Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 349034 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #885
Mi tam jakoś ciężko jednoznacznie wskazać, które tołciu ma najlepszą muzę. Każde (poza może MoFem) posiada mnóstwo epickości (Touhou 10 posiada jej bowiem tylko odrobinę, wg mnie ZUN średnio postarał się przy soundtracku do tej części). Naprawdę nie wiem, dla mnie tam na pierwszym miejscu ex-euqo ląduje zbyt dużo części, by był sens wymieniania ich.

  • Kimulimuli
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #886
O, jeszcze małe "ale": Soundtracki z pralki uważam że są poza rankingiem bo po prostu są za dobre by je porównywać z okienkowymi xD

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #887
Na pierwszym miejscu stawiam Subterranean animism. Szczególnie za Satori Maiden ~ 3rd eye, Hartmann's Youkai Girl, Nuclear Fusion. Czyli themki które biją wiele innych na kolana.
Na drugim miejscu HRtP. Za ogólnie całokształt. Każda themka tej gry jest wprost epicka.
No i na trzecim EoSD, również za całokształt. Wszystkie themki są świetne i trzymają równy poziom.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #888
PCB > wszystko

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #889
Ahhh Mystic Square for evah! Średnie themki mają tylko Louise i Sara xD Reszta to jest pure epickość (Z Crimson Maiden~Crimson Dead na czele of course :D).

Następnie będzie  PCB.No bo tylko 1 i 3 stage zaniża lekko poziom, a reszta brzmi świetnie ^^ Ah I jeszcze Necro-Fantasy <3

Ostatnie miejsce na podium przypada well...Story of Eastern Wonderland :)Przy pierwszym zagraniu, muzyka mnie niczym nie zachwyciłą, ale kiedy przesłuchałem cały soundtrack uznałem, że "TO JEST ZAJEBISTE!".To ma tyle dobrych themków jak: Bet on death,Love-coulored magic,Phantom Boisterous dance i chociażby extra love.Reszta też jest świetna ;D

Z tych,które mnie nie zachwyciły mogę wymienić tylko SA ^^" Only pierwszy i piąty boss mają w miarę dobre themki, a reszta jakoś mnie nie zachwyciła ^^"

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #890
1. EoSD -> Mój ulubiony track z Touhou - [glow=red,2,300]Septette for the Dead Princess[/glow], trzecie miejsce - [glow=blue,2,300]Beloved Tomboyish Girl[/glow] (głównie w midi, jak zresztą większość utworów z EoSD) i inne zacne melodie takie jak [glow=green,2,300]Chinese Tea[/glow] czy [glow=red,2,300]Young Descendant of Tepes[/glow]. EoSD zdecydowanie wygrywa nagrodę za najlepszy ending, [glow=red,2,300]Crimson Belvedere ~ Eastern Dream[/glow] to kolejny z moich ulubionych utworów.

2. SA -> Tu znajduje się mój drugi ulubiony motyw muzyczny, prawie ex aequo z pierwszym - [glow=red,2,300]Satori Maiden ~ 3rd Eye[/glow], do tego dochodzi świetne [glow=yellow,2,300]Nuclear Fusion[/glow], lubię też [glow=green,2,300]Hartmann's Youkai Girl[/glow] i [glow=green,2,300]Last Remote[/glow].

3. PCB -> Głównie za [glow=silver,2,300]Ancient Temple[/glow], [glow=silver,2,300]Till When[/glow] i motywy Alice. [glow=red,2,300]Legend of Tohno[/glow], [glow=violet,2,300]Ultimate Truth[/glow] i ending też są git.

4. MS -> [glow=blue,2,300]Judas Kiss[/glow], [glow=yellow,2,300]Doll of Misery[/glow] i [glow=yellow,2,300]Romantic Children[/glow] wymiatają.

5. IN -> Za [glow=red,2,300]LCMS[/glow], [glow=red,2,300]Dream Battle[/glow], [glow=black,2,300]Lunatic Princess[/glow] i [glow=red,2,300]Kagome Kagome[/glow].

6. LLS -> Za wspaniałe [glow=red,2,300]Witching Dream[/glow] i [glow=green,2,300]Inanimate Dream[/glow].

7. FW -> Za [glow=black,2,300]Loose Rain[/glow] i [glow=black,2,300]Magus Night[/glow].

8. HRtP -> Za [glow=blue,2,300]Now, Until The Moment You Die[/glow]

⑨. Seihou Shuusou Gyoku -> Za [glow=gray,2,300]Magical Girl's Crusade[/glow] i [glow=black,2,300]The Witches' Ball[/glow]

10. UFO -> Głównie za najlepszą wersję motywu w menu - [glow=blue,2,300]A Shadow in the Blue Sky[/glow] i motyw pierwszego stage (zawsze zapominam jak to się nazywa >_>).

