Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: RUMIA) (Przeczytany 160269 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: WRIGGLE NIGHTBUG)
Odpowiedź #285
+++ Bardzo ładny chłopiec

- Zielone włosy
- Robaki, fuj

7/10
Spoiler (pokaż/ukryj)
wyłącznie za bycie odwróconą pułapką

NIE MOGĘ! TRZYMAJCIE MNIE!

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: WRIGGLE NIGHTBUG)
Odpowiedź #286
Z pozdrowieniami:

Cytat: Drewko Nocny Robak
Hiho, wita państwa znany wszystkim fan owadzich wdzięków. Jako iż opisywana jest moja waifu to uznałem że nie powinienem siedzieć cicho.

  Wriggle, postać o której niewiele zostało powiedziane. ZUN nie wyjaśnił gdzie mieszka, czym się konkretnie zajmuje, jaka była jej przeszłość i jak udało jej się zostać Youkai.
 Pomimo tych znaczących wad jest to postać o niezwykłym uroku i osobowości. Wygląd prosty i nie wyróżniający się, w tłumie sukienek o jaskrawych barwach i mnogości ozdobników przykuwa jednak wzrok. Biała koszula, pufiaste spodenki i pelerynka, a do tego wszystkiego zielona czuprynka "na chłopczycę" i przyjemny wyraz twarzy. O ile nie widziałem tego na ZUNarcie(i szczerze nadal nie widzę ;f) to arty z jej udziałem z PiMSS i innych kanonicznych źródeł upewniły mnie że Wriggle jest świetnie zaprojektowaną postacią.
  Pierwsze spotkanie z "królową owadów" było dość niefortunne, bo niepokój wywołany kradzieżą księżyca zapewne miał wpływ na jej zachowanie. Jednak podczas wywiadu z Ayą, oraz jako "tło" w mangach Wriggle pojawia się jako zupełnie inna postać. Ambitna, zdecydowana, chcąca udowodnić swoją pożyteczność, do tego też lekko dziecinna i naiwna. Urok w czystej postaci...
Myślę że gdyby Wriggle miała w sobie więcej energii i ducha walki jak np. Cirno, to została by kimś więcej niż "najlepszym stage 1 bossem". Chcę ją zobaczyć w grze jeszcze raz, tylko po to by ludzie nie zapomnieli o tym kim jest, oraz by ZUN miał szansę rozwinąć tą postać.

+Wygląd
+Charakter
+Umiejętność
+Moje wyobrażenia o Niej

-W sumie brak, jednak chcę by ZUN zrobił coś jeszcze dla Wriggle.
-Tematy muzyczne. Lubię je ale nie są najbardziej epickimi kawałkami ZUNa.

Ocena ogólna: mocne 10/10

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: WRIGGLE NIGHTBUG)
Odpowiedź #287
Spoiler (pokaż/ukryj)

Cytuj
+++ Bardzo ładny chłopiec

Nie mogę, trzymajcie mnie. :3
  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2012, 18:08:54 przez Ignacy Przybylski
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: WRIGGLE NIGHTBUG)
Odpowiedź #288
+ jest mała shotą. shoty są dobre.
Trzymajcie mnie... Mimo wszystko to nadal dziewczynka!

Chodź fakt, odwrócone trapy bywają fajne.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: WRIGGLE NIGHTBUG)
Odpowiedź #289
+ Przyjemny charakter
+ Theme

- Robaki
- Wygląd
- Czułki
- Strój

4/10

+ jest mała shotą. shoty są dobre.

Moim zdaniem, żeby być dobrą shotą trzeba być jednak chłopcem.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: WRIGGLE NIGHTBUG)
Odpowiedź #290
Dlaczego większości nie podoba się zielony kolor włosów? Nie mogę.

+włosy
+Drewek ją lubi iks de

-cała reszta?


Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: WRIGGLE NIGHTBUG)
Odpowiedź #291
+świeci pupakię
-robak
-krzywe nóżki
-nieciekawy wygląd
-robak
-theme
-robak
Wriggle ma u mnie 1/10 (nienawidzę robali, bue)

  • AllStarsky
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: WRIGGLE NIGHTBUG)
Odpowiedź #292
+ Zielone włosy
+ Theme
+ Last Word spell

- Nie ma jej w innych grach (nie, nie liczę StB)
- Prawie kończy jako przekąska dla Yuyuko
6/10

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: WRIGGLE NIGHTBUG)
Odpowiedź #293
Spoiler (pokaż/ukryj)
Wkrótce będę nieobecny, więc się tu wpiszę z wyprzedzeniem, albowiem nie chcę być potem nekromantą lub pisać po heretykach.

@ 21. Cirno

Przez Nią poznałem Touhou i przez Nią utrzymuję zainteresowanie grą, choć gameplay zarówno strzelanek jak i bijatyk zdecydowanie zasługuje na moją aprobatę. Jeśli chodzi o opis w pigułce a la Critz to wrzuciłem swój tu. Chciałbym mieć pewność co do wspomnianych tam teorii związanych z etymologią Jej imienia, choć pewna enigmatyczność w tej kwestii ma swój urok.

Jak dla mnie ze wszystkich postaci jest tą najbardziej energiczną i z najbardziej wyrazistym charakterem. Dość imponujące jest to jak mocno wybiła się ponad inne wróżki, sięgając po więcej niż jedynie płatanie ludziom psikusów. Mimo zamiłowania do wspominanego tu i ówdzie dość mało kreatywnego zajęcia jakim jest zamrażanie żab widać jednak, że szuka wyzwań z wyższej półki, jak na przykład pokonanie youkai czy nawet oswojenie giganta by z jego pomocą rzucić Gensokyo na kolana. Z jednej strony tego typu arogancja jest głównym elementem dość znanej etykietki głupka, z drugiej jednak widać, że wcale nie przesadza w tej kwestii (vide próba uniknięcia konfrontacji z Yuuką, lub chęć zdobycia nowych umiejętności od wróżek światła w związku z ich osiągnięciami w chowanego etc.). Jej silna wola i chęć wykazania się coraz większymi możliwościami to cechy, które lubię widzieć u ludzi i których brak u niektórych wywołuje pewien niesmak. Mimo bycia dość bojowo nastawioną osobą do tego zamrażającą płazy dla zabawy Cirno zła nie jest, potrafi się wykazać empatią (vide zamrażanie ryby w SaBND) lub wybaczyć winy tym, których dopiero co chciala zadusić. Co prawda to drugie ma też związek z tym, że jest strasznie zapominalska, żyje chwilą. Jak wspomniano w PMiSS, Cirno należy do raczej bojowego i niebezpiecznego rodzaju wróżek, lecz mimo wszystko tego typu istotom daleko jest do krwiożerczych morderców jakich wiele można znaleźć wśród okupujących Gensokyo youkai. Dzięki temu jest to postać agresywna, ale i nie zła lub coś w ten deseń. Wesoła, zapominalska i ambitna dziewczynka, razem z Marisą najbardziej pasuje mi na ikonę Touhou jako całości.

Jeśli chodzi o wygląd, kolorystyka w Jej designie jest bardzo przyjemna i choć oczywista biorąc pod uwagę motywy zimna to jednak trudno pomylić z kimś innym Jej skrzydła. Czerwona wstążka pod kołnierzem również na swój sposób dodaje czegoś więcej do oczekiwanych zimnych kolorów. Białe skarpetki i brak butów nie są zbyt praktyczne, mimo tego że Cirno przeważnie unosi się w powietrzu. Wygląda to jednak zacnie. W Jej wyglądzie nie brakuje mi niczego.

Jej moce nie są może oryginalne, ale należą do moich ulubionych. Jej patterny w danmaku bardzo mi się podobają, a randomowość Perfect Freeze'a potrafi dać sporo zabawy w Hisoutensoku. Jeśli chodzi o wspomnianą bijatykę to ma Ona całkiem porządny zestaw skilli i spellkardów, choć często stykam się z ludźmi, których odpycha mała gęstość Jej pocisków. Moim zdaniem mimo tej wady są one dość dobre i Cirno gra się przyjemnie, przynajmniej tym którzy preferują grę postaciami typu Youmu i Meiling. W każdym razie, lodowy miecz to czysta zaje*istość.

