Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade (Przeczytany 198775 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #60
Not with a whimper, but with a bang!

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #61
Wiecie...czymś konkretnym te wojny religijne wypadałoby zakończyć. Zwłaszcza, że pojawiła się nowa frakcja, która nijak nie powinna przejść bez echa. No i mamy efekt tego echa, czyli bijatykę, która po dłuższym zastanowieniu jest lepszym rozwiązaniem do zakończenia takiego a nie innego większego wątku fabularnego, jakim są wojny religijne niż miałby to być shooter.

Symposium of Post Misticism.

no spoko, czytałem niektóre artykuły, więc nie wiem, co mi radzisz; rozwiń zatem

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #62

no spoko, czytałem niektóre artykuły, więc nie wiem, co mi radzisz; rozwiń zatem

Myślę, że chodiz mu o to jak ta kwestia religijna w SoPM jest w zasadzie tematem przewodnim. nie chodzi o artykuły, które notabene nawiązują do czegoś daleko przed odrodzeniem Miko, ale o te wszystkie tematy przed samymi artykułami, gdzie rozmawiają głównie Miko, Byakuren i Kanako. Tam dzieje się sporo dialogu między tymi trzema kościołami.

Ale w zasadzie to zgadzam się, że ten element zasługuje na zakończenie "z wybuchem". Touhou style- Walka. Mamm nadzieję, ze bijatyka to koniec walki kościelnej (przynajmniej jako przewodniego motywu) i ZUN zajmie się wtedy czymś innym.

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #63
Myślę, że chodiz mu o to jak ta kwestia religijna w SoPM jest w zasadzie tematem przewodnim. nie chodzi o artykuły, które notabene nawiązują do czegoś daleko przed odrodzeniem Miko, ale o te wszystkie tematy przed samymi artykułami, gdzie rozmawiają głównie Miko, Byakuren i Kanako. Tam dzieje się sporo dialogu między tymi trzema kościołami.

Tak, dokładnie o to chodzi. Miko, Kanako i Byakuren omawiają wiele wydarzeń, problemów i przyszłości Gensokyo oraz świata zewnętrznego. Polecam.
Rucham psa jak sra

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #64
Debata polityczna religijna, huh ? Sięgnę na pewno. No ale tak jak mówiłem, debata swoje, ale dobra naparzanka religijna się przyda na koniec :)
Spoiler (pokaż/ukryj)
Chociaż zachodzę w głowę, co Zun może wymyślić dalej...

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #65

Nic z tym nie zrobimy, trzeba brać co dają, a jak nie pasuje to dalej męczyć Mystic Square...

Spoiler (pokaż/ukryj)
MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...
]Az mi sie lza pojawila, ekkusu hugnalbym cie.

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #66
^ Jednak jakieś skryte pragnienia :p? Będę pierwszym, który to powie: this time, she's coming back!

Małe obserwacje:
-Time meter, lolol. Po raz pierwszy w serii, może upodobnić do innych bijatyk.
-Wszystkie 3 screeny mogą pochodzić z jednej rundy, gdyż ilość wygranych rund się nie zmienia. Jednak zmieniający się stan pasków HP (raz Marisa ma więcej, raz Reimu) każe podejrzewać, że będzie jakaś mechanika odzyskiwania HP.
-Marisa siedząca na miotle bez ruchu na 2 screenie. Jakiś tryb latania w miejscu?
-Pasek energii (heat gauge) Marisy jest krótszy od Reimu. Może oznaczać różną zależną od danej postaci możliwość atakowania specjalami/pociskami, albo balans typu siła vs ilość.
-Heat gauge Reimu jest lekko czerwony po użyciu pocisków i w znacznej większości po użyciu Ascension Kick. Ponieważ kop w IaMP nie zżerał paska (robiły to speciale pociskowe, nie fizyczne), zapewne użyła wcześniej pocisków, albo teraz wszystko ssie pasek. W każdym razie zapewne to bardziej bullet mana gauge aniżeli spellcard gauge.
-Procenty pod paskiem życia mogą być połączone z obrywaniem bądź wygrywaniem, gdyż po 1 screenie się nie zmieniły (Marisa zablokowała), i mogą być mechaniką pod comebacki. Np bonus ofensywny albo obronny po dostaniu wpieprz. Albo, co bardziej prawdopodobne idąc po stanach paska wiary wraz z upływającym czasem i ruchami HP, mechanika wzmacniająca siłę wygrywającemu.
-Te same procenty mają kolor przeważającej części paska wiary (niebieski to "yes" i dodaje bonus, czerwony "no" i tworzy bonus ujemny, szary to "don't care").
-Ruch kąta pod którym widać świątynię. Yay 3D!
  • Ostatnia zmiana: Październik 09, 2012, 00:34:09 przez critz

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #67
-Ruch kąta pod którym widać świątynię. Yay 3D!

Well, to już w pierwszym poście jest wspomniane. A skąd wiesz, że Mima się pojawi? Byłoby git, ofc.
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #68
Na Panią Mimę ale bluźnicie!
Mistrzyni nie wroci bo pralka to świętość.
Przynajmniej nie przy tych zrakowaciałych nowych postaciach.
Spoiler (pokaż/ukryj)
Teraz może Panienką tylko zepsuć

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #69
Na Panią Mimę ale bluźnicie!
Mistrzyni nie wroci bo pralka to świętość.
Przynajmniej nie przy tych zrakowaciałych nowych postaciach.
Spoiler (pokaż/ukryj)
Teraz może Panienką tylko zepsuć

Osobiście wolę np. EoSD od pralki. Tak czy siak, ja bym lubił motyw z ulubioną postacią powracającą i spuszczającą łomot tym nielubianym postaciom. Przynajmniej w końcu byłby jakiś ciekawy element fabularny, religijna draka to nudy na pudy.

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #70
Słyszałem plotki o tym jakoby było w tej grze więcej ataków fizycznych oraz całkowicie zmieniony system walki, podobno będzie to coś bardziej pod danmaku chociaż w to to akurat wątpie. Jednakże mam nadzieję że będzie to jedna z lepszych bijatyk jakie wyjdą z Touhou.
Słyszałem też że dadzą tam więcej postaci niż w 12.3!

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #71
^Linki?

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #72
Słyszałem plotki o tym jakoby było w tej grze więcej ataków fizycznych oraz całkowicie zmieniony system walki, podobno będzie to coś bardziej pod danmaku chociaż w to to akurat wątpie. Jednakże mam nadzieję że będzie to jedna z lepszych bijatyk jakie wyjdą z Touhou.
Słyszałem też że dadzą tam więcej postaci niż w 12.3!

Pics or didn't happen. "mówią" to za mało na dowód.


Przynajmniej nie przy tych zrakowaciałych nowych postaciach.

Nie mam pojęcia co Cię w nich tak gryzie, really.

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #73
Pics or didn't happen. "mówią" to za mało na dowód.

Mówił przecież tylko o plotkach, nie o faktach. :v

Odp: Touhou 13.5 Hopeless Masquerade
Odpowiedź #74
Pics or didn't happen. "mówią" to za mało na dowód.

Mówił przecież tylko o plotkach, nie o faktach. :v

no, tak, tak, ale wiesz, może plotki ktoś ma czymś poparte, byłoby fajnie się dowiedzieć.