Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [sesje] Offtop (Przeczytany 314056 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #780
Tym samym, paradoksalnie, buddyjska mniszka stała się główną dostawczynią T&A w tocho. Nawet w grach oficjalnych (patrz HM i ULiL)
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #781
Ja tam wzoruję się na ZUNartach i na niczym innym nie mam zamiaru.
ZUNart = best art.

Po ZUNartach ciężko stwierdzić czy osoba wygląda na dorosłą czy jak dziecko.

Tworząc wizerunek Futo w sesji wzorowałem się na artach rysownika "fuantei".
przykład


Fanon bardziej kanoniczny niż oficjalne gry z serii. To już nawet zabawne przestaje być.
  • Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 17:23:59 przez Ekkusu

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #782
^Zaczynasz uczyć się czytania ze zrozumieniem od Kamruza?

Nie pisałem nigdzie, że arty brane z fandomu są lepsze od kanonicznego przedstawienia z gry.
Zwyczajnie arty fuantei bardziej mi przypominają wizerunek przedstawiony na zunartach niż te arty z bijatyk.
Jako, że również według mnie Futo na ZUNarcie wygląda jak mała dziewczynka ubrana w strój kapłański.

Nie mów, że powiedziałem coś czego nie powiedziałem. Mimo, że wyciągasz wnioski na podstawie moich postów, twoje wnioski są błędne.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #783
^Zaczynasz uczyć się czytania ze zrozumieniem od Kamruza?

Nie pisałem nigdzie, że arty brane z fandomu są lepsze od kanonicznego przedstawienia z gry.

Czekam w kolejce za Tobą, bo widzę, że mnie też fajnie zinterpretowałeś. Czy też raczej wyminąłeś moją tezę.

Stwierdziłeś, że fanon jest bardziej wierny Twojemu wyobrażeniu interpretacji arta z TD (tzn. faktom™) niż oficjalny tytuł zatwierdzony przez ZUNa. Co według mnie jest z deczka durne biorąc pod uwagę ich generalną dokładność (Artów z głównego nurtu znaczy się). A biorąc pod uwagę Twoją poprzednie stwierdzenie, że bijatyki to nie kanon, wychodzi:

ZUN art > Fanon zgodny z własnym wyobrażeniem > Bijatyki

Już nawet nie chce mi się wspominać, że sesje miały iść po kanonie.

Ujmując to jeszcze prościej - nie chcesz przyjąć do wiadomości, że wygląd z gry zatwierdzonej fabularnie przez ZUNa i będący bardziej dokładniejszy od jego artów jest przedstawieniem bardziej kanonicznym, od Twojej interpretacji plastelinowego obrazu mistrza i wytworu fanonu. O co się głównie tutaj rozchodzi. Gz.
Chyba, że jest dokładniej gdzieś napisane, że wygląda jak małe dziecko czy coś. To wtedy możemy rozmawiać. Ale nie tego z tego co widze dotyczyła rozmowa.
  • Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 17:46:41 przez Ekkusu

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #784
Nie.

To które proporcje ktoś zaakceptuje zależy tylko od osoby. Jest to całkowicie subiektywne spojrzenie.
Nie ma "kanonu" proporcji ciała i wzrostu postaci w touhou.
Jako, że jak już pisałem: "w różnych dziełach kanonicznych postaci wyglądają inaczej."

W sesjach dawałem własne spojrzenie na postać.
Nie dlatego, że jest jakieś lepsze czy też bardziej wierne kanonowi.
A dlatego, że mogłem.
Taka była wola MG by poprowadzić to w ten a nie inny sposób.
Dla Futo bardzo pasował wygląd dziecka, ze względu na zunart, charakter, oraz mitologiczne aspekty hermitów.
Gdyby wyglądała dojrzalej nie miałbym z tego zabawy, graczom również mniej zabawy mógłbym zafundować.
Przynajmniej w mojej ocenie.

Zresztą... nikt nie narzekał.
  • Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 18:04:30 przez Raion

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #785
Powtórzę raz jeszcze, bo unikasz tematu

Cytuj
A biorąc pod uwagę Twoją poprzednie stwierdzenie, że bijatyki to nie kanon, wychodzi:

ZUN art > Fanon zgodny z własnym wyobrażeniem > Bijatyki

W rozpisce było zapisane, że wzorem jest kanon z ewentualnymi elementami fanonu. Dlatego też wyobrażałem sobie Futo jako bardziej bijatykową, która i tak tam jest raczej kurduplem w porównaniu do innych postaci, które wysokie nie są. A tu się dowiaduje, że bijatyka to nie kanon, a fanarty mają większą wartość bo są zgodne z Twoim wyobrażeniem, o co głównie mi się rozchodzi. Dziwnie to brzmi w zestawieniu z faktami™.

