Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 13 - Ten Desires (Przeczytany 235768 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #90
Po ogarnięciu patternów udało mi się zrobić 1cc Hard Sanae. Na Lunatic nie mam jeszcze skilla, ale jak ktoś chce zobaczyć wykorzystanie systemu gry to równie dobrze może obejrzeć.

Replaye zapisywane są w folderze C:\Documents and Settings\*nazwa konta użytkownika*\Dane aplikacji\ShanghaiAlice\th13tr\replay, przynajmniej w Win XP. Jak folder się nie pojawia to w dowolnym oknie dajemy Narzędzia > Opcje folderów > Widok > Pokaż ukryte pliki i foldery.
Można też w notatniku wkleić:

@echo off
md "%CD%\user"
set "APPDATA=%CD%\user"
start th13

i zapisać jako plik np. touhou13demo.bat w folderze z grą. Gra po uruchamianiu przez ten plik stworzy folder z repkami w folderze gry i tam będą one zapisywane przy odpalaniu gry przez ten plik touhou13demo.bat. Zamieniając "start th13" na "start custom" możemy stworzyć także plik custom.bat zmieniający ustawienia gry odpalanej przez touhou13demo.bat.

ZUN kuva komplikuje od czasów DS >_<.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2011, 02:45:58 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #91
Tekst gry od nekorandomnessqueen z forum MotK jak kogoś interesuje:
http://vgboy.dabomstew.com/other/TenDesires.txt

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #92
Dobra wiadomość dla Mimatardów. Yuyu ma PRZECZUCIE (w dialogu z Youmu), że wróci ktoś jebitnie silny. ZUN hintuje Mimę?
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #93
Hah, wreszcie moje Ten Desires, na które tak czekałam ^^
Spoiler (pokaż/ukryj)
Szczerze powiedziawszy ja również zareagowałam na Yuyuko dość dziwnie :P Nie sądziłam, że dożyję czasów, kiedy Yuyuko doczeka się własnego Myona (1st Stage Midboss). Kogasa to mnie już do reszty walnęła. Ogółem postaci Kyouko i Yoshiki jakoś mi szczególnie do gustu nie przypadły. Teraz czekać do głównej premiery :P
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2011, 16:47:56 przez Tonia

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #94
Wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazują na jej powrót. Zdziwiłbym się, jakby jej nie było - epic troll.

Daj mi ktoś sekret jak grać Youmu, bo albo ja lamię nią albo ona lami (albo oba). Sanae 1cc Hard prawie z marszu, Marisa podobno jeszcze prościej ma, a ta nie chce dać się ogarnąć, zwłaszcza że sporo patternów jest dużo łatwiejszych z daleka. Do tego właśnie właczyłem sobie Normal tak dla sprawdzenia i okazało się że dwie karty w ogóle nie występują na Easy/Normal. Pozostałymi postaciami nie mogę ogarnąć Lunatic za cholerę, ale lepiej teraz wymasterować i potem z górki.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2011, 17:26:43 przez critz

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #95
Mi się osobiście nie podoba danmaku w tej grze. Jest strasznie byle jakie porównaniu z poprzednimi częściami.

Dobra wiadomość dla Mimatardów. Yuyu ma PRZECZUCIE (w dialogu z Youmu), że wróci ktoś jebitnie silny. ZUN hintuje Mimę?
Sądząc po tym jest również możliwość, że może "wrocić" ktoś nowy.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #96
Mi się osobiście nie podoba danmaku w tej grze. Jest strasznie byle jakie porównaniu z poprzednimi częściami.

Wiesz, że to jest pierwsze prototypowe demo, prawda? Demo PCB miało na ten przykład całe karty pozmieniane. Jest czas dopracować. Poza tym późniejsze stage zazwyczaj są bardziej oryginalne i wymagające (Parsee ze swoim naprowadzanym snake'iem i rozdwojeniem to raczej wyjątek).

A tak przy okazji to ta linia z prologu:

Cytuj
They [divine spirits] disappear just like that, without even knowing that there is a someone who cannot help but smile while observing it whole.

As her resurrection drew near, her grin grew deeper - and vowed for her vengeance.

Zemsta? Odrodzenie? Nosz zabiję go jak nas strolluje.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2011, 18:53:44 przez critz

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #97
Mi się osobiście nie podoba danmaku w tej grze. Jest strasznie byle jakie porównaniu z poprzednimi częściami.
Wiesz, że to jest pierwsze prototypowe demo, prawda? Demo PCB miało na ten przykład całe karty pozmieniane. Jest czas dopracować. Poza tym późniejsze stage zazwyczaj są bardziej oryginalne i wymagające (Parsee ze swoim naprowadzanym snake'iem i rozdwojeniem to raczej wyjątek).

To nie zmienia faktu, że danmaku jest na razie byle jakie :V

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #98
Podzielam waszą chęć ujrzenia Mimy znów...
Jednak mimo wszystko według mnie te znaki są "mgliste" i się zbytnio nie łudzę...
Cóż, pożyjemy, zobaczymy! Oby do pełnej premiery!

Danmaku faktycznie nie jest zbyt super porównując do pierwszych gier. No, ale to Demo i dopiero 3 poziomy, więc może się wiele zmienić ^.^
Cóż, póki co podobały mi się skille Kyouko, przynajmniej wiadomo czym się wyróżnia.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #99
Ta Mima... no faktycznie, są jakieś wskazówki. Nie wiem.

A danmaku mnie nie zniesmaczyło. Fabuła jednak wydaje się jakoś ciekawa, z tych strzępków, które dobrzy ludzie zdołali przetłumaczyc
  • Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 18:42:48 przez Maluetar

  • Misae
  • [*]
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #100
Fajnie grało mi się Youmu. Szkoda, że ZUN musiał znowu wcisnąć Sanae, jakby zamiast niej do wyboru mogłaby być np. Sakuya...
Co do nowych postaci, podoba mi się Kyouko, bo jest po prostu słodka. P; Miyako to lekki niewypał, ale chociaż nadrabia swoim theme (już trafiłam na piano cover, fandom nie śpi ; p).
Jeśli chodzi o Mimę, również mam nadzieję, że pojawi się w grze.

  • Mataha
  • [*]
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #101
Almost 1cc Lunatic...

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #102
Orin :7.

Ja lubię Sanae, wiec jak dla mnie może sobie być. ALE CHCE TEŻ SAKUUUUUYĘ T____T
Seconded. Mógłby jeszcze dorzucić Patchy czy kogoś i byłoby 6. Ja tam byłem prawie pewien że Shou wejdzie, ale kulą w płot.

Aha, odkryto umiejętności postaci:
-Reimu ma mały hitbox i duchy same do niej podchodzą po odpaleniu/włączeniu się transu.
-Marisa przyspiesza i ma bardzo wysokie obrażenia w transie.
-Sanae znacznie szybciej uzupełnia pasek duchów (świetne na scoring i niezłe do przeżycia).
-Youmu ma bardzo mały hitbox przy focusie i bardzo wysokie obrażenia w transie.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2011, 14:38:16 przez critz

  • Tusia
  • [*]
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #103
Jestem za podniesieniem trudności, tosz już Hairy Balls miało bardziej skomplikowane patterny nonspelli niż tu same spelle XD
  • Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 18:34:20 przez Maluetar
Twoja sygnaturka została usunięta ponieważ łamała regulamin forum.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #104
Seconded. Cholerny bug...

Spoiler (pokaż/ukryj)
Gra się zawiesza i wyłącza, kiedy Miyako je duchy i zostaje pokonana jednocześnie.