Motyw muzyczny ładnie oddaje Jej charakter, a oryginalna wersja z EoSD jakoś najbardziej przypomina mi starsze gry. Wersja z Hisoutensoku też jest mega, choć większość znanych mi osób jej nie lubi. :S

+ Ambicje
+ Charakter
+ Gameplay (patterny w danmaku i świetne ruchy w 12.3)
+ Lodowe moce
+ Motyw muzyczny
+ Skill (aka powerlevel mimo bycia wróżką)
+ Super charyzma
+ Ubranko
+ Uroda

99/99
  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 22:10:39 przez Ignacy Przybylski

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CIRNO)
Odpowiedź #294
Resisting urge to troll the above falstart liek a boss. Dobrze że Suwako i Reisen już były xD.

21. CIRNO

Spoiler (pokaż/ukryj)

Cytat: Zasady
-Znajomość kanonu niewymagana, piszemy o osobistych odczuciach do danej postaci. Każdy z nas ma listę faworytek i antyfaworytek i wie, za co je lubi, dlatego nie narzucam ram typu charakter, wygląd, karty zaklęć czy rasa.
-Dla wzmocnienia swojej opinii można dodać ocenę numeryczną czy wypunktować listę wad i zalet, jak wam się chce.
-Nie trzeba bynajmniej owijać opinii do których mamy prawo w bawełnę ze względu na innych uczestników, choć wskazane byłoby uznać, że inna osoba może mieć odmienne zdanie. Szczerość opinii i dyskusja z polemiką bardzo mile widziana...
-...Aczkolwiek upraszałoby się o możliwe powstrzymanie od ataków ad persona, inaczej nie mogę odpowiadać za poparzenia w wyniku ewentualnej interwencji sił wyższych♥.

Cirno, lodowa wróżka żyjąca w okolicy Mglistego Jeziora otaczającego Rezydencję Szkarłatnego Diabła. Pierwszy raz wystąpiła w EoSD, gdzie zaatakowała bohaterki bez powodu i została w nagrodę szybko usunięta z drogi, co potem powtórzyło się w PCB. Kolejny raz powraca w PoFV, gdzie lata po okolicy i znów zaczepia bądź atakuje inne postaci, obrywając za to. Jednak latając bez celu zauważa, że kwiaty zaczynają kwitnąć ponad miarę i że coś takiego miało już kiedyś miejsce. Jednak nie zawraca sobie tym głowy i korzysta z kwiatów jako zabawek do zamrażania, ignorując nawet spotkanie z sędzią dusz, Shikieiki (która to stwierdziła, że Cirno jest zbyt groźna jak na wróżkę i próbowała ją uświadamiać, bezskutecznie).

Wtedy też okazuje się, że jednym z jej ulubionych zajęć jest zamrażanie żab i ich odmrażanie, co sama nazywa sztuką. Jednak to drugie nie zawsze jej wychodzi i w konsekwencji roztrzaskuje biedne płazy na kawałki. Za karę została pożarta przez wielką żabę w BAiRJ, jednak udało jej się wydostać używając mrozu w żołądku płaza.
Kolejnym zajęciem innym niż jej codzienne zabawy było polowanie na wielkiego youkai, Daidarabotchi, którego oswojenie miało sprawić, że nigdy już nie będzie się niczego bała. Latając od osoby do osoby i wyciskając informację, za sprawą żartu Marisy trafiła do podziemnego reaktora gejzeru przy Górze Youkai i z trudem uszła z życiem po starciu z pilnującą Utsuho. W końcu, trafiwszy na Alice, dostała okazję powalczyć z wielkim youkai, a raczej z olbrzymią lalką-prototypem Alice w roli królika doświadczalnego, czym się potem chwaliła Reimu. W ten sposób niechcący stworzyła legendę.

