Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - Fakty i Mity (Przeczytany 143627 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #150
O ile dobrze pamiętam, to Kanako dzięki swemu projektowi związanemu z energetyką jądrową poprowadziła sieć energetyczną (linie przesyłowe) na Górze Youkai. Nie pamiętam jedynie gdzie o tym czytałem, ale to bło coś kanonicznego. Mógłby ktoś to sprawdzić?
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #151
Może to był WaHH gdzie była akcja z tamą?
Rucham psa jak sra

  • Tora
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #152
Było coś gdzieś kiedyś o jakiejś kopalni w Genso czy zakładzie przetwórczym? :P

odpowiedziałeś sobie sam na to pytanie:

kappy zazdrośnie strzegą swoich tajemnic @w@

^^
widać Aya jeszcze nie wyniuchała
Niby tak... choć ciężko mi wyobrazić sobie haremik małych słodkich dziewczynek a la Nitori jako siłę roboczą w hucie :P
Tym bardziej, że pewnie skończyło się to w ten sposób:
Spoiler (pokaż/ukryj)
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #153
Kolejny zabawny fakt, nie wiem czyt u wspomniany, Palace of the Earth Spirits ma podgrzewane podłogi xD luksus.

I sporo z tego pałacu działa trochę jak zoo. Zwierzęta zamieszkują tam, ale nie jest sprecyzowane jakie konkretnie

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #154
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem z któregoś dialogu, ale chyba wszystkie zwierzęta (petsy) mieszkają na dziedzińcu/podwórku, do którego prowadzi zamykane wejście...a skoro w poczet "petsów" zalicza się także Orin i Okuu, plus sceneria 5 i 6 stage podpowiada nam co nieco, wnioskuję, że dziedziniec Palace of Earth Spirits jest pod nim samym i tam jest to całe zoo, a że jest tam duuużo goręcej niż w samym pałacu, toteż całe to piekiełko podgrzewa podłogi w siedzibie sióstr Komeiji. :)

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #155
Nie, SoPM wyraźnie mówi, że petsy mieszkają w pałacu, a nie pod nim.
Fakt jest, że niektóre mogą tam sobie biegać i się bawić, ale ogólnie mieszkają na terenie pałacu.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #156
Nie wiem, w takim razie w wydarzeniach z SA zarówno Orin jak i Okuu przebywały na dziedzińcu (tak nazwała to miejsce Satori)...chyba, że ów dziedziniec był tylko miejscem przelotowym do dalszych pomieszczeń/lokacji, a sądząc po tym, że im dalej, tym cieplej to można sądzić, że poruszamy się wgłąb...

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #157
Nie wiem, w takim razie w wydarzeniach z SA zarówno Orin jak i Okuu przebywały na dziedzińcu (tak nazwała to miejsce Satori)...chyba, że ów dziedziniec był tylko miejscem przelotowym do dalszych pomieszczeń/lokacji, a sądząc po tym, że im dalej, tym cieplej to można sądzić, że poruszamy się wgłąb...

Centralnie pod pałacem jest Hell of Blazing Fires.

Natomiast to, ze Orin i Okuu były na podwórku aktualnie nie świadczy, że na podwórku właśnie mieszkają. Dla porównania- nie stwierdzam, że mieszkasz przed swoim domem, jeśli spotkam Cię przed Twoim domem po raz pierwszy :P

No i Satori zarządza byłym piekłem, ponieważ nikt inny tego nie robi i ponieważ nadal przebywają tam Vengeful Spirits. Inne youkai nienawidzą Satori z powodu jej zdolności czytania umysłów. Jak dla mnie to trochę.... no, niemiłe. Trochę nad tym myślałem i wydaje mi sie, ze tylko nieszczere osoby ze złymi zamiarami miałyby z nia problem.

Okuu niestety jest kanonicznie głupia. ZUN wielokrotnie powtarza, że to birdbrain, że nadaje się do prostej nieumysłowej pracy jak właśnie regulowanie temperatury byłego piekła.

  • Xoth
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #158
Podajże w SoPM (Ale głowy sobie uciąć nie dam) było napisane że zwierzęta doceniają w Satori to że rozumie je (bo nadal większość zwierząt w pałacu to nie youkai i nie potrafią mówić).

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #159
Centralnie pod pałacem jest Hell of Blazing Fires.

więc teoria, że one mogą tam mieszkać może być słuszna jak i nie ;) może nie mają swoich stałych klatek/bud/wybiegów...kto wie ;) jak dla mnie mieszkać mogą one gdzie tam chcą, ale większość czasu spędzają w Hell of Blazing Fires i to miejsce może być potocznie nazwane dziedzińcem, bo czemu nie; z drugiej strony nie zdziwiłbym się również, jeżeli to by było po prostu ich miejsce pracy ;)

Trochę nad tym myślałem i wydaje mi sie, ze tylko nieszczere osoby ze złymi zamiarami miałyby z nia problem.

a takich w Genso a zwłaszcza pod ziemią jest wydaje mi się sporo : ) w sensie...każdy chyba ma jakieś grzeszki na sumieniu, a youkai pod ziemią nie wydają mi się wyjątkiem od tego (weźmy chociażby taką Parsee czy jeszcze do niedawna Nue);
  • Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2012, 12:27:45 przez Mayuki

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #160
Centralnie pod pałacem jest Hell of Blazing Fires.

więc teoria, że one mogą tam mieszkać może być słuszna jak i nie ;) może nie mają swoich stałych klatek/bud/wybiegów...kto wie ;) jak dla mnie mieszkać mogą one gdzie tam chcą, ale większość czasu spędzają w Hell of Blazing Fires i to miejsce może być potocznie nazwane dziedzińcem, bo czemu nie; z drugiej strony nie zdziwiłbym się również, jeżeli to by było po prostu ich miejsce pracy ;)

Trochę nad tym myślałem i wydaje mi sie, ze tylko nieszczere osoby ze złymi zamiarami miałyby z nia problem.

a takich w Genso a zwłaszcza pod ziemią jest wydaje mi się sporo : ) w sensie...każdy chyba ma jakieś grzeszki na sumieniu, a youkai pod ziemią nie wydają mi się wyjątkiem od tego (weźmy chociażby taką Parsee czy jeszcze do niedawna Nue);

To jest thread na fakty, nie teorie, ja podałem to, co jest czarno na białym w SoPM. Poza tym, czy Twoja piwnica jest Twoim podwórkiem? Nie jest. Hell of Blazing Fires jest  pod Palace of Earth Spirits, tak to wygląda, tak to działa. Zwierzęta mieszkają W pałacu. dziedziniec jest teren pałacu, piekło już nie. Znaczy to, ze zwierzęta spokojnie hasają po komnatach. Rozumiem, ze może się to nie mieścić w naszych porządnickich głowach, ale tak to własnie tam wygląda.

Satori lubi zamykać sie w swojej własnej komnacie, czytać i pisać książki.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #161
Według Reimu, zwierzęta w pałacu są tylko dobrze traktowanymi niewolnikami.
Ciekawe czy Satori naprawdę trzyma te zwierzaczki tylko po to aby nie była taka samotna, chociaż one ją kochają przez to, że je rozumie.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #162
Spoiler (pokaż/ukryj)

Były wcześniej w Touhou pokazane bronie palne, albo powiedziane, że istnieją?

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #163
Nie. to nowość. o i ten rodzaj kapp jest ciekawy też

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #164
Nitoree dała Marisie rakiety jako opcje w SA, no i lunarianie mieli bronie palne (więc możliwe że Eirin i Kaguya wzieły coś ze sobą).
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2012, 23:55:46 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!