Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: RUMIA) (Przeczytany 159671 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
  • Xoth
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #45
Placka? :< Lubię placki...

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #46
Ignaś
Z tego co kojarze to Kaguya czesciej rozwala moko...
no i mieszka w posiadłości a nie w lesie

Well, ja wolę Moko, za bardzo do mojego imienia pasuje, plus lubię jej wygląd etc.. Co prawda, argument z posiadłością jest dość trafny, jeśłi o mnie chodzi. Plus motyw muzyczny Mokou jest raczej taki sobie. Tak czy siak, jeśli o same postacie chodzi, to feniksa mam raczej wysoko w rankingu.

PS. Egoizm jest jak najbardziej okay.

Mokou to nie feniks :c

@Malysz
o, wlasnie o to mi chodzilo
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2012, 14:08:44 przez HERUBIM

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #47

No prawdziwy nie, co mi się bardziej podoba, bo wolę ludzi. Użycie słowa "feniks", by nie powtarzać "Mokou", jest jednak zrozumiałe, imo. :v
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

  • Dziobak
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #48
Po pierwsze, mój pierwszy post - cześć wszystkim :).
Co do tematu: O ile mi wiadomo, Kaguya wcale nie wygrywa częściej, niż Mokou (przynajmniej w kanonie i większości fandomu). Sama Kaguya jest najpewniej najpiękniejszą dziewczyną w Gensokyo, ma jedną z najbardziej interesujących mocy, a w dodatku jest jedną z najstarszych postaci. Tyle, jeżeli chodzi o plusy. Natomiast każdy musi chyba przyznać, że Kaguya jest wredną suką. Najlepszym przykładem na to jest historia ojca Mokou i kto wie ilu jeszcze ziemskich facetów. To chyba jedyna dziewczyna w Gensokyo u której nikt nie ma najmniejszych szans - bo sądzę, że nawet gdy się wykona te wszystkie 5 niemożliwych zadań, księżniczka i tak będzie miała to głęboko gdzieś - ale ci tego nie powie, żeby pobawić się twoim cierpieniem. Po prostu super :/ .

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #49
Wcześniej się tu nie wypowiadałem ale o Kaguyi się wypowiem chętnie.

Jest świetną postacią przedstawiającą księżniczkę o dużej mocy, oraz o całkiem interesującym charakterze. Pierwszy raz moje zainteresowanie wzbudziła po przejściu IN po raz pierwszy, gdzie no w sumie praktycznie w ogóle nie było wiadomo kto to i trzeba było przejść grę po raz drugi by z nią porozmawiać. Dialogi z nią bardzo mi się podobały nie ważne którą drużyną grałem, ogólny design także jest w porządku. Jedyną jej wadą jest brak czapki, chodź świetna fryzura to rekompensuje.
To, że Kaguya wygrywa z Mokou to raczej nie jest prawda. Jedna drugiej nic zrobić nie może. Kaguya nie była w stanie się pozbyć Moko, a Moko nie była w stanie się pozbyć Kaguyi. Dlatego właśnie z Mokou walczyła drużyna która wygrywała w walce z Kaguyą. Chyba, że coś źle zrozumiałem :<
Chodź według fandomu to Kaguya kopie tyłek dla Mokou.

Ogólnie rzecz biorąc, postać tą oceniłbym 9/10. Jeśli chodzi tylko o to jak stworzył ją ZUN.
Chyba, że chodzi o fandom który zrobił z niej nie wiadomo co... fandomowa Kaguya to jakieś 3/10...
Jednak moja ocena jej jako postaci całkowicie wynosi 7/10. Jako całokształt fandomu połączonego z kanonem.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #50
Sama Kaguya jest najpewniej najpiękniejszą dziewczyną w Gensokyo

Całe to halo o byciu najpiękniejszą ja bym jednak pominął. Nawet jeśli legendy i jej backstory o tym mówią, to piękno jest rzeczą dość względną. Jak dla mnie jest wiele ładniejszych postaci w Gensokyo. Oczywiście nie neguję, że Wam się może podobać, ale coś mi się zdaje, że mówicie raczej o tym, co było powiedziane w jej historii. :P
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2012, 17:09:14 przez Ignacy Przybylski

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #51
Jezu, co ja zrobiłem - Dziobak przemówił :x

  • Roxiee
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #52
Sama Kaguya jest najpewniej najpiękniejszą dziewczyną w Gensokyo
Całe to halo o byciu najpiękniejszą ja bym jednak pominął. Nawet jeśli legendy i jej backstory o tym mówią, to piękno jest rzeczą dość względną.
Ja tylko jeszcze dorzucę, że na przestrzeni lat kanony urody bardzo się zmieniają, więc równie dobrze dla innych mieszkańców Gensokyo może być czymś pokroju barokowego ideału dla nas ;)

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #53
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/InformedAttractiveness
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/GenericCuteness
Tym wyraźniejsze właśnie koło Reisen, która dla mnie promieniuje aktualnym seksapilem.
Poza tym Kagujan raczej woli nasyłać na Mokotan zabójców (nas w tej roli na extra stage :V) aniżeli walczyć z nią sama. Tym bardziej widać, dla której z tych dwóch to bardziej kwestia honoru.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #54
Tym wyraźniejsze właśnie koło Reisen, która dla mnie promieniuje aktualnym seksapilem.

A dla mnie najgorsza postać w Touhou.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #55
Nie mój problem '3'.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #56

A kto mówi, że Twój? Równie dobrze można napisać "nie mój problem" w odpowiedzi na Twoje stwierdzenie na temat Reisen. :v

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #57
Dopóki nie dodasz chociaż jednego zdania uzasadnienia to stwierdzenie "hejce X" jest puste. Jak chcesz to możemy pociągnąć Eientei do końca to powiesz, co Ci leży na wątrobie w związku z nią :3.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #58
Dopóki nie dodasz chociaż jednego zdania uzasadnienia to stwierdzenie "hejce X" jest puste.

A Ty tu uzasadniałeś swoje zdanie o jej seksapilu? Nie.

  • Dziobak
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: KAGUYA HOURAISAN)
Odpowiedź #59
Dopóki nie dodasz chociaż jednego zdania uzasadnienia to stwierdzenie "hejce X" jest puste.

A Ty tu uzasadniałeś swoje zdanie o jej seksapilu? Nie.

Pewnie chodzi o słynny tekst "jestem dobra tylko w swoim seksapilu".