Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 350563 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 5 Goście przegląda ten temat.
  • awesome
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA WALKA - EFEKTOWNOŚĆ)
Odpowiedź #675
Gameplay:
SA Okuu
IN Mokou
MS Shinki
TD Tojiko
MoF Sanae

Efektowność:
PCB Yukari
SA Okuu
PCB Yuyuko

  • Seina
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA WALKA - EFEKTOWNOŚĆ)
Odpowiedź #676
PCB Yuyuko
PCB Prismriverki
IN Eirin
IN Keine i Ex-Keine
IN Mokou
MoF Aya[...]ya
MoF Kanako
SA Utsuho
UFO Shou
UFO Byakuren
TD Tojiko
TD Miko

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA WALKA - EFEKTOWNOŚĆ)
Odpowiedź #677
1. wszystko powyżej powiedzmy 4 stage w PoFV na normalu lub wyżej
2. Kanako
3. Nue
4. Miko
5. Marisa (IN)

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA WALKA - EFEKTOWNOŚĆ)
Odpowiedź #678
z SA: Orin, Satori.
Ten ogień z dna nie wiem

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA WALKA - EFEKTOWNOŚĆ)
Odpowiedź #679
I w tej i w poprzedniej burzy mózgów obstawiam Yuyuko.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA WALKA - EFEKTOWNOŚĆ)
Odpowiedź #680
No, Yuyuko ma największą ilość fajerwerków.

  • Oli-chan
  • [*]
  • Ayatard
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA WALKA - EFEKTOWNOŚĆ)
Odpowiedź #681
Gameplay:
-Satori
-Cziruno
-Sakuya
-Ayayaya

Efektywność:
-Yuyuko
-Okuu
-Parsee (tak, Parsee)

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA WALKA - EFEKTOWNOŚĆ)
Odpowiedź #682
Efektowność:
Spoiler (pokaż/ukryj)

i palpitacja serducha gwarantowana

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE)
Odpowiedź #683
ちぇええええええええええええええええええええええええええええ­えん~!

43. ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE

1. Last Remote (SA)
Chyba główny powód dla którego męczyłem tą jebaną planszę i nie zwariowałem przy torturach Sanae-chan. Ciężka, melancholijna atmosfera, poważny, odbierający oddech klimat i ten moment na pianinie = kanon piękna muzycznego. What am I fighting foooor!

2. Charming Domination (PCB)
Obie wersje z oczywistych względów oceniam jako jedno, wy nie musicie xD. Genialne, intensywne tempo świetnie oddaje euforię i prędkość dziejącą się na ekranie za pomocą ścigający się rytmów syntezatora i pianina, a przejście w końcową część i wejście zunpetami w kulminacji intensywności zamraża mi skórę akurat na midbossie. Esencja toho i zapierdalania w gąszczu danmaku... Oshigoto sumimashita, goshujin-sama ♫... Oide, dakko shite ageru, kawaii Chen~... yyyy '3'

3. The Centennial Festival for Magical Girls (EoSD)
Spokojna i nastrojowa ale jednocześnie chwytliwa. Pianino buduje atmosferę odpoczynku, ale dzwonki stalkującej Cię Flanci po pierwszym przejściu są prześwietne i kojarzą mi się z orientalnym stylem, a potem syntezator dodaje prędkości pianinu, które na końcu przechodzi w euforyczną fanfarę. Jedczocześnie energiczna, ale i spokojna i piękna w swojej energii, nie waląca nią po pysku. Aczkolwiek ja bym walił kumpla, który określił końcówkę mianem kakofonii :v.

4. The Inevitably Forbidden Game (LLS)
Oh god, taki iście pralkowy, kurewsko wpadający w ucho prostym rytmem ear-worm. Brzmi jak piosenka przy której dzieci tańczą w koło (akurat w najbardziej skocznym momencie robią to elektryczne kule :v), i po prostu nie da się tego nie lubić. Jakoś mnie urzeka.

5. Alice in Wonderland (MS)
Kurwa mać, ja nawet nie lubie tych klimatów, od razu skreśliłem na dól listy, ale kurwa nie mam serca. Tak jak powyższy, genialna, wpadająca w ucho melodia z duszą i przepięknie zbudowanym melancholijnym klimatem. Zawsze myślałem że ta gadka o charakterze pralkowych utworów to pierdolenie, ale po prostu nie mogę opuścić tego kolejnościowo pod utwory *tylko* miłe w słuchaniu. To jak pobicie sieroty ;_;

6. Extend Ash ~ Hourai Victim (IN)
Tej melodii chyba komentować nie muszę. Ge-nial-ny, budowany przez zunpety klimat lotu w środku głuchej nocy przez środek lasu, który dopiero wtedy tętni życiem i próbuje dojebać Cię milionami pocisków, oraz starciem z bestią i nieśmiertelnym człowiekiem-feniksem. Mocne, intensywne, epickie.

7. Tomorrow Will Be Special, Yesterday Was Not (MoF)
Radosna, festivalowa nuta promieniująca pozytywną energią niczym świt. Orientalny klimat przemieszany z pianinem, a to wszystko podane w przyzwoitym tempie dla zapewnienia, że nie wyjdzie z ucha prośbą ni groźbą. Okejka :3.

8. Youkai Back Shrine Road (TD)
Niby prosty, lekki, prawie pusty bit w tle, ale pianino i ta rozkręcająca się i nabierająca napięcia melodia (instrumentu nie rozpoznaje :v) budują zaskakująco epicki klimat w swoim minimalizmie.

9. Loose Rain (FW)
Jak powyższe, nie rozwala mózgu feerią dźwięków, ale prostotą buduje groźny, niespokojny i intensywny klimat nadchodzącego wpierdolu, tu i ówdzie podkreślając to jednak mocną zunpetową fanfarą do ucha. Wystarczy że intensywny i klimatyczny by pasować do planszy.

10. UFO Romance in the Night Sky (UFO)
Koniec świata to to nie jest. Ot, melodia do bujania się z ładnym nakurwianiem po zunpetach w nieco sennym, nocnym klimacie, z niewielką dawką intensywności gdy przyspiesza pod koniec. Prosta i akurat przeciętna jeśli chodzi o zostawanie w uszach, aczkolwiek zaskakująco nie odtrąca, a to już coś :3.

11. Extra Love (SoEW)
Dość powiedzieć że dość gęsto maltretowany i nieco wręcz prostacki główny motyw nieco mnie drażni, a klimat też jest zbyt ciężki, by nie nadrabiać tego epickością. Na szczęście nie wszystko stracone, bo końcówka wyskakuje z niezłym zwiększeniem dramatyzmu i nastrojowości, do tego pachnąca wtedy nieco Himorogi. Szkoda, że uparł się tak na ten nieciekawy główny motyw, że aż wrzucił go do extra bossa.
  • Ostatnia zmiana: Maj 15, 2012, 01:54:45 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE)
Odpowiedź #684
Łatwiej mi wymienić te, za którymi nie przepadam. Ale z najlepszych to EoSD, PCB, SA. Niekoniecznie w tej kolejności.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE)
Odpowiedź #685
2. The Centennial Festival for Magical Girls (EoSD)
Spokojna i nastrojowa ale jednocześnie chwytliwa. Pianino buduje atmosferę odpoczynku, ale dzwonki stalkującej Cię Flanci po pierwszym przejściu są prześwietne i kojarzą mi się z orientalnym stylem, a potem syntezator dodaje prędkości pianinu, które na końcu przechodzi w euforyczną fanfarę. Jedczocześnie energiczna, ale i spokojna i piękna w swojej energii, nie waląca nią po pysku. Aczkolwiek ja bym walił kumpla, który określił końcówkę mianem kakofonii :v.
Popieram kolegę w jego argumentach, moje własne są chyba oczywiste.

1. Last Remote (EoSD)
Natalia Malewicz opisaływałaby na bieżąco tak:
uderzenie. niepokój. dużo. strach i pościg, bieg, bieg, bieg, dużo. stop. światło. olśnienie. Bóg. piękno. tęsknota. pragnienie szczęścia. łza. uśmiech. ciepło. obietnica. znów bieg. znów strach. znów światło, tym razem chłodniejsze. napięcie. Siła. wróg, walka. zderzenie. cierpienie. szaleństwo. zwycięstwo. wyzwolenie.

A ja powiem, że kawałek zajebistej muzyczki.

Resztę trudno by mi było podsumować i ocenić, powyższe dwa kawałki zdecydowanie najlepsze.

  • Hotaru
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE)
Odpowiedź #686
1. Charming Domination (PCB)
2. Youkai Back Shrine Road (TD)
3. Loose Rain (FW)

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE)
Odpowiedź #687
1. UFO Romance in the night sky (melodia, która sprawia, że UFO EX jest jedynym EX, w które wczuwam się aż za bardzo...)
2. Last Remote (melancholijna, spokojna atmosfera, ale również trochę podniosła i mistyczna...moim zdaniem bardziej grająca na psychice niż H.Y.G.; na plus wchodzi zmiana tempa)
3. Tomorrow will be feast, yesterday was not (zróbmy festiwal danmaku, będzie zajebiście~; wesołe, zachęcające do zabawy, czego chcieć więcej, nie wiem czemu Kanako tam mówi o "śpiącym/odpoczywającym przyjacielu", skoro przyjaciel tylko czeka, aż ktoś się z nią pobawi :D)
4. Extenden Ash~Hourai Victim (atmosfera nocna spotęgowana przez wyzwanie pokonania Mokou...bardzo ciężka atmosfera, dodatkowo Keine przy pełni księżyca...brrrr, lubię to :D)

reszta mniej więcej równo, z małym wyróżnieniem Youkai back shrine road...

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE)
Odpowiedź #688
1. Alice in Wonderland
[przepaść]
2. Last Remote
3. Extend Ash ~ Hourai Victim
4. Charming Domination
5. Youkai Back Shrine Road
6. UFO Romance in the Sky

  • awesome
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE)
Odpowiedź #689
Charming Domination - Who Done It? - jakoś zdecydowanie wolę tę wersję.
Cytuj
Genialne, intensywne tempo świetnie oddaje euforię i prędkość dziejącą się na ekranie za pomocą ścigający się rytmów syntezatora i pianina [...]
Esencja toho i zapierdalania w gąszczu danmaku
To, to, i jeszcze raz to.

Extend Ash ~ Hourai Victim (IN) - atmosfera niepokoju, czuć, że czeka cię wyczerpująca, niesamowita walka na tle nocnego nieba.

The Inevitably Forbidden Game - mam jakiś sentyment do tej themki, w pewnym momencie brzmi niczym z pegasusa :3

Last Remote - niespokojny, nieco chaotyczny, ciekawy utwór.

Youkai Back Shrine Road - nawet niezły, szczególnie podoba mi się przejście w ostrzejsze tony w chwili, gdy pojawia się Nue

UFO Romance in the Night Sky - jest w tym coś wyjątkowego, a ten śmiech na początku jest rozbrajający (zwłaszcza, kiedy w tym samym momencie traci się życie...)