Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery. (Przeczytany 36946 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery.
Ponieważ na 2chanie już pojawiły się słabej jakości zdjęcia tej mangi stwierdziłem, że warto zrobić thread.
Widocznie to będzie coś jak WaHH, ale zamiast Kasen pojawia się nowa postać, Motoori Kozuzu (albo coś takiego).
Kreska wygląda bardzo ładnie, nie mogę się doczekać.

Kilka zdjęć:
Spoiler (pokaż/ukryj)








Już są skany XDDD
Spoiler (pokaż/ukryj)























  • Ostatnia zmiana: Październik 28, 2012, 09:19:34 przez Maluetar
Rucham psa jak sra

  • Nashi
  • [*]
Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery~
Odpowiedź #1
Akyuu taka dorosła, podoba mi się.

wincyj

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery~
Odpowiedź #2
Loli komachi?
also face reimu na ostatnim picu

Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery~
Odpowiedź #3
Motoori Kozuzu (albo coś takiego).

Kosuzu, czyli "mały dzwonek" : ))

Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery~
Odpowiedź #4
Grono bibliotekarzy w Gensokyo się zwiększa...
nihil novi but

Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery~
Odpowiedź #5
Cytuj
Akyuu is really old in this story, as seen by the picture posted. She's supposed to be 10 but she looks in her late teens in the picture. This new girl is actually Kasen. This manga will end with something fucking up gensokyo real bad, so Kasen becomes a hermit with the power to go back in time. She does so and tries to end the religious wars. The ibarakasen manga will end as a tie-in to hopeless masquerade where she will be a playable character and her route will deal with this. I bet she's hiding her bells under those things she has on her head.

Haha, ciekawa spekulacja XDDDD

Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery.
Odpowiedź #6
1st post updated.
To nie miało przypadkiem wyjść w grudniu? xD

Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery.
Odpowiedź #7
Jak to się stało, że Kosuzu rozszyfrowała Necronomicon, nie tracąc przy okazji zmysłów?

Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery.
Odpowiedź #8
Nie wiem czy już wyszło tłumaczenie, więc:

moje zabawy z japońskim
Um...z tego, co na szybko zrozumiałem to zaczyna się dość niewinnie. Pierwsza scena to Akyuu przychodząca do wypożyczalni, gdzie pracuje Kozuzu (za cholerę nie mogę odgadnąć drugiego znaku w nazwie wypożyczalni, więc na razie go pomijam). Następnie Marisa zagaduje Reimu o tym, czy zna "księgi duchów". Tak to jest dosłownie tłumaczone, a wychodzi na to, że są to księgi, dotyczące egzystencji youkai i innych im podobnych stworzeń, co wynika z małej pogawędki Marisy i Reimu na temat rodzajów książek. Marisa wiedzie tutaj prym, gdyż zna się na książkach dość dobrze. Zainteresowana Reimu dowiaduje się także, że owe księgi youkai znajdują się w wypożyczalni Kozuzu i ostrzega ją także przed "małym dzwoneczkiem" (czyli Kozuzu), gdyż tamta ponoć ostatnio się zmieniła. Potem widzimy Kozuzu czytającą jakąś książkę z innego świata (zapewne real world) i mamy wyjaśnienie, że wypożyczalnia nie zajmuje się tylko wypożyczaniem, ale także oprawianiem książek, bindowaniem i takimi innymi graficznymi rzeczami (jedno z dzieł Akyuu m.in. zostało tam oprawione). Dominują tam książki importowane (czyli można by założyć, że spoza Gensokyo). No i na koniec Marisa odkrywa u niej wspomniany wyżej Necronomicon i mądrzy się na temat tego, że został niby napisany w kanji (i jest to pierwszy (w historii ? (Gensokyo ?)) manuskrypt zapisany tymi znakami), ale język w jakim on został stworzony nie jest do końca zrozumiały, więc sugoooooi. Chce oczywiście (wy)pożyczyć, ale nie ma kasy.