11. MoF -> Za [glow=black,2,300]Dark Road[/glow].

12. TD -> Fajnie się przy tej muzyce gra, ale poza motywem czwartego stage niczego nawet nie pamiętam.

Resztę i bijatyki pominę, choć motywy menu Hisoutensoku i SWR wymiatają.
  • Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2012, 12:30:40 przez Ignacy Przybylski
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #891
1. PCB
2. IN
3. TD
4. MoF
5. EoSD.

  • Suzushii
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #892
1. PCB
2. IN
3. MoF

  • Nishi
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #893
[glow=grey,2,300]Ja bym powiedział IN (Głównie dlatego, że to jedyna część którą zdołałem przejść [tak wiem, mój skill to jego brak]) a jeśli chodzi o soundtrack... Hm... To ja lubię te znane i ich aranżacje czyli Bad Apple, U.N. Owen Was Her?, Night of Nights... Pewnie jeszcze parę innych, których nazw haniebnie nie pamiętam.[/glow]
Tu miała być sygnatura, ale dostała dot bulletem w dupe i straciła ostatnie continue.

  • remiria
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #894
hrtp

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #895
1. MoF (nie ma tutaj melodii, której bym nie lubił i to nawet bardzo; po prostu)
2. TD ex equo z UFO (napisałbym to samo, co o MoF, ale niestety zdarzały się kawałki zupełnie mi obojętnie i wg mnie bez wyrazu)
3. IN (moje pierwsze uwielbienie co do OSTu to właśnie nocne kawałki z IN-a: [glow=blue,2,300] Eternal Night Vignette ~ Eastern Night[/glow], [glow=blue,2,300]Retribution for the Eternal Night ~ Imperishable Night[/glow] oraz [glow=blue,2,300]Voyage 1969[/glow]

a potem wszystkie równo mniej więcej na tym samym poziomie
z pralkowych wymienię oczywiście MS (za romantic children i grimoire of alice) oraz LLS (za decoration battle i alice maestra)

  • Oli-chan
  • [*]
  • Ayatard
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #896
1.IN
2.PCB
3.SA/UFO
5.EoSD/MoF
6.TD

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #897
1. PCB i UFO
2. SA i FW
3. IN

czemu? bo tematy muzyczne klimatycznie pasują do fabuły, nie będę się rozdrabniać

  • Seina
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #898
1. PCB/UFO/MoF
2. SA
3. IN

  • awesome
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA GRA - SOUNDTRACK)
Odpowiedź #899
Bez konkretnej kolejności.

SA - Hellfire Mantle, Heartfelt Fancy, Nuclear Fusion, Lullaby of Deserted Hell, 3rd Eye i Hartmann's Youkai Girl, themki świetnie pasują do klimatu gry - z początku panującego mroku, tajemniczości, aż po odczuwalne wręcz gorąco piekła

PCB - Ancient Temple, Ultimate Truth, Charming Domination - Who Done it? oraz The Capital City of Flowers in the Sky, cały soundtrack jest przyjemny dla ucha, utrzymany w dość delikatnej tonacji

MoF - The Primal Scene of Japan the Girl Saw, Suwa Foughten Field, Grave of Being, Candid Friend, Youkai Mountain, Dark Road - utwory idealnie pasują do poszczególnych poziomów, ładnie się to wszystko razem komponuje

UFO - Fires of Hokkai, Cosmic Mind, Makai City of Esoteria, Heian Alien, A Tiny Clever Commander, Tiger-Patterned Bishamonten, Captain Murasa, At the End of Spring - powiew świeżości :3 'lekkie' utwory na samym początku, później kreowana podniosła atmosfera, niesamowite themki dla szóstego i piątego poziomu

TD - na pierwszym miejscu Desire Drive, później Dream Palace of Great Mausoleum, True Administrator, Starry Sky of Small Desires - nieco inaczej, na pewno wypada nie tak świetnie jak inne części pod względem muzyki, ale wciąż nie jest tragicznie. Co prawda na całą grę jak dla mnie jest parę naprawdę dobrych themek, ale chociaż nadrabiają wysokim poziomem.

LLS - Dream Land, Alice Maestra, Sleeping Terror, Lotus Love, The Inevitably Forbidden Game, Crescent Dream - cudne tło muzyczne zwłaszcza dla końcowego poziomu, spokojne, senne, po którym następuje epicki 'Sleeping Terror' - obudziliście, wpierdol.