Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Stare karty zaklęć (Przeczytany 32961 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #60
Ok, reakcje na pierwszą kartę były bardzo entuzjastyczne. Była ona oczywistą prowokacją. Teraz dam prawdziwą wersję karty
Labirynt Majonezu:Szybki Efekt
Electra jest w posiadaniu odrzuconego przez wojsko broni. Nie zadaje ona żadnych obrażeń, wywołuje jednak halucynacje zupełnie odrywające ofiarę od rzeczywistości. Efekt trwa pół minuty, aczkolwiek wizje mocno mieszają w głowie. By się przed nią ochronić wystarczy zamknąć oczy.

@Zhearrimst Ta karta była prowokacją, nie obawiaj się. Nie będę wywoływał wszędzie biegunki.
  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2015, 16:46:35 przez Red Fedora

Powiem tak, jestem wielkim miłośnikiem dobrego majonezu.

Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #61
Brązowa Nuta xD Śmiechłem.

Energetyczna porcja: Błyskawiczny Efekt - Innymi słowy, jeżeli ktoś zje babeczkę to go wzmocni. A jeżeli ją odrzuci to porazi prądem... Ale przecież żaden przeciwnik tego nie złapie jeżeli miałby to odrzucić, bo po co? Chyba, że by chciał to zjeść wtedy by złapał.
Więc efekt drugi jest absolutnie bezużyteczny.
Na pewno chcesz mieć taki efekt na tym? Gwarantuję tobie, że się nigdy nie przyda.

Labirynt Majonezu:Szybki Efekt - Jaka to broń? Nigdy o czymś takim nie słyszałem. Jak ta broń wygląda? Jak jej używasz? I co ma do tego majonez?

Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #62
Wybacz, pisałem to pod wpływem głupawki, przez co nie zadbałem od dokładność.

Energetyczna porcja: Błyskawiczny Efekt
Do rzucenia zaklęcia jest wymagana jedna babeczka, bądź porcja innego deseru. Elektra rzuca do celu babeczkę. Zjedzona staje się ładunkiem energii, kontrolowanym przez Electrę.Ta porcja energii pozwala wzmocnić postać, wzmacniając kilkukrotnie siłę ataku postaci, bądź porazić ją prądem.
Jeżeli nie zostanie zjedzona, staje się czymś w rodzaju zdalnie sterowanej bomby mogącej rażącej sporym łukiem elektrycznym.

Labirynt Majonezu
Electra jest w posiadaniu odrzuconego przez wojsko broni. Jest to broń Radeckiej produkcji z okresu zimnej wojny która w zamierzeniu, miała wprowadzać przeciwników w hipnozę czyniąc ich podatnymi na sugestie. Efekty jej działania zostały uznane za niezadowalające, przez co zrezygnowano z dalszych badań i zamknięto projekt. Wygląda jak zwyczajny pistolet, z długim kablem. poza tym że nie ma otworu lufy. Nie zadaje ona żadnych obrażeń, wywołuje jednak halucynacje zupełnie odrywające ofiarę od rzeczywistości. Halucynacje wywołane działaniem broni, są bardzo surrealistyczne, mniej więcej na 5 poziomie Tripu LSD. Efekt trwa pół minuty, aczkolwiek wizje mocno mieszają w głowie. By się przed nią ochronić wystarczy zamknąć oczy. Nie da się nim porazić więcej niż jednej osoby i wymaga sporej ilości mocy do zasilania. Stąd projekt został uznany za nieprzydatny i zbyt kosztowny.

Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #63
Energetyczna porcja: Błyskawiczny Efekt
1. Zasięg wybuchu bomby
2. Jeżeli zostanie zjedzone nie powinno już razić prądem. W końcu ma wtedy działać jako buff a nie atak.

Labirynt Majonezu - zmień nazwę. Spellcard nie ma związku z majonezem.
1. redackiej?
2. taka broń nigdy nie istniała (i raczej prędko nie powstanie). Nie przejdzie więc coś takiego - opracuj ten spellcard w jakiś sposób bez używania takich urządzeń.

Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #64
Ok teraz powinno być w porządku. Naprawdę, lepiej by było pisać maile.

Energetyczna porcja: Błyskawiczny Efekt
Do rzucenia zaklęcia jest wymagana jedna babeczka, bądź porcja innego deseru. Elektra rzuca do celu babeczkę. Zjedzona staje się ładunkiem energii, kontrolowanym przez Electrę.Ta porcja energii pozwala wzmocnić postać, wzmacniając kilkukrotnie siłę ataku postaci.
Jeżeli nie zostanie zjedzona, staje się czymś w rodzaju zdalnie sterowanej bomby mogącej rażącej sporym łukiem elektrycznym. Wybuch ma zasięg 1 metra, ale łuk elektryczny może przeskoczyć nawet do 6 metrów od promienia wybuchu.

