Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Imagination (Przeczytany 124954 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Imagination
Odpowiedź #225
Tora. Widać nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ponieważ to czego ty nie zrozumiałeś jak należy i interpretujesz na swój sposób. Każdy zinterpretował raczej tak jak należy.
Jakbyś albo był idiotą co nie potrafi czytać, albo jakbyś na siłę próbował kogoś wkurwić.

Nie próbuj teraz pisać, że "wyrażasz tylko swoje zdanie", ponieważ konkretnie teraz pojechałeś po tym co napisał Sulej...

Odp: Imagination
Odpowiedź #226
Tora. Widać nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ponieważ to czego ty nie zrozumiałeś jak należy i interpretujesz na swój sposób. Każdy zinterpretował raczej tak jak należy.
Jakbyś albo był idiotą co nie potrafi czytać, albo jakbyś na siłę próbował kogoś wkurwić.

Nie próbuj teraz pisać, że "wyrażasz tylko swoje zdanie", ponieważ konkretnie teraz pojechałeś po tym co napisał Sulej...

Imo Tora ma rację. Sulej rzucił spam przymiotników i imiesłowów jak naćpany artysta, więc jest się do czego przyczepić.
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

  • Tora
  • [*]
Odp: Imagination
Odpowiedź #227
And your point being? Zamierzasz zabronić mi niezgadzania się z kimś albo wytykania mu błędów? Jakby ktoś napisał "Nie myjem uszuw" to wytknięcie błędów ortograficznych nazwiesz czepialstwem, bo przecież da się zrozumieć?

Sulej pisał o twarzach i zachowaniach. Co miał na myśli poprzez doświadczoną twarz/zachowanie czy wyjątkową twarz/zachowanie - cholera wie. Owszem, Flan jako osoba może być doświadczona lub wyjątkowa, przy czym to pierwsze to stwierdzenie faktu (tak jak mechanik pracujący w zawodzie przez lata nabywa doświadczenia), natomiast drugie to opinia (dziewczyna może być wyjątkowa (czyli lepsza lub gorsza niż inne dziewczyny) dla jednego chłopaka, ale dla drugiego już nie). Nie można natomiast zachowywać się doświadczenie..onie? (Boże, jak to brzmi), a wyjątkowy wyraz twarzy jest pustym frazesem dopóki nie połączy się go z innym konkretnym, ponieważ musi coś podkreślać.
Flan nie ma prawa być doświadczona w czymkolwiek, bo jest panienką zamkniętą przez wieki w domu, za którą wszelką robotę odwala służba. Jedyne możliwe pole to danmaku, ale ile trenowała i czy w ogóle - cholera wie. Flan jest dzieckiem pod każdym względem. Nie może być doświadczona, więc nie może zrobić doświadczonego... czegokolwiek.
I jakby nie patrzeć, podchodzi to pod Imagination thread. Luźna myśl: może by też zacząć dyskutować o tym co postać potrafi, a nie tylko wklejać arty?

Btw, nie, nie piszę tego po to by po Suleju "pojechać". Nad wyrażaniem swojego zdania należy pracować. Widać, że Sulej lubi Flan, myśli o niej w superlatywach i to co ma o niej do napisania wielokrotnie przewyższa średni post w całym tym temacie. Dlatego spoczywa na nim obowiązek by wyrażać się z sensem. Tym bardziej, że jesteśmy na forum internetowym, gdzie każdy ma czas na przemyślenie tego co chce napisać. Czas nad tym popracować. "Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata."
Tutaj małym ideałem może być blog critza "Sąd Ostateczny Yamy". O ile ilość tekstu jest kosmiczna, to słownictwo, składnia czy interpunkcja dążą do doskonałości.

Dlatego będę ciągnął swoje dalej.

Wg Suleja Flan nie jest jednowymiarową postacią. Krytykował "upraszczanie do jednego schematu", więc w domyśle jest postacią złożoną. To jest fakt, o czym świadczy choćby jej rozchwiana osobowość czy nawiązania do powieści Agathy Christie. Następnie jednak określił to jako "postacie zdominowane przez proste cechy są nudne". No właśnie, a czym jest złożoność? To po prostu niż więcej niż jedna "prosta cecha". Postać albo tylko zła albo tylko dobra (czarna lub biała) jest jednowymiarowa, natomiast szara, złożona z obu - nie. A więc Sulej pisząc "postacie zdominowane przez proste cechy są nudne" niechcący zaprzeczył sam sobie. Postać X może być zdominowana przez kilkanaście prostych cech, a być bardziej złożona niż ktokolwiek w uniwersum Touhou. Pomieszanie z poplątaniem.
Jednak gwoździem do trumny było "Wyłącznie moe Flan, albo wyłącznie okrutna sadystka - debilizm jakiś." Moe to grząski grunt i nie oznacza nic więcej niż "podoba mi się". Moe nie jest synonimem słodkości i niewinności. Wypaczona i zboczona dominatrix też może być moe. A więc połączenie moe i okrutnej sadystki nie daje tego efektu, który Sulej miał na myśli. Przy czym moe sadyzm w żaden sposób nie nadaje postaci głębi charakteru. Świat M&A zna mnóstwo postaci tego typu, płytkich jak przydrożna kałuża.
Gdyby Sulej użył właściwych słów i napisał "Wyłącznie dobra i niewinna Flan albo wyłącznie okrutna sadystka - debilizm jakiś." nie byłoby żadnego problemu (przynajmniej ja bym nie miał :P), bo by wyraźnie zaznaczył, że spłycanie Flan jest złe. Tymczasem tak naprawdę wyciągnięcie "moe elementu" niczego nie zmienia.

