa nawet, że śniegu nie ma w zimę.
Chociaż w PCB akurat śnieg był.
  • Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 21:30:11 przez Raion

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #808
Z zimą jest różnie i zima zimie nierówna. Przedwiośnie nadal jest zimą, bym powiedział lżejszą niż noc grudniowa czy styczniowe poranki. Może ZUN nawiązał do tego, że pory roku wchodzą sobie w drogę. xD
Klimat mniej więcej kojarzę, że cieplej. W internecie zawsze ogarnąć można.

Temat pogody i pór roku na bok. Jak wygląda sprawa z geografią w Gensokyo? Kierować się punktami orientacyjnymi? Czy wziąć jakąś mapkę, których fani trochę narysowali?

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #809
Jak sprawdzałem kiedyś klimat, to północ japonii znajduje się tam gdzie znajduje się południe w Polsce. Jeżeli chodzi o strefy klimatyczne.

Fajna zimowa pv (swoją drogą): https://www.youtube.com/watch?v=JVY3d5yOSyE

Ja tam brałem mapkę rysowaną przez fanów. Ale raczej nie ma nic na prawdę konkretnego w gensokyo jeżeli chodzi o położenie różnych rzeczy.
Wiemy orientacyjnie przez co trzeba przejść by gdzieś tam dotrzeć.
Np. kierując się poziomami w grze wiadomo - co znajduje się blisko czego.