Ostatnim razem najaktywniejsza była podczas Fairy Wars, gdzie jej dom został zniszczony przez trójkę Wróżek Światła, co miało być zaproszeniem do wspólnego terroryzowania ludzi. Zła za zniszczenie domu, po długim czasie w nowym domu przypomniała sobie o wojnie, sprała trójkę i odrzuciła ich ofertę, twierdząc że może atakować sama i że nie potrzebuje pomocy, tudzież stała się liderką wróżek we wspólnym atakowaniu ludzi lub oglądaniu kwiatów na krótki czas albo w ogóle o wszystkim zapomniała (zależnie od drogi). Jednak kanonicznie, odrobinę później, pewna swojej siły rzuciła wyzwanie Ayi Shameimaru, która odesłała ją w kierunku ludzi. Wtedy napotkała Marisę i namówiła ją do walki. Mimo że Marisa dawała jej fory, to Cirno jakoś udało się wygrać i nawet zaskoczyć czarodziejkę swoją siłą.

Z analizy powyższych sytuacji nietrudno sklecić jej portret psychologiczny - gigantyczne ego, nawet jak na wróżkę (które robią psikusy, ale bez takiego chełpienia się siłą), brak hamulców, bardzo prosty tok myślenia i podejście do życia, egoizm i brak empatii, a przede wszystkim samobójcze skłonności do pchania się w kłopoty, czy to przez idiotyczne pomysły czy przez wnerwianie i atakowanie postaci kilka razy potężniejszych od niej (na szczęście dla niej jako wróżka jest nieśmiertelna). Mimo że żyje co najmniej 60 lat, mentalnie jest dzieckiem, tak jak i większość niskopoziomowych youkai.

Większość powyższych można zaliczyć pod poczet bycia wróżką (w porównaniu do bytów służących właściwie za mięso armatnie rzeczywiście jest najsilniejsza), oraz właśnie nieśmiertelność, którą można usprawiedliwiać jej agresje wobec napotkanych osób i eksperymenty z życiem innych stworzeń - jej koncepcja śmierci jako takiej właściwie nie istnieje. A zatem nie można robić z niej postaci z zamysłu złej, ale mimo wszystko nie jestem w stanie przywyknąć do jej charakteru, który denerwuje mnie ponad miarę. Nie mam jej za złe że jest dzieckiem i że nie wie, że może kogoś skrzywdzić, ale jej charakter zawiera miks jakże charakterystycznych dla low-level youkai zbyt końskich dawek ego, samolubstwa i samobójczej wręcz agresji, bym chociaż raz powiedział w duchu "aj, biedna Czirno", gdy ta raz za razem obrywa za własną głupotę (z której naigrawa się nawet sam ZUN).

Jej ego jest tym bardziej wadą, gdyż ma tendencje do spoglądania na innych z góry, jako ofiary do zamrożenia, a nie jako ktoś, z kimś można się zaprzyjaźnić. Jak pokazało Hisoutensoku, Reimu jest jednak wyjątkiem, przynajmniej do poziomu zwierzania się kapłance, która to ją toleruje. Podobnych relacji możnaby upatrywać między nią a trójką wróżek. Jednak generalnie jest postacią, która nie ma i nie potrzebuje przyjaciół, gdyż na ogół sama sobie zapewnia rozrywkę, używając innych tylko w roli ofiar. No i trudno powiedzieć kto by z nią wytrzymał. Nie można jej odmówić jakiegoś tam uroku osobistego w jej uporze oraz prostocie życia, ale nie jestem w stanie wycisnąć z siebie kropli sympatii do niej, choćbym chciał, ze względu na wredny i denerwujący styl bycia (Aya dość trafnie przyrównała ją do irytującej muchy, tym bardziej w kontekście bycia zjedzonym przez żabę :V). Jej znikome więzi z kimkolwiek utrudniają mi nawet nazwanie jej ludzką.

