Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: RUMIA) (Przeczytany 159899 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #120
Cytuj
Tutaj tylko krótki add-on ode mnie na temat Outside World a świata z którego pochodzą Chiyuri i Yumemi. Istnieje wystarczająco dużo przesłanek, aby uznać, że są to te same miejsca
Welp, byłem pewien że to akurat potwierdzone przez grand unified theory. No nic.
Cytuj
Jak już wypowiadacie własne opinie, to prosze bez jakiegokolwiek obrażania dyskutantów. Zaś do Critza: Założyłeś ten wątek aby każdy mógł ocenić wg siebie jakąś postać, więc zachowaj choć trochę obiektywizmu i przestań fanbojować na Sanae, jesli taki np. Herubim jej nie lubi. Jego prawo. Jak wszyscy zaczną się tu kłócić czyja postać lepsza, ten temat zrakowacieje...
Przyjąłem. Aczkolwiek staram się dyskutować w kanonie a nie atakować ad persona. Nikogo absolutnie nie zmuszam do moich poglądów, aczkolwiek zwykły trolling czy kilka słów dissu na postać trochę kłóci się z ideą tematu, bo nie ma jak z tym dyskutować :V. Lenek też technicznie zaatakował Xotha osobiście za opinię.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2012, 20:47:51 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

  • Xoth
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #121
Małyszeq- chcę tylko zauważyć że jeżeli chodzi o Sanae to temat szedł w dobrym kierunku, do momentu kiedy nie pojawił się "Szanowany wśród wszystkich pan moderator na H", i nie zaczął trollować oraz nie użył w stosunku do Sanae słowa na S. Można pożartować z favów innych osób, można ich po prostu nie lubić. Ale jeżeli w grę wchodzi tego typu chamstwo to zastanowiłbym się kto tutaj produkuje tego "raka" ;)

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #122
No sorry sam tego nie wymyslilem, to fandom.
I w tym temacievjakos jeszcze nie trollowalem

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #123
Założyłeś ten wątek aby każdy mógł ocenić wg siebie jakąś postać, więc zachowaj choć trochę obiektywizmu i przestań fanbojować na Sanae

Założył i podaje tematy, ale to nie są rozgrywki, a on nie jest sędzią, więc o co tu chodzi z obiektywizmem? Moim zdaniem ma tyle samo prawa dyskutować na ten temat nieobiektywnie jak każdy inny. Do Heru ogólnie nic nie mam, ale fakt faktem - ocenianie gry i jej zawartości biorąc pod uwagę przede wszystkim fandom wygląda trochę dziwacznie. :P Zwłaszcza gdy ktoś jest secondary. No offence intended.
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

  • Xoth
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #124
No sorry sam tego nie wymyslilem, to fandom.
I w tym temacievjakos jeszcze nie trollowalem

W takiej sytuacji nie panujesz nad własnym słownictwem, co też nie mówi za dobrze o Tobie. Nawet jeżeli to nie troll to nazywanie czyjegoś fava/waifu/jak se to nazwiesz "Dzi**ą" jest obrazą i zasłanianie się tym że inni tak mówią jest na poziomie 14 latka. Zapewne gdybym napisał że Youmu to futa-loli za którą lata przerośnięty plemnik (Dość popularna w fandomie rzecz) to zostałbym zjechany przez Ciebie od góry do dołu, prawda?

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #125
gdybym napisał że Youmu to futa-loli za którą lata przerośnięty plemnik (Dość popularna w fandomie rzecz) to zostałbym zjechany przez Ciebie od góry do dołu, prawda?

Przeze mnie owszem.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #126
Dobra, starczy, starczy, zdania wyrażone.
Ignac, z tym secondary to tak w sumie prawdziwe. Ale z Chen to niefajne, ale ominął mniet emat o Chen, wiec luz, ok, nie dyskutuję.
nie rozmawiajcie o Youmu też i chill your tits.
Czekam na zmianę tematu na inną postać, bo fajne dyskusje mimo wszystko są.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #127
Shit happens. Pamiętam jak kiedyś Loli Alice się oberwało w Burzy Mózgów (3,4 strona) i jej mod pośpieszył na ratunek, bo mogło to kogoś obrazić. Chciałem tylko przycisnąć hejterów by powiedzieli coś więcej i było co rozważać, a wyszło tylko "bo za dużo jej" i "bo fandom tak mówi a ja powtarzam", trudno xD. Nie mój problem, mają prawo ¯\(°_o)/¯.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #128
Okej okej. Chodziło mi tylko o to, ze atakowanie innych za ich favy i usilne przekonywanie do swoich racji, nieco kłóci się z ideą tego threadu i niezależnie od tego czy robi to Herubim, Critz czy ktokolwiek inny, prosiłbym o więcej kultury. Każdego z Was. Sędzia Anna Yama Wesolowska moze mowić dalej :3
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: SANAE KOCHIYA)
Odpowiedź #129
Ale ja nikogo jeszcze nie atakowałem, ani usilnie nie probowalem przekonac w tym temacie do zmiany stanowiska, i to nie ja mam tu butthurt.
Move along

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MYSTIA LORELEI)
Odpowiedź #130
A na płocie pisze dupa.

