Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Rumbling Spell Orchestra (Przeczytany 84687 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #150

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #151
>Dat Futo

(*inhales*)

FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU~~
Co za pasztet, ja pierdolę. D;

Dobrze, że chociaż Ichirin wygląda jak mała dziewczynka.

Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #152
Pasztet? Dla mnie jest bardzo zgrabna, tylko te podbite oczy. Co nie zmienia faktu że jak będzie miała fajną mechanikę to drukowałbym jak pojebany.

Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #153
Mam nadzieję że to przez jakość zdjęcia, ale jej ryj wygląda, jakby ulepili go z plasteliny.

A co do mechaniki to zobaczymy. Ciekawi mnie, co Ichirin sobą zaprezentuje (in b4 jakieś combosy z Unzanem).

Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #154
Czuję support decki...
Dla Futo albo jakieś taniutkie supporty w ramach talerzy i ściąganie ich dla większych bonusów (taka Komachi na odwrót), albo liczenie kart w discardzie...
A Ichirin, hmmm, może coś na zasadzie mieczy u Youmu jeno z samum Unzanem?

Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #155
Póki co nie ma chyba żadnej rozbudowanej strategii na masowe podpinanie pozytywnych Spell Supportów - jest co prawda sobie Swarm, Colorful Ultimate Mountain Breaker czy kombo Saigyou Ayakashi + Bit of Spring, ale to tylko po jednym typie supportów na łebka - Futo miałaby okazję zostać pierwszą postacią spamującą w chuj Spell Supportami podobnie jak Alice spamuje Leader Supportami w postaci lalek. Zbieranie sobie powoli malutkich bonusów od różnych typów kolorowych talerzy, a potem masowy ich discard za potężną premię w ostatniej turze (w stylu eksplozji ze Straw Doll Kamikaze). Do want.

Zrobienie z Ichirin Youmu 2.0 do mnie nie przemawia, więc pewnie wymyślą jej nową mechanikę. Aczkolwiek jakby dali jej różne wersje powodujących dyskomfort negatywnych Leader Supportów typu Lewy Sierpowy czy Prawy Prosty do katowania wroga (w stylu Empty Offertory Box, tylko w ilościach przemysłowych), i kazać mu płacić za ściąganie tego, to grałbym dla samego sadyzmu xD.

Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #156
Cóż, spam Spell Supportami może być elo opcją, chyba że zagramy przeciwko Yuyuko - wtedy może boleć.
Also critzu, wiem że pewnie niezamierzenie, ale zawarłeś w swoim poście ciekawy ciąg przyczynowo-skutkowy: nie przemawia do mnie ten rodzaj mechaniki => wprowadzą jakąś inną, która by do mnie przemówiła. Innymi słowy - od kiedy masz wtyki u Hinafudy? ;D

Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #157
A przedpremierowy wgląd to niby od kogo macie? :3
Seriously tho, miałem napisać że nie przemawia do mnie fakt, że miałby robić kopię mechaniki już istniejącej postaci. Chociaż kto tam wie.

Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #158
Cóż, spam Spell Supportami może być elo opcją, chyba że zagramy przeciwko Yuyuko - wtedy może boleć.
Also critzu, wiem że pewnie niezamierzenie, ale zawarłeś w swoim poście ciekawy ciąg przyczynowo-skutkowy: nie przemawia do mnie ten rodzaj mechaniki => wprowadzą jakąś inną, która by do mnie przemówiła. Innymi słowy - od kiedy masz wtyki u Hinafudy? ;D
Czepiasz się pan chyba troszeczkę.
Robienie postaci takiej samej mechaniki, jak ma inna, nie wchodzi w grę. Może być co najwyżej podobna.

Dużo jest postaci opierających się na takich czy innych supportach/eventach, gdzie jakaś postać opierająca się na spellach i ich kombinacjach? Wydaje mi się, że można za takie uznać tylko Patchy, Flan i Remi.

Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #159
Dużo jest postaci opierających się na takich czy innych supportach/eventach, gdzie jakaś postać opierająca się na spellach i ich kombinacjach?

Who is Mamizou?

Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #160
Dużo jest postaci opierających się na takich czy innych supportach/eventach, gdzie jakaś postać opierająca się na spellach i ich kombinacjach? Wydaje mi się, że można za takie uznać tylko Patchy, Flan i Remi.
Yyy... wut xD? Czytam to któryś raz z kolei i dalej nie łapie co chciałeś powiedzieć, ale postaci opierających cały styl gry wokół supportów jest sporo - począwszy od Youmu która podpina kilka supportów (miecze) pod lidera by być mocniejsza, Alice która robi to masowo, postacie z negatywnymi supportami typu Reimu/Reisen/Komachi/Nue, Kogasa która ma jednorazowe supporty do unikania i ich recycling, Shou która ma różnorakie typy supportów i po prostu dostaje bonusy za ich liczebność, Meiling ma wachlarz wzmacniających supportów (który na dodatek może podpiąć pod pojedyńczy spell naraz na level4 for massive damage) i support pod uber-uniki na low HP, czy Ran której spelle dostają power-upa po podpięciu Shikigami pod nie.

