Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 361265 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 10 Goście przegląda ten temat.
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 1 THEME)
Odpowiedź #450
1. Illusionary Night ~ Ghostly Eyes
2. A God That Misses People ~ Romantic Fall
3. Night Sakura of Dead Spirits
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

  • Hotaru
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 1 THEME)
Odpowiedź #451
1.At the End of Spring
2.Night Sakura of Dead Spirits
3.Wind Circulation ~ Wind Tour

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 1 THEME)
Odpowiedź #452
Trochę żałuję, że nie chodzi o stage 1 boss theme, bo miałbym od razu dwa pierwsze miejsca bez większego zastanawiania się. Critz, daj w następnej kolejności. ;) Wracając do tematu...

1. Eternal Shrine Maiden (HRtP) - aranżacja z Dolls in Pseudo Paradise jest niesamowita, ale oryginał to też klasa. Kiedyś go nie lubiłem, ale z czasem nauczyłem się go doceniać.
2. The Mystery in Your Town (DS) - trik polega na tym, by posłuchać dłużej niż pierwsze dwadzieścia sekund. :)
3. Selene's Light (LLS) - trzyma poziom przez cały czas, choć mam wrażenie, że nie brzmi jak stage 1 theme.
4. The Refrain of the Lovely Great War (FW) - od nowa muszę sobie przypominać, że Fairy Wars ma całkiem niezły soundtrack.
5. Illusionary Night ~ Ghostly Eyes (IN) - kontrargument przeciwko tezie, że ZUN w grach windowsowych oduczył się tworzenia klimatycznych utworów do pierwszych plansz.
6. Dream Express (MS) - lubię w tym utworze to, że jego początek jak mało co innego kojarzy mi się z grą, w której występuje. Nie mógłbym powiedzieć tego samego o większości pozostałych pozycji na tej liście.
7. A Soul as Red as a Ground Cherry (EoSD) - bardzo sympatyczny motyw.
8. Night Sakura of Dead Spirits (TD) - w porządku.
9. Paradise ~ Deep Mountain (PCB) - jak się go posłucha, to jest w sumie całkiem niezły...
10. Hakurei ~ Eastern Wind (SoEW) - Hakurei Shrine Grounds jest znacznie lepszym kawałkiem, ale cóż, ZUN zdecydował się użyć do pierwszej planszy czegoś innego.
11. Witching Dream (LLS) - intro robi wrażenie, ale potem... no, już nie.
12. At the End of Spring (UFO) - patrz komentarz do StB, ale przynajmniej ładnie zagrane.
13. The Dark Blowhole (SA) - patrz komentarz do StB.
14. Wind Circulation ~ Wind Tour (StB) - bleh. To jest dokładnie to radosne plumkanie, którego u ZUN-a nie lubię.
15. A God That Misses People ~ Romantic Fall (MoF) - all of my hate.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 1 THEME)
Odpowiedź #453
długo się zastanawiałem, większość utworów jest dla mnie jakaś taka dość pusta. W końcu to utwory 1 stage.

Lecz jeśli już miałbym coś wytypować to zdecydowanie Eternal Shrine Maiden, różni się mocno od innych utworów (ma moc) i w sumie bardzo mi się podoba w oryginale. Jeszcze Soul as Red as a Ground Cherry jest całkiem fajne, ale cała reszta już jakoś tak specjalnie mi się spodobała/zapadła w pamięci.

  • awesome
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 1 THEME)
Odpowiedź #454
Hakurei ~ Eastern Wind, The Mystery in Your Town, A Soul as Red as a Ground Cherry, Night Sakura of Dead Spirits, Dream Express

  • Tora
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 1 THEME)
Odpowiedź #455
ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ
1. Marisa
2. Reimu
3. Sakuya
4. Reszta

ULUBIONY STAGE 1 THEME

1. At the End of Spring (UFO)
2. Romantic Fall (MoF)
3. Night Sakura of Dead Spirits (TD)
Uzasadnienie: patrz Mayuki.
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 1 THEME)
Odpowiedź #456
hmm,myślę,że theme z soew,ms i pcb

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 1 THEME)
Odpowiedź #457
Eternal Shrine Maiden bije wszystko jak sie da (a aranzacja TAMa jest jeszcze piekniejsza). Następne  to PCB i MoF
Rucham psa jak sra

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY 1 BOSSA)
Odpowiedź #458
Gili gili gili.

27. ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY 1 BOSSA

Na życzenie, tym razem wchodzimy do pierwszej walki. Niejako wizytówki danej gry, dają nam przedsmak tego, z czym będziemy mieli do czynienia, chociaż w sumie obcujemy z nimi zapewne częściej niż z resztą bossów i niejeden raz poznaliśmy, że też potrafią kopnąć (aluzja przypadkowa). Czy ich theme także? Cóż...

1. The Sealed-Away Youkai ~ Lost Place (SA Yamame) - Miałem potworny dylemat co do odstawiających resztę o kilometry 2 pierwszych miejsc, ale rezultat do tej pory mnie zaskakuje. Nie spodziewałem się kiedykolwiek wychwalić tematu z SA nad inne części, ale ostatnio słucham sobie tego osobno i nagle myśl "kurwa, od kiedy to takie dobre?". Sekret: szybkie tempo, odrobina chaosu i wzrastająca przez cały czas intensywność, aż do końcowego momentu, gdy wszystko nagle kończy się na kretyńsko wręcz lekkiej nucie. Widać, kto potrafi skraść nieco epickości z następnych poziomów :3.

2. Apparitions Stalk the Night (EoSD Rumia) - O włos zrzucone z tronu. Może stage theme było moim wprowadzeniem, ale to właśnie to cudo pokazało mi pochłaniającą prostotę stylu ZUNa i jak mimo niej, a może raczej za jej pomocą tworzy boski klimat. Szybki, energiczny i miejscami nieco poważny jak na miejsce klimat ożeniony z wciągającą jak czarna dziura (V:) nutą nadaje atmosfery błyskawicznego starcia, które jednak trzyma Cię na gardzie niczym tylko sparing, podczas którego jednak emocje sięgają zenitu. Pospolita epickość?

3. Crystallized Silver (PCB Letty) - Niespokojne, napięte wejście przypominające nastrojem górski spokój, które nim się obejrzymy ustępuje radosnemu nakurwianiu w ZUNpety, i w kółko macieju. Nie tylko oddaje zarówno niepoważność i rozgrzewkę, którą symbolizuje walka z pierwszym bossem ale też dodaje domieszkę wzruszającego klimatu gry przed nami. I nie powoduje huśtawki nastroju. To już kurwa sztuka.

4. The Positive and Negative (HRtP Shingyoku) - Tutaj akurat następuje spadek jakości, ale by dopełnić mojemu zaskoczeniu, tak stareńka nuta niesie zaskakujące pokłady energii i wciąga. Gdyby była troche mniej chaotyczna to top tier, ale fragmentami odbiera oddech :3.

5. She's in a Temper!! (SoEW Rika) - Niezły kawałek, intensywny, od razu przechodzi do interesów i środkowy kawałek nawet trzyma na bezdechu. Odrobine szkoda że taki powtarzalny, ale rolę spełnia świetnie :3.

6. Illusionary Night ~ Ghostly Eyes (IN Wriggle) - And another kurwa shock. Prosta, ale dzięki temu nieskomplikowaniu wchodzi do ucha niczym robak i nie chce wyjść.

7. Decoration Battle (LLS Orange) - Niestety kolejny spadek jakości, ale na szczęście nuta bez przerwy się rozkręca i nabiera na intensywności, przez co słucha się niemal przyjemnie.

8. Magic Formation ~ Magic Square (MS Sara) - Z początku intensywna i obiecująca, szkoda że w sumie nigdzie z tym nie dochodzi, ale ogólnie pasuje do przyspieszenia na walce z bossem.

9. Because Princess Inada Is Scolding Me (MoF Minoriko) - MoFowy fragment tak nisko ;_;. Nie potrafię tego polubić, części są na zmianę albo pełne pustego tempa albo krótkie i powtarzalne (fragment z ZUNpetami). Przynajmniej trzyma energię do walki.

10. Ghost Lead (TD Yuyuko) - Temu kawałkowi natomiast nie zostaje NIC poza rozkręcającym się tempem i ZUNpetami. Intensywność mi się podoba, szanuję, ale nie potrafię polubić.

11. A Tiny, Tiny, Clever Commander (UFO Nazrin) - Bleh, po takiej epickości na stage nagle nastrój, który mnie delikatnie mówiąc drażni. Miejscami z wysokimi dźwiękami zachodzi na kakofonię i tu nawet trudno mi uszanować.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY 1 BOSSA)
Odpowiedź #459
1. Decoration Battle (moja pierwsza "pokochana" pralkowa melodia...po prostu magia i kosmos)
2. Sealed Youkai~Lost Place (rzutem na taśmę, ostatnio często tego słucham...taka fantazyjna, dynamiczna...zajebista wręcz)
3. Because Princess Inada is scolding me (wiem, że to może się wydawać śmieszne, ale lubię do tego tańczyć...)
4. Tiny tiny clever commander (epickie partie smyczkowe)
5. Apparitons stalk the night (uwielbiam nocne piosenki, a tutaj sam tytuł jest zachęcający...jest też tam pewien mistycyzm i tajemniczość ^^)

  • Seina
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY STAGE 1 THEME)
Odpowiedź #460


Co do tematu przed tym, to czołówka składa się z :
A God that Misses People ~ Romantic Fall
The Dark Blowhole
At the end of spring
A Soul as Red as a Ground Cherry

A dzisiejszy :
Apparitions Stalk the Night
Because Princess Inada Is Scolding Me
Sealed Youkai~Lost Place
A Tiny, Tiny, Clever Commander

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY 1 BOSSA)
Odpowiedź #461
The Positive and Negative zdecydowanie

  • awesome
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY 1 BOSSA)
Odpowiedź #462
1. Apparitions Stalk the Night
2. A Tiny, Tiny, Clever Commander
3. The Positive and Negative

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY 1 BOSSA)
Odpowiedź #463
Mówcie co chcecie, ale motyw Minoriko Aki jest genialny. I mój ulubiony, jeśli chodzi o stage 1 boss themki.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY 1 BOSSA)
Odpowiedź #464
Crystallized Silver
Ten ogień z dna nie wiem