Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Kupowanie Touhou (1 generacja) w Polsce (Przeczytany 8445 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • VyZi
  • [*]
Kupowanie Touhou (1 generacja) w Polsce
Heja, naprawdę lubię Touhou i bardzo chciałbym zagrać w gry z tzw. pierwszej generacji (a mianowicie to głownie Touhou 6).

Jednak nie ma dosłownie ŻADNEJ, powtarzam ŻADNEJ ufnej Polskiej strony na której można kupić nieużywaną oryginalną płytę z grą.

Jedyne miejsce gdzie udało mi się znaleźć to czego szukam to Amazon, ale wysyłka była na Imporcie i kosztowała więcej niż gra.

Czy jest JAKAKOLWIEK szansa aby kupić Touhou 6 na oryginalnym nośniku CD, nieużywanej w Polsce?

Odp: Kupowanie Touhou (1 generacja) w Polsce
Odpowiedź #1
Szczerze... wydaje mi się to niemożliwe, chyba można by było liczyć tylko na jakąś okazję, że jakiś kolekcjoner wystawi na allegro czy olx inaczej zostaje tylko import.
Wersje elektroniczne ze steam'a są teraz dużo bardziej popularne i dostępne, aby ktoś zajmował się sprzedawaniem najpewniej niedziałających już na nowe OS wersji.
Tak na marginesie, kiedyś była taka stronka co zajmowała się sprzedażą rzeczy z Japonii bezpośrednio (w tym gier Touhou), ale raz, że nie pamiętam nazwy, dwa, że chyba już i tak ona nie działa, bo linków do tego nie widzę.


  • VyZi
  • [*]
Odp: Kupowanie Touhou (1 generacja) w Polsce
Odpowiedź #2
Kurcze, skoro ZUN mogło wydać na Steam gry z 2 i 3 generacji, to czemu nie wydało ani jednej z 1 (digitalnie przez Steam to nie to samo co z płyty ale lepszy oryginalny niż żaden)? Ja rozumiem że taki np. Windows 10 odpala ją w 1800 FPSach ale podczas tylu lat, zostało wydane miliony patchy które to naprawiają, a poza tym na Steamie jest dużo gier z 1 generacji które się nie odpalają poprawnie (dla przykładu RollerCoaster Tycoon 2) ale już każdy się skapnął żeby po prostu zrzucić silniki z jakiegoś starego kompa albo odpalić na VMce, więc ja szczerze nie widzę problemu żeby Team Shanghai Alice wydał te gry na Steam ponieważ dużo graczy może się zgodzić że są najlepsze (szczególnie Touhou 6 (pierwsza gra z 1 generacji)).

Odp: Kupowanie Touhou (1 generacja) w Polsce
Odpowiedź #3
Kurcze, skoro ZUN mogło wydać na Steam gry z 2 i 3 generacji, to czemu nie wydało ani jednej z 1 (digitalnie przez Steam to nie to samo co z płyty ale lepszy oryginalny niż żaden)? Ja rozumiem że taki np. Windows 10 odpala ją w 1800 FPSach ale podczas tylu lat, zostało wydane miliony patchy które to naprawiają, a poza tym na Steamie jest dużo gier z 1 generacji które się nie odpalają poprawnie (dla przykładu RollerCoaster Tycoon 2) ale już każdy się skapnął żeby po prostu zrzucić silniki z jakiegoś starego kompa albo odpalić na VMce, więc ja szczerze nie widzę problemu żeby Team Shanghai Alice wydał te gry na Steam ponieważ dużo graczy może się zgodzić że są najlepsze (szczególnie Touhou 6 (pierwsza gra z 1 generacji)).

Zacznijmy od tego, że do niedawna ZUN nie miał pojęcia, że ktokolwiek poza Japonią w ogóle gra w jego gry.
Fakt pojawienia się jakichkolwiek jego produkcji na zachodniej platformie do gier jest więc w tym kontekście bożym dopustem, a nie naturalną konsekwencją popularności Touhou na zachodzie.

Odpowiadając na oryginalne pytanie - zakup tak niszowej i tak starej gry, jak EoSD jest równie trudny, jak dowolnej innej skośnej gry, która nie została nigdy oficjalnie wydana poza Nipponem. Na polskich aukcjach nie masz szans tego dostać, na anglojęzycznych słono przepłacisz. Jedyne, co Ci pozostaje, to japońskojęzyczne sklepy i portale aukcyjne. Widzę jakąś ofertę na Amazonie na ten przykład: https://www.amazon.co.jp/%E6%9D%B1%E6%96%B9%E7%B4%85%E9%AD%94%E9%83%B7-%EF%BD%9E-Embodiment-Scarlet-Devil%EF%BC%8E-%E5%90%8C%E4%BA%BAPC%E3%82%BD%E3%83%95%E3%83%88/dp/B0041OF1WI/?language=en_US - i powiem Ci, że to dobry deal, bo płacisz za to cirka 60 zł, czyli nie więcej, ile ja zapłaciłem za swoje oryginalne tohoski przeszło dekadę temu. Oczywiście dolicz koszta przesyłki... cóż, bardziej ekonomicznym rozwiązaniem może się okazać tedy kupno kilku innych gier od tego samego sprzedawcy, żeby Ci się to w ogóle kalkulowało.

