Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ? (Przeczytany 43375 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
  • Tora
  • [*]
Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #75
2. Keine (dokładniej Ex-keine) - bo ja tak twierdzę, oraz zmieniać potrafi wedle woli historię
Tylko co z tego, że może sobie tworzyć historię kiedy nie pomoże jej to tu i teraz? Kiedy jest słabsza, wolniejsza i ma mniej spellcardów od wielu innych? To nie jest Tsukishima, żeby to miało jakieś zastosowanie w bitwie.
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #76
Da radę stworzyć ranking ale wyglądałby on pewnie tak:
1. 5 najsilniejszych postaci
2. 10 prawienajsilniejszych postaci
3. 20 prawie prawie najsilniejszych postaci
4. 30 prawie prawie prawie najsilniejszych postaci
5. cała reszta

innymi słowy, siły są tak porównywalne iż prawdopodobnie ranking miałby 5 miejsc gdzie wszędzie prawie byłby "draw"

^Tora, ale zauważ iż w walce teoretycznie Keine może sprawić by się przeciwnik nigdy nie narodził. Na to teoretycznie pozwala kontrola Historii. Ta moc właśnie dlatego jest OP.
Nie mówię o sile jej danmaku, a o sile i możliwościach jej mocy.
Ma tę moc której nie pokazuje tak samo jak Yama ma moc której tak nie pokazuję, tak samo jak każda inna najpotężniejsza dziewczynka ma moc której nie pokazuje.
Każda silna dziewczynka nie pokazuje pełni swej mocy w Touhou.
A to dlatego, że mimo wszystko nie używają swojej mocy w walce a po prostu napierniczają się z danmaku

Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #77
Wracając do mocy manipulowania przeznaczenia przez Remilię:

Nawet Flandre stwierdziła, że to jakiś load of horseshit coated in chicken pellet sprinkles w BAiJR.

>About planning for the meteorite? There is no way that is true. She just likes to talk that way.
>She just talks that way. She acts like she understands everything from the beginning. She talks this nonsense about understanding fate and everything.
Rucham psa jak sra

Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #78
zauważ iż w walce teoretycznie Keine może sprawić by się przeciwnik nigdy nie narodził. Na to teoretycznie pozwala kontrola Historii. Ta moc właśnie dlatego jest OP.
Nie mówię o sile jej danmaku, a o sile i możliwościach jej mocy.
Ma tę moc której nie pokazuje tak samo jak Yama ma moc której tak nie pokazuję, tak samo jak każda inna najpotężniejsza dziewczynka ma moc której nie pokazuje.
Każda silna dziewczynka nie pokazuje pełni swej mocy w Touhou.

Dlatego twierdzę, że niektóre postacie mają swoje limity. I moim zdaniem pewniejsze jest to, że taka Keine będzie miała limit, niż taka Yama.

Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #79
Yama jest tylko figurką która stała się Yamą a Keine jest tylko pół Hakutaku.
Po samym tym "jakim Youkai ktoś jest" raczej nie określi się tego kogoś mocy. W końcu Reimu jest tylko człowiekiem a i tak wszystkich bije w walce (co prawda to dlatego, że jest główną postacią w sumie, ale jednak to robi).

Napisane jest, wyraźnie co potrafi zrobić Keine. Potrafi kontrolować historię. Takie rzeczy jak ograniczenia, wymagany czas przygotowania i takie tam. To tylko domysły spowodowane tym iż nikt nie chce z was dopuścić do siebie myśli o tym jak potężna ona jest. I to tylko dlatego, że nie jest last bossem.

Faktem jest to iż niektóre dziewczynki na prawdę posiadają moc zmienienia/zniszczenia całego świata pstryknięciem palca. Ale tego nie robią. Bo albo są dobre, albo dlatego, że "wielkiej mocy towarzyszy wielka odpowiedzialność" albo nie miałyby z tego żadnego profitu lub im się po prostu nie chce.
_
kończę na dziś dyskusję, idę spać :#

Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #80
Chodziło mi o to, że nigdzie nie jest napisane, że moc Keine jest nieskończona, perfekcyjna. Jest napisane ogólnie, że kontroluje historię. Ale każda postać ma swoje limity, Zun nie stworzył bandy dziewczynek a'la perpetuum mobile. Ale tą, która mogłaby mieć te limity najtrudniej osiągalne przez samą siebie, wg mnie jest Yama, ze względu na to, kim jest i czym się zajmuje.

Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #81
Limity? Limity to ma nawet Yukari. Jej moc manipulacji granicami nie jest np w stanie cofnąć stanu ludzi, którzy wypili eliksi Hourai, nie jest w stanie przywrócić Yuyuko do życia (jakby Yuyuko na tym zależało w ogóle, ale to inna kwestia). Żeby dostac się na Księżyc musiała otworzyć przejście w ściśle określonych warunkach (odbicie księzyca i tak dalej). Raion, to nie jest temat "obrona mojej waifu" ani "dlaczego moja waifu jest lepsza od innych". keine nie ma cąłkowitej władzy nad historią - według PMiSS, historia Gensokyo zapisana w kronikach przez Hiedę no Akyu, leży poza zasięgiem jej mocy. Wg mnie to spore ograniczenie...



Tyle co do postów na temat twojej zajebistej waifu. Zacznij argumentować zajebistość Keine w oparciu o kanon, to pogadamy.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #82
Moją waifu jest Satori nie Keine. Well fail

Może i ma jakieś tam ograniczenia ale ta moc wciąż jest większa od prawie każdej mocy w genso.

Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #83
Yama jest tylko figurką która stała się Yamą a Keine jest tylko pół Hakutaku.
Yamaxanadu nie jest TYLKO figurką. Dla mnie aby móc wyjść z ograniczonej nieożywionej formy i stać się jedną z najpotężniejszych istot w Gensokyo dzięki otrzymanej wierze jest czymś imponującym i nie opisuje się tego słowem TYLKO. Keine jest tylko pół hakutaku, z tym się zgodzę. W końcu poza pełnią może tylko historię ukrywać, a w tym nie widzę niczego zbyt wielkiego (jednak ukrycie całej wioski ludzi w IN nadal uważam za wyczyn). W jedną noc w miesiącu, gdy historię może tworzyć i zmieniać, raczej nie zrobi za dużo - zwłaszcza że, jak ktoś wspomniał wcześniej, historia spisania przez Akyu w kronice jest przez nią nietykalna.

Może i ma jakieś tam ograniczenia ale ta moc wciąż jest większa od prawie każdej mocy w genso.
Podaj przykład, od czyjej mocy jest potężniejsza. Na pewno nie od Reimu, którą wspomaga 8 milionów bóstw Shinto (trochę kulawo czasem, jak w SSiB przy okazji rejsu na księżyc i przy porównaniu skilla jej i Watatsuki).

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #84
A widziałeś by Reimu używała tych 8 milionów bóstw? Czytając SSiB jakoś nie zwróciłem na te 8 milionów bóstw uwagi. Dlaczego? Może dlatego, że Reimu nie potrafi korzystać z ich mocy.

Nie piszę, że Keine jest silniejsza od Yamy ale także nie uważam by była od niej słabsza. Yama nie byłaby w stanie skrzywdzić kogoś kto w dowolnym momencie może sprawić by skrzywdzony nie był. W końcu kontrola Historii jest jak moc absolutna.
A Akyu nie spisuje wszystkich najdrobniejszych wydarzeń. Keine nadal ma bardzo duże pole do manewru.
Może i może robić to tylko w nocy, dlatego podaję iż Ex-keine ma cholernie wielką moc a nie sama z siebie Keine. Ma moc właśnie porównywalną do takich osobistości jak Yama czy Shinki.

A jak chcesz przykład od czyjej mocy potężniejsza jest to masz: Wriggle. xD chciałeś jakiś przykład...
Ale ogólnie niewiele jest zdolności dorównujących zmianie i tworzeniu historii... Nawet taka Yuyuko może tylko kogoś zabić a Yukari tylko kontroluje granice. Żadna z nich nie jest w stanie zrobić tak wiele jak zmiana Historii. Jest to praktycznie rzecz biorąc niepojęcie ogromna moc.