  • Fenek Alfa
  • [*]
Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery.
Odpowiedź #9
Nie wiem czy już wyszło tłumaczenie, więc:

moje zabawy z japońskim
Um...z tego, co na szybko zrozumiałem to zaczyna się dość niewinnie. Pierwsza scena to Akyuu przychodząca do wypożyczalni, gdzie pracuje Kozuzu (za cholerę nie mogę odgadnąć drugiego znaku w nazwie wypożyczalni, więc na razie go pomijam). Następnie Marisa zagaduje Reimu o tym, czy zna "księgi duchów". Tak to jest dosłownie tłumaczone, a wychodzi na to, że są to księgi, dotyczące egzystencji youkai i innych im podobnych stworzeń, co wynika z małej pogawędki Marisy i Reimu na temat rodzajów książek. Marisa wiedzie tutaj prym, gdyż zna się na książkach dość dobrze. Zainteresowana Reimu dowiaduje się także, że owe księgi youkai znajdują się w wypożyczalni Kozuzu i ostrzega ją także przed "małym dzwoneczkiem" (czyli Kozuzu), gdyż tamta ponoć ostatnio się zmieniła. Potem widzimy Kozuzu czytającą jakąś książkę z innego świata (zapewne real world) i mamy wyjaśnienie, że wypożyczalnia nie zajmuje się tylko wypożyczaniem, ale także oprawianiem książek, bindowaniem i takimi innymi graficznymi rzeczami (jedno z dzieł Akyuu m.in. zostało tam oprawione). Dominują tam książki importowane (czyli można by założyć, że spoza Gensokyo). No i na koniec Marisa odkrywa u niej wspomniany wyżej Necronomicon i mądrzy się na temat tego, że został niby napisany w kanji (i jest to pierwszy (w historii ? (Gensokyo ?)) manuskrypt zapisany tymi znakami), ale język w jakim on został stworzony nie jest do końca zrozumiały, więc sugoooooi. Chce oczywiście (wy)pożyczyć, ale nie ma kasy.

Spoiler (pokaż/ukryj)
>Maryśka
>wypożyczyć

Co ten ZUN...

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery.
Odpowiedź #10
Czyli mamy w gensokyo pracownie introligatorską

Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery.
Odpowiedź #11
Wyszedł 1 chapter przetłumaczony na manga foxie.
Podoba mi się.
Jakies Youma książki, nowa postać z okularami, nowy sklepik i ciekawe miejsce w wiosce ludzi. i'm in. I dig this one.

Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery.
Odpowiedź #12

dokładnie to "książki duchów/zjaw/widm" (Youma (妖魔) znaczy widmo) i to dla mnie jest jedna z ciekawszych zagadek; z twojego postu wnioskuję, że nie przetłumaczyli tego słowa i zostawili je w oryginale japońskim, zatem może to być nazwa własna (dla uniwersum Genso); zwłaszcza, że tak jak już napisałem, później jest wytłumaczone, że to książki, w których jest spisana historia dotycząca youkai; jestem strasznie ciekaw, co konkretnie tam się znajduje, że nie zostały te księgi nazwane 妖怪本 czy jakoś tak; chyba, że w tym przypadku to nie ma znaczenia a ZUN po prostu chciał być oryginalny...

Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery.
Odpowiedź #13
Wiem, co znaczy Youma, nie obawiaj się. (własciwie to sie dowiedziałem dawno temu jak oglądałem Claymore.t am ciągle uzywają słowa Youma, więc sie domyśliłem). Tak, w mandze zostawili to nieprzetłumaczone
Tak, z obrazków wynika tez, że Yukari i Nitori taką spisały.

Odp: Touhou Suzunaan ~Forbidden Scrollery.
Odpowiedź #14
No spoko, tak tylko dla porządku napisałem. Mam nadzieję, ze w następnym chapie zostanie wyjaśnione, co znajduje się w nich (a na pewno to nie jest historia youkai w sensie ogólnym, skoro jest spisywana niezależnie przez różne osoby).