Podsumowując, Raion, zamiast pisać "Jesteś niemiły" spróbuj wykazać, że się mylę. Come at me.

Jeśli kogoś wkurza to co piszę, cóż, produkt uboczny.

Cytuj
Ponieważ to czego ty nie zrozumiałeś jak należy i interpretujesz na swój sposób. Każdy zinterpretował raczej tak jak należy.
Normalnie interpunkcję odpuszczam, ale... pomiędzy dwoma podkreślonymi wyrazami powinien być przecinek, bo te dwa zdania osobno nie mają większego sensu.

_____
Ignacy :*
  • Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 03:00:19 przez Tora
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

  • Drewko
  • [*]
Odp: Imagination
Odpowiedź #228
Nie chcę mi się czytać tego drugiego walltextu Tory, ale z tego pierwszego wynika że ma rację :P
Spoiler (pokaż/ukryj)
btw. Siema Tora-chan *hug*
Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

Odp: Imagination
Odpowiedź #229
Nie ma racji. A ponieważ mi także szkoda czasu na czytanie jego walltextu, to mu tego nie udowodnię ;<

Tak czy inaczej, możemy jak coś przejść teraz do następnej dziewczynki a nie czołgu?

  • Drewko
  • [*]
Odp: Imagination
Odpowiedź #230
Przeczytałem, jednak się mylisz :)
A co do czołgu to masz rację, ale tylko w połowie. W sumie jestem zdania że postacie powinny być wybierane bardziej losowo, i bez uwzględnienia tych mocno minorowych...

Odp: Imagination
Odpowiedź #231
A co do czołgu to masz rację, ale tylko w połowie. W sumie jestem zdania że postacie powinny być wybierane bardziej losowo, i bez uwzględnienia tych mocno minorowych...

Mocno minorowe to są takie jak sunflower fairy czy giant frog.
Odpuszczam Flower Tanka, bo ktoś tu zaraz okresu dostanie.

Aha, może kiedyś będą losowo. Jak mi się znudzi.

A tymczasem:

Fujiwara no Mokou


Odp: Imagination
Odpowiedź #233
Ja tym razem posłużę się grafikami z RSO...
Uprzedzam tylko xD
Spoiler (pokaż/ukryj)

Długie białe włosy związane w wysoką kitkę (tak to sobie wyobrażam) z zostawioną grzywką i czymś na wzór hime-cuta (nie mówię, że hime-cut, takie trochę dłuższe włosy od grzywki zostawione po bokach), czerwone oczy i poza/mina z serii "mam wyjebane"

  • AllStarsky
  • [*]
Odp: Imagination
Odpowiedź #234
Spoiler (pokaż/ukryj)

Te dwa arty pokazują jak dla mnie wygląda Mokou.


Odp: Imagination
Odpowiedź #235
Ani to małe, ani słodkie, ani nawet czapki nie ma. Większość artów, na których nie ma bezkształtnej moe twarzy mi odpowiada. Poza tym nie ma jakoś wybitnie żeńskiej budowy ciała co w połączeniu z ubiorem i charatkerem robią z niej chłopczycę.
Spoiler (pokaż/ukryj)
  • Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 17:13:12 przez Koinucian

  • Roxiee
  • [*]
Odp: Imagination
Odpowiedź #236
Spoiler (pokaż/ukryj)
^ten art wyraża 'moją' Mokou idealną.

Pomimo całej tej męskiej otoczki, skrywa pod strojem kobiece kształty. Ogólnie to dla mnie taka postać ukrywająca swoją kobiecość, nie do końca męska z natury, raczej maskująca się na siłę. I taka wizja mi się podoba, w końcu to jedna z moich ulubionych postaci.

Odp: Imagination
Odpowiedź #237
Wysoka, szczupła, średnio-szczupła na klatce piersiowej, strasznie długie włosy i cały czas wyglądająca na albo przebojową (drugi art), albo wyluzowaną (pierwszy art).
Spoiler (pokaż/ukryj)

...

Potwornie mocno pasują jej papierosy

  • Drewko
  • [*]
Odp: Imagination
Odpowiedź #238
Długie, srebrne włosy, czerwone oczy. Dość wysoka i raczej wysportowana. Stara się skrywać kobiece kształty i całkiem dobrze jej to wychodzi. Do tego raczej męski strój i gdyby nie włosy to byłby reverse trap idealny xD

Odp: Imagination
Odpowiedź #239
Opisu nie daję, bo napisałabym praktycznie to samo co Picilla i Drewko xD Z grafik to ta od Koinuciana bardzo pasuje mojemu wyobrażeniu plus ode mnie to:

Spoiler (pokaż/ukryj)