Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 350421 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 7 Goście przegląda ten temat.
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #420
Asdadsadasdassadas dafuq radeonie.

25. ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ

Youkai jak to stwory myślą i żyją innymi kategoriami, ale tym razem ciekawym waszej opinii na temat naszych szczęśliwszych braci i sióstr. Diskaz.
W myśl poszerzania horyzontów, nie widziałbym problemu z uwzględnieniem półludzi (Youmu, Youki, Rinnosuke, Keine), a także Celestian oraz Pustelników / Shikaisenów, gdyż ci nadal są technicznie ludźmi. A więc.

1. Sanae Kochiya, unsurprisingly. Zielone włosy, figura, biust, strój, rękawy, Onusa, uczennica, pairing z Kogasą i Reimu, charakter, roztrzepanie, radość i zapał, wiedza o fizyce, fanka mechów, moce bogiń i spellcardy, styl operowania w UNL. *łapie oddech*

2. Youmu Konpaku. Za ładny ubiór, katanę, myona, za jej urocze zapał i niedoświadczenie, za poświęcenie wobec swojej pani, za myona, za przyjacielskie stosunki z ludzmi, za nowy i śliczniejszy wygląd w TD, za prędkość ponaddzwiękową, za styl gry w UNL oraz za myona.

3. Mononobe no Futo. Tak jak Youmu podziwiam jej determinacje, plus jej archaiczna wymowa, naiwność i bycie reverse trapem tylko dodają jej punktów moe :3. Spellcardy nawiązujące do shinto, łagodność, a przede wszytkim poświęcenie sie wierze oraz przyjaciółce (a także shipping z tego powodu :3). A, no i łódka.

Baaaardzo dopraszają się o wejście na listę Rinnosuke i Keine, ze względu na dojrzałe charaktery i podejście do życia.

Rank: Sanae > Youmu > Futo > Keine > Rinnosuke > Akyuu > Miko > Kasen > Mokou > Reimu > Yumemi > Marisa > Kotohime > Tenshi > Chiyuri > Seiga > Maribel > Renko > Rikako > Sakuya > Rika > Meira

Youkiego, Myourena, Iwakasę, ojca Marisy i Laylę omijam w rankingu, gdyż mam po prostu za mało informacji by miejsce było sprawiedliwe.
EDYT: Kasen dodana.
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2012, 11:54:25 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #421
Z ludzi najbardziej lubię Marisę i Sakuyę równoczesnie. potem na równi są Reimu i Sanae

  • Hotaru
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #422
Seiga, Alice i Miko .

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #423
Chodzi Ci o tą z PC-98 jak mniemam ? ^^" Ta z windowsa jest już youkai jeśli się nie mylę

A moją ulubioną postacią ludzką jest Reimu ;D

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #424
1. Byakuren (podpinam ją tutaj, jako, że była once a human, then magican, jako że dla mnie jedno nie wyklucza drugiego; a to czemu jej należy się pierwsze miejsce, tłumaczyć chyba nie muszę; na miejscu ex equo stawiam jej braciaka;
2. Seiga - łagodność, niebieskie włosy + strój, taoizm
3. Keine - za ochronę ludzi, za wiedzę, za manipulację historią, za miły charakter
4. Marisa - skuteczna w działaniu, chodzi swoimi drogami, tak naprawdę mam wrażenie, że uosabia niejednego z nas
5. Mokou - za moc, za przyjazne nastawienie do ludzi, za feniksa; ex equo z Sanae tutaj

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #425
Mokou nie jest człowiekiem, jest Hourai. Ja osobiście bym nie do końca liczył jako human, ale teoretycznie niby można według wiki.
Keine jest hakutaku. Coś jak wilkołak. To, ze wilkołak ma ludzką formę, nie oznacza, ze jest człowiekiem.
Byakuren jest magician.  (Byakuren Hijiri (Human who became Youkai)- w http://en.touhouwiki.net/wiki/Magician ). Stała sie youkai, w grze nie znamy jej jako człowieka, wiec nie powinna się liczyć w tej liscie.
Seiga to hermit. Oni tez nie za bardzo liczą się do ludzi już.
Miko jest Świętą (saint). to już tez przestaje być człowiek.

Alice tylko z PC-98, co i tak nie ma związku z Alice z kanonu, bo ZUN nie chce miec za bardzo do czyneinia z nicyzm z PC-98, co mnie smuci ;_;

Lista ludzi wg wiki:
Reimu Hakurei
Marisa Kirisame
Sanae Kochiya (Arahitogami, outside world-type)
Sakuya Izayoi
Youmu Konpaku (also half-yuurei)
Rinnosuke Morichika (also half-youkai)
Hieda no Akyuu
Fujiwara no Mokou
Maribel Hearn (outside world-type)
Renko Usami (outside world-type)
Layla Prismriver (deceased)
Youki Konpaku (also half-yuurei)
Myouren Hijiri (deceased)
Iwakasa (deceased)
Marisa's unnamed father
Rikako Asakura
Rika
Meira
Yumemi Okazaki (outside world-type)
Kotohime
Chiyuri Kitashirakawa (outside world-type)
  • Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2012, 10:05:10 przez Smoku

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #426
xD Smoku co? Mokou jest człowiekiem xD
Keine jest z tego co kojarzę rodzajem Youkai :P


Z ludzkich postaci to na pewno Sanae i Futo na pierwszym miejscu xD
Potem właśnie Mokou

Oficjalny Wrigglefag

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #427
Futo jest shikaisen :l

No, ja pierniczę... może faktycznie wybierzcie LUDZI for a change.

xD Smoku co? Mokou jest człowiekiem xD

kurwa, inteligentna polemika z Toba, jak sie patrzy.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #428
Renko.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #429
Smoku:
http://en.touhouwiki.net/wiki/Mokou
>Species    Human
>Human

Nie polemizujesz ze mną tylko z wikią, poza tym tak samo jak Kaguya nie zmieniła swojego "gatunku" po wypiciu eliksiru, tak samo Mokou raczej tego nie zrobiła xD

Co do Shikaisen'ów, to są ludzie którzy oszukali śmierć. Ale nadal są traktowani jako ludzie :P

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #430
Keine to nie jest youkai, Keine to pół-youkai.
Tak jak youmu to pół duch, tak Keine to pół jakiś tam lew, nie pamiętam nazwy.

Według mnie najlepszymi ludzkimi postaciami są właśnie:
Sakuya > Marisa > Keine > Mokou and Youmu > Reimu > [...]

  • Seina
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #431
Marysia
Youmu
Sanae
Hieda no Akyuu
Chiyuri

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #432
1. Sakuya Izayoi
2. Yumemi Okazaki
3. Sanae Kochiya
Perhaps nobody will mind if I beat a terrible person like you <3

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #433
Keine to nie jest youkai, Keine to pół-youkai.
Tak jak youmu to pół duch, tak Keine to pół jakiś tam lew, nie pamiętam nazwy.
she's a were-hakutaku. hakutakułak śmiesznie tłumacząc na polski. takiej osoby nie kwalifikowałabym jako połówkowej.

nie wiem, jak wy możecie kwalifikować Futo jako człowieka. może i upozorowała swoją śmierć, ale tak czy siak umarła w jakiś sposób. czy wy, jak umrzecie i wstąpicie na powrót w swoje ciało, to jesteście nadal ludźmi czy już nieumarłymi albo czymś innym? śmierć jak dla mnie oznacza zerwanie więzów ze światem materialnym, a przez to stanie się zupełnie innym bytem niż człowiek trwający właśnie w naszych trzech wymiarach.
(idę dalej reflektować po lekturze "Kosiarza" Pratchetta)

oszukanie lub uniknięcie śmierci to już jest wstąpienie na inną ścieżkę bytowania niż ludzka - stąd nie kwalifikuje się Mokou i Byakuren jako ludzi.

Losowa sygnatura tak bardzo losowa.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONA LUDZKA POSTAĆ)
Odpowiedź #434
Osobiście sugerowałem się tym, że PMiSS zarówno celestian jak i hermitów klasyfikuje jako typy ludzi (The Most Carefree Humans oraz Somewhat Peculiar Humans), a shikaiseny to typ hermitów, którzy oszukali śmierć. Jeśli taka klasyfikacja wam nie odpowiada, zawsze możecie skrócić. Byakuren za to jest dość dosadnie ustalona jako aktualna youkai.