09. MYSTIA LORELEI

Spoiler (pokaż/ukryj)

Cytat: Zasady
-Znajomość kanonu niewymagana, piszemy o osobistych odczuciach do danej postaci. Każdy z nas ma listę faworytek i antyfaworytek i wie, za co je lubi, dlatego nie narzucam ram typu charakter, wygląd, karty zaklęć czy rasa.
-Dla wzmocnienia swojej opinii można dodać ocenę numeryczną czy wypunktować listę wad i zalet, jak wam się chce.
-Nie trzeba bynajmniej owijać opinii do których mamy prawo w bawełnę ze względu na innych uczestników, choć wskazane byłoby uznać, że inna osoba może mieć odmienne zdanie. Szczerość opinii i dyskusja z polemiką bardzo mile widziana...
-...Aczkolwiek upraszałoby się o możliwe powstrzymanie od ataków ad persona, inaczej nie mogę odpowiadać za poparzenia w wyniku ewentualnej interwencji sił wyższych♥.

Mystia, dziewczyna youkai będąca nocnym wróblem. Podczas IN, widząc ludzką postać zaczepia ona daną parę bohaterek blokując im drogę i w konsekwencji zostaje zestrzelona. Potem wraca w PoFV, gdzie chodzi i śpiewa po okolicy bez celu, z nadzieją że złapie i zje ludzi przyciągniętych przez kwiaty. Po raz kolejny jednak przyciąga ona inne bohaterki i kolejno walczy z nimi, a na końcu otrzymuje pouczenie od Shikieiki o sile swojej wróblej pieśni, lecz je ignoruje. Potem rozkłada ona restaurację na kółkach z grilowanym minogiem i węgorzem oraz sake, oślepiając swoją pieśnią przechodniów w nocy i wciskając im rybę jako rzekome lekarstwo na tę przypadłość. Ostatnio założyła także... dziwaczną kapelę punk rockową na spółkę z Kyouko, w której wyrażają swój bunt wrzaskami i ostrym ubiorem.
Jej bronią jest właśnie jej głos. Za jego pomocą może oszałamiać, doprowadzać do szaleństwa, przyciągać a także w nocy oślepiać osoby w jej zasięgu. Potrafi także kontrolować ptaki czy skrzydlate insekty takie jak ćma. Jednak efekt na psychice można przełamać idąc parą i rozmawiając.

Od razu wspomnę, że Panna Wróbel należy raczej do bardzo niskiego pułapu mojego rankingu postaci. Od początku wyraźnie rzucajacymi się w oczy cechami jej charakteru są: arogancja, ignorancja i wielka pewność siebie (lekceważy i próbuje przestraszyć bohaterki (nawet Remilię), atakuje od razu po pierwszej walce), beztroskość oraz zamiłowanie do atakowania ludzi (co wielokrotnie wspomina, jeden z jej ataków w PoFV nazywa się wprost klatką na człowieka). Do czasu PoFV te cechy definiują ją właściwie w całości, zamykając ją w ramach latającego tu i tam utrapienia. Niestety kombinacja samobójczego wręcz przeceniania swoich możliwości i łatwej agresji wobec innych sprawia że najchętniej szukałbym pistoletu, zaś w przypadku jej superlatyw zwykle muszę się dłuuuższą chwilę zastanowić.
W BAiJR poznaliśmy jej charakter nieco głębiej, dzięki czemu do jej zalet mogę dodać spryt i faktyczną próbę przekonania innych, że grillowane ryby są smaczniejsze od grillowanego kurczaka, co chyba jest działaniem samozachowawczym (dopóki wróble i kurczaki mają coś wspólnego?), więc jeśli tak to sama motywacja zrozumiała i można nawet pochwalić zapał. Niestety całość rozbija się o to, że jest to oszukiwanie ludzi (w przeciwieństwie do podobnej inicjatywy Wriggle), a do tego jest oczywistym podwójnym standardem - sama nie widzi problemu w atakowaniu ludzi. Numer z kapelą mnie akurat się podoba, choć w przeciwieństwie do Kyouko buntującej się przeciw świątynnej dyscyplinie, ona po prostu chce narobić hałasu.
Podsumowując, ma ona pozytywne cechy, ale z charakteru giną one w arogancji, oszukiwaniu, podwójnych standardach i ogólnym byciu denerwującą przyklejką (w PoFV miałem problem z doczytaniem skryptu story mode do końca, dialogi poziom 8latka).