W kwestii wyglądu... Jej designu nie da się nazwać szczytem formy ZUNa. Nie jestem fanem skrzydeł z lodu, gdyż te wyglądają raczej sztucznie i trudno mi wyobrazić latanie na tym. Nie mniej sztucznie wyglądają jej stylizowane na lód włosy. Jej design rozbija się między kolorystyką, sprowadzającą się do różnych odcieni między bielą a błękitem a jałowością jej stroju, bez wyróżniających się, nadających jej uroku czy klasy elementów. Zapewne taki miał być zamysł, i w tym przypadku nie mogę odmówić faktu, że tak prosty design, choć jałowy, to nie razi strasznie oczu, a jej wstążka i kokardka ładnie podkreślają pospolitą prostotę jej stroju. Tutaj także zakładam, że jej urok tkwi w minimalizmie i respektuję to, chociaż nie jest to jakkolwiek zbieżne z moimi upodobaniami czy definicją uroku.

Jeśli chodzi o moce, to w tym akurat się spisuje. Właśnie jej niewielki iloraz inteligencji każe mi tym bardziej podziwiać kreatywność, z jaką posługuje się starym dobrym i jakże pospolitym żywiołem lodu. Od wielkiej kuli śnieżnej, przez eksplodujące lodowe ściany, promienie, wystrzeliwujące lub ustawione jako pułapki sople, lodowe tornado, walenie przeciwniczki po głowie wielkim lodowcem, czy stworzenie z sopla miecza i szarża na wroga obracając się. Nawet koślawość i prowizoryczność wykonania wielu z powyższych i to, że nieraz sama doprowadza się do zakręcenia w głowie działa na plus, ponieważ ukazuje jak bardzo się stara. Aprobuję.

Temat muzyczny? Syndrom EoSD działa pełną parą, to jest jakiekolwiek remiksy, oficjalne czy nie, wydają mi się po prostu słabe, a prosta melodia denerwująca i idiotyczna. Wtedy odpalam sobie oryginał z EoSD, i nagle ta sama themka epatuje tonami przyjemnej energii, ładnie wpada w ucho, prostota nie razi a chwyta, całość jakby bardziej się stara no i nutka nostalgii działa niczym przyprawa. Orginalna wersja BTD, jako melodia która pierwsza w serii chwyciła moją atencję, aprobuję. Accept no substitutes!

+Świetne wykorzystanie mocy
+Względna dziecinna niewinność i nieświadomość
+Upór
+Dostaje nauczki

-Średnio ciekawy wygląd
-Gigantyczne ego
-Bezmyślna i nieprowokowana agresja
-Pogarda i brak empatii dla innych
-Nieznośny styl bycia
-Ani śladu zdrowego rozsądku


Werdykt: 3,75 / 10
  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 22:42:39 przez critz

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CIRNO)
Odpowiedź #295
+grywalna, popularna postać
+bywa zabawna
+ładne włosy

-głupkowata
-agresywna
-źródło najgłupszych memów
-design ubrania prosty (ale reszta dobrze ją uzupełnia)

6/10
Lubię ją w UNL, dostała własną grę, widac ją często tu i tam, ale głupota mnie drażni. To nie jest zła postać, ale mam mnóstwo innych, które wole od niej.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CIRNO)
Odpowiedź #296
+ ładna
+ dziecinna
+ (czasem) zabawna
+ ⑨ !
+ motyw muzyczny
+ moce

- zbyt agresywna
- czasem za bardzo wkur... denerwuje

7.5 / 10

  • Hotaru
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CIRNO)
Odpowiedź #297
+ Niebieskie włosy
+ Ładny ale prosty krój
+ Theme ma całkiem miłe
+ Pewność siebie

- Bezsensowne pairingi z Suwako
- Zbyt złośliwa

8/10


Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CIRNO)
Odpowiedź #298
Btw, popraw jeszcze info dot. route'ów, tak naprawdę do Ayi udała się jedynie na końcu ścieżki C-1, dlatego też ten ending ma dopisane "to be continued on the extra stage".
  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2012, 22:34:42 przez Ignacy Przybylski

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: CIRNO)
Odpowiedź #299
Czoopik: przyhamuj trochę ze słownictwem. Po co tak ostro?
Rucham psa jak sra