Co prawda tylko raz w miesiącu tak przytłaczającą moc Keine posiada. Ale jednak posiada.

Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #85
No dobra, porównajmy...

Keine vs. Yukari - Yukari przejrzała w IN ukrycie wioski i wspominała, że sztuczki Keine na nią nie zadziałają.
Keine vs. Flandre - Flan wystarczy tylko zacisnąć pięść, do czego nie trzeba specjalnych przygotowań, żeby zabić prawie każdą istotę w Gensokyo. I to nie tylko podczas pełni...
Keine vs. Mokou - Keine nie jest w stanie zmienić historii Mokou i cofnąć efektów wypicia eliksiru Hourai
Keine vs. Kaguya - jak wyżej, poza tym moc kontroli nad czasem w zakresie jaki posiada Kaguya, zdecydowanie przewyższa mozliwości Keine
Keine vs. Yama - bez jaj, Keine jest na tyle mądra, że nigdy nie zaczęłaby fikać do Yamy.
Keine vs. Yuyuko - Keine nie cofnie śmierci yuyuko, nie jest w stanie cofnąć tego, ze Yama nadał yuyuko tytuł władczyni zaświatów i kontrolę nad Hakugyokurou... Po prostu nie da rady...
Keine vs. Yuugi - Yuugi nie dość, że jest fizycznie tak silna, że gdyby pizgnęła parę strzałów w powierzchnię Księżyca, to pewnie by go rozwaliła, w dodatku potrafi kontrolować zjawiska nadprzyrodzone. Jesli manipulacja historią nie jest takim zjawiskiem, to nie wiem co nim jest. "Mówisz, ze zmieniasz moją historię? Lol, nope!"

Co do Reimu - jest leniwa i nie za bardzo przejmuje się bogami, którzy teoretycznie powinni ją wspomagać. Gdyby podchodziła do czegokolwiek tak powaznie jak panna Watatsuki, to dzięki swemu Fantasy Heaven Hax, mogłaby w pojedynkę podbić księżyc. Z tym, że jej się nie chce. Keine zaś nie urodziła się nawet jako hakutaku. Jest to u niej nabyte, choć nie wiadomo w jaki sposób - jest pół-hakutaku co dodatkowo ogranicza jej zdolności...

Akyu spisuje historię skompilowaną przez Keine, więc tu strzelasz sobie w stopę. Keine zajmuje się zbieraniem materiałów dla Akyu...

Yukari tylko kontroluje granice.... Nie będę się wypowiadał, bo to aż boli... Yukari przez swoją zdolnośc jest fundamentem istnienia całego Gensokyo...

Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #86
Jestem dziewczyną, myślałam, że to już oczywiste dla wszystkich - zwłaszcza że płeć mam wyszczególnioną w profilu xD

Jeśli Reimu nie umiałaby korzystać z mocy 8 milionów bóstw, ekipa od rakiety nie byłaby w stanie dolecieć na księżyc. Jak dla mnie Reimu umie się nimi posłużyć, tyle że jeszcze nieudolnie miejscami ze względu na małą liczbę wierzących i odwiedzających świątynię Hakurei. Plus to co Małysz z tym, że ma po prostu wyjebane.

>Yuyuko może tylko kogoś zabić
>Yukari tylko kontroluje granice.
>tylko
that post gave me cancer. nie chce mi się aż polemizować dalej xD

"Jest to u niej nabyte, choć nie wiadomo w jaki sposób"
Najprawdopodobniej klątwa, napisane w PMiSS.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2012, 15:26:37 przez fretka

Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #87
A więc która wg ciebie z dziewczynek jest w stanie pokonać Keine w ex formie?

