Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 353372 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 4 Goście przegląda ten temat.
  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY REIMU)
Odpowiedź #630
A te z CtC też można wymienić? :F

A z oryginalnych to Eternal Shrine Maiden
Mystic Oriental Love Consultation SWR
Maiden's Cappricio

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY REIMU)
Odpowiedź #631
 Spring Lane ~ Colorful Path
Ten ogień z dna nie wiem

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY REIMU)
Odpowiedź #632
jak wyżej
wraz z Oriental Dark Flight Maryśki tworzą parkę całkiem porządnych i nietuzinkowych themek

  • Hotaru
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY REIMU)
Odpowiedź #633
Spring Lane ~ Colorful Path i Maiden's Capriccio ~ Dream Battle (IN)

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY REIMU)
Odpowiedź #634
Spoiler (pokaż/ukryj)
1. Witching Dream - jeśli rzeczywiście motyw stage jej ścieżki można nazwać jej motywem

Jeśli nie, to:

1. Mystic Oriental Love Consultation (Scarlet Weather Rhapsody - mix)
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

  • Seina
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY REIMU)
Odpowiedź #635
Spring Lane ~ Colorful Path
Mystic Oriental Love Consultation

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY REIMU)
Odpowiedź #636
Zdecydowanie Maiden's Capriccio z LLS,dużo ładniejsze niż to z IN,bardziej takie energiczne i wesołe

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE TŁO NA PLANSZY)
Odpowiedź #637


39. ULUBIONE TŁO NA PLANSZY

O ile podczas samej gry nie skupiamy się na niczym poza przetrwaniem w setkach tnącej drobnicy, o tyle np. podczas oglądania replayów możemy podziwiać kolejny aspekt geniuszu pijaka - lokacje. Od podziemii, przez świątynie, lasy, góry, jeziora, rezydencje aż do nieba - które z nich najbardziej podniecają wasz zmysł estetyczny?

Pierwsze miejsce należy się z miejsca Stage 4 MoF. Uwielbiam pomysł z przeprawą w górę wodospadu. Nie dość że jest to absolutne eye-candy pod względem kolorystyki, ale efekt mgły i powolne przechodzenie w czerwień od dołu wodospadu na całość oraz uwieńczenie przejściem w obraz zachodu słońca akompaniujący starcie z Ayą. Mistrzostwo.

Moje drugie ulubione tło w serii znajduje się na Stage 3 UFO. Na samym wejściu widać jeszcze z wysokości pierwszy poziom i równinę pokrytą śniegiem, uzmysławiając nam jak bardzo się wznieśliśmy, aczkolwiek za chwile wchodzi wyrenderowany w 3D Statek Palankin, podczas lądowania na którym trwa plansza, a do tego wszystko pokryte mgłą. Naprawdę chciałbym żeby druga część tej gry kontynuowała ten klimat, ale i tak jest zajebiście.

Kolejne uwielbiane przeze mnie tło to Stage 6 MoFa. Szkarłatna kolorystyka i pędzące liście klonu nadają dodatkowej dynamiki tej i tak już zajebiście pędzącej planszy, ale dodatkowym smaczkiem jest fakt oblatywania filarów wokół jeziora, no i oczywiście kapitalne przejście na miejsce finałowej walki, gdzie ciepłe kolory i pęd nagle ustępują widokowi ledwie oświetlonego jeziora z odbijającym się księżycem w tafli oraz kompletnie czarnymi sylwetkami filarów, podczas gdy przed nami pojawia się boginii świątynii. Jak już wspominałem, gejmplejowo i muzycznie S6 to jeden wielki orgazm, więc estetycznie nie może być inaczej.

Moje gusta doceniają także tło Stage 5 w MoFie (zauwżyliście jak zajebista jest ta część także pod tym względem?). Pierwsze spotkanie z drogą do Świątynii Moriya przyprawione jest atmosferą półmroku, pokryciem wszystkiego nocną mgłą, powoli latającymi liścmi klonów oraz przejściem z otaczającej ciemności do widoku drogi. Daje sobie uciąć przyrodzenie że Świątynia najlepiej prezentuje się właśnie spowita nocą.

Odznaczę jeszcze Stage 3 w TD. Za tak jak w powyższym przykładzie genialny klimat, powolny lot nocą po cmentarzu pokrytym mgłą, powolne rozjaśnienie, akompaniament kwiatów sakury oraz wyrenderowane w 3D powoli mijane groby.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE TŁO NA PLANSZY)
Odpowiedź #638
1. stage 3 MoF - Oczywista rzecz. Genialny wodospad który wpadł mi do oczu i nie chce wyjść. Zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia <3
2. stage 4 UFO - Zajmuje drugie miejsce szczególnie przez to jakby wlatywanie na statek rozpoczynające się na początku planszy. Wprost genialnie zrobione.
3. stage 5 TD - Tu krótko mówiąc po prostu podoba mi się budowla widoczna w tym stage.
4. stage 5 i 6 SA - Kiedyś bawiłem się trochę w piromana... lubię widok ognia, i to bardzo
5. Extra stage MS - To nie wiem jak ocenić, jest po prostu fajnie zrobione jak na tło z pralki

To tyle jeśli chodzi o całe tła. Jeśli mógłbym oceniać tylko część, jak np. tło na samym końcu stage (tło bossa) to wyglądałoby to ciut inaczej. Tak czy inaczej, z pierwszymi dwoma zgadzam się z critz'em

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE TŁO NA PLANSZY)
Odpowiedź #639
1. Stage 1 z MoF. Cudowne jesienne klimaty
2. Stage 5 z PCB. Schody prowadzące do Hakugyokurou.
3. Stage 6 z TD. Cudowny, mistyczny widok Divinr Spirit Mausoleum
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE TŁO NA PLANSZY)
Odpowiedź #640
Stage 5 i extra w PCB - po prostu uwielbiam te schody. ;3
Also - stage 4 SA. Te witraże, mmm.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE TŁO NA PLANSZY)
Odpowiedź #641
Zdecydowanie Stage 2 w MS. Jak wytrzezwieje to przemyślę dokładnie pytanie, ale na razie tylko to mi wpada do głowy, jako najlepsze tło.
Rucham psa jak sra

  • Hotaru
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE TŁO NA PLANSZY)
Odpowiedź #642
1. Stage 6 w PCB
2. Stage 6 w MoF'ie
3. Stage 1 w TD

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE TŁO NA PLANSZY)
Odpowiedź #643
4 runda 11

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE TŁO NA PLANSZY)
Odpowiedź #644
Top5 z danmaku:

1. PCB Stage 1
2. FW Extra
3. MoF Stage 2
4. SA Stage 4
5. EoSD Stage 5

Top5 z nowych bijatyk:

1. Hakugyokurou Snowy Garden
2. Shore of Misty Lake
3. Scarlet Devil Mansion Foyer
4. Kirisame Magic Shop
5. Scarlet Devil Mansion Library