Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [sesje] Offtop (Przeczytany 313924 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 8 Goście przegląda ten temat.
  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #405
Ale to nie byłoby normalne "zarywanie". Meiling jest wojowniczką i nie zainteresuje się zwykłym człowiekiem (chyba). Najpierw Momotaro musi ją pokonać w OTWARTEJ, UCZCIWEJ WALCE!!! (hot-blood on). A potem będą kwiaty, herbaty, kawy... onseny. Na bossa jakiego poziomu wyceniasz startującą postać zrobioną pod walkę? 2 Stage? 3 Stage? Raczej nie 1 Stage...
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #406
Najpierw zostaniecie pozabijani przez Sakuyę.
Meiling za olewanie obowiązków, ty za odciąganie jej od obowiązków ;v

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #407
Nie jestem pewien, czy aby nie traktujętego nazbyt poważnie, ale...

http://en.touhouwiki.net/wiki/Perfect_Memento_in_Strict_Sense/Hong_Meiling

na samym dole transkryptu, przypis 4.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #408
Ano. Meiling jest najprzyjemniejszym youkai w Gensokyo. I raczej Meiling zmiażdżyłaby Sakuyę, gdyby miał się odbyć pojedynek na śmierć i życie. W bijatykach było chyba wspomniane, że Meiling daje jej handicap.

Momotaro raczej nie miałby szans z Meiling (mało który człowiek dałby sobie z nią radę), ale sparringi czy ćwiczenie z nią taijiquan - jak najbardziej. Wydaje mi się, że cieszyłaby się z możliwości przekazania komuś wiedzy sztuk walk, ale nie wiem czy można byłoby liczyć na coś więcej niż master-disciple relationship. Chyba, że Momotaro zna inny styl, to wtedy może się rozpocząć przyjazna rywalizacja, z rywalizacji... rabu.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #409
Błąd: Meiling powiedziała, że miałaby szansę z Sakuyą, a nie żeby ją rozłożyła.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #410
"I'm always just going easy, you see? I won't go easy on you in an official duel." - Meiling victory quote against Sakuya
Welp. Trochę przesadziłem.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #411
Tak, a w jednej książek wyraźnie było zasugerowane, że są na podobnym poziomie. Co zaś się tyczy Meiling, to jej styl nie ma wad i, żeby ją pokonać, trzeba ją przewyższyć w sile, bo nie śluświadczysz u niej słabych stron, które mógłbyś wykorzystać.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #412
Oznacza to też tyle, że musisz pokryć swoje własne słabości swoimi mocnymi cechami, bo je może łatwo wykorzystać.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #413
Aby pokonać mistrza sztuk walki, który nie ma żadnych szczególnych słabych punktów, trzeba go przewyższyć siłą, lub techniką.
Przypominam, że Momotaro ma w sobie chi/qi/ki/meh i może przewyższyć człowieka nie ćwiczącego "uduchowionych" sztuk walki pod względem surowej siły czy szybkości. Tym samym, koniec końców może wzbić się na poziom youkai, a przynajmniej nie obrócić się w drzazgi po pierwszym lepszym lewym prostym ze strony Meiling. (taki jest przynajmniej plan)

W otwartym starciu bez ograniczeń, Sakuya zrobiła by ZA ŁARDO i byłoby po sprawie.

Teoretycznie, mogłaby to zrobić w starciu z każdym przeciwnikiem.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #414
Za wardo Sakuyi ma ograniczenia i jej noże nie mogą dotknąć atakowanej osoby, gdyż to automatycznie niweluje zatrzymanie czasu :v

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #415
+ kwestia wytrzymałości osoby. Może po prostu otrzepać się z noży i zapytać, kiedy zaczynają walczyć

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #416
Momotaro ma w sobie chi/qi/ki/meh

Każdy człowiek to ma. Kamień też. Woda, powietrze również. Wszystko ma chi.

Also, machnęło mi się i usunąłem twojego posta którego właśnie cytuję. Wybacz ^^"

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #417


IT BEGINS

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #418
mogę już zamknąć i przesunąć sesję "zaginieni drwale" czy jeszcze coś tam ma ktoś zamiar pisać?

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #419
Zamykaj waćpan :v