Cytuj
Jestem dziewczyną, myślałam, że to już oczywiste dla wszystkich - zwłaszcza że płeć mam wyszczególnioną w profilu xD
wiem ale czasem się zapominam, sorry ^^"

Cytuj
Jeśli Reimu nie umiałaby korzystać z mocy 8 milionów bóstw, ekipa od rakiety nie byłaby w stanie dolecieć na księżyc. Jak dla mnie Reimu umie się nimi posłużyć, tyle że jeszcze nieudolnie Miejscami ze względu na małą liczbę wierzących i odwiedzających świątynię Hakurei.
Wtedy dopiero zaczynała się uczyć ich używać. A używając ich do rakiety i tak wymagało od niej to mnóstwa przygotowań. To nie ten sam poziom co Yorihime

Cytuj
Akyu spisuje historię skompilowaną przez Keine, więc tu strzelasz sobie w stopę. Keine zajmuje się zbieraniem materiałów dla Akyu...
No widzisz... A więc od Keine zależy to co spisze Akyu. Co za tym idzie, ograniczenie z niej w sumie to spada.
Słabo znam Akyu i niewiele o niej wiem ale moje informacje wystarczą by uznać, że wcale aż tak wiele przeciwko Keine jej moc nie zrobi.

Tak napisałem "tylko" wiem, że są to bardzo silne zdolności ale w porównaniu do zdolności Keine... Są to tylko jakieś tam wróżkowe moce.
Zmiana Historii nadal jest jedną z najpotężniejszych mocy jakie można sobie wyobrazić. Co da komuś zrobienie czegoś, jeśli ktoś inny może sprawić, że to się nigdy nie stało?
Nawet jeśli wypisałeś czego Keine nie może zmienić i kogo pokonać. To czy którakolwiek z wymienionych jest w stanie pokonać Ex-Keine? W trakcie każdej walki Akyu nie spisuje przebiegu jej starcia co za tym idzie walka może się skończyć zanim się jeszcze zacznie. Wystarczy odpowiednio przekształcić wydarzenia czasu przeszłego.

Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #88
Nie zapominaj, że ostatnim testerem kronik Akyu jest Yukari tak czy siak.

"A więc która wg ciebie z dziewczynek jest w stanie pokonać Keine w ex formie? "
Wspomniana Yukari. Yamaxanadu może odgórnie stwierdzić, że zdolności Keine są WRONG i je zbanować, choćby tymczasowo.

  • Kami
  • [*]
Odp: Jaka jest najsilniejsza postać z touhou waszym zdaniem ?
Odpowiedź #89
Keine vs. Yukari - Yukari przejrzała w IN ukrycie wioski i wspominała, że sztuczki Keine na nią nie zadziałają.
Keine vs. Flandre - Flan wystarczy tylko zacisnąć pięść, do czego nie trzeba specjalnych przygotowań, żeby zabić prawie każdą istotę w Gensokyo. I to nie tylko podczas pełni...
Keine vs. Mokou - Keine nie jest w stanie zmienić historii Mokou i cofnąć efektów wypicia eliksiru Hourai
Keine vs. Kaguya - jak wyżej, poza tym moc kontroli nad czasem w zakresie jaki posiada Kaguya, zdecydowanie przewyższa mozliwości Keine
Keine vs. Yama - bez jaj, Keine jest na tyle mądra, że nigdy nie zaczęłaby fikać do Yamy.
Keine vs. Yuyuko - Keine nie cofnie śmierci yuyuko, nie jest w stanie cofnąć tego, ze Yama nadał yuyuko tytuł władczyni zaświatów i kontrolę nad Hakugyokurou... Po prostu nie da rady...
Keine vs. Yuugi - Yuugi nie dość, że jest fizycznie tak silna, że gdyby pizgnęła parę strzałów w powierzchnię Księżyca, to pewnie by go rozwaliła, w dodatku potrafi kontrolować zjawiska nadprzyrodzone. Jesli manipulacja historią nie jest takim zjawiskiem, to nie wiem co nim jest. "Mówisz, ze zmieniasz moją historię? Lol, nope!"
Jeszcze dodaj EX rumia,Nitori Kawashiro :P