Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Tematy - Scarpi

1
Touhou / Kanon czy Fanon?
Nasze ulubione przygody dziewczynek w śmiesznych czapeczkach zostały stworzone przez ZUNa, a rumieńców dostarczyli im fani, tworzący własne historie w tym tak bardzo lubianym przez nas uniwersum. W zarówno polskim, jak i zagranicznym fandomie często zwolennicy kanonu machają nienawistnie internetową szabelką w stronę secondaries, a ci drudzy nie pozostają im dłużni.

Stąd moje pytanie do was. Utożsamiacie się bardziej z kanonfagiem, czy może z secondary? Przeszkadzają wam ludzie zainteresowani tylko twórczością fanowską, albo osoby z lupą analizujące każde słowo ZUNa? Jakie jest wasze nastawienie do fandomu, a jakie do kanonu?

I nie, złoty środek nie jest opcją do wyboru :P
2

Fanowskie tłumaczenie najnowszego (i najprawdopodobniej przedostatniego) odcinka Summer's day dream [1] jest już dostępne.
Tym razem Alice odwiedza Marisę, podczas wizyty doświadcza dziwnych przebłysków, mogące być wskazówką potrzebną do rozwiązania incydentu związanego ze znikającymi przedmiotami w Gensokyo. W międzyczasie Patchouli zaczyna mieć już ogólny zarys zaistniałej sytuacji.

Zapowiedź można było przeczytać w tym newsie
3
Kto ma uszy niechaj słucha, bowiem me słowa niczym balsam są dla ucha! Rozpoczęły się zapisy do
Wielkiego turnieju PoFV 2016!

Strona Turnieju

Krótkie streszczenie:
-Format gier to "każdy z każdym" do 2 zwycięstw.
-Główna część turnieju odbywa się 1 sierpnia od godziny 16 30 na https://kiwiirc.com/client/irc.rizon.net/#ScarletGensokyo Stawienie się tego dnia jest obowiązkowe.
-Turniej kończy się 7 sierpnia, więc mamy czas na indywidualne złapanie przeciwników i dogranie gier których nie zdążyliśmy rozegrać pierwszego dnia.
-Postacie zbanowane to Reimu, Marisa, Shiki i Komachi
-Poziom trudności ustawiamy na "normalny"
-Trzeci punkt sekcji "jak zapisać się do turnieju" spełniamy postując w tym temacie, lub poprzez prywatną wiadomość.

Jeżeli macie jakieś pytania, lub wątpliwości proszę pisać w tym temacie lub bezpośrednio na challonge. Można też zapytać mnie osobiście dodając mnie na steamie

Tak więc zapisujcie się, trenujcie i przede wszystkim, bawcie się dobrze!
4
Doujin Center / Touhou Genso Wanderer
Wkrótce kolejna fanowska gra touhou trafi na zachodni rynek!

Link do strony gry

Napiszę tutaj, zamiats w "podziel się" bo w newsie wypadaloby napisac pare słów o serii, a rozumiecie, czerwcowa obrona  ^_^'
5


Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej części najbardziej znanego fanowskiego anime osadzonego w uniwersum Touhou.
Głównym wątkiem najnowszego Memories of Phantasm będzie próba okiełznania gigantycznego potwora znanego jako "Hisoutensoku" przez naszą ulubioną lodową wróżkę Cirno!
Premiera odcinka przewidziana jest na 22 maja.
Touhou Fantasy Kaleidoscope ~The Memories of Phantasm~ hisotensoku PV