  • VyZi
  • [*]
Odp: Kupowanie Touhou (1 generacja) w Polsce
Odpowiedź #4
Kurcze, skoro ZUN mogło wydać na Steam gry z 2 i 3 generacji, to czemu nie wydało ani jednej z 1 (digitalnie przez Steam to nie to samo co z płyty ale lepszy oryginalny niż żaden)? Ja rozumiem że taki np. Windows 10 odpala ją w 1800 FPSach ale podczas tylu lat, zostało wydane miliony patchy które to naprawiają, a poza tym na Steamie jest dużo gier z 1 generacji które się nie odpalają poprawnie (dla przykładu RollerCoaster Tycoon 2) ale już każdy się skapnął żeby po prostu zrzucić silniki z jakiegoś starego kompa albo odpalić na VMce, więc ja szczerze nie widzę problemu żeby Team Shanghai Alice wydał te gry na Steam ponieważ dużo graczy może się zgodzić że są najlepsze (szczególnie Touhou 6 (pierwsza gra z 1 generacji)).

Zacznijmy od tego, że do niedawna ZUN nie miał pojęcia, że ktokolwiek poza Japonią w ogóle gra w jego gry.
Fakt pojawienia się jakichkolwiek jego produkcji na zachodniej platformie do gier jest więc w tym kontekście bożym dopustem, a nie naturalną konsekwencją popularności Touhou na zachodzie.

Odpowiadając na oryginalne pytanie - zakup tak niszowej i tak starej gry, jak EoSD jest równie trudny, jak dowolnej innej skośnej gry, która nie została nigdy oficjalnie wydana poza Nipponem. Na polskich aukcjach nie masz szans tego dostać, na anglojęzycznych słono przepłacisz. Jedyne, co Ci pozostaje, to japońskojęzyczne sklepy i portale aukcyjne. Widzę jakąś ofertę na Amazonie na ten przykład: https://www.amazon.co.jp/%E6%9D%B1%E6%96%B9%E7%B4%85%E9%AD%94%E9%83%B7-%EF%BD%9E-Embodiment-Scarlet-Devil%EF%BC%8E-%E5%90%8C%E4%BA%BAPC%E3%82%BD%E3%83%95%E3%83%88/dp/B0041OF1WI/?language=en_US - i powiem Ci, że to dobry deal, bo płacisz za to cirka 60 zł, czyli nie więcej, ile ja zapłaciłem za swoje oryginalne tohoski przeszło dekadę temu. Oczywiście dolicz koszta przesyłki... cóż, bardziej ekonomicznym rozwiązaniem może się okazać tedy kupno kilku innych gier od tego samego sprzedawcy, żeby Ci się to w ogóle kalkulowało.

Haha, jak mówiłem "Jedyne miejsce gdzie udało mi się znaleźć to czego szukam to Amazon", to chodziło mi właśnie o tą ofertę, dosłownie z tym samym linkiem! I tak trochę się szczerze cykam z tego importu kupować, bo przesyłający sobie może ciul wie ile naliczyć z czego wiem. Ktoś z was może kupował na Imporcie z Japonii i wie ile ta przesyłka kosztowała?

Odp: Kupowanie Touhou (1 generacja) w Polsce
Odpowiedź #5
I tak trochę się szczerze cykam z tego importu kupować, bo przesyłający sobie może ciul wie ile naliczyć z czego wiem.

Nie no, za przesyłkę naliczy tylko tyle, ile naliczy - przy podsumowaniu zamówienia będziesz widział, ile wyniesie Cię sama przesyłka, więc z tym niespodzianek nie będzie.

Jedyną niespodzianką może być dla Ciebie opłata celna - i tu niestety nie ma jasności, jaka ona będzie i czy będzie w ogóle naliczona. Osobiście raz dostałem ocloną paczkę i musiałem dopłacić bodajże 50 zł - niby nie tak dużo.

Ktoś z was może kupował na Imporcie z Japonii i wie ile ta przesyłka kosztowała?
Szczerze mówiąc nie pamiętam dokładnie, ale na pewno za każdym razem wyszło mi, że nie opłacałoby mi się robić zbyt detalicznych zamówień, więc dokładałem do nich ile się dało, żeby ratio koszt przesyłki / koszt całości zamówienia było możliwie najmniejsze.

  • VyZi
  • [*]
Odp: Kupowanie Touhou (1 generacja) w Polsce
Odpowiedź #6
Welp, chyba nie będe kombinował, zagram sobie w demówkę od ZUN, to wystarczy jak narazie :<