EDIT

Na tym zdjęciu jest bardzo anemiczna brunetka w stroju Futo. Na sprite wygląda inaczej, i prędzej bym się sugerował nimi biorąc pod uwagę, że przetrwały dwie części.

  • Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 18:08:09 przez Ekkusu

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #786
Toż to dziecko w za dużym ubraniu


I nadal nigdzie nie napisałem, że fanarty mają dla mnie większą wartość.
Mają mniej więcej równą wartość. Jako, jak już pisałem trzykrotnie "To które proporcje ktoś zaakceptuje zależy tylko od osoby. Jest to całkowicie subiektywne spojrzenie."

ZUN nigdy nie przykładał wagi do określenia wymiarów postaci i ich wieku. Nie ma kanonu do tego, tak więc "kanon" nie ma dla mnie ogromnego znaczenia w tym wypadku.
  • Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 18:07:18 przez Raion

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #787
Edytnąłem poprzedniego posta widząc odpowiedź. Nie będę tego przeklejał bo po co.
O ile dobrze pamiętam w przypadku paru postaci był określany mniej-więcej jaki mają wygląd wiekowy.
Sam stwierdziłeś, że wzorowałeś się na tamtej serii, twierdząc jednocześnie, że bijatyki to nie kanon. O ile zgadzam się, że nie ma jako-takich ram określonych co do wyglądu większości postaci, to jeżeli już coś się w kanonie pojawiło - powinno się to wziąć pod uwagę.
Futo kurdupel - okej. Ale na dzieciaka, choćby z uwagi na proporcje ciała to ona mi nie wygląda.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #788
jeżeli już coś się w kanonie pojawiło - powinno się to wziąć pod uwagę.
Na tym zdjęciu jest bardzo anemiczna brunetka w stroju Futo. Na sprite wygląda inaczej, i prędzej bym się sugerował nimi biorąc pod uwagę, że przetrwały dwie części.
~Ekkusu, 2015
Jak już chcesz brać pod uwagę wszystko z kanonu to wszystko bierz, co?

Jak już pisałem, obydwaj wzorujemy się na kompletnie innych artach z gier.
Jednakże ja wybrałem art z fanonu który według mnie dobrze obrazuje to co widziałem w grach.

Twoje wyobrażenie jest inne a moje inne.
Jak ja patrzę teraz na te krótkie rękawy to mam przed oczyma dziecko któremu ktoś założył za duże ubrania.
Ty masz za to swoje jakieś tam inne wyobrażenie.

Wszystkim się nie dogodzi.

O ile dobrze pamiętam w przypadku paru postaci był określany mniej-więcej jaki mają wygląd wiekowy.
Źle pamiętasz.
Nie ma kanonu wieku i gabarytów w toho. Pisałem to już tu kilkukrotnie i nikt nadal mi nie udowodnił, że tak nie jest.
Można by powiedzieć, że w mangach można spojrzeć na te postacie dokładnie... ale co jakiś inny artysta je rysuje to wyglądają młodziej lub starzej. Więc też lipa.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #789
jeżeli już coś się w kanonie pojawiło - powinno się to wziąć pod uwagę.
Na tym zdjęciu jest bardzo anemiczna brunetka w stroju Futo. Na sprite wygląda inaczej, i prędzej bym się sugerował nimi biorąc pod uwagę, że przetrwały dwie części.
~Ekkusu, 2015
Jak już chcesz brać pod uwagę wszystko z kanonu to wszystko bierz, co?

No problem


Wracając do Futo - porównując trzy różne obrazy - tzn. 2 profile arty oraz sprite wychodzą pewne sprzeczności. Biorąc jednak pod uwagę, że sprite pojawił się w niezmienionej formie w dwóch produkcjach, i to ten drugi jest jemu bliższy - jest bardziej prawdopodobne to, że koncepcja wyrażona w arcie nie oddawała sedna wyglądu postaci.

Co do gabarytów nie będę się spierał bo nie mam źródeł. Rzuciłem to na uboczu.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #790
10/10 would fap

Cytuj
Wracając do Futo - porównując trzy różne obrazy - tzn. 2 profile arty oraz sprite wychodzą pewne sprzeczności.
Pisałem o tym trzy czy cztery strony temu. W sumie też co chwila to powtarzam ... Dobrze, że w końcu zrozumiałeś.

Cytuj
Biorąc jednak pod uwagę, że sprite pojawił się w niezmienionej formie w dwóch produkcjach, i to ten drugi jest jemu bliższy - jest bardziej prawdopodobne to, że koncepcja wyrażona w arcie nie oddawała sedna wyglądu postaci.

