Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: RUMIA) (Przeczytany 160515 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #105
Fandom
W końcu zrobi
dużo
by pozyskać wiarę ;3
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2012, 13:11:17 przez HERUBIM

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #106
Cytuj
Chciała zebrać divine spirits, które są materializacją ludzkich emocji, a przez to wiary. Po co jej wiara to już się rozpisałem, a źródło incydentu oczywiście chciała zobaczyć... jak wszystkie postaci.
Bardziej to wyglądało na to, że idzie się przejść zobaczyć to z ciekawości. Nie chciała rozwiązać tego incydentu ani nic z tym zrobić, nie przeszkadzała jej obecna sytuacja ani nic takiego. Ona szła dalej tylko i wyłącznie z ciekawości.
Cytuj
Dawniej tym tytułem określano m. in. cesarza Japonii, który miał pochodzić od bogów. Dopiero Amerykanie otrzeźwili ich wiadomo jak.
Ona nie jest człowiekiem. Jest boginią. Człowiekiem nawet jeśli była kiedyś, to już nim nie jest a nadal za człowieka jest uważana. I to mi się po prostu nie podoba.
Cytuj
To co Smoku. Jest oddana jej i Suwako tak jak normalny człowiek jest oddany rodzinie, a skoro strata wiary może być dla nich fatalna to tym bardziej konieczne. Nawet gdy plan jest czasem niedopracowany.
Ale o to chodzi, że ja nie lubię Kanako. Dlatego nie podoba mi się w Sanae to, że się jej słucha ;3 Nie chodzi wcale o to, że słucha się kogoś tam. Sakuya jest posłuszna dla Remi a jednak ją lubię...

Ignacy, nie było ani gafy ani trolla

Na reszty osób tego co pisali co do mojej wypowiedzi nie chce mi się odpowiadać.

  • Xoth
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #107
Chciałem napisać krótką notatkę na jej temat, ale po przeczytaniu tego co dał Critz i Smoku uznałem że nie ma to sensu.
Uważam jednak że "wywoływanie cudów" odnosi się nie tylko do jej kart czarów oraz powiązań z boginiami , ale też faktu że potrafi w bardzo prosty i ludzki sposób zmieniać osoby na lepsze.
Mamy idealny przykład w SA Extra, gdzie zamknięta w sobie Koishi po spotkaniu pewnego człowieka w świątyni Moriya (jestem pewien że to Sanae) przechodzi
wewnętrzną przemianę i pragnie kontaktu z innymi osobami. To jest prawdziwy cud...

+Wygląd
+Charakter
+Umiejętności
+Oddziaływanie na inne osoby
+FUCKIN' TEMAT MUZYCZNY

-Dunno, chyba tylko tyle że ciągle jej mało w Touhou xD

Ocena ogólna: 9.99/10

Spoiler (pokaż/ukryj)
Herubim- nie żeby coś ale jesteś Moderatorem, powinieneś dawać przykład innym a nie trollowac, co za wstyd...
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2012, 15:15:17 przez Xoth

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #108
Cytuj
Ona nie jest człowiekiem. Jest boginią. Człowiekiem nawet jeśli była kiedyś, to już nim nie jest a nadal za człowieka jest uważana. I to mi się po prostu nie podoba.
Cytuj
Arahitogami (現人神, Living God) are deities that are human. It is a term used for those who have obtained enough faith to become divine even while still alive. They thus have some of their own power, independent of gods, even if many living gods used to be priestesses for other gods who obtained faith from their gods' miracles being mistaken for their own. However, faith in divinity in the outside world is such that even living gods have trouble maintaining faith. Because they are still alive, a loss of faith simply means a loss of power. For example, a human who became a living god would be a normal human, again.
Podkreślenie kluczowych kwestii. Sanae nie zniknie tylko wróci do normalnego człowieka jak straci całą wiarę. W UFO i DS użycza mocy boginek do spellcardów, co widać nawet po komentarzach Ayi i Hatate, ale już w TD używa własnej bomby, więc zapewne oprócz charakteru rozwija jej sie także skill. Tak, nie jest całkiem bogiem ani całkiem człowiekiem, ale nadal jest najbardziej ludzką postacią w Gensokyo :3. To tylko moje osobiste zdanie tho'.

