Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - Fakty i Mity (Przeczytany 145335 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #120
Hmm... taka ciekawostka.
Na jednym arcie z Bohemian Archive in Japanese Red jest pokazana Wriggle kontrolująca nie tylko owady ale też różne inne stawonogi. I nie wiem czy można to uznać za kanoniczne, wszak jej umiejętność jest opisana jako kontrola owadów a stonogi i inne wije to nie owady.

http://en.touhouwiki.net/wiki/File:060BAiJRWriggle.jpg

Oficjalny Wrigglefag

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #121
nie wydaje mi się, żeby zunowi chciało się bawić w biologię
ja bym powiedział, że Wriggle kontroluje wszelkie robactwo, i tyle

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #122
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wije
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stawonogi#Systematyka
co do tego, co obecne jest na arcie z BAiJR. mi się wydaje, że to raczej artysta mógł mieć wyjebane w klasyfikację stawonogów, a nie ZUN.

ja bym powiedział, że Wriggle kontroluje wszelkie robactwo, i tyle
co rozumiesz przez robactwo? tym sugerujesz, że Tobie za bardzo też się nie chce bawić w biologię, więc nie wytykaj komuś, jeśli zrobi podobną rzecz.

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

  • Seina
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #123
Czyli co, motyle też?

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #124
motyle to także owady więc to bez wątpienia tak

Zaś jeśli chodzi o te stawonogi... To owady także należą do stawonogów, więc możliwe jest to iż Wriggle potrafi kontrolować je wszystkie. Aczkolwiek nie czytałem tej mangi więc nie mam jakiegoś większego pojęcia o tym. Mimo wszystko to nadal jedna gromada zwierząt.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #125

Zaś jeśli chodzi o te stawonogi... To owady także należą do stawonogów, więc możliwe jest to iż Wriggle potrafi kontrolować je wszystkie. Aczkolwiek nie czytałem tej mangi więc nie mam jakiegoś większego pojęcia o tym. Mimo wszystko to nadal jedna gromada zwierząt.

>mangi

ano, nie czytałeś. Zwłaszcza, że to nawet nie manga

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #126
Zaś jeśli chodzi o te stawonogi... To owady także należą do stawonogów, więc możliwe jest to iż Wriggle potrafi kontrolować je wszystkie.

Cytat: TouhouWiki
Wriggle Nightbug (リグル・ナイトバグ Riguru Naitobagu) is a firefly with the ability to control other insects
No nie wiem, czy np. kraby, homary, krewetki i langusty można zaliczyć do insektów, a wymienione przeze mnie osobniki należą do stawonogów.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #127
co rozumiesz przez robactwo? tym sugerujesz, że Tobie za bardzo też się nie chce bawić w biologię, więc nie wytykaj komuś, jeśli zrobi podobną rzecz.

ja pierdolę, a czy ja wytykam ? to, że ty nadinterpretujesz to już naprawdę nie moja wina; stwierdziłem fakt - nie oceniłem tego zachowania jako złe lub dobre;
ale widzę, że "niedaleko pada jabłko"...
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2012, 18:52:07 przez Mayuki

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #128
fretka-w tym problem. Insect=owad IMO. Ale na tym arcie mamy też inne robaczki ;f

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #129
ale widzę, że "niedaleko pada jabłko"...

A to to co ma znaczyć? Proponuje mówić wproat jeśli masz jakieś zarzuty do kogoś poza fretką kogo możesz mieć w tym zdaniu na myśli. Spokojnie, nie unosi się nikt.

fretka-w tym problem. Insect=owad IMO. Ale na tym arcie mamy też inne robaczki ;f

True. Ale wydaje mi się, że to wynika z tego, ze ZUN nie dokładnie w biologię i nie odróżnia. Teoretycznie nie ma to aż takiej potężnej różnicy dla ludzi niezainteresowanych biologią i takimi konkretami.

Yup, fakt ciekawy.

Czytam Oriental and Sacred Place 15 i wróżki zakradają sie tam do SDM. Mijają pokój, w którym widzimy trumnę na łóżku.

Remilia śpi w ozdobnej trumnie (hu hu, ale niespodzianka) umiejscowionej na ozdobnym łóżku (co akurat wygląda nieco dziwnie). Tak tylko wspominam, nic specjalnie waznego.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2012, 10:44:10 przez Smoku

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #130
Czytam Oriental and Sacred Place 15 i wróżki zakradają sie tam do SDM. Mijają pokój, w którym widzimy trumnę na łóżku.

Remilia śpi w ozdobnej trumnie (hu hu, ale niespodzianka) umiejscowionej na ozdobnym łóżku (co akurat wygląda nieco dziwnie).

Hehe, najśmieszniejsze jak Reimu gdzieś zapytała czy Remilia śpi w trumnie, to odpowiedziała jej, że trumny są dla zmarłych xd
Rucham psa jak sra

  • Fenek Alfa
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #131
Sory za nekromancję, ale mam pytanie w tej całej kwestii kanoniczności.
Jak jest w końcu ze śpiącą Chinką??
No bo najpierw to był fanon, ale potem w Hisoutensoku się okazuje, że cała jej ścieżka była w jej śnie.
To w końcu działo czy nie działo??

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #132
Jeżeli pytasz czy ścieżka Meiling w UNLu miała miejsce w śnie to owszem, tak było. Wszystkiego dowiadujesz się w sumie z jej endingu xD

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #133
Wszyscy wiemy, że, gdy ktoś przekroczy limit długości swojego życia a nie umiera i żyje dalej (Hermit) to przychodzi do niego shinigami co jakiś czas, by powalczyć z taką osobą o jej życie. W 12 chapterze wild & horned hermit Komachi przyznaje się jednak, że to jest bujda rozsiewana przez shinigami. Ponoć po takich hermitów przychodzi ktoś znacznie straszniejszy niż shinigami.

W tym chapterze celem ataku jest Seiga, znany nam zły hermit. Atakuje ją za to niejaki "Kishin Chief Suiki", którego nie pokazują, ale wygląda na to, że to jakiegoś rodzaju wysoko postawiony potwór lub mężczyzna w Piekle, tym aktualnym. Seidze udaje się uciec, ale pułapka jest niczego sobie.

No i dodatkowo, tak, gdyby tego nigdzie wcześniej nie było, bo nie mam pewności- Seiga otwiera te dziury za pomoca tej wielkiej spinki, jaką wyraźnie widać na jej arcie

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #134
Że za pomocą spinki to  jest to pokazane bodajże w alternatywnym zakończeniu Reimu w Ten Desires, ale co do tego potwora straszniejszego niż shinigami to ciekawostka... czyżby przygotowywanie gruntu pod nowe gry?
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3