Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: [sesje] Offtop (Przeczytany 314089 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 6 Goście przegląda ten temat.
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #375
Nie czytałem waszej sesji więc nie wiem jak to dokładnie wyglądało - gdzie to zdarzenie zaszło i w jakich okolicznościach.

Musiałbyś lepiej mi opisać co zaszło i w jaki sposób nabył zdolności magiczne. Ale jak nabył to nabył i nic tego nie zmieni.

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #376
...bo Gensokyo? :P
Avoinding being cryo-frozen with some English beef since 2015

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #377
^^" słaby argument.

Przykładem może być Kosuzu która nigdy nie używała danmaku. I była przerażona na samą myśl o tym, że po wiosce ludzi mogą chodzić youkai.

Ludzie nie potrafią od tak bez powodu używać danmaku, latać itp.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #378
Niby styl walki Meiling to taijiquan, lecz nie wiem dokładnie jaki styl. Zgaduję, że najstarszy chen style. Z ataków Meiling w UNL, który pojawia się też w bajiquan jest jej body-check wallslam, aka "tieshankao".

Energia w bajiquan jest generowana z ruchu, a wyzwalana w postaci "eksplodujących" ciosów - siła uderzenia jest przeszywająca i rozchodzi się po ciele. Z pomocą mistrza Li Shuwen styl ten był znany jako "styl jednego uderzenia", ponieważ tyle wystarczyło mistrzowi, by zabić drugiego sztukmistrza walk. Myślę nad zamieniem tego stylu w "super bajiquan", ponieważ:
1)postać ma nadludzkie zdolności fizyczne,
2)postać manipulując energią wydziela duże ilości ciepła,
3)postać jako jiangshi może wykorzystać nadmiar pobranej krwi do przeprowadzania ataków z jej użyciem.
Co to ma do walki? Nagrzewanie pięści, albo eksplozja energii przy uderzeniu. Co to ma do danmaku? Wykorzystanie technik z baji, by napędzić rozsiane krople krwi.
  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 16:45:31 przez Zhearrimst

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #379
Ludzie nie potrafią od tak bez powodu używać danmaku, latać itp.
Teraz dopiero zauważyłem, jak ciężka to kwestia - Yuukoma został poproszony wtedy przez Momotaro o zademonstrowanie swoich możliwości ataku (było to coś a la: <Momotaro myśli> "Zabrałem tego dzieciaka, bo Mamizou coś w nim czuję, ale żeby poszedł ze mną dalej, musi, no musi mieć jakąś formę obrony przed youkai! Inaczej Rumia go zeżre! might as well remind him about trees as good hiding spots"), a co biedny człowieczek (Yuukoma) mógł wtedy zrobić? Odpalić "racę" złożoną z paru pocisków ustawionych prosto w niebo podczas swojego Czerwonego Światła.

Głównie będzie tu się rozchodzić o sposób, w jaki nasz chłopaczek dobrał się do magii, co chętnie dodam do Historii w KP. Until then - Work in Progress.
nihil novi but

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #380
Jak więc coś wymyślisz to daj znać. Jak potrzeba dodać coś z czego już w sumie korzystałeś, do karty postaci to spoko.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #381
Well. Miałem też rozkminę na temat rozwoju technik przez postać. Dostajemy staty. Dostajemy spellcardy. A rozwinięcie umiejętności w okresie między przygodami? Bo to, że postać opracowała spellcardy, to wiadomo. Osobnych sesji dotyczących treningu nie będzie się robić. Gdzie wtedy podrzucać takie sugestie?

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #382
rozwijanie zdolności zdarza się podczas sesji. Nie tylko spellcardy się zdobywa.
Jak np. Kumori która nabyła ulepszenie deszczu by mogło być stosowane przy zadawaniu obrażeń.

  • Zhearrimst
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #383
Hmmmm. Czyli ciężką pracą się tego nie rozwinie.

  • adzi
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #384
Dobra, nie wiem, meh... Yuukoma ma talent. 110 Energii to więcej niż przeciętna. Zresztą przypominam, że (kanon) pierwsi osadnicy w Gensokyo byli doświadczonymi eksterminatorami, więc każdy "rdzenny" mieszkaniec może być w pewnym stopniu ich potomkiem. Yuukoma mógł wygrać loterię genetyczną (może nie pierwszą nagrodę, ale zawsze coś).

BTW: Raion, do kroćset psiakości, PMałem cię już dwa razy w sprawie statsów.
  • Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 18:51:41 przez adzi

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #385
Ani jeden twój PM do mnie nie doszedł.

W gensokyo nie są wszyscy ludzie eksterminatorami youkai. Większość żyje spokojnie z dnia na dzień nie bawiąc się w nic związanego z magią.
Jedynie klan Hakurei odpowiada za dbanie o porządek więc reszta ludzi w wiosce nie musi tego robić.

Nie mniej jednak nie ma nic przeciwko temu by jakiś człowiek potrafił się bronić przed youkai. Stosować danmaku itp.
Nie trzeba tego sztucznie wymyślać...

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #386
Ogólnie zastanawiam się, czy Firene umie w danmaku, bo ona raczej woli unikać walki, a w jej idealnej rzeczywistości, ludzie sami przychodzą ją karmić i jeszcze za to płacą xD

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #387
stosuje ona inną metodę walki niż danmaku.

Prawdę mówiąc wolałbym by postacie nie używały danmaku jeżeli nie mają opisanego w swojej karcie postaci używania jakiegoś rodzaju pocisków.

Ewentualnie w karcie zaklęć.

Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #388
Czyli psucie ludziom psychiki, żeby nie musiałą z nimi walczyć :v

  • Tremirenes
  • [*]
Odp: [sesje] Offtop
Odpowiedź #389
Podejrzewam, że ośmiostrzałowy double-action też się raczej nie zalicza...