Nie jestem też pewien co masz na myśli przez "opieranie się na spellach i ich kombinacjach" - ale jeśli chodzi o kombinacje spelli, to przychodzą mi do głowy Mokou która w locie wkłada i wykłada spelle do i z Discard Pile za tony bonusów, Mamizou która w locie zamienia spelle między Aktywnymi a Rezerwą za tony bonusów not really póki co ale to już wina Hinafudy xD, czy Patchouli, która dostaje synchroniczny buff na każdy walczący spell od innych aktywnych w tym samym momencie spelli.

Generalnie, decki typu rush/aggro najmniej opierają się na supportach - taka Marisa, Flandre, Cirno, Remilia czy Utsuho mają raczej wyjebane na supporty i najchętniej by utłukły wroga mocnymi spellami *zanim* ten rozłoży swoją strategię obronną i zacznie być coraz bardziej wkurzający - co najwyżej wesprą się eventem by nie tracić tempa albo szybko dobić wroga póki jeszcze mogą. Postaci obronne, lubujące się w kontroli walki (Reimu/Reisen/Komachi/Nue/Kogasa/Eirin) mają generalnie największy fetysz na tony supportów (ewentualnie superbufferzy - Alice i Meiling). Ale po jednym czy dwóch to każdy styl walki może wykorzystać.

Robienie postaci takiej samej mechaniki, jak ma inna, nie wchodzi w grę. Może być co najwyżej podobna.
Weeelp, ot po prostu miałem takie pobożne życzenie żeby Ichirin miała jakąś całkiem nową, ciekawą mechanikę, która zapadałaby w pamięć bardziej niż ona sama xD. Ale owszem, technicznie jest bardzo możliwe że będzie miała identyczny do Youmu gimmick z podpięciem paru kluczowych supportów pod lidera - po prostu będzie on skutkował nieco innym kształtem/typem buffów niż ma Youmu. Na tej samej zasadzie, na której Ayą i Chen gra się inaczej, mimo że obie sprowadzają się do whoringu Unfocused Movement.
  • Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2014, 03:08:08 przez critz

Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #161
To po prostu powiem, że nie znam wszystkich talii. Znam ogólny pomysł na tę czy inną postać. Może z tego powodu powinienem się nie wypowiadać... ^^

Natomiast co do Ichirin - co powiecie na to, by Ichirin musiała wyłożyć odpowiednie supporty z Unzanem, by użyć części drugo- i trzeciopoziomowych spelli?

  • Drewko
  • [*]
Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #162
Nie zdziwi mnie jeśli pojawi się coś nowego bo nie oszukujmy się - nie da się w kółko tworzyć czegoś oryginalnego z tych samych elementów :V
Imho pod Futo pasowało by pojawienie się znaczników. Character Card miało by coś pozwalającego na wrzucanie znaczników na spelle które dostawały by bonusy za ich ilość. Do tego kilka eventów i supportów związanych z tym i ta-daam~
Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #163
Nie zdziwi mnie jeśli pojawi się coś nowego bo nie oszukujmy się - nie da się w kółko tworzyć czegoś oryginalnego z tych samych elementów :V
Imho pod Futo pasowało by pojawienie się znaczników. Character Card miało by coś pozwalającego na wrzucanie znaczników na spelle które dostawały by bonusy za ich ilość. Do tego kilka eventów i supportów związanych z tym i ta-daam~
Wystarczy napisać, że Futo może nakładać na przeciwnika więcej niż jednego debuffującego supporta, czy coś takiego.
Z tych samych elementów można zrobić nową zupełnie mechanikę, jeśli się pozwoli postaci na działanie wg innych niż standardowe reguły.

  • Drewko
  • [*]
Odp: Rumbling Spell Orchestra
Odpowiedź #164
Nie zdziwi mnie jeśli pojawi się coś nowego bo nie oszukujmy się - nie da się w kółko tworzyć czegoś oryginalnego z tych samych elementów :V
Imho pod Futo pasowało by pojawienie się znaczników. Character Card miało by coś pozwalającego na wrzucanie znaczników na spelle które dostawały by bonusy za ich ilość. Do tego kilka eventów i supportów związanych z tym i ta-daam~
Wystarczy napisać, że Futo może nakładać na przeciwnika więcej niż jednego debuffującego supporta, czy coś takiego.
Z tych samych elementów można zrobić nową zupełnie mechanikę, jeśli się pozwoli postaci na działanie wg innych niż standardowe reguły.

Ale po co zapychać jej deck i cardpool kartami w stylu "Talerz 1", "Talerz 2", "Talerz 3"?
Nie mówię że mój pomysł jest najlepszy (Bo nie jest, ludzie niezaznajomieni z innymi karciankami będą mieli problem ze zrozumieniem czym jest znacznik), ale była by to ciekawa opcja.