Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Temat o ekstra planszach (Przeczytany 28819 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #45
IN - najłatwiejsza? no kurwa rzeczywiście. Jak ktoś podpatrzył sobie ślepe punkty, to może. Nie radzę sobie z nonspellami często. Choć poziom łatwy do wyuczenia (poza doomfairy pod koniec).
Blindspot na doomfairy - dolny lewy róg :3

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #46
Blindspot, ale chyba tylko jak grasz Border Teamem. Youmu i Yuyuko mi trafiło ;_;.
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #47
Coś tak właśnie już chciałem powiedzieć, że tu chyba o "łatwości" extra plansz wypowiadają się takie koxy, które touhou przechodzą z zamkniętymi oczami, ale Sulej mnie już trochę ubiegł...
No, może sam nie powiedział tego wprost, ale sens jest mniej więcej ten sam.

Also co do doomfairy: Sulej, chodzi Ci o ostatnią wróżkę tuż pod Mokou? Ja zawsze bombę na nią rzucam. ;D W sumie ja gram ghost teamem i jak rzucę bombę Youmoe, to te pociski, co potem zostaną, to już łatwy graze jest. Z tym że rzucam tą bombę jakieś 5 sekund dopiero po tym, jak mię wróżka zaczyna atakować.

Jeszcze tylko co do Royal Flare: to akurat nie jest problemem. Wystarczą 2-3 zgrabne ruchy do góry i do dołu w odpowiednich momentach. Da się nauczyć na pamięć. No chyba że przechodzisz, ślizgając się w lewo i prawo pomiędzy kolejnymi falami, to pozdro. A Philosopher's Stone... nie wiem, na początku go ogarniałem, a potem przestałem. >.<

  • Maririn
  • [*]
Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #48
a ja jestem największym nóbem z Was wszystkich i żadnej extra nie przeszłam, a mój rekord w extra IN to 60-coś%, hihi

Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #49
@UP: uwierz mi, przez pierwszy tydzień nie wierzyłem, że kiedykolwiek przejdę IN extra. Keep trying. Zwłaszcza spell practice, bo tam jednak trzeba często ćwiczyć poszczególne spele. Wszystkie.

  • Maririn
  • [*]
Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #50
no fajnie, bo ja już od ponad pół roku próbuję to przejść i dupa :3

jak na razie mam zaciesza, jak mi się uda przejść drugiego spella exkeine, no ale przez moje roztrzepanie i nieumiejętność porządnego skupienia się to zazwyczaj się gdzieś wjebuję albo coś mi się myli.

w sumie umiem przejść tylko 4-tego spella mokou, ale to wiadomo XDD 3-ciego też bym przeszła, jakbym się umiała na tym shicie skupić :V (+ podzielność uwagi)

reszta to dla mnie ojapierdole

  • Ignuss
  • [*]
Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #51
Mam pocieszyć? Ja jeszcze żadnego extra nie odblokowałem -.-"

  • Maririn
  • [*]
Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #52
ja tylko IN i EoSD

to drugie dzięki fartowi, że pewnego razu ledwo przeszłam ten normal, a to pierwsze dzięki ZAJEBISTEMU FARTOWI, że mi się udało przejść lunatic i do tej pory nie wiem, jak to zrobiłam XDDD

edito:    a, dobra, jeszcze PCB.

Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #53
Na każdy spell w IN extra jest sposób, którego na początku się po prostu nie zauważa. W sumie tylko powtarzanie w spell practice, raz, drugi, trzeci, czasem dwudziesty albo i setny tego samego spela pozwala odkryć i wyćwiczyć ten sposób. Dlatego zwykłe przechodzenie tam stagea ma słabe uzasadnienie. Dla nie-geniuszy danmaku tylko spell practice pozwala tam wyćwiczyć sposoby na te wszystkie spele. W ten sposób złapałem przynajmniej raz wszystkie karty oprócz dwóch ostatnich, które są zbyt... meh, pojebane.
W ostateczności zostają replaye, ale to żaden sense of achievment przejść extra, oglądając repki. Mi np. Sulej podpowiedział sposób na parę speli tam, i jaki zaciesz miałem, jak w końcu przeszedłęm.  ;3 Podobnie PCB extra - tam Kreton mi jeno Ultimate Buddhist ogarnął, a resztę sam żem zrobił. Znacznie lepszy feel jest, niż kiedy zdajesz se sprawę, że leciało się na repkach, tak jak ja w przypadku EoSD extra.

I wg mnie, wbrew obiegowym opiniom, PCB extra jest łatwiejsze niż IN extra. Może powinnaś zacząć od PCB?

  • Maririn
  • [*]
Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #54
tak, tyle że w PCB to w ogóle nawet 20% nie mogę dobić

Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #55
Ja przeszedłem na razie IN extra, w PCB dochodzę do jakiś 3/4 spelli Ran, a EoSD... no tutaj cały czas próbuję na normalu przejść xP

Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #56
Co do PCB extra... Meh, pierwsza część stagea, zwłaszcza spele Chen, faktycznie wkurwiają, ale tylko do czasu, aż nie zapamiętasz ich na pamięć, czyli - w moim wypadku - jakiś tydzień. Po prostu przechodzisz, giniesz -> powtarzasz, znów giniesz -> znów powtarzasz. I tak małymi krokami dochodzisz coraz dalej bez strat życia. W końcu dochodzisz do Ran bez strat lub ze stratą jednego życia. ;3 A jej spele dalej to już z górki się ogarnia, mając stage ogarnięty.

Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #57
Sprobujcie LLS Extra. Najlatwiejszy
Rucham psa jak sra

Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #58
U Ran większość spelli jest meh... Banquet Of 12 General Gods jak się rozkręci wydaje się być niemożliwym clusterfuckiem, ale to pozory. W Charming Siege główne niebezpieczeństwo to blokujące ruch na boki strumienie chudych pocisków, na ktore można przypadkiem wpaść, a nie czerwone bąble z mikrohitboxem... Potem Princess Tenko Illusion - im dłużej tłuczemy Ran, tym większy clusterfuck. Na niektórych postaciach to prawie timeout. Dalej jest prosto - Unilateral Contact nie jest taki straszny, jak się wydaje.

Odp: Temat o ekstra planszach
Odpowiedź #59
U Ran większość spelli jest meh... Banquet Of 12 General Gods jak się rozkręci wydaje się być niemożliwym clusterfuckiem, ale to pozory. W Charming Siege główne niebezpieczeństwo to blokujące ruch na boki strumienie chudych pocisków, na ktore można przypadkiem wpaść, a nie czerwone bąble z mikrohitboxem... Potem Princess Tenko Illusion - im dłużej tłuczemy Ran, tym większy clusterfuck. Na niektórych postaciach to prawie timeout. Dalej jest prosto - Unilateral Contact nie jest taki straszny, jak się wydaje.

Banquet właśnie mój ulubiony bo wcale nie jest aż taki trudny ;3 Charming Siege jest stresujący, bo choć ogarnąłem jak go złapać i nawet raz złapałem, to i tak ostateczne w końcu odpalam bombę, nawet jakbym nie zginął. A na Princess Tenko Illusion to tylko timeout robię. ;S W ogóle jej spele są dużo bardziej zróznoważone niż spele Flandre, ale jeszcze nie tak przerąbane, jak spele Mokou, gdzie ogarnąć je jest łatwo, ale tylko w spell practice, bo w normalnym stage zesrasz się i nie odkryjesz na nie metody, chyba że naprawdę DŁUGO grasz.