Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [sesje] Offtop (Przeczytany 313901 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 7 Goście przegląda ten temat.
  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #630
Szybkie pytanie jak tak czytam tą sesję - czy adzi w ogóle się stara?
Emmm... eee.... anooooo.... etooo....

urusaiurusaiurusai! Nie ma młócki, a mój średnio inteligentny mago-karateko-egzorcysta ma tendencje do wpadania na mózgowców. Potrzebowałbym większej ilości wróżek, osób ekscentrycznych (coś jak Electra) i mięśniaków w towarzystwie.

#koniecżałosnegousprawiedliwiania

Nie wiem. Spróbuj. Podpatrz innych. Może się wtedy poprawi.
  • Ostatnia zmiana: Październik 13, 2015, 21:06:21 przez Ekkusu

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #631
adzi:
Postać poza mówieniem jeszcze myśli, gestykuluje, ma włąsne spostrzeżenia, którymi nie chce podzielić się z innymi, planuje, je, pije... jest wiele aspektów, których opisanie pozwala łatwo i przyjemnie prowadzić postać w taki sposób, że MG i inni gracze nie muszą się domyślać, co dany gracz chciał w danym momencie osiągnąć.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #632
Plus, sposób narracji. I to zarówno do Ciebie jak i do damsa, chociaż temu ostatniemu chyba trochę się poprawiło nawet w czasie trwania poprzedniej sesji.

Tak jak w książkach zazwyczaj nie pisze się w nawiasach co postać robi, tak fajnie by akcje wpisywane były w narrację.

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #633
...hej... a wiecie że mam fetysz KONSTRUKTYWNEJ KRYTYKI? HELL IF YOU DIDN'T, 'CUZ NOW YOU DO!

Spoiler (pokaż/ukryj)
nie
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #634
Adzi, czasem trzeba takiej trochę się najeść, żeby wiedzieć, co się robi źle. Gorzej, jak człowiek, mimo otrzymania jej, nie ma zamiaru wyciągać z niej wniosków :v

  • Tremirenes
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #635
I've created monster.

Spoiler (pokaż/ukryj)
That feels so good

Ale szczerze - nie ma nic złego we wprowadzaniu kliszy (moja postać jest chodzącym zbiorem klisz), w sesję RPG, tylko, na bogów, trza to robić tak co by i tobie i graczom się to podobało. Tzn. myśleć co faktycznie postać to zrobiła i rozpisywać się. Kiedyś ktoś mi powiedział o zasadzie trzech linijek - trzy linijki postu to minimum, które najlepiej jak najrzadziej przekraczać. A zawsze jest co opisywać w poście. Ton głosu, uczucia postaci... Puść sobie coś adekwatnego i popłyń w pisaniu.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #636
Każda część ciała może być porażona prądem zmiast wybierać bardziej czułe miejsce - mogłeś zwiększyć napięcie. Dałoby to ten sam efekt.

Macanie sutków było zbędne.
Actually... Jest duża różnica między puszczeniem prądu z ręki do ręki czy z sutka do sutka. Nie mówiąc już o podłączeniu jaj do akumulatora... Rozmieszczenie nocyreceptorów (receptorów bólu) jest nierównomierne. Oznacza to tyle, że tam gdzie ich dużo i są ciasno upakowane (usta, opuszczki palców, sutki, genitalia) ból będzie mocno odczuwany, bo pobudzanych jest paręset receptorów, gdzie np. na takich plecach jest tego znacznie mniej i mogą być pobudzane pojedyńcze receptory. Wiadomo, od człowieka do człowieka to się różni.

Niskie napięcie wywoła uczucie mrowienia, takie średnie może już zadawać ból, a zbyt duże przestanie być odczuwalne ze względu na niemożność receptorów do przekazywania dalszych sygnałów.

  • Ekkusu
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #637
...hej... a wiecie że mam fetysz KONSTRUKTYWNEJ KRYTYKI? HELL IF YOU DIDN'T, 'CUZ NOW YOU DO!

Spoiler (pokaż/ukryj)
nie

Staram się być delikatny jak lubrykowane piórko. Swojego się kiedyś najadłem i jest trochę lepiej.
Jak nie chcesz przyjmować rad, to daj znać. Jeśli chcesz się podciągnąć trochę, to można nawet trochę posiedzieć by Ci pomóc.

Niby "ignorance is bliss" ale nie w tym przypadku :p


  • Tremirenes
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #638
Na jednym forum były proste "sesje ćwiczebne", jednostrzały które pozwalały się podciągnąć graczom i młodym MG, przy czym pozwalano na sporą dozę rad z obu stron...

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #639
Na paru forach robi się testy na nowego MG, ale można też porobić testy dla gracza. W przypadku testu na MG wyglądało to tak, że osoba chcąca zostać MG odpowiadała na pytania i rozwiązywała zadania od przydzielonego mu patrona-MG. Przy okazji można było komentować co dodać, co poprawić, a czego się pozbyć.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #640
Welp, ja grałem do tej pory tyljo na żywca, więc forumowe RPG to dla mnie nowość :v

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #641
Ja miałem przed tutejszymi wyczynami okazję pyknąć parę sesji w WRFPIIed, jak zapewne wielu (i jak zapewne wielu, interpretacja "the way it's meant to be played" brzmiała "bród, smród i ubóstwo, do niczego nigdy nie dojdziecie". No, może poza ostatnią sesją w której grałem, która rzeczywiście dała okazję na trochę czystego, brutalnego combatu, skradania i otwierania różnych zamków wytrychem - Adzi always plays a thief), oraz poprowadzić dwie sesje dungeon crawlowe w ultra-oldschoolowym stylu retroklona Swords&Wizardry (ALE JAK TO NIE MA KLASY ZŁODZIEJA TAK TO WSZYSCY GRABIĄ LOCHY WIĘC WSZYSCY SĄ ZŁODZIEJAMI DEAL WITH IT)

Na poważnie, to bardzo lubię konstruktywną krytykę. Bo jest konstruktywna. Natch.

  • Tremirenes
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #642
Btw. C. najlepiej gdybyś ty pierwszy odpowiedział w Starym Człowieku...

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #643
Do godziny odpiszę :v

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #644
Widzicie gracze feniksa bambusowego lasu?
Są 4 osoby na sesji i odpisuję ja co 2-3 dni zamiast raz dziennie lub max 2 dni...
Właśnie dlatego nie chciałem czterech osób w jednym miejscu eh...