Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 349089 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
  • Seina
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY FINAL STAGE THEME)
Odpowiedź #345
Ultimate Truth, Voyage 1969, Grave of Being , Hellfire mantle.

Czołówka.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY FINAL STAGE THEME)
Odpowiedź #346
Altimejt truf
Ten ogień z dna nie wiem

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY FINAL STAGE THEME)
Odpowiedź #347
Hm, z przyczyn technicznych (ograniczenie tematu) odpadają arkanoid, bijatyki i phantasmagorie, ale Ai sobie nie odpuszczę.
1. Voyage 1969 (IN) - jedno z największych osiągnięć ZUN-a.
2. Ultimate Truth (PCB) - no dobra, to wszyscy znają, nie ma co komentować.
3. Eastern Record of the Sealing of a Demon ~ A Phantom's Boisterous Dance (SoEW) - lubię ten kawałek. Niby nie jest jakiś świetny, ZUN też się nim nie chwali, ale mi się podoba. Dubluje jako stage 5 theme i wśród nich też plasuje się wysoko na mojej liście.
4. Fires of Hokkai (UFO) - rzadki przypadek utworu, który brzmi lepiej poza grą niż w niej.
5. Wind God Girl (StB) - zawsze uważałem ten motyw Ai za przyjemny.
6. The Young Descendant of Tepes (EoSD) - tak wysoko tylko ze względu na nostalgię i tę masę Lunatic stage 6 practice.
7. Cemetery of Onbashira ~ Grave of Being (MoF) - za dużo tu tego charakterystycznego MoF-owego brzmienia, żeby utwór wylądował wyżej. Szkoda, bo potencjał jest.
8. End of the World ~ World's End (MS) - dość krótki, w porządku, ale bez szczególnego polotu.
9. The Youkai Mountain ~ Mysterious Mountain (DS) - niby niezły, ale nie jestem jego fanem. Wersja z DS brzmi nieco inaczej niż ta z MoF.
10. Dream Land (LLS) - nie taki zły, ale mi zawsze bardziej brzmiał jak jakiś stage 2 albo 3. Mam wrażenie, że pasowałby do PC-98 Alice.
11. Starry Sky of Small Desires (TD) - za dużo UNTZ UNTZ UNTZ.
12. A Midnight Fairy Dance (FW) - gdyby nie to, że otworzyłem sobie listę gier, to w ogóle zapomniałbym o FW i o tym kawałku.
13. Hellfire Mantle (SA) - meh
  • Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2012, 21:42:44 przez Scooter Fox

  • Hotaru
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY FINAL STAGE THEME)
Odpowiedź #348
1.Cemetery of Onbashira ~ Grave of Being
2.Starry Sky of Small Desires
3.Ultimate Truth/Fires of Hokkai

  • Oli-chan
  • [*]
  • Ayatard
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY FINAL STAGE THEME)
Odpowiedź #349
-Voyage 1969
-Ultimate Truth
-Fires of Hokkai

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY FINAL STAGE THEME)
Odpowiedź #350
- Ultimate Truth
- Voyage 1969
- Dream Land
- czy można zaliczyć Judgement in the Sixtieth Year - Fate of Sixty Years jako motyw finałowego poziomu, czy kwalifikuje się tylko jako motyw ostatniego bossa?

В бой, защитники Монолита! В бой! Отомстим за падших братьев наших!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY FINAL STAGE THEME)
Odpowiedź #351
A "Mound of Life"? ^^
Rucham psa jak sra

  • Tora
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY FINAL STAGE THEME)
Odpowiedź #352
Final stage theme powinien imo być preludium do walki z ostatecznym bossem, nadać odpowiedni nastrój i napięcie. A najlepiej egzamin zdały:

1. Powłoka Piekielnego Ognia - genialny utwór w apokaliptycznym klimacie, który dobitnie pokazuje, że nadchodzą WIELKIE rzeczy. Plus w połączeniu z szalejącym ogniem w tle i powrotem Orin tworzy mieszankę niemniej wybuchową niż nuklearna fuzja.

2. Ostateczna Prawda - Och, ta muzyka, te drzewa wiśni w pełnym rozkwicie, to uczucie zbliżającego się finalnego starcia~ Epickie zwycięstwo.

3. Podróż 1969 - może bez ubóstwiania, ale to naprawdę udany kawałek. Jest tajemniczy, wręcz kosmiczny, świetnie oddaje klimat i atmosferę, gdy księżniczka pokazuje swoje oblicze.

4. Cmentarzysko Uświęconych Filarów ~ Grób Stworzenia - tak średnio, ale w późniejszej części daje radę.

W sumie też właśnie dlatego nie lubię Młodej Potomkini Tepes, Ogni Hokkai czy Gwieździstego Nieba Małych Pragnień, które mnie albo usypiają albo drażnią. Szczególnie tego drugiego, gdzie w UFO najpierw leci kołysanka, a potem JEB! z Kosmicznego Umysłu.
Te pralkowe jakoś mi nie zapadły w pamięć, choć Kraina Marzeń była całkiem niezła.
  • Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, 00:07:57 przez Tora
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #353
Kyokushi... Nanaya!

21. ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA


Miało być 5 boss theme, ale tym razem nie ma co zawężać. Tak, to są właśnie te walki na które wielu z nas czeka, a jeszcze więcej nienawidzi. Zawsze już dla postaci bezpośrednio powiązanych z incydentem i dające do zrozumienia że żarty się kurwa skończyły, nieraz dorównują lub przebijają fajnością tematy ostatnich bossów. A więc:

1. Lunar Clock ~ Luna Dial (EoSD Sakuya)
Bez zastanowienia. Cokolwiek bym nie uważał o postaci Sakuyi, nic nie dorównuje tak kipiącemu energią gitarowemu uderzenia, pomieszanego z perkusją i tymi... syntezatorowymi dzwonkami ('3')? Dzikie, szybkie, chaotyczne i układa się w dystylowaną epickość podczas rytmu drugiej połowy.

2. Night Falls ~ Evening Star (IaMP Yukari)
Za mroczne, szalone i niepokojące pianino, a następnie energiczną ZUNpetową solówkę. Obie pomieszane niczym warstwy, rozdzielone granicą. Całość bosko komponuje się ze starciem, dając prawidłowe uczucie walki o przetrwanie ze znacznie potężniejszym bytem.

3. Faith Is for the Transient People (MoF Sanae-chan)
Za genialny klimat z niemal mistycznie przygrywającym pianinem wkomponowanym w niepokojącą gitarę. Idealnie nadaje uczucie wzniosłości starciu dwóch kapłanek. That's my Sanae~.

3. Lunatic Eyes ~ Invisible Full Moon (IN Reisen)
Na równi z powyższym bo nie wybiorę i chuj. Tym razem niemal melancholijna melodia na pianinie dla postaci o psychicznej mocy, aż tu nagle JEB z gitary i syntezatora w zenicie i energia wraca. W tym szaleństwie jest kurwa metoda.

Rankzorz:
1. Lunar Clock ~ Luna Dial (EoSD Sakuya)
2. Night Falls ~ Evening Star (IaMP Yukari)
3a. Faith Is for the Transient People (MoF Sanae)
3b. Lunatic Eyes ~ Invisible Full Moon (IN Reisen)
4. Hiroari Shoots a Strange Bird ~ Till When? (PCB Youmu)
5. Love-colored Magic (SoEW Marisa)
6a. Legend of the Great Gods (TD Futo)
6b. Sleeping Terror (LLS Yuuka)
7. Crimson in the Black Sea ~ Legendary Fish (SWR Iku)
8. Sailor of Time (PoDD Chiyuri)
9. Higan Retour ~ Riverside View (PoFV Komachi)
10. The Tiger-Patterned Bishamonten (UFO Shou)
11. Corpse Voyage ~ Be of good cheer! (SA Orin)
12. Doll Story ~ Doll of Misery (MS Yumeko)
13. Gensokyo, Past and Present ~ Flower Land (PoFV Yuuka)
  • Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, 17:10:19 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

  • Oli-chan
  • [*]
  • Ayatard
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #354
-Lunar Clock~Luna Dial
-Hiroari Shoots a Strange a Bird~Till When?
-Corpse Voyage~Be of good cheer!
  • Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, 17:42:10 przez Oli-chan

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #355
Waham się między Księżycowy Zegar~Księżycowa Tarcza a Lunatyczne Oczy~Niewidzialna Pełnia Księżyca a Wiara Jest Dla Efemerycznych Ludzi.
Wszystkie są dla mnie na tym samym poziomie.

  • awesome
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #356
1.  Sleeping Terror
2. Sailor of Time
3. Crimson in the Black Sea ~ Legendary Fish
4. The Tiger-Patterned Bishamonten (
5. Doll Story ~ Doll of Misery

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #357
1. Lunar Clock ~ Luna Dial - bezsprzecznie na pierwszym miejscu. Sam właściwie nie wiem dlaczego. Początek, owszem jest "ostry", lekko chaotyczny, Sakuya spamuje kunai nie widze nic specjalnego w tym początku. Ale potem... potem włącza się chwilka spokojnego rytmu, i te słynne dzwonki, w coraz żywszym rytmie, jakby wybijające rytm wskazówek zegara i zmniejszające czas dzielący Cię od śmierci. rewelacyjne, ZUN!

2. The Tiger Patterned Bishamonten - majestatyczny, spokojny początek, który potem przyspiesza i wznosi się na coraz wyższe poziomy epickości, by szczyt osiągnąć, gdy Shou odpala "The Most Valuable Vajra" - to fragment kiedy doceniamy potęgę avatara Bishamonten

3. Sailor of Time - ciężko powiedzieć mi coś więcej poza tym, ze tylko za ten akwąłek Chiyuri warta jest wspomnień.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #358
1.Lunar clock - Luna dial
2.Sleeping Terror/Gensokyo past and present (Nie jestem w stanie wybrać ^^")
3.Hiroari Shoots a Strange Bird ~ Till When?
4.Doll Story ~ Doll of Misery
5.Love coloured magic
I tuż za pierwszą piątką jest Legend of the Great Gods :)

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT PRZEDOSTATNIEGO BOSSA)
Odpowiedź #359
Doll of Misery