Cytuj
Ale o to chodzi, że ja nie lubię Kanako. Dlatego nie podoba mi się w Sanae to, że się jej słucha ;3 Nie chodzi wcale o to, że słucha się kogoś tam. Sakuya jest posłuszna dla Remi a jednak ją lubię...
Ale Sanae myśli za siebie, vide podejrzenia wobec Suwako i konfrontacja z nią w jej UNLowym Story Mode. Poza tym... nie lubisz B bo słucha się A, chociaż lubisz A i nie masz nic przeciwko samemu faktowi słuchania się... I'm confused, nyaa @_@.

No nieważne, w każdym razie Xoth, Smoku, Ignacy:
Spoiler (pokaż/ukryj)
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2012, 15:10:09 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #109
Xoth, nie trolluję akurat

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #110
Cytuj
Herubim- nie żeby coś ale jesteś Moderatorem, powinieneś dawać przykład innym a nie trollowac, co za wstyd...
Tołciu peel welcome to. Quit giving a fuck and leave your human decency at teh front door. Or gtfo.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #111
+ temat

- wygląd
- nudna
- obwód klatki piersiowej
- twórczość fanowska

2/10 za samo Faith is for the Transient People

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #112
-Dunno, chyba tylko tyle że ciągle jej mało w Touhou xD
Gnij. Właśnie ilość tej atencyjnej kury w stroju woźnej doprowadza mnie (i nie tylko) do szewskiej pasji.

В бой, защитники Монолита! В бой! Отомстим за падших братьев наших!

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #113
Spoiler (pokaż/ukryj)
Jaka kurwa ilość xD? Sporo postaci do tej pory pojawiło się częściej a dwie mają nawet własne gry. Nikt Ci nie każe nią grać. Mnie cholernie pasuje to, że przy jej potencjale jako człowiek spoza Genso ma szanse na taki rozwój charakteru, co bardzo rozbieżnie opisałem :3.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2012, 19:13:40 przez critz

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #114

Gdy ludzie dają ludzkiej postaci 2/10, a jakiemuś zwalonemu połączeniu ludzkiego dziecka i kota 10/10...

ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #115
Not really. Popatrz na tych, którzy faktycznie wypisali swoje poglądy :p. Raiona zdanie szanuje jak najbardziej.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2012, 19:14:31 przez critz

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #116
Dlaczego się tak upierasz, że Sanae nie jest boginią, jak w TD sama jasno powiedziała, że nią jest?
Jest boginią więc jak może być najbardziej ludzką osobą w touhou? Jeśli straci wiarę to będzie człowiekiem, ale jej nie straciła a więc jest stuprocentową boginią... Proste?

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #117
Dlaczego się tak upierasz, że Sanae nie jest boginią, jak w TD sama jasno powiedziała, że nią jest?
Jest boginią więc jak może być najbardziej ludzką osobą w touhou? Jeśli straci wiarę to będzie człowiekiem, ale jej nie straciła a więc jest stuprocentową boginią... Proste?
Bo tak klasyfikuje ją kanon, na przykład SoPM? Co do tego że jest ludzka, to miałem na myśli przyjazny, energiczny charakter i znajomość naszego świata. Pod względem mocy to faktycznie często sama określa się jako boginkę, i w praktyce ma rację.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #118
Not really. Popatrz na tych, którzy faktycznie wypisali swoje poglądy :p. Raiona zdanie szanuje jak najbardziej.

Ale cytowałem osobę, która zbytnio nie uzasadniała. Zwłaszcza jeśli chodzi o tę
Spoiler (pokaż/ukryj)
deleted [mkay przesadziłem]
Chen. :v
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2012, 21:25:11 przez Ignacy Przybylski

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #119
Tutaj tylko krótki add-on ode mnie na temat Outside World a świata z którego pochodzą Chiyuri i Yumemi. Istnieje wystarczająco dużo przesłanek, aby uznać, że są to te same miejsca, ale temat nie dotyczy tego, więc juz znikam. also prośba do wszystkich. Jak już wypowiadacie własne opinie, to prosze bez jakiegokolwiek obrażania dyskutantów. Zaś do Critza: Założyłeś ten wątek aby każdy mógł ocenić wg siebie jakąś postać, więc zachowaj choć trochę obiektywizmu i przestań fanbojować na Sanae, jesli taki np. Herubim jej nie lubi. Jego prawo. Jak wszyscy zaczną się tu kłócić czyja postać lepsza, ten temat zrakowacieje...
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3