Przejdź do głównej treści

Aktualności

 • Atak spam-botów... i po co...
  W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
 • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Osiągnięcia (Przeczytany 53659 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Table of contents:
01. Informacje
02. Dodatkowe informacje i FAQ
03. Osiągnięcia Specjalne
04. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (PC-9801)
05. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (Windows)
06. Danmaku Challenges
07. Osiągnięcia Legendarne
08. Osiągnięcia Ukryte oraz Wyczynowe
09. Osiągnięcia za gry fanowskie
10. -
11. Change Log

Po pewnym czasie przebywania na forum padła dzięki Małyszowi sugestia wprowadzenia systemu acchievementów czyli osiągnięć przyznawanych użytkownikom za różne rzeczy. Miało się to głównie tyczyć gier choć, były też odznaczenia fandomowe oraz ,,Niewykonalne Zadania", które dało się wykonać, ale wymagały olbrzymiego nakładu siły oraz nie rzadko nakładu finansowego. Niestety Małyszeq się nie sprawdził i projekt tymczasowo umarł, został jednak wskrzeszony przez h-collectora. No, ale po kolei.

1. Co to jest System Osiągnięć ?

System Osiągnięć (zwany również System Odznaczeń) to system pozwalający zdobyć odznaki za wykonywanie pewnych zadań w udokumentowany sposób. Udokumentowanie może odbywać się przez obecność jednego z Administratorów, podesłanie zdjęcia, screenshotu, filmu bądź replaya.

2. Jak to działa ?

Po ustaleniu przez Administrację bądź zgłoszeniu przez użytkownika, następuje weryfikacja, po której przyznawane jest odznaczenie.

3. Jak wyglądają odznaczenia ?

Są to małe ikonki wyświetlane przy postach pod avaterem (32x32px) oraz w profilu użytkownika (64x64px). Pod avatarem wyświetlane są osiem odznaczeń, które użytkownicy mogą ustawić według własnej woli. Można też sprawdzić pełną listę osiągnięć na forum oraz pełną listę osiągnięć uzyskanych przez danego użytkownika. Pełną listę można zobaczyć klikając tutaj, oraz w postach poniżej.

4. Kto może przyznawać odznaczenia ?

Specjalna grupa AwardsMods, która jest płynna i elastyczna więc jej skład może się często zmieniać. Aktualnie uprawnienia do weryfikacji oraz przyznawania osiągnięć posiadają: Kreton, Losik, h-collector.

5. Za co mogę dostać odznaczenie ?

Różne rzeczy. Spełnienie specjalnych warunków jak na przykład aktywny udział w jakimś wydarzeniu na forum, wykonanie czegoś pożytecznego na rzecz forum bądź strony, branie udziału w konkursach, uczestnictwo w Danmaku Challange czy za samo granie w Touhou. Na niektóre trzeba będzie się natrudzić, a by uzyskać inne wystarczy wykonać proste zadanie.

6. Ile jest odznaczeń ?

Dużo. Lista wciąż się powiększa. Każdy użytkownik może zobaczyć ja wchodząc we własny profil i wybierając opcję Awards List. Pełne listy osiągnięć wraz z warunkiem jaki trzeba spełnić by je otrzymać znajdują się posty niżej. Należy zwrócić uwagę, że nie można zdobyć wszystkich osiągnięć, gdyż niektóre osiągnięcia nadpisują inne.
W dniu 22-09-2014, 2029 ilość osiągnięć wynosi 305, z czego normalny użytkownik może posiadać 181.

