Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Tematy - Maluetar

1
Touhou / Touhou na PS4
2
Touhou / Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery.
Ponieważ na 2chanie już pojawiły się słabej jakości zdjęcia tej mangi stwierdziłem, że warto zrobić thread.
Widocznie to będzie coś jak WaHH, ale zamiast Kasen pojawia się nowa postać, Motoori Kozuzu (albo coś takiego).
Kreska wygląda bardzo ładnie, nie mogę się doczekać.

Kilka zdjęć:
Spoiler (pokaż/ukryj)
Już są skany XDDD
Spoiler (pokaż/ukryj)3
Touhou / Neo-traditionalism of Japan
Najnowszy album ZUN'a.
Słuchaliście już? Co myślicie?

4
Wiem, że kiedyś Kreton próbował zrobić podobny temat, ale nie wyszło więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić wszystko na zasadach z /jp/ na 4chanie.

Otóż zabawa polega na tym, że raz na jakiś czas rzucam jakieś wyzwanie jak np. "Ten Desires, Stage 5, największy graze/score/ilość żyć" itp.
Mam nadzieję, że niektórzy zaczną dzięki temu chociaż trochę grać w Touhou.
Oprócz głównego celu będę czasem dawał jakieś zasady obowiązujące w danej rundzie.

Jedyną zasadą ogólną jest to, że zamieszczamy snapshot z gry i nie może on być z replayu.
Przykład:
Spoiler (pokaż/ukryj)


Nie ma za to żadnej nagrody (może kiedyś) oprócz naszej satysfakcji. Jedno wyzwanie będę rzucał raz na 2-3 dni i będę dokładnie opisywał jego szczegóły.

Czy byliby jacyś chętni którzy wzieliby udział w tej zabawie? Nie spodziewam się tłumów, ale robienie tego wszystkiego dla 2-3 osób troszeczkę mija się z celem ^^
5
Touhou / Symposium of Post-mysticism
Najnowsze dzieło napisane przez ZUNa ma jutro datę premiery jednak na 4chanie można już od wczoraj spotkać skany całej książki. Książka będzie kolejną encyklopedią wiedzy o Touhou jak Perfect Memento in Strict Sense tylko tym razem wszystko od Mountain of Faith w górę.
Co myślicie na ten temat? Ja osobiście bardzo się cieszę bo już dosyć spory czas czekałem na coś takiego. Jeszcze tylko kolejna Phantasmagoria i będę wniebowzięty.

Arty prezentują się nieźle i chociaż nie znam autora tych rysunków (ten od PMiSS był lepszy) to całkiem fajnie się ogląda (chociaż twarz czasem krzywa jakaś). Teraz tylko czekać na tłumaczenie ^^


Kilka skanów:
Spoiler (pokaż/ukryj)6
Era PC-98 / PC-98 to nie tylko gry Touhou.
Tworzę nowy wątek ponieważ Scooter Fox się wysilił odpowiadając na pytanie drewka a nie chciałem tego kasować bo może jeszcze komuś się przyda takie info.

Btw. Na PC98 są jeszcze jakieś ciekawe gry prócz Touhou? I gdzie tego szukać?
Cytat: Scooter Fox
Odgrzewam kotleta, bo się tym kiedyś interesowałem. Wyobraź sobie, że prawie cała doujinowa i półprofesjonalna (oraz trochę profesjonalnej) scena przed 1995 rokiem miała swoje miejsce właśnie na PC-98 (a i po 1995 taki np. ZUN coś nań tworzył, i nie był odosobniony). To oznacza, że masz setki tytułów różnej jakości, od robionych domowym nakładem 15-minutowych ero VN-ek, do wciągających taktycznych RPG ze śliczną, 256-kolorową retro grafiką i cudowną muzyką z syntezatora. Niestety moja kolekcja ok. 400 gier poszła w cholerę razem ze starym dyskiem, więc niczego z tytułu poza Metajo nie potrafię polecić. Jeśli szukasz gier, to pierwszym miejscem godnym przejrzenia jest to: http://fullmotionvideo.free.fr/forum/viewtopic.php?t=96
Ogólnie ciężko znaleźć w necie jakieś gry na PC-98, w największej ilości występują chyba w chińskich sieciach p2p.
A jeśli chodzi o oryginalny sprzęt i oryginalne wersje gier na niego, to radzę całkowicie zapomnieć, szczególnie o tym drugim. Japońskie serwisy aukcyjne mogą coś czasami mieć, parę lat temu na zachodnich też pojawiało się coś raz na kilka miesięcy za kilkaset dolców, ale teraz się zupełnie nie orientuję.
7
Touhou / Touhou 13 - Ten Desires
Sup guise
http://kourindou.exblog.jp/

Co o tym myślicie?

Inb4 HERUBIM szaleje z radości na wieść o tym, że Youmu jest playable.
8
Touhou / Touhou 12.5 - Double Spoiler
Jestem ciekaw co macie do powiedzenia na ten temat. ^^