Przeciążenie: Złośliwość rzeczy martwych. - W otoczeniu 20 metrów większość metalowych przedmiotów nagrzewa się do temperatury 200 stopni Celsjusza. I zostają przyciągnięte przez cel karty. Celem może być dowolny obiekt fizyczny, poza organizmem żywym. Jeżeli  cel jest wykonany z metalu, nagrzewa się do temperatury ponad 2000 stopni Celsiusza, powodując jego roztopienie. W takim wypadku nie działa efekt przyciągania.
  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2015, 18:26:43 przez Red Fedora

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #65
Labirynt Majonezu - zmień nazwę. Spellcard nie ma związku z majonezem.
1. redackiej?
2. taka broń nigdy nie istniała (i raczej prędko nie powstanie). Nie przejdzie więc coś takiego - opracuj ten spellcard w jakiś sposób bez używania takich urządzeń.

Radzieckiej. I skąd wiesz, co za syf sowieci przygotowywali w sekrecie przed wszystkimi? Pracowałeś dla KGB? ;D
Skoro prototyp odrzucony, to może nawet się do Genso trafił - jak dla mnie akurat z tym backgroundem wszystko było k.

Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #66
Takie urządzenie nigdy nie mogło powstać. Przynajmniej z tego co wiem.
Dlatego też nie podoba mi się taki background.
Inaczej równie dobrze można by mówić, że było tajne urządzenie które kontroluje umysły wszystkich na świecie ale jest tajne albo odrzucone i proszę... masz broń w gensokyo.
Wolę jednak uznać, że jeżeli ktoś chce korzystać z czegoś ze "świata zewnętrznego" to background powinien być chociaż trochę rzeczywisty.

Pierwszy spellcard jest teraz ok.

Z drugim jest taki problem, że metal traci właściwości magnetyczne pod wpływem temperatury. Ale w sumie mogę uznać, że jest przyciągane magią a nie magnetyzmem. Więc jest ok.
- Stal się topi przy ok. 1500stopni celsjusza. Więc gorąc powinien być może do około tysiąca stopni przy drugiej spellcardzie? Chyba, że twoim celem jest roztapianie metalu.
Chcesz więc zostawić 2000stopni czy zmniejszysz na 1000 stopni by się nie roztapiało?

Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #67
Celem jest roztopienie celu. W pewnych sytuacjach rozpuszczenie metalowej rzeczy może być przydatne.

Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #68
A no może. Więc niech będzie. Obydwa spellcardy ok.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #69
Potrafi wybrać cel tej spellcardy, potrafi wybrać rzeczy które NIE SĄ tym celem?

Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #70
Zgodnie z opisem wszystkie metale w zasięgu 20m od celu są celem dodatkowym.
Więc nie może.

Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #71
Boisz się oberwać rykoszetem?

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #72
Forgus się ucieszy.

Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #73
Wyobraź sobie Eksu, że używa on tego spellcardu i wszystkie twoje grimuary na łańcuchach zaczynają lecieć stronę roztopionego metalu o temperaturze 2000stopni.

Prawie każdy gracz ma coś metalowego... np. pieniądze.
I tu w sumie rodzi się pytanie:
Czy poprzez "metal" jest rozumiany metal dowolny. Czy tylko taki który przyciągnąłby magnes?
  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2015, 21:25:26 przez Raion

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] karty zaklęć
Odpowiedź #74
Albo ja lecę w tą stronę ciągnięty równomiernie przez 3 z nich.
Ewentualnie roztopione łańcuchy same lecą, bo połączenie się roztopiło. Toż to materiał na symulacje.
Ale jbc to mogę przeciwdziałać takiemu ciągnięciu, np. przyciągając same grimuary i pozwalając, by łańcuchy poleciały do epicentrum zaklęcia. Trochę okładka ucierpi ale trudno.
Welp. 20 metrów wokół celu. Zaraz zrobimy z tych sesji bitewniaka.

A mówię, że szczególnie Forgus by się ucieszył, który praktycznie zostałby stopiony na miejscu.

I tak, boję się oberwać rykoszetem, bo w tych sesjach każdy błąd może się okazać śmiertelny :p
  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2015, 21:35:04 przez Ekkusu