Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 13 - Ten Desires (Przeczytany 235874 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #435
Mayuki: Wystarczy, że siedzę 24/7 na /jp/
Rucham psa jak sra

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #436
Relatywnie nie jest zła, ale patrząc, co zaprezentował w th 11 czy th 12 to ja się spodziewałem cudów, czegoś na podobnym poziomie.

w sumie racja...choćby tutaj:

Futatsuiwa from Sado (LOSE) vs Heian Alien (WIN)


ale już IMO:

Futatsuiwa from Sado (WIN) vs Hartmann Youkai Girl (LOSE)

także muza z TD nie taka zła, a czasami nawet IMO lepsza:

Let's live in a lovely cemetery (WIN i to big times) vs Sky Ruin (LOSE)
Desire Drive (WIN) vs Interdimmensional voyage of a ghostly passenger ship (LOSE)*


*chociaż i tak bardzo lubię to ładowanie się na statek ^^

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #437
Muzyka nie wybija się, ale jest bardzo spójna, to jest - żaden temat nie jest oderwany od reszty granatem, bo po prostu brzmi tak, jakby komponował je ten sam człowiek z jednym, konkretnym zamysłem. I choć nie uważam za wadę to, że poprzednie części tego nie miały, to jednak ten chwyt zrobił na mnie zarąbiście duże wrażenie, bo w końcu muzyka jest spójna.
Własnie to źle.
W poprzednich częściach każdy motyw opisywał w sobie postać,każdy był inny ponieważ loli miały inny charakter,i każda się różniła
A teraz jakoś nijako jest

No chyba nie. Nijako to może jest u Miko (tak, będę się jej czepiać, bo srodze mnie zawiodła), reszta tracków natomiast rządzi i wymiata. Motyw Yoshiki - pasujący do żywego trupa, bardzo oryginalny. Motyw Seigi nie wpada może jeszcze tak bardzo w ucho, ale trzyma poziom. Natomiast motyw Futo... toż to istne arcydzieło. To zgranie instrumentów, ta melodia, to tempo. Wszystko w nim jest idealne i aż szkoda, że taki krótki i szybko się zapętla. No, ale z drugiej strony walka z nią jest wyczepiście dynamiczna, więc ciężko się w sumie dziwić.

  • JCD
  • [*]
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #438
Kawałki z TD nie są złe... wróć, jak na ZUNa to może i są złe.

Muzyki przyjemnie się słuchało, ale żaden z nich nie zwalił mnie na ziemie po 1 przesłuchaniu, co występowało w poprzednich częściach.

Jak teraz je porównuje to muzyka z TD może nie wydaje się gorsza, ale tamte stare utwory są już motzno przesłuchane przeze mnie i odczucia są już inne.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #439
To zgranie instrumentów, ta melodia, to tempo. W
Te pościgi,te wybuchy : O

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #440
Nie ma to jak sobie w szkole na lekcji pierdolnąć 1cc TD na hardzie wpierdalając się po drodze pare razy w sprity bossów xDDDD

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #441
Miejscami muzyka (np. Desire Drive) kojarzy mi się z battle theme katakumb z Planescape: Torment. Truposzowy-nastrojowy klimat.

A mnie...nie wiem z czym, ale z czymś zajebistym, ta themka jest po prostu magiczna, zwłaszcza pierwsza część :D takie coś...futurystycznego mi się kojarzy...

Ostatnio też zaczyna mi się coraz bardziej podobać 小さな欲望の星空...jest taka...gwiezdna :D plus to tło z 6 stage... *___*
  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2011, 23:29:23 przez Mayuki

  • Geminorum
  • [*]
Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #442
Na początku myślałam, że TD to będzie taka nijaka kupka, i choć muzyka nie przemówiła do mnie całkiem, to się do całej części szybko przekonałam. Cztery ostatnie postaci jak dla mnie są genialne (i tylko szkoda, że nie ma Mimy :CC), świetnie gra mi się Youmu i Sanae. Trochę wkurzają mnie tylko tła, od których dostaję oczopląsu i trochę bardziej wkurza mnie focusowanie Marisy. Byłoby fajnie, gdybym cokolwiek rozumiała z tego, co do mnie krzaczą xD

Random Saint here.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #443
Byłoby fajnie, gdybym cokolwiek rozumiała z tego, co do mnie krzaczą xD
Tłumaczenie gry xD

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #444
Czy ktokolwiek ma jakieś informacje kiedy ma wyjść tłumaczenie gry ?
Za niedługo już będzie miesiąc od czasu premiery a tu dalej nic nie wyszło :( .

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #445
Czy ktokolwiek ma jakieś informacje kiedy ma wyjść tłumaczenie gry ?
Za niedługo już będzie miesiąc od czasu premiery a tu dalej nic nie wyszło :( .

graj, nie czekaj :D albo naucz się japońskiego Sephi, to nic trudnego ^^

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #446
Czy ktokolwiek ma jakieś informacje kiedy ma wyjść tłumaczenie gry ?
Za niedługo już będzie miesiąc od czasu premiery a tu dalej nic nie wyszło :( .
Jeśli chodzi o tłumaczenie dialogów - dałam post wyżej od Twojego. Jeśli mowa o patchu to nic mi nie wiadomo na ten temat.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #447
Czy ktokolwiek ma jakieś informacje kiedy ma wyjść tłumaczenie gry ?
Za niedługo już będzie miesiąc od czasu premiery a tu dalej nic nie wyszło :( .

graj, nie czekaj :D albo naucz się japońskiego Sephi, to nic trudnego ^^
Podstawy podstaw umiem ( hiragana + katakana , z 25 kanji , trochę słownictwa [ jedzenie , przedmioty domowe , kolory , czas , zwierzęta , uczucia itp. ] podstawowe konstrukcje gramatyczne [ forma grzecznościowa , zdania pytające i przeczące ] i kilka innych rzeczy ) przy czym o ile wykorzystuje tą wiedzę do grania w różne gry po japońsku ( zręcznościowe , muzyczne , action rpg itp . ) to w przypadku takiej serii jaką jest  Touhou chcę się dać w całości pochłonąć przez jej klimat , co następuje przy pełnym zrozumieniu tekstu czytanego a nie na domyślaniu się co oznacza 60 % tekstu ;) .
W ostatnim czasie ZUN naprawdę przykłada się do historii i profilów postaci co widać szczególnie w TD , dlatego jest to kolejny z powodów dla których podjąłem taką a nie inną decyzję ( czyli wstrzymanie się z graniem w TD do premiery angielskiego patch'a ) .

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #448
Sephi

Mam to samo. Czekam na Patch tłumaczacy. Bo ja nawet Hentaje ogladam dla fabuły.

Odp: Touhou 13 - Ten Desires
Odpowiedź #449
Sephi, przeglądnij z raz czy dwa tłumaczenia na wikii i potem będziesz już mniej więcej pamiętać co gdzie pisze :D przynajmniej ja tak zrobiłem w miejscach gdzie nie byłem pewien co do znaczenia :)