Nadal jest to wybieranie tego co się tobie bardziej podoba i wciskanie mi tego, że jedna rzecz od drugiej bardziej oddaje sedno wyglądu.

Ja dalej mogę iść w zaparte i twierdzić, że wolę tego arta:

Dlaczego?
Bo podobają mi się krótkie rączki Futo na tym arcie, oraz art jak i sprity zostały zaakceptowane przez ZUNa jako "kanon".

Powtarzam po raz ponad dziewięć tysięczny - nie ma w toho kanonu do tego na ile lat wygląda postać.
Jest to subiektywne <- Co też pisałem kilka razy.
Nie powinno się wybierać jednego arta jako "kanon" skoro istnieją wszystkie.
  • Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 18:45:38 przez Raion

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #791

Też lubię poważne anatomiczne anomalie.

10/10 would fap

Cytuj
Wracając do Futo - porównując trzy różne obrazy - tzn. 2 profile arty oraz sprite wychodzą pewne sprzeczności.
Pisałem o tym trzy czy cztery strony temu. W sumie też co chwila to powtarzam ... Dobrze, że w końcu zrozumiałeś.

Przy czym ja dokonałem porównania w jednym kręgu developerskim, a Ty bierzesz pod uwagę wszystko. Art, który przytaczasz został rzucony w cholerę i zastąpiony takim, który swoją formą bardziej przypomina sprite. Został naprawiony hurtem, prawda. Ale sprite pozostał niezmieniony, i to do niego głównie się odnoszę. Jeżeli coś nie ulega zmianom ma większe utwierdzenie w kanonie.

A skoro już jesteśmy przy czepianiu się za słówka...

Nie powinno się wybierać jednego arta jako "kanon" skoro istnieją wszystkie.

Odsyłam do mojego pierwszego posta. Zdecyduj się bez zasłaniania się "A bo to czyjaś koncepcja", bo sam zacząłeś wartościować, co tam pokazałem.
  • Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2015, 19:00:35 przez Ekkusu

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #792
Well. Postaram się w swoich sesjach wprowadzić zabieg dający trochę pożywki dla oczu, wyobraźni i bonera, a przy tym nie będzie tak mało precyzyjny, jak: "spotkaliście Marisę".

Póki co większym problemem jest dla mnie ogarnięcie geografii Gensokyo, bo póki co nie spotkałem się z mapą z rozmieszczeniem stron świata, więc lecę na czuja.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #793
Też lubię poważne anatomiczne anomalie.
Brofist

Przy czym ja dokonałem porównania w jednym kręgu developerskim, a Ty bierzesz pod uwagę wszystko.
Zgadza się. Nie ma dla mnie mniej i bardziej kanonicznych rzeczy. Biorę pod uwagę wszystko.
Nie licząc tego, że wolę arty ZUNa niż innych rysowników uznawać za właściwe. Ale to moje zdanie. Nie musisz się z nim zgadzać.

Nie powinno się wybierać jednego arta jako "kanon" skoro istnieją wszystkie.
Odsyłam do mojego pierwszego posta. Zdecyduj się bez zasłaniania się "A bo to czyjaś koncepcja", bo sam zacząłeś wartościować, co tam pokazałem.
Wartościuję, bo jak już pisałem wygląd postaci jest subiektywny.
Gdybym nie wartościował jednego wyglądu i miał dogodzić wszystkim, w sesjach Yukari musiałaby jednocześnie być loli, 17 latką, i 40 latką.

Nie ma artu kanonicznego. Jednego właściwego.
Ale w sesji musiałem się na coś decydować.
I jako MG nie pytałem graczy "jak chcecie by ta postać wyglądała". Nie. Dałem jej wygląd na jaki miałem ochotę.

Also, wygoogluj sobie słowo "subiektywne". Może wtedy zrozumiesz co powtarzam bez przerwy i przestaniesz się doszukiwać jednego właściwego wyglądu postaci w kanonie

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #794
Jeżeli istnieje coś wyraźniejszego i mniej subiektywnego niż art to jestem w stanie bardziej pójść z takim tokiem aniżeli domyślać się, czy "Artist zjebał czy nie". Sprite składa się z wielu obrazów, to też jest bardziej dopracowany aniżeli jeden art. Stąd też jest bardziej legit. Większe przemyślenie.
Ale to moja opinia. A z Twojej strony spodziewam się raczej faktów™ jako, że jesteś znawcą. Stąd też stwierdzenia

Ja tam wzoruję się na ZUNartach i na niczym innym nie mam zamiaru.
ZUNart = best art.


Delikatnie mówiąc, stoją w sprzeczności z tym co mi teraz mówisz. Ale mniejsza.