A jak tam wygląd?... Cóż, po raz kolejny zamach i chybienie. Zdecydowanie dominujący w jej designie odcień beżu nie przyciąga wzroku na nią, a jej aparycja, konkretnie bardzo długie pazury, dziwaczne i dość paskudne skrzydła i uszy dają jej bardzo mocny image stwora, który ostro gryzie się z jej uroczą lolitowatością. Zależnie od sytuacji można dorzucić niepokojący uśmieszek, i mamy stworzenie, którego nie chciałbym spotkać w biały dzień, a co dopiero w środku nocy.
Jej umiejętności natomiast są interesujące. Są dobrze opisane, sprytnie wykorzystane w danmaku jak i w interesach oraz faktycznie groźne wobec postaci, które nie deklasują jej mocą o stulecia. Prosta, ale jasna i klarowna, podobna do echa Kyouko umiejętność, którą w mnogości potencjału przypomina mi zajebiście interesującą paletę Reisen. No i danmaku ma całkiem całkiem.

Nadmieniwszy jeszcze tematy muzyczne... Night Bird jest jedną z najzajebistszych themek z planszy jakie znam, ale za to Deaf To All But the Song zahacza o kakofonię.

+Interesujące umiejętności
+Własna inicjatywa
+Gra punk rocka :V

-Raczej odpychający i jednolity wygląd
-Potwornie denerwujący charakter
-Inteligencją ani zdrowym rozsądkiem nie grzeszy, okropnie dziecinna
-Brak moralnych hamulców przed oszukiwaniem innych czy jedzeniem ludzi


Werdykt: 2/10
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 03:05:37 przez critz

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MYSTIA LORELEI)
Odpowiedź #131
Nie mam czasu się zbytnio rozpisać więc napiszę tylko + i - ^^"

+ Theme
+ Wygląd (fajne skrzydła i pazurki (zwłaszcza skrzydła, są genialne), do tego unikatowa kolorystyka)
+ Poluje na ludzi czyli robi to co Youkai robić powinny
+ Ciekawe zdolności tworzenia ciemności (miło się z nią walczy)
+ Najlepsze Theme w IN
+ W PoFV ładne piosenki śpiewa i trolluje ludzi

- Uszy (są na prawdę dziwne)

8,5/10

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MYSTIA LORELEI)
Odpowiedź #132
W głównej mierze zgodzę sie z Critzem.

+Interesujące umiejętności
+Własna inicjatywa
+Gra punk rocka :V

-Raczej odpychający i jednolity wygląd
-Potwornie denerwujący charakter
-Inteligencją ani zdrowym rozsądkiem nie grzeszy, okropnie dziecinna
-Brak moralnych hamulców przed oszukiwaniem innych czy jedzeniem ludzi



uznaję to wszystko, ale oceniam postać 4/10. To i tak ocena na miarę postaci Touhou, a nie postaci w ogóle (to Touhou, wszystko jest zajebiste).

Dodam tylko plus:
+Ma stoisko z żarciem, prowadzi biznes, jest obrotna i użyteczna.

Nie wiem jak ona to robi mimo swojego charakteru i intelektu, ale działa.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 12:08:32 przez Smoku

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MYSTIA LORELEI)
Odpowiedź #133
Z reguły nie przepadam za zwierzęcymi youkai, trudno tego nie zauważyć, choć akurat dziewczynki-ptaki aż tak mocno jak futrzaki mnie nie drażnią (not sure why). Nie przepadam za jej motywami muzycznymi, wygląd ma raczej średni, ale jak dla mnie nie jest brzydka. Lubię bardzo jej imię i nazwisko. Jej patterny bardzo mi się podobają, chyba moje ulubione w IN, zaciemnianie planszy to to czego mi brakuje u Rumii. Jako youkai jedząca ludzi wychodzi u mnie raczej na minusie (choć z kolei u np. Rumii mnie to tak nie drażni, tamtą lubię :v). Jest to rzadki przypadek, gdy akurat wolę postać przedstawioną w fandomie, w tym wypadku jako żarcie (some pocky related scene). Zjadłbym.

+ Dobre żarcie
+ Europejskie imię i nazwisko
+ Gameplay

- Punk rock
- Kiepskie motywy muzyczne
- Zjadający ludzi youkai

35/99
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 18:43:48 przez Ignacy Przybylski

  • Xoth
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MYSTIA LORELEI)
Odpowiedź #134
+Wygląd
+Punk Rock
+Temat muzyczny stage i bossa
+Gameplay
+Bardzo często przedstawiana w fandomie z inną postacią, którą uwielbiam.
+Umiejętność radzenia sobie? Pomimo inteligencji zbliżonej do (Imię ocenzurowano) potrafiła założyć własny biznes...

-Niektóre cechy charakteru, ale z drugiej strony kto z nas nie ma podobnych wad?

Ocena ogólna 8.5/10
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 11:24:05 przez Xoth