7. Gdzie mogę zgłosić prośbę o przyznanie odznaczenia ?

Jeśli w danym temacie nie jest opisane inaczej - udokumentowane prośby składamy tutaj. Po otrzymaniu odznaczenia pojawi się ono w profilu. Administracja może, lecz nie musi wysyłać powiadomienie o przyznaniu osiągnięcia oraz powinna wysłać powiadomienie o odrzuceniu prośby podając przy tym odpowiedni powód.
 • Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2015, 10:34:14 przez Kreton

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #1
Table of contents:
01. Informacje
02. Dodatkowe informacje i FAQ
03. Osiągnięcia Specjalne
04. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (PC-9801)
05. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (Windows)
06. Danmaku Challenges
07. Osiągnięcia Legendarne
08. Osiągnięcia Ukryte oraz Wyczynowe
09. Osiągnięcia za gry fanowskie
10. -
11. Change Log

Sekcja A - Informacje:

Weryfikacja wyników z gier PC-98 odbywać się będzie na zasadzie przesyłania screenshotów. Nazwa gracza musi się zgadzać z wyświetlaną nazwą użytkownika na forum lub nazwą konta w przypadku, gdy użytkownik prosił o zmianę wyświetlanej nazwy.
Uwaga: HRtP i SoEW Extra nie mają dostępnych list wyników z głównego menu. Zrób screen natychmiast przy wpisywaniu się na listę.

W przypadku gier na Windows wymagane jest podesłanie pliku z replayem, chyba, że jest napisane inaczej. Wyjątkiem są gry StB i DS gdzie wymagane jest podesłanie pliku score.dat (bo nikt nie będzie przecież sprawdzał 130 replayów w DS, nie ?). Przy podsyłaniu wyników, obowiązuje zasada, iż frameloss nie może być większy niż 10% (Nie dotyczy EoSD na Win7, w szczególności 64bit).
Można również podesłać film na YT razem z plikiem replay, jednak film musi również obejmować moment wpisywania na listę wyników.

Osiągnięcia za Danmaku Challenges nie muszą być zgłaszane - są przyznawane przez po zakończeniu aktualnej rundy.

W przypadku pojawienia się "na raz" dużej ilości zgłoszeń przyznawanie odznaczeń za osiągnięcia może potrwać nawet kilka dni, więc proszę o cierpliwość.

Zgłoszenia dla ułatwienia pracy proszę wysyłać w oddzielnych postach. Oznacza to, iż dozwolony jest double, tripple i więcej posting.

Data nadesłania nagrania replaya musi być nowsza, niż data utworzenia listy osiągnięć (czyt. Brak "kompatybilności" wstecznej). Razem z Maluetarem doszliśmy do wniosku, że zachęci to ponownych zmagań aka "WSZYSTKIE LUNATICI POSZŁY SIĘ J○BAĆ =D"
Data utworzenia lisy to 09.06.2013 (słownie dziewiąty czerwca).

Odnośnie replayów proszę odpowiednio je nazywać. Np: th11_udRaio lub podobnie. Przypominam, że nazwa limitowana jest do 6 znaków po podkreśleniu (np. udKret). Zasada nie obowiązuje w przypadku Mountain of Faith gdyż opcji dodatkowych replayów w grze nie uświadczymy, a także w przypadku bijatyk gdyż działa tam inny system zapisu replayów (dzięki czemu nazwa może być dowolna).

Sekcja B - Pytania:

Sekcja B-2 - Techniczne:

Q: Nie mogę znaleźć moich replayów ani wyników! Pomocy!
A: Spokojnie. Od Double Spoiler w górę replaye zapisywane są w innym katalogu.

Dla Windows XP/2000:
C:\Documents and Settings\[twój_profil]\Application Data\ShanghaiAlice\

Dla Windows Vista/7/8:
C:\Users\[twój_profil]\AppData\Roaming\ShanghaiAlice\

Dla szybszego dostępu można w pasku adresu Eksploratora Windows wpisać %appdata%

Q: Gdzie mogę wrzucić wyniki/replaye/screeny i jak to robić ?
A: Sugerowanymi hosterami dla plików z replayami oraz score są MediaFire, Mega oraz GoogleDrive. Pliki za pojedyncze osiągnięcia winny być wrzucane normalnie (czyt. jako normalny plik). Pliki za osiągnięcia Maniac winny być pakowane w 7z (zalecane), zip lub rar i uploadowane na jeden z wyżej wymienionych hostów..
Do grafik sugerowanym uploaderem jest Imgur. Nie jest to zasada - ale czysta sugestia.

