Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje. (Przeczytany 135272 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 3 Goście przegląda ten temat.
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #330
To pewnie tak jak z Remilią - jest wampirem, ale co z tego, skoro jej moc w porównaniu z innymi wampirami nie jest niczym szczególnym. Nadrabia swoim ego.

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #331
biorąc pod uwagę wiki

Spoiler (pokaż/ukryj)
vs
wikipedię
Spoiler (pokaż/ukryj)
Amanojaku, or Amanjaku (天邪鬼, "heavenly evil spirit") is a demon-like creature in Japanese folklore. It is usually depicted as a kind of small oni, and is thought to be able to provoke a person's darkest desires and thus instigate him into perpetrating wicked deeds.

gubię się w tym, w końcu oni czy nie oni?

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #332
悪鬼神もしくは小鬼、また日本の妖怪の一種とされる. <-- tekst z japońskiej wikipedii, mówiący, że Amanojaku jest (małym) oni, ale została "zaadoptowana" w mitologii do "rodziny" youkai (dosłownie "została zrobiona jednym gatunkiem z japońskimi youkai"). Btw, czy oni zalicza się do youkai ? Jeżeli tak, to wszystko gra i bucy, nawet bez adoptowania.

p.s.

już widzę reakcję fandomu, a zwłaszcza rysowników : D
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 01:03:47 przez Mayuki

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #333

już widzę reakcję fandomu, a zwłaszcza rysowników : D

Dla mnie to wygląda jak ahegao.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #334
Ano. Zresztą:

The amanojaku is commonly held to be derived from Amanosagume (天探女), a wicked deity in Shintō myth, which shares the amanojaku's contrary nature and ability to see into a person's heart, "a very perverted demon".
~wikipedia

Ale tak naprawdę, jeśli wierzyć omake.txt, to jest z niej niezła sucz. Lubi to, co ludzie nienawidzą, zawsze myśli co innego niż inni. Czerpie z tego radość.
No i wydobywa na światło dzienne najczarniejsze ludzkie (i nie tylko) pragnienia.

Taki ukryty main chara behind the plot. Sukuna was only a mere tool!* >:D

*o ironio losu...

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #335
PS to prawda, ja z Małyszem czytaliśmy siebie te omake wszystkie i np. Raiko taka sprytna


a Benben wędruje w górę listy, ładny design i muzyka i  i w ogóle ;-;

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #336
PS to prawda, ja z Małyszem czytaliśmy siebie te omake wszystkie i np. Raiko taka sprytna

ale jej historia imho troszkę naciągana, zwłaszcza z tym porzuceniem zarówno bębnów taiko jak i ich perkusisty żeby znaleźć nową moc (i nowe ciało + bębny)
no ale cóż, dzięki temu "siostrzyczki" nie będą z powrotem zwykłymi instrumentami~

Spoiler (pokaż/ukryj)
w ogóle...niech ktoś powie ZUNowi co po polsku znaczy BĘBEN, i że Polacy widzą więcej w powiązaniach starszej "siostry" Tsukumo z Raiko xD

Spoiler (pokaż/ukryj)
a Benben wędruje w górę listy, ładny design

[2]
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 01:37:58 przez Mayuki

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #337
ale nie tylko design, co >:

Spoiler (pokaż/ukryj)
muzyk instrumentalista nie może obojętnie przejść obok dziewczynki instrumentu, jeszcze nutki i pauzy i w ogóle tworzenie muzyki samej z siebie takie aww
Spoiler (pokaż/ukryj)
obok Prismrivierek owszem, wręcz ich nie lubię, ale cii xD

A co do porzucania.. no jakoś trzeba sobie radzić ;p

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #338
No ok ok, 幻想浄瑠璃 daje radę (jak już wspomniałem, te szarpnięcia strunami w tle ^^).
Chociaż マジカルストーム z efektami burzy + te błyski na ekranie daje imho ciut lepszy efekt.
No i mnie bardziej podobają się sety z 5 i 6 stage O:

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #339
No ok ok, 幻想浄瑠璃 daje radę (jak już wspomniałem, te szarpnięcia strunami w tle ^^).
Chociaż マジカルストーム z efektami burzy + te błyski na ekranie daje imho ciut lepszy efekt.
No i mnie bardziej podobają się sety z 5 i 6 stage O:
Litości,tylko nie te błyski,są strasznie wkurzajace

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #340
Ale tak naprawdę, jeśli wierzyć omake.txt, to jest z niej niezła sucz. Lubi to, co ludzie nienawidzą, zawsze myśli co innego niż inni. Czerpie z tego radość.
No i wydobywa na światło dzienne najczarniejsze ludzkie (i nie tylko) pragnienia.
Em, czyli jest typowym amanojaku? xDD

Błyski sprawiają, że mam ochotę wydłubać sobie oczy w 4. stage i Extra, jak mam omijać pociski. A yin yangi z 6. stage'a ZUN wyjął z Mystic Square. Tylko brakowało Mai i Yuki na końcu, a wrzucił jakiegoś niziołka ;_;

Przy okazji wpadłam już na to, czemu taka Benben czy Raiko ma moc typu "wydawanie dźwięków samodzielnie". Zapominam, że one są ożywionymi instrumentami xDDDD
  • Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2013, 05:19:23 przez fretka

  • Drewko
  • [*]
Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #341
Ejj, ale sam ZUN w profilu Seiji napisał że NIE jest Oni.
Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #342
@Kotori, @fretka:

Nie wiem co wam błyski przeszkadzają. Ja tam jestem zbyt zajęty grejzowaniem, by zwracać na nie uwagę.
Ale może to ja jestem dziwny. Nigdy nie przeszkadzało mi danmaku na 5 stage UFO, gdzie ponoć czerwone pociski zlewają się z czerwonym tłem... Mi osobiście jedyne, co tam przeszkadzało, to spam ilościowy, ale mieszać to mi się tam nigdy nic nie mieszało. Podobnie tu. Coś się błyszczy w tle? Wyjebane, jestem zbyt zajęty wymijaniem pocisków. xD

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #343
Spadek fpsów chuj, chyba sobie nie pogram na tym złomie.

Odp: Touhou 14; przypuszczenia i spekulacje.
Odpowiedź #344
Dla osób z systemem starszym niż Vista polecam: http://www.touhou.pl/4um/index.php?topic=1522.msg122499#msg122499