Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje. (Przeczytany 134709 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #360
Nie pamiętam tak odpychającego ostatniego bossa wśród strzelankowych Touhou. Nawet Futo była lepsza. Mam jednak nadzieję, że mi się moje uprzedzenie z czasem zmniejszy.

Tu trochę się zgodzę, aczkolwiek nie oceniam aż tak surowo. W każdym razie ni to facet, ni dziecko, ni baba...

Sakuya A na Extra to easy mode, można większość walki przejechać na bombach.

na YT nawet już ktoś wrzucił filmik jak przechodził nią, właśnie w podobny sposób~

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #361
Nie pamiętam tak odpychającego ostatniego bossa wśród strzelankowych Touhou. Nawet Futo była lepsza. Mam jednak nadzieję, że mi się moje uprzedzenie z czasem zmniejszy.

Tu trochę się zgodzę, aczkolwiek nie oceniam aż tak surowo. W każdym razie ni to facet, ni dziecko, ni baba...
Chodziło mi bardziej o walkę, a nie wygląd. :)

  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #362
Well, gusta i guściki. Osobiście uważam Shinmyoumaru za jedną z najciekawszych (ale nie najlepszych :V) last bossów i pod względem tego jaką jest postacią i pod względem czysto mechanicznym.
Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #363
Co do wyglądu, to nie można zapominać, że jest "kobito" (i to ostatnią bodajże żyjącą ze swej rasy) powiększoną za pomocą mocy młota, dlatego wygląda tak lolitkowato. Co do walki, była dobra jak na ostatniego bossa, chociaż spelle takie jak "Shining Needle Sword", albo "Attack on Kobito" to dla mnie koszmar nie do zdzierżenia.

Also ciekawostka, w opisie Extra Story Mode przeczytałem, ze po wydarzeniach DDC Seija spierdoliła po angielsku... mam przeczucie, że jeszcze się z nią spotkamy...
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #364
Pociski w "Attack on Kobito" przypominają mury z Kyojina. Mózg rozjebany D:

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #365
Pociski w "Attack on Kobito" przypominają mury z Kyojina. Mózg rozjebany D:

Well, Touhouwiki uparcie utrzymuje że to jest celowe nawiązanie do Kyojinów. :V

O, tutaj.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #366
Ja o tym, wiem, tylko dziś sobie zdałam sprawę z tego, że ten spell czymś poza nazwą nawiązuje do tej serii xD

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #367
Coś lepszego. Na Hard/Lunatic ten spell nazywa się "WALL OF ISSUN". Mózg rozjeban'd

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #368
Co do wyglądu, to nie można zapominać, że jest "kobito" (i to ostatnią bodajże żyjącą ze swej rasy) powiększoną za pomocą mocy młota, dlatego wygląda tak szotowato

raczej : D

Co do walki, była dobra jak na ostatniego bossa, chociaż spelle takie jak "Shining Needle Sword", albo "Attack on Kobito" to dla mnie koszmar nie do zdzierżenia.

Zgadzam się w połowie. Pierwsze to udoskonalona, a raczej piekielniejsza wersja drugiej części ostatniego nonspella Kanako jako 6 boss w MoFie - czyli czasami nie ma już gdzie uciekać a jak już się złapię ją, to marny bonus. A co do "Attack on Kobito" to...serio ? Tylko raz nie złapałem tego spella O: Wg mnie najłatwiejszy - wystarczy od razu podlatywać do tych większych kul, przez co zatrzymuje się je i nawet jeśli one potem latają za tobą to przez krótki czas, kiedy to zdąży się uciec do innych randomowych kulek. Już więcej trudności dla mnie sprawia jej pierwszy spell, bo jestem dość ślepy jeśli chodzi o micrododging :/ Tak samo wkurza mnie Mallet "You Grow Bigger!".

Also ciekawostka, w opisie Extra Story Mode przeczytałem, ze po wydarzeniach DDC Seija spierdoliła po angielsku... mam przeczucie, że jeszcze się z nią spotkamy...

też bym spierdolił, jakby mój zacny plan zrobienia chaosu wziął w łeb~
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2013, 22:04:41 przez Mayuki

  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #369
Małyszeq, z tego co rozumiem to pierwsza gra z nowej generacji Touhou. Każda z generacji poza pierwszą miała swoją powracającą postać (I co ciekawe, każda taka postać była bossem piątego stage pierwszej gry w danej generacji :V). Więc tak, stawiam że Seija pojawi się i to nieraz. Może nawet awansuje po jakimś czasie na playable, ale nic jeszcze nie wiadomo.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #370
Małyszeq, z tego co rozumiem to pierwsza gra z nowej generacji Touhou. Każda z generacji poza pierwszą miała swoją powracającą postać (I co ciekawe, każda taka postać była bossem piątego stage pierwszej gry w danej generacji :V). Więc tak, stawiam że Seija pojawi się i to nieraz. Może nawet awansuje po jakimś czasie na playable, ale nic jeszcze nie wiadomo.
Ja bym z chęcią pograł sobie Seiji :3

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #371
Małyszeq, z tego co rozumiem to pierwsza gra z nowej generacji Touhou. Każda z generacji poza pierwszą miała swoją powracającą postać (I co ciekawe, każda taka postać była bossem piątego stage pierwszej gry w danej generacji :V). Więc tak, stawiam że Seija pojawi się i to nieraz. Może nawet awansuje po jakimś czasie na playable, ale nic jeszcze nie wiadomo.

jeśli liczymy pierwszą generację za 1-5
drugą za 6-9
trzecią za 10-13 (well, to może być podzielone jeszcze na 10-11 i 12-13 ze względu na mechanikę)
to co, z 14 rozpoczyna się już czwarta ? coś za szybko te generacje idą wg tego schematu :/

i...wg tego to jaką powracającą postać miała generacja trzecia ?

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #372
Sanae.

  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #373
Fretka mnie wyprzedziła, ale tak. Sanae.
Za szybko? Druga miała 4 główne gry (EoSD, PCB, IN, PoFV). Trzecia trzy też cztery (MoF, Ufo, SA, TD), ale pomiędzy tym było dużo więcej pobocznych gier przez co była dłuższą generacją. Teraz jakby nie patrzeć ZUN wyzerował mechanikę, pozbył się Sanae, w końcu zakończył wojny religijne... Yeah, nawet jeżeli nie powiedział tego wprost to nie trudno zauważyć że to koniec trzeciej generacji.
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2013, 22:18:27 przez Drewko

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #374

na tej podstawie można by stwierdzić, że Marisa i Reimu też ciągle powracają...
p.s. skoro tak to Youmu też powraca w trzeciej a to już zakłóca licznik (tyle, że była bossem 5 stage w drugiej grze danej generacji)