Sekcja B-3 - Osiągnięcia oraz Wymagania:

Q: Player, Push Me Harder, Master oraz Maniac, Insane i Holy Shit. Jak to jest z podstawowymi osiągnięciami ?
A: Poniżej wypisane są wszystkie informacje:
Osiągnięcia podstawowe:
Take it Easy - Za ukończenie gry na poziomie Łatwym.
Player - Za ukończenie gry na poziomie Normalnym. Nadpisuje osiągnięcie Take it Easy
Push Me Harder - Za ukończenie gry na poziomie Trudnym. Nadpisuje osiągnięcie Player.
Master - Osiągnięcie posiada unikatową nazwę, przyznawane jest za ukończenie gry na poziomie Szalonym. Nadpisuje osiągnięcia Player i Push Me Harder.
Maniac - Za ukończenie gry wszystkimi opcjami strzału na poziomie Normalnym.
Insane - Za ukończenie gry wszystkimi opcjami strzału na poziomie Trudnym. Zastępuje osiągnięcie Maniac.
Holy Shit - Za ukończenie gry wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym. Zastępuje osiągnięcia Player, Push Me Harder, Maniac oraz Insane.

Q: Jak rozpoznać typ osiągnięcia ?
A: Osiągnięcia Legendarne posiadają ramkę gradientową w kolorach biało-czarnych.
Osiągnięcia Master posiadają gradientową ramkę w kolorach żółto-pomarańczowym.
Osiągnięcia Maniac posiadają gradientową ramkę w kolorach zielono-niebieskich.
Osiągnięcia Insane wyglądają identycznie jak osiągnięcie Maniac, posiadają jednak gradientową ramkę w kolorach czerwono-czarnym.
Osiągnięcie Holy Shit posiadają gradientową ramkę w kolorach 'Rainbow' z ikoną gwiazdki w rogu.
Osiągnięcie This is My Waifu, She is My Life ma ramkę w kolorach różowych z ikoną serduszka w rogu.
Osiągnięcia Push Me Harder wyglądają identycznie jak osiągnięcia Player, posiadają jednak gradientową ramkę w kolorach czarno-czerwonym.
Osiągnięcia Perfectionist posiadają gradientową ramkę w kolorach czarno-żółtych.

Q: Wersje gier ?
A: Wersja gry zgłaszającego, musi być zgodna z wersją gry osoby weryfikującej - nie odwrotnie. Zazwyczaj osoba sprawdzająca posiada najbardziej aktualną wersję, więc w obowiązku zgłaszającego jest również posiadanie aktualnej wersji. Możliwe jest, że w przypadku dużej ilości zgłoszeń, może zdarzyć się sytuacja, że sprawdzający uaktualnił grę przed sprawdzeniem osiągnięcia - wówczas podsyłający zobowiązany jest powtórzyć osiągnięcie na nowej wersji gry (pozwala to zniwelować szanse na oszustwa związane z błędami we wcześniejszej wersji gry).

Q: Co to jest "This is My Waifu, She is My Life" ?
A: Jest to osiągnięcie specjalne, przyznawane użytkownikowi, który przechodzi ataki swojej ulubionej postaci nie raniąc jej. Zero strzelania, bez straty życia, bez używania bomb, bez używania systemu gry (zrywanie Supernatural Border, wchodzenie w Tryb Transu, użycie Bomby Marisa-Nitori w SA itp). Osiągnięcie na poziomie Normalnym obowiązuje dla postaci od Etapu 4. Na Etapach 1-3 obowiązuje wyższy poziom trudności jak również dodatkowe zasady wypisane poniżej. Osiągnięcie musi być zdobyte podczas regularnej gry, choć gra nie musi zostać ukończona. Osiągnięcia dotyczą tylko gier Danmaku od EoSD w górę.

EoSD:
Etap 1: Szalony, Graze 300.
Etap 2: Szalony, Daiyousei nie może być trafiona.
Etap 3: Trudny, 35 zebranych punktów.

PCB:
Etap 1: Szalony, 30 zebranych punktów.
Etap 2: Szalony, Zerwanie Border 2 razy w czasie etapu.
Etap 3: Trudny, Graze 200.

