Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 350419 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 4 Goście przegląda ten temat.
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / NIELUBIANE EXTRA STAGE)
Odpowiedź #390
Lubiane: żadne. W tym sensie, że nie preferuję jakichś konkretnych. No, może EoSD albo PCB Phantasm, ale to tylko ze względu na sentyment, no i nad tymi dwoma spędziłem dużo czasu - w ostatnich częściach Extra kończyłem po najwyżej dwóch dniach.
Nielubiane: SoEW, nigdy więcej.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / NIELUBIANE EXTRA STAGE)
Odpowiedź #391
Ulubione: MS i PCB
Za inne się nie zabierałem

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / NIELUBIANE EXTRA STAGE)
Odpowiedź #392
Moim number uno jest Extra Stage w Mystic Square ;D Themek Lolicji jest świetny, i patternów się przyjemnie unika ;D (No może poza drugą sesją x.x)
Drugie byłoby PCB: Jeden z łatwiejszych w tej kategorii. Ran ma uber muzykę i w miarę proste patterny :) *Niestety spelle Chen są trudniejsze niż 6 pierwszych spelli Ran >_<)
Trzecim będzie UFO:Mimo, że Nue ma najsłabszy themek ze znanych mi extra bossów (Dobra najsłabszy zaraz po Mamizou ^^") to jednak przyjemnie mi się w to gra ;) Patterny nie są jakieś wymyślne i większości z nich jestem w stanie uniknąć.

Nie lubię natomiast IN bo drugi spell Mokou >_< Jeden z niewielu przypadków gdzie muzyka ze stage jest lepsza od bossa >_<
I ogólnie nie ma takiej epickości ;p

Btw nie grałem jeszcze w SA extra ^^"

  • awesome
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / NIELUBIANE EXTRA STAGE)
Odpowiedź #393
Ulubione:
- IN - walka z Mokou, nocny klimat, miodzio
- EoSD - jest w nim coś niesamowitego. Po prostu.

Neutralnie:
- TD - gra się nawet przyjemnie, aczkolwiek zwierzaczkowate danmaku średnio mi przypadły do gustu (głównie ze względu na hitboxy)
- MS - jakoś niespecjalnie wielbię ten stage, no i te karty trochę mnie denerwują

SA jest trudny, ale z drugiej strony patterny są ciekawe. Mam mieszane odczucia co do niego.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / NIELUBIANE EXTRA STAGE)
Odpowiedź #394
Nienawidzę SA extra. Stage byłby okej, gdyby nie Sanae i kilka momentów zaraz po niej. Do tego Koishi, damn you... I UFO. Sama Nue jest okej, jak się już ją ogarnie, ale plansza to w większości randomowy spamhejt i pochrzanione patterny.

Zaś najbradziej przypadła mi do gustu PCB (pamięciówka czysta poza jednym randomowym spamem) i TD, która wg mnie jest jedną z najprostszych EX stage'ów (wliczając niesamowicie prostą Nue midbossa). Sama Tanuki na końcu da się przeżyć.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / NIELUBIANE EXTRA STAGE)
Odpowiedź #395
Ulubione:
IN Extra - Zajebista muzyka, świetne patterny, no-death run i Mokou :3
PCB Extra i Phantasm - Fuck yeah, Yukari. W sumie to samo co wyżej oprócz no-death runu, ale kiedyś mało brakło i by był.
SA Extra -  Serdusia :3. Oprócz (chyba) trzech ostatnich spellcard to ten Extra jest bardzo łatwy i przyjemny w robieniu.
MS Extra - Aliiiiicja. Bardzo fajny Extra Stage pod względem różnorodności ataków i trudności przejścia (dochodzisz bez deadow do ostatniego ataku i nagle zuzywasz 10 bomb bo ekran miga jak popierdolony)

Nielubiane:
SoEW - Nic chyba mówić nie muszę xDxD
TD - To nie jest tak, że go nie lubię. Extra łatwy a ze spell practice jeszcze łatwiejszy, ale TE PIERDOLONE ZWIERZĄTKA. Kurwa, nie wiem co ZUN brał kiedy wymyslał takie pociski z takimi pojebanymi hitboxami XDDD (chodzi mi najbardziej chyba o siodmy spell gdzie w poziomie z jednej strony biegna te zielone z czerwonymi i odrazu spowrotem)
Rucham psa jak sra

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / NIELUBIANE EXTRA STAGE)
Odpowiedź #396
^ Agreed, na równi z Patchy najbardziej wkurwiający Ex-midboss w serii, stąd moja dyspenza na dissowanie jej paskudnej podróbki w SA (osobisty non-canon, który ignorowałbym całkiem gdyby nie przeniesienie siatki do UNLa, chujowo przedstawiona osobowość i niepasujące moce, a Rice Shower to pierdolone połączenie survivala Ayi i streamingu, na szczęście jest alternatywa z użyciem safespota na ryżu, albo nawet wyjebania jej w kosmos Ayą / Patchy).

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / NIELUBIANE EXTRA STAGE)
Odpowiedź #397
SA Extra - bezapelacyjnie najlepszy. Świetna, pasująca do tego, co się dzieje na ekranie i do osobowości Koishi muzyka. Serduszka nawet lubię odkąd znalazłem na nie sposób. Nie dające czasu na nudę nonspelle. Denerwująca jednak Sanae.

Duży plus dla PCB Extra i Phantasm za muzykę. Plus dla TD Extra za zwierzątka, "Pseudo egzorcyzmy głupiej miko", ciekawe próbki użyte w themce Mamizou.

  • Tora
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE / NIELUBIANE EXTRA STAGE)
Odpowiedź #398
ULUBIONY MAGICZNY SYMBOL
Wszystkie są zajebiste, dla mnie nie sposób wybrać czołówki.

ULUBIONE / NIELUBIANE EXTRA STAGE

Ukochane:
- MoF, bo pierwsze zaliczone :3
- PCB, bo regularne i przyjemne
- EoSD, za to uczucie zajebistości i sukcesu po ukończeniu
- SA - nienawidzę za trudność i zryte danmaku Koishi T_T (Sanae łatwa dziewczynka, btw, i nie mówię o cheatach), ale... ALE... ALE...!! Tego stage nie da się nie kochać, ta muzyka, ten klimat, TA KOISHI, TE SERDUSZKA ♥.♥  Czuć, że dzieją się wielkie rzeczy, gra wciąga, a ta atmosfera przygniata. Stage traktuję jak wielkie wyzwanie i choć walczę z nim od miesięcy, to wciąż próbuję. Choć czasem przyprawia mnie o migrenę, to pomimo tego, a może właśnie dlatego, jest chyba moim ulubionym. Dla porównania:

Znienawidzone:
- UFO. Głównie za Kogasę, która zawsze, ale to zawsze daje mi wciry przed starciem z Nue. Zawsze przez nią zabraknie tego 1-2 żyć do zaliczenia i chyba nigdy nie miałem inaczej. Póki co dałem se siana.
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE LOKACJE)
Odpowiedź #399
Ид снцj лдм sшoвоdд яцsкiэgо лдяоdа

24. ULUBIONE LOKACJE

Na dobrą sprawę rozwinięcie pytania z profilu z możliwym uzasadnieniem. Oczywiście mieszkańcy są brani pod uwagę :3. A zatem.

1. Świątynia Moriya. Bezkonkurencyjnie, ze względu na lokację pozwalającą na zawiązanie relacji z youkai z Góry, plus obecność Sanae i boginek oraz gościna u nich i uczestniczenie w unowocześnianiu Gensokyo, a także bliskość do reaktora i Okuu. Nigdy bym się tam nie nudził.

2. Świątynia Myouren. Głównie ze względu na wielkie towarzystwo i bardzo przyjemne charaktery mieszkanek.

3. Hakugyokurou. Spokój i piękno zaświatów połączone z obecnością w pałacu z Youmu i Yuyuko. Tak jak Ś. Moriya tylko bardziej idyllicznie i mniej dynamicznie.

Wyróżnię jeszcze Eientei, za odludnienie oraz ciszę i spokój, a jednocześnie bliskość do Wioski Ludzi, oraz obecność długouchych loli z Tewi i Udonge włącznie, plus kompletne bezpieczeństwo z Erin u boku.

Rank:
1. Świątynia Moriya
2. Statek Palankin/Świątynia Myouren
3. Hakugyokurou
4. Eientei
5. Bhava-agra
6. Wioska Ludzi
7. Świątynia Hakurei
8. Magiczny Las
9. Księżyc
10. Wielkie Mauzoleum Hali Snów
11. Rezydencja Poltergeistów
12. Mayohiga / Rezydencja Yakumo
13. Góra Youkai
14. Higan
15. Rezydencja Szkarłatnego Diabła
16. Mgliste Jezioro
17. Podziemne miasto
18. Jezioro Krwi
19. Ogród Słońca
20. Mugenkan
21. Makai
22. Dawne piekło

(Mam nadzieję, że nic istotnego nie przeoczywszy :V.)
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 02:11:53 przez critz

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE LOKACJE)
Odpowiedź #400
Chram Hakurei
Magiczny Las
Góra Youkai
Eientei

Cytuj
Ид снцj лдм sшoвоdд яцsкiэgо лдяоdа
Nauczyłbyś się w cyrylicę, co?

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE LOKACJE)
Odpowiedź #401
1. Myourenji (youkajskie kółko różańcowe pod protektoratem Byaku-samy brzmi więcej niż nieźle)
2. Moriya jinja (gdzie boginki dwie, tam nigdy nuda nie dzieje się....)
3. Eientei (wystarczy sama osoba Eirin; ukryte w bambusie miejsce, gdzie kwitnie myśl naukowa jednego z największych mózgów w całym Gensokyo)
4. Makai (it's a kind of magic, magic, magic, MAGIIIIIIC)
5. Higan (niezłe miejsce do odpoczynku, święty spokój, a że ktoś czasami pruje się to cóż...)

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE LOKACJE)
Odpowiedź #402
Makai,tajemnicze,stworzone przez Shinki,generalnie,to chyba moja ulubiona lokacja.

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE LOKACJE)
Odpowiedź #403
Na pierwszym miejscu jest Makai! :D Ta różnorodność terenów *-* Zapewne cały czas siedziałbym na tych lodowych pustkowiach ^^"
Następnie będzie Hakugyokurou - Spokój i cisza *Plus Yuyuko xD*
Ostatnie miejsce na podium zajmuje Świątynia Hakurei :> - Ładna okolica i Reimu ;p


Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONE LOKACJE)
Odpowiedź #404
Eientei na pierwszym miejscu za typową atmosferę japońskiego domostwa, Świątynia Hakurei za swojskość... i Probability Space Hypervessel...