Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - Fakty i Mity (Przeczytany 145351 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #90
nom, widac ze ma swoj rozum.
to wlasnie dobry sługa : robi co ma zrobic nawet mimo bezsensownych polecen

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #91
Zauważyłem na podstawie gier (Ten Desires najwyraźniej), Silent Sinnera i Cage in Lunatic Runagate, że Youmu nie jest fanatycznie oddaną służącą swojej pani, a wręcz przeciwnie- jest skłonna do łamania woli Yuyuko, ma własne zdanie na temat różnych rzeczy i zdarza jej się mówić czasami bez odpowiedniej dozy szacunku do Yuyuko i zapominać się.

można to już zauważyć w INie, gdzie miało miejsce słynne "shut up!" (tak, pamiętam z mojej wiedzówki na nejiro xD)

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #92
Nie mogę się powstrzymać od przytoczenia sytuacji, gdy Sakuya była tak posłuszna, że chciała zbitą filiżankę zastąpić drugą... zbitą :V.
Youmu bardziej się stara, ale też nie mówi wszystkiego Yuyuko, np. jak zgubiła Soul Torcha (jej rysunki w tym chapterze takie moe).

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

  • Pejhi
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #93
Tak przeczytałem calutki thread i sporo ciekawych rzeczy się dowiedziałem^^
Ale tak dorzucę jeszcze też pewien kanon, króty niemal każdy chyba zna.
Po pokonaniu Mystii w IN drużyną Yuyuko i Youmu, zostaje ona zjedzona przez Yuyuko.

- Hold on for a moment. A small bone got stuck in my throat...
- Wait, didn't you just say you didn't like sparrows?

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #94
no, nie zostaje zjedzona, bo jest w ksiażkach, które powstały po IN. Chyba, ze youkai nie robi bycie zjedzonym.

  • Tora
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #95
Zostaje, Yuyu ją po prostu wysrała.
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #96
kiedys to chyba bylo poruszone ;P
mogla zostac zjedzona i wydalona ;P

w sumie to jedno z niedociagniec zuna ktorych nie sprostowal

  • Pejhi
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #97
Przeglądając Tumblr-a migł mi się właśnie ten dialog, potem upewniłem się już grając w IN.
A że nie widziałem by ktoś o tym napisał to dodałem coś od siebie xD

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #98
Fanon:
She gets "eaten" by Yuyuko Saigyouji of the Ghost team in Imperishable Night's story mode, making her a popular "joke character" as she's usually pictured as food. Even ZUN mocks her in his spell card comments.

No, ja własnie też bym przyjął to "eaten" tak bardziej symbolicznie. Coś w stylu "zownować" (tak, widziałem używanie zjadania zamiast ownowania), więc nadal pozostaję sceptyczny i przy swojej wersji, you know

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #99
Fanon:
She gets "eaten" by Yuyuko Saigyouji of the Ghost team in Imperishable Night's story mode, making her a popular "joke character" as she's usually pictured as food. Even ZUN mocks her in his spell card comments.

No, ja własnie też bym przyjął to "eaten" tak bardziej symbolicznie. Coś w stylu "zownować" (tak, widziałem używanie zjadania zamiast ownowania), więc nadal pozostaję sceptyczny i przy swojej wersji, you know
Każda z postaci miała własny story mode , będący alternatywną wersją historii ale prawdopodobnie scenariusz Reimu i Yukari był story kanonicznym , gdyż Reimu jest główną bohaterką i w IN wydarzenia były kontynuacją story mode Reimu .

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #100
O, sephi. tak jak mówisz. zapomniałem o tym fakcie ale istotnie mniej więcej tak to wygląda. Ale nie znaczy to tez, że inne postacie do wyboru nie spotykają tych postaci bossów. Mogą je kojarzyć. Ale jak, skoro Reimu route to prawdziwy route?
I tu sprawa jest zagmatwana.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #101
O, sephi. tak jak mówisz. zapomniałem o tym fakcie ale istotnie mniej więcej tak to wygląda. Ale nie znaczy to tez, że inne postacie do wyboru nie spotykają tych postaci bossów. Mogą je kojarzyć. Ale jak, skoro Reimu route to prawdziwy route?
I tu sprawa jest zagmatwana.
Traktuje scenariusze pozostałych postaci jako alternatywną wersję wydarzeń ^^ .

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #102
No, tak, rozumiem, ale nie do końca o to mi chodizło... pokażę przykłąd dzięki któremu lepiej zrozumiesz na czym polega mój dylemat:
IN. Reimu route jest prawdą. Reimu i Yukari pokonały tych wszystkich bossów i ok. Ale takie Youmu i Yuyuko czy są w stanie kojarzyć kto to jest np. Mystia? kim jest Mokou i Keine? Nie wiem.
Załóżmy, że można odeprzeć ten problem o tak- Yuyuko i Youmu słyszały o Keine, Mystii i Mokou. To w miarę znane osobistości, może się o nich mówi/ plotkuje.
Ale czy Yuyuko i Youmu w takim razie są w stanie stwierdzić jakie spellcardy mają te wymienione postacie? wiedza jak te postacie wyglądają? Rozmawiały z nimi?

To taki trywialny problem, ale nie wiem jak go rozstrzygnąć.

  • Seina
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #103
Skoro jest scenariusz Reimu główny, a według scenariusza z Yuyuko i Youmu Mystia ginie...

To czemu Youmu spotyka ją na którymś stage w PoFV?

Spoiler (pokaż/ukryj)

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #104
Skoro jest scenariusz Reimu główny, a według scenariusza z Yuyuko i Youmu Mystia ginie...

To czemu Youmu spotyka ją na którymś stage w PoFV?

Spoiler (pokaż/ukryj)

Już to omawialiśmy, przecież youkai są w stanie sie odrodzić. Są nieśmiertelne. (popraw mnie ktoś). Nawet poćwiartowane mogą sie zregenerować.