IN:
Etap 1: Szalony, Wriggle nie może być trafiona.
Etap 2: Szalony, Mystia nie może być trafiona, 3000 czasu.
Etap 3: Trudny, Keine nie może być trafiona, 30 zebranych punktów.

MoF:
Etap 1: Szalony, Strata przynajmniej 1 życia na normalnym ataku Shizuhy.
Etap 2: Szalony, Hina nie może być trafiona.
Etap 3: Trudny, Siła ataku wynosi 5.00 na końcu poziomu.

SA:
Etap 1: Szalony, Przeczekanie Zaklęcia Kisume.
Etap 2: Szalony, Łączny graze wynosi 350.
Etap 3: Trudny, Yuugi nie może być trafiona, dotyczy również drugiej części etapu.

UFO:
Etap 1: Szalony, Pozwól każdemu UFO uciec.
Etap 2: Szalony, Kogasa nie może być trafiona.
Etap 3: Trudny, Wezwij przynajmniej raz wielokolorowe UFO.

TD:
Etap 1: Szalony, pozwól uciec duszkowi.
Etap 2: Szalony, Nie używaj trybu transu przez cały etap.
Etap 3: Trudny, Użyj bomby podczas karty "Znak Tęczy" 「Parasolkowy Cyklon」 (Kogasa).

DDC:
Etap 1: Szalony, Złap 10 punktów na Cirno.
Etap 2: Szalony, Sekibanki nie może być trafiona.
Etap 3: Trudny, przy zakończeniu etapu posiadaj w zapasie 3 bomby.

Q: Czy jeśli po zdobyciu osiągnięcia zmienię Waifu, to mogę ubiegać się o nowe osiągnięcia ?
A: Having more Waifu will destory your laifu, więc nie. Przyznane osiągnięcie zostaje i nie możesz go zmienić.

Q: Jaką grafikę będzie mieć osiągnięcie z Waifu, której nie ma na liście ?
W zasadzie jeśli Waifu nie ma jeszcze osiągnięcia, Użytkownik wbijający osiągnięcie może podesłać grafikę od siebie. Może podesłać nawet kilka (wówczas Administracja wybierze tą, którą uzna za stosowną). Przypadku braku decyzji Użytkownika w ciągu 24 godzin od momentu sprawdzenia osiągnięcia grafikę dobiera Administracja.
Ważna zasada: Grafika musi być w formacie PNG z tłem Alpha Channel (aka transparent).

Q: H@REMM@STER ?
A: Jest to osiągnięcie Legendarne limitowane do jednej osoby, jednak może być zbite. Posiadając własną Waifu, zdobądź wszystkie pozostałe Waifu. Należy po uzyskaniu swojej Wafiu zdobyć pozostałe i podesłać je w jednym pliku wliczając w to naszą główną. Nie otrzymasz osiągnięć za pozostałe Waifu, ale za wykonanie tego zadania otrzymasz Legendarne osiągnięcie H@REMM@STER. Osiągnięcie może być zbite przez innego gracza w przypadku rozszerzenia listy Waifu (patrz: ChangeLog). Osiągnięcie nie jest dostępne dla użytkowników nie posiadających osiągnięcia Waifu.

Q: Jaką cosplayerkę muszę spotkać by otrzymać "Beauty and The Beast" ?
A: Dowolną z poniższej listy (alfabetycznie): Shooting Star Ayaka, Enako, Higurashi Rin, Karin, Kipi (aka Queen of Photoshop), KohimeBashiri (non-jp), Konoha, Kuzui Azuki, Lenfried, Rat Sakura, Makiron, Maropapi, Necoco, Shooting Star Saku, Staori, Tenshi Myu.

Q: Objection! To osiągnięcie jest nie do zdobycia!
A: Take that! To, że ty nie pojedziesz do Japonii nie znaczy, że inni nie pojadą. Dodatkowo KohimeBashiri nie mieszka w Japonii (nie, nie wiem z jakiego jest kraju >_<).

Q: Jakie są kryteria wymagane by otrzymać osiągnięcie "Być jak Stephen King" ?
A: Należy napisać fanfic z Touhou. Może być to krótkie opowiadanie lub coś dłuższego. Musi być umiejscowione w uniwersum Touhou (lecz niekoniecznie w Gensokyo). Muszą w nim występować postacie z Touhou. Pod uwagę brany będzie styl pisania, oddanie charakteru postaci, użyte żarty oraz nawiązania do mitologii (w tym przypadku wymagana bibliografia). O przyznaniu osiągnięcia decyduje jury na składzie Kreton oraz h-collector. Osiągnięcie zostaje przyznane, gdy zdobędzie przewagę głosów. Zgłoszenia należy zgłaszać w temacie skąd Kreton roześle je do reszty Jury.

Q: Co znaczy ワタシはメイド na liście osiągnięć, skąd się wzięło i czemu jest w oryginale ?
A: ワタシはメイド znaczy 'Watashi wa Meido' czyli 'Jestem Pokojówką'. Wzięło się z utworu jea (DJ Sharpnel) o tym tytule, będącym remixem utworu "Maid-san Rock 'n' Roll" autorstwa Minami PILko z gry Maid in Heaven. Nawiązanie do tego, iż w 西方Project (Seihou Project), główną bohaterką jest pokojówka-robot VIVIT. Osiągnięcie powstało ponieważ w Seihou, a dokładniej w 秋霜玉 (Shuusou Gyoku) bossami Extra Stage są Marisa i Reimu.

Q: Ass Anchor / Neko-Romancer ?
A: Osiągnięcie polega na pokonaniu Murasy / Rin  bez straty życia czy użycia bomby. Osiągnięcie musi zostać zdobyte w regularnej grze, która nie musi zostać ukończona. Nie jest możliwe zdobycie This is My Waifu, She is My Life oraz powyższych osiągnięć w tym samym podejściu, ale możliwe jest posiadanie obu osiągnięć. Mimo koloru ramki osiągnięcie NIE jest legendarne.

Q: Na jakiej zasadzie przyznawane jest osiągnięcie Perfectionist ?
A: Osiągnięcie przyznawane jest użytkownikowi, który ukończył grę bez straty życia i bez użycia bomby oraz systemu gry oraz złapał wszystkie karty zaklęć. Perfect run to perfect run - srs bsns.

Q: Finał A czy Finał B ? Zasady przyznawania osiągnięć w IN ?
A: Osiągnięcia przyznawane są użytkownikowi, który ukończył grę pokonując Kaguyę (Finał B). Naturalnym jest, że skoro mamy odblokowany Finał B - to znaczy, że Finał A również został wcześniej ukończony. Dodatkowo by zdobyć osiągnięcie Maniac - należy ukończyć Finał B 12 razy - 4 drużyny i 8 postaci Solo.

Q: Z iloma życiami muszę startować w osiągnięciach do drugiej generacji Touhou ?
A: Pod uwagę brane są osiągnięcia wykonywane na domyślnej ilości żyć (3) lub mniej.

Q: Mountain of Bugs, czyli jak to jest z Marisą B ?
A: Chyba wszyscy znamy problem z Marisą B, która zmienia się w boss destoyera, gdy utrzymujemy jej power w przedziale 3.00-3.95. Jest to oczywiście bug, glitch czy jak to tam jeszcze nazwiecie. Korzystanie z tego "ułatwienia" w celu zdobycia osiągnięcia jest nie dozwolone i zgłoszenia z wyraźnym użyciem buga są odrzucane. Wielokrotne próby przeforsowania zbugowanych runów mogą zakończyć się utratą możliwości zdobywania osiągnięć.

Q: Go Home, You're Drunk ? Kreton, poważnie ?
A: Tak. Go ahead.

Q: Czy dozwolone jest przechodzenie EoSD z patchem wyświetlającym Hitbox ?
A: Chciałbym powiedzieć, że nie i dyskwalifikować wszystkie osiągnięcia z tym związane, jednak z braku możliwości sprawdzenia tego, dozwolone jest korzystanie z tego patcha. Jednak jeśli go używasz - powinieneś się wstydzić i najlepiej nie przyznawać do tego. Wstyd i hańba i ZUN jest rozczarowany twoim zachowaniem. Wyjątkiem jest, gdy podesłane osiągniecie zawiera video ujawniające używanie patcha. Wówczas run jest dyskwalifikowany.

Q: Co oznaczają kolory przy niektórych osiągnięciach ?
A: Osiągnięcia oznaczone tym kolorem są nieaktywne. Gdy zostaną aktywne stracą kolor.
Osiągnięcia oznaczone tym kolorem są zablokowane. Zostały już przyznane i nie mogą być zmienione.

Q: Dirty Dancing - co i jak ?
A: Znajdź na YT lub NND jakiś układ do piosenki dowolnej piosenki. Masa Japończyków wrzuca swoje taneczne popisy na te serwisy. Możesz też znaleźć coś w MMD. Następnie nagraj się jak wykonujesz w całości ten układ. Za wykonanie układu w miejscu publicznym (rynek centrum miasta, centrum handlowe, itp) otrzymasz odznaczenie z wielokolorową gradientową ramką. Za wykonanie układu w miejscu publicznym w cosplayu otrzymasz odznaczenie z wielokolorową gradientową ramką oraz gwiazdką w rogu. Osiągnięcie może być wykonane grupowo, należy wówczas zgłosić je i wypisać wszystkich uczestników. Video musi zawierać nazwę piosenki oraz nazwy wszystkich uczestników, jeśli ich liczba wynosi więcej niż jeden. Dodatkowo zgłoszenie musi posiadać link do oryginalnego wykonania na którym się wzorowałeś\aś.

Q: Czy mogę użyć YouTube/Nicovideo do wgrania video pokazującego zdobycie osiągnięcia ?
A: Tak, jednak video musi spełniać pewne warunki:
1. Video musi zaczynać się w momencie rozpoczęcia pierwszego etapu gry lub wcześniej.
2. Video nie powinno być skracane lub edytowanie w trakcie runu. Uciąć z video można za to ending i napisy końcowe tak.
3. Video może być edytowane w kwestii przyspieszania (nie wycinania) dialogów. Można też dodawać komentarze do video.
4. Video z EoSD ujawniające korzystanie z Hitbox patcha nie będą brane pod uwagę.
5. Post musi również zawierać plik replay.
6. Najważniejsze: Video MUSI zgadzać się z dołączonym plikiem z replayem.

Q: Czy mogę zgłosić nowe osiągniecie ?
Tak. Do zgłaszania służy ten temat.

Q: Czy mogę zgłosić grę fanowską do Systemu Osiągnięć ?
Tak. W tym celu skontaktuj się z Kretonem. Zaznaczamy, iż w przypadku produkcji komercyjnych zgłoszenie może zostać odrzucone z powodu trudności lub braku możliwości otrzymania legalnej kopii gry.

Q: O co chodzi z osiągnięciami Expert ?
O ustalenie wyniku większego niż wypisany przy danej grze na najniższym poziomie trudności. Średnio gracz zdobywa 1.400.000.000 na poziomie Łatwym w Imperishable Night. W takim razie celem jest przekroczenie 2.000.000.000 puntów. Wymaga to większych umiejętności niż granie na poziomie Trudnym czy nawet Szalonym. Pułap dla każdej gry ustalany był według rekordów świata i jest zawsze niższy niż najniższy rekord świata (wyjątkiem jest IN gdzie pułap przekracza najniższe wyniki przewagą ilości postaci).

Q: Czym są osiągnięcia Lifetime i czemu mają takie kosmiczne wartości ?
Osiągnięcia Lifetime to specjalne osiągnięcia, które zbiera się w czasie zdobywania innych osiągnięć. Specjalne wartości - tj. Punkty, Graze i Złapane Karty podliczane są w każdym zgłoszeniu są sumowane i dopisywane do twojego wyniku. Gdy tylko przekroczysz odpowiedni próg zostanie ci przyznane osiągnięcie. Wartości są zliczane w dziale osiągnięć oraz w temacie Danmaku Challenge. Osiągnięcia Lifetime brane są pod uwagę tylko wtedy, jeśli zostały wykonane po 27.09.2014 r.
W celu ułatwienia przyznawania osiągnięć, użytkownicy mogą sami wypisać wartości uzyskane przy zgłoszeniu, nie jest to wymagane ale bardzo pomaga.

Q: Czyli co ? Mogę podesłać 15 replayów z RSS by otrzymać osiągniecie ?
Nie. Grindowanie wyników jest niedozwolone. Możesz spróbować zdobyć osiągnięcie Maniac by przyspieszyć proces. Próba podbicia wyniku poprzez podesłanie zdobytego wcześniej osiągnięcia nie będzie brana pod uwagę.

Q: Kto odpowiada za osiągnięcia typu Lifetime ?
Losik i rzadziej Kreton.
Czasem może pojawić się sporo wyników, a mało czasu więc dopisywanie może potrwać nawet kilka dni, ale spokojnie. Osiągnięcia nie przepadają.

Q: Które gry są brane pod uwagę przy osiągnięciach Lifetime ?
W dziale osiągnięć wszystkie z wyjątkiem Shoot the Bullet, ダブルスポイラー (Double Spoiler), Impossible Spell Card, Scarlet Weather Rhapsody, 非想天則 (Hisoutensoku), Hopeless Masquerade.
W temacie Danmaku Challenge nie ma limitów.

Q: Ustanowiłem wynik w Danmaku Challenge. Co jeśli go poprawię ?
Przy Danmaku Challenge obowiązuje zgłoszenie 1 wyniku na rundę. Jeśli zgłosiłeś poprawiony wynik, tylko on będzie brany pod uwagę.
Zakładając, że uzyskałeś 50.000 punktów, a następnie poprawiłeś go na 55.000 - do twojego wyniku zostanie dopisane tylko 55.000, nie 105.000.
Wyniki do osiągnięcia dopisywane są po zakończeniu danej rundy.

Q: Ustanowiłem wynik w Danmaku Challenge. Co jeśli poprawię graze, a nie score ?
Decydującym parametrem jest cel rundy. Jeśli celem jest graze - wyniki zbierane są ze screena zawierającego wyższy graze, nawet jeśli score jest mniejsze. Jeśli score - to wyniki zbierane są zbierane ze screena na którym wyższy jest score. W przypadku innych typów zazwyczaj decydującym jest wynik punktowy.

Q: Aktualna runda Danmaku Challenge obejmowała tylko Graze. Czy punkty i złapane karty zaklęć też będą doliczane ?
Tak, jednak w przypadku kart zaklęć wymagane jest zamieszenie wyniku w formie filmu przedstawiającego zgłoszenie. W przeciwnym razie wartość może wynosić 0 lub 1, jeśli w momencie wykonywania screena na ekranie wyświetlony był napis "Spell Card Bonus/Bonus Za Kartę Zaklęć".

Q: W niektórych grach wynik kończy się na numer inny niż 0. Co wtedy ?
W grach takich jak The Last Comer czy Concealed the Conclusion ostatnia cyfra zawsze zaokrąglana jest do zera w dół. Przykładowo wynik 379.380.928 (CtC Kreton) jest zaokrąglany do 379.380.920.

Q: Player i Maniac, a osiągnięcia Lifetime ?
Jeśli wbiłeś wcześniej Playera, tego samego replaya możesz użyć do Maniaca. Score będzie naliczony jak przy nowym osiągnięciu.

Q: Kreton, pomóż...
Ok...
Three Sisters on Drugs: Twój replay musi zawierać bug z siostrami Prismriver.
Grilled Bird: Złap "Opętana przez Feniksa" przed upływem czasu.
Impossible? NO! - W regularnym runie złap wszystkie karty zaklęć Kagui.
Saturday Night Nightmare - Ustaw poziom trudności na Szalony, przejdź grę między 23:00 a 23:59 w Sobotę. Wybierz Finał B.
Spin To Win: Złap w ostatnich 5 sekundach zaklęcie 55, 56, 57 lub 58 kręcąc się wokół Reimu przez cały czas trwania zaklęcia. Dostępne tylko w regularnej grze. Gra nie