Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: RUMIA) (Przeczytany 159619 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #60
Pewnie chodzi o słynny tekst "jestem dobra tylko w swoim seksapilu".

Nie no, ja wiem, że Critzowi się podoba, okay. Sęk tylko w tym dlaczego to można napisać ot tak, a dezaprobatę trzeba od razu uzasadniać? To jeszcze nie temat o Reisen, więc nie ma co się rozpisywać. Jak dla mnie laska z elementami ciała królika jest podniecająca mniej więcej tyle samo co Rinnosuke, przy czym nawet homoseksualizm jest lepszy od zoofilii.
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #61
"Podoba mi się z wyglądu" oznacza dokładnie to. Dla mnie jest ładna (głównie za piękne włosy i oczy, dobry dobór stroju, z elegancką koszulą i krótką spódniczką i mundurkiem w wariancie INowym, oraz dodające figlarności królicze uszy), podczas gdy odpowiedź na to że to jest najgorsza postać w Touhou nie mówi nic (z wyglądu, zachowania?). Tak tylko dla ścisłości.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #62
"Nie podoba mi się ogólnie" jest szersze od "podoba mi się z wyglądu", ale oba te zdania są nieuzasadnione.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #63
Przyznaję Ignacemu rację. Obydwoje piszecie bzdurnie nie uzasadniając tej jednej wypowiedzi dobrze. Nie lubi to nie lubi, lubi to lubi. Mniejsza z tym. Tak czy inaczej Kaguya pod wieloma względami jest zajebista. No nie?

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #64
Well, no w sumie poza motywem muzycznym lubię jeszcze patterny, gameplay.

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #65
ano jest zajebista

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CHEN)
Odpowiedź #66
ちぇえええええええん!

06. CHEN

Spoiler (pokaż/ukryj)


Cytat: Zasady
-Znajomość kanonu niewymagana, piszemy o osobistych odczuciach do danej postaci. Każdy z nas ma listę faworytek i antyfaworytek i wie, za co je lubi, dlatego nie narzucam ram typu charakter, wygląd, karty zaklęć czy rasa.
-Dla wzmocnienia swojej opinii można dodać ocenę numeryczną czy wypunktować listę wad i zalet, jak wam się chce.
-Nie trzeba bynajmniej owijać opinii do których mamy prawo w bawełnę ze względu na innych uczestników, choć wskazane byłoby uznać, że inna osoba może mieć odmienne zdanie. Szczerość opinii i dyskusja z polemiką bardzo mile widziana...
-...Aczkolwiek upraszałoby się o możliwe powstrzymanie od ataków ad persona, inaczej nie mogę odpowiadać za poparzenia w wyniku ewentualnej interwencji sił wyższych♥.

Jako nekomata, to jest youkai-kot, oraz shikigami (służący duch) Ran Yakumo, mała Chen jest najmłodszą członkinią "rodziny" Yakumo. Poznajemy ją w PCB, gdzie chroni wioskę Mayohiga przed wtargnięciem głównych bohaterek, a potem w Extra Stage, gdzie szuka rewanżu. Od tamtego czasu widzimy ją pomagającą i ucztującą z Ran i Yukari, używaną przez obie mistrzynie w charakterze karty zaklęć czy nieudolnie próbującą złożyć sobie armię kotów-podwładnych.

Czen jest postacią, co do której nie potrafiłbym ukatrupić w sobie sympatii. Mimo powiązania mocy z Yukari, Chen używa głównie błyskawicznych ataków fizycznych i prostej magii, a mimo jej umiejętności i możliwości mówienia ludzkim językiem jej intelekt pasuje do małej dziewczynki, na jaką wygląda. Nie jest także z natury agresywna, broni wioskę przed bohaterkami. Poza tym jej charakter jest tak uroczy, jak tego można się spodziewać z owego wieku z wyglądu - ma swoje fanaberie, co widać po tej sytuacji z kotami i mocno próbuje dążyć do celu, choć jest za słaba by wzbudzać respekt i nimi dowodzić.
Energiczna i beztroska, nie jest osobą, którą możnaby za coś winić moralnie. Tak jak z normalnymi dziewczynkami, zaprzyjaźnienie się z nią zapewne byłoby łatwe przy odpowiednim podejściu. Tym bardziej, że nieraz zachowuje się jak faktyczny kot i ostrzy sobie pazury albo śpi pod ogrzewanym stołem. Zdecydowanie jedna z najfajniejszych postaci "niższego poziomu", na równi z faworytkami jak Wriggle, Kogasa czy Hina.

Z wyglądu możnaby ją schrupać. Dziewczynkowa, czerwona sukienka, fikuśna zielona czapka, długie pazury, dwa ogony i kocie uszy świetnie syntetyzują urok dziewczynki z urokiem kota. W typowych sytuacjach, jak zabawianie się z kotami albo bezmyślne latanie po okolicy po przyzwaniu jako spellcard taki image idealnie jej pasuje, dodaje wdzięku i zapewne faktycznie powoduje napady hugania u fanów kotów, ze mną włącznie.

+Nieskomplikowany, beztroski charakter
+Olbrzymi urok
+Idealnie pasujący wygląd

-Brak


Werdykt: 10/10
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2012, 03:54:38 przez critz

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CHEN)
Odpowiedź #67
+ ...
+ ...
+ ...

- ...

...
Spoiler (pokaż/ukryj)

  • Dziobak
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CHEN)
Odpowiedź #68
Zgadzam się. Chen 10/10!

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CHEN)
Odpowiedź #69
Jedna z moich najbardziej nielubianych postaci. A pointless person, jak powiedziała Marisa. Mam awersję do dziewczynek-zwierząt, są dla mnie bardziej odpychające nawet od transwestytów i innych tego typu zboczonych "postaci". Motyw muzyczny tak nie razi, ale też mnie nie zachwyca. Za jej patternami nie przepadam. Jedyna rzecz jaka jest w niej okay to ubranko. Podsumowując, też bym ją schrupał, ale razem z miską ryżu.

+ Ubranko

- Nekomata
- Patterns/Gameplay
- Wygląd

15/99
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 18:42:12 przez Ignacy Przybylski

  • Xoth
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CHEN)
Odpowiedź #70
Co tutaj dużo pisać?
Nie dam 10/10 bo na to zasługuje jedna postać...
9.5/10 jest ok ^^

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CHEN)
Odpowiedź #71
Do teraz w sumie nie wiem czy Chen jest słodkim kotkiem czy raczej kocim mordercą. Jest dla mnie czymś między jednym a drugim. Rozumiem, że taka moe może być całkiem fajna ale w kanonie bardziej mi przypominała morderce niż kociaka ;< Chodź wielokrotnie muszę przyznać, że rozbawiło mnie:
Spoiler (pokaż/ukryj)
Ogólnie jednak rzecz biorąc jest to dla mnie ciut randomowa postać. Niczego takiego specjalnego w niej nie ma. Chodź jest zdecydowanie mniej randomowa od Letty. Może być całkiem fajna jako całokształt, ale w porównaniu do większości postaci z Touhou wypada u mnie dość nisko.

5/10

___
Nie dam 10/10 bo na to zasługuje jedna postać...
Yep, zgadzam się z tobą. Wszyscy wiedzą, że chodzi o Satori.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CHEN)
Odpowiedź #72
Nie dam 10/10 bo na to zasługuje jedna postać...
Yep, zgadzam się z tobą. Wszyscy wiedzą, że chodzi o Satori.

Nah. 75/99.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 18:42:27 przez Ignacy Przybylski

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CHEN)
Odpowiedź #73
Chen jest dla mnie taka troche nudna...
ale motyw muzyczny ma zaiste dobry.
no i nie pozwala nam grabić :c
No i plus to to ze należy do Ran
+Cheeeen
+wafel ran
+słodka

-Ciapowatość
-nijakość
-co z niej zrobil fandom

ocena 5/10

  • Xoth
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CHEN)
Odpowiedź #74
Nie dam 10/10 bo na to zasługuje jedna postać...
Yep, zgadzam się z tobą. Wszyscy wiedzą, że chodzi o Satori.

Nope sir...