Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: RUMIA) (Przeczytany 159766 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
  • AllStarsky
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #390
Jak dla mnie Ignacy wyczerpał temat i w 99% zgadzam się z jego wypowiedzią (nie uwzględniam tutaj [małych] minusów). 9,5/10

  • Ignuss
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #391

Ogólnie themki, tak mi się jakoś napisało w liczbie pojedynczej.


- Kradzież zaklęć :<
- Kradzież wszystkiego innego
- Styl walki polegający na rozwaleniu wszystkiego na swojej drodze

Objection!
To są same plusy

Zabrała Patche non-directionala :<
I książki z biblioteki kradnie. Z mojej strony to nie są plusy.
A co do stylu walki to wolę bardziej finezyjny. Chociażby jak ma Alice.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #392
10/10 najlepsza dziewczynka
/temat

  • Drewko
  • [*]
Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #393
Marisa... hmm...
Jeden z dwóch źródeł pozytywnej energii w playable cast większości gier (drugim od pewnego czasu jest Sanae).
Pyskata, żywa, ruchliwa. Jeżeli nie może rozwiązać jakiegoś problemu to po prostu go wysadza w efektowny sposób xD.
Strasznie pracowita, swoją "słabość" spowodowaną byciem zwykłym człowiekiem pokonała ciężką pracą i nauką. Jeżeli w Gensokyo jest jakiś incydent, to Marisa rusza nie z obowiązku ale dlatego że chce.


+ Pracowitość
+ Uroda
+ Umiejętności
+ Strój

- Czasami ma niewyparzony język
- Kłamie

-+ Jej tematy muzyczne raz rozwalają powerem, a raz po prostu są smutne i bez życia...

Ocena ogólna: 8.5/10
Does it hurt, Fenice? I'm sorry. But I didn't build you to be put on a shelf for display. I built you to win! The Gunpla I made... My Wing Gundam Fenice... I made you to show the world that you're the strongest! So... Just hang in there a little longer. Okay, partner?"

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #394
- Japońskie nazwisko (choć to nie taki pewny temat, afaik), choć nawet ładne
Zdecydowanie Japońskie.

Gdyby tak nie było to bym tego nie wymieniał. Miałem tylko na myśli jakieś teorie konspiracyjne związane z tym tematem, a kiedyś było coś o tym na Touhou Wiki.
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #395
Gdyby tak nie było to bym tego nie wymieniał. Miałem tylko na myśli jakieś teorie konspiracyjne związane z tym tematem, a kiedyś było coś o tym na Touhou Wiki.
No ja widzę bezpośrednie nawiązanie do Marii Skłodowskiej-Curie. Za granicą używają tylko francuskiego nazwiska. No i te promienie, promienie everywhere. Tylko za mało razy jadła chleb, ale to detal.
A, to jak się już wypowiadam, a czasu sporo bo Letty Białaskała się wściekła, no co mogę powiedzieć o Zwykłej, czy jak raczej bardziej by pasowało, Ordynarnej Czarownicy. Chociaż zawsze ma fajniejsze odzywki przez swoją niewyparzoną japę, to zwykle o wiele trudniej się nią gra (pierwsza gra którą nią przeszedłem 1cc to dopiero TD), przez co gram nią po prostu rzadziej. Podoba mi się, że jest czarownicą w europejskim stylu, ma chyba jakieś zachodnie korzenie. Generalnie ją lubię, mimo kleptomanii i czasem agresji, jest dość sympatyczną postacią. I mimo tego, że nie gustuję w blondynkach, to nie odmówię jej urody. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.

+ Swojskość
+ Uroda
+ Stosunek do danmaku
+ Themki
+ Humor

- Agresywna
- Kleptomanka

В бой, защитники Монолита! В бой! Отомстим за падших братьев наших!

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #396
Najwyżej nawiązanie do Skłodowskiej. Mimo wszystko Kirisame nadal jest Japońskie. Nawet jeśli ma nawiązanie do Europejskiego nazwiska.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #397
Najwyżej nawiązanie do Skłodowskiej. Mimo wszystko Kirisame nadal jest Japońskie. Nawet jeśli ma nawiązanie do Europejskiego nazwiska.

Przecież mówię, że jest. Teorie dotyczyły tylko jakichś japońskich zapisów czegoś tam.
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2013, 17:39:21 przez Ignacy Przybylski

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #398
Najwyżej nawiązanie do Skłodowskiej. Mimo wszystko Kirisame nadal jest Japońskie. Nawet jeśli ma nawiązanie do Europejskiego nazwiska.

Derp, mówię że jest. Teorie dotyczyły tylko jakichś japońskich zapisów czegoś tam.
To było do Towarzysza Lenina i jego "No ja widzę bezpośrednie nawiązanie do Marii Skłodowskiej-Curie"

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #399
Marisa była pierwszą z playable postaci, które poznałam w Touhou. Od razu zapałałam do niej sympatią. Reimu mnie lekko odpychała, a sympatyczna Maryśkowa buźka i jej ogólny design niemalże natychmiastowo sprawiły, że stała się moją ulubioną playable. Jej szybkość mi ani trochę nie przeszkadza, no i jej znak rozpoznawczy - Master Spark sprawiły, że najprzyjemniej mi się nią gra, choć sterowanie nią nie należy do najłatwiejszych. Jej themki wpadają w ucho, a dialogi z innymi postaciami może nie do końca pokrywają się z fabułą, ale sprawiają że na mojej twarzy gości uśmiech.

Ale nie jest dla mnie postacią bez wad. Wprawdzie w niej samej nie widzę czegoś złego, ale fandomie, WTF. Co wy z nią robicie. ;___;
No i nie podobają mi się pairingi z nią. Dunno why.

Poza tym... Po prostu... Się mi trochę przejadła...

+ sympatyczna buźka
+ ładny design
+ Master Spark
+ ataki miłe dla oka (IN Stage 4 na przykład)
+ themki
+ ... da ze~
+ ciekawe dialogi z jej udziałem
+ kradzież spelli, książek z biblioteki Patchy etc. To ubarwia tą postać.

- fandomowe herezje z nią związane
- pairingi. Po prostu nie lubię.
- postrzeganie Marisy jako lep na kobiety.

Ocena ogólna: 8/10.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #400
Wszystkie jej plusy i minusy zostały wypisane do przesady:
Spoiler (pokaż/ukryj)
10/10 najlepsza dziewczynka
/temat
to tylko dopowiem, że brak uprzejmości, momentami nieprzyjemny charakter i bycie największym złodziejem w Genso to cechy jak najbardziej na +. Jest najbardziej ludzka ze wszystkich bohaterek i dobrze, bo nie potrzeba kolejnych nekomimi, bunnygirlsów czy innych shitów. Wie czego chce i twardo stąpa po ziemi. Walka magią to znany motyw, ale tutaj w jej przypadku nadał się świetnie. Podoba mi się jej duet z Cirno jaki robi fandom, bądź co bądź mają podobne charakterki. Od mariali aż roi się na boorach, więc dawno się już przejadło. No i w unlu imo ciężka do ogarnięcia, no chyba że jest się takim JCD.

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #401
Spoiler (pokaż/ukryj)
Przypadkowy doublepost, do usunięcia pls.
  • Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2013, 13:47:58 przez Ignacy Przybylski

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #402
Jest najbardziej ludzka ze wszystkich bohaterek i dobrze, bo nie potrzeba kolejnych nekomimi, bunnygirlsów czy innych shitów.

Tak bardzo zapomniałem to dodać. :<

Podoba mi się jej duet z Cirno jaki robi fandom

Same here, kiedyś było tego znacznie więcej. Lulzy wolą się skupiać na głupich miłosnych pairingach z Alicjami.

Nie czuję się z tym dobrze ale muszę zgodzić się z plusami Ignacego

Czyżbym nieopatrznie uszkodził któregoś z Twoich krewnych? O_o


czasem jest przedstawiana zbyt głupkowato

Spoiler (pokaż/ukryj)

Like that?

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #403
Właśnie za to można ją najbardziej lubić (wg mnie)

Odp: Sąd Ostateczny Yamy (osądzana: MARISA KIRISAME)
Odpowiedź #404
Właśnie za to można ją najbardziej lubić (wg mnie)

Dokładnie, sam to uploadnąłem dawno dla posta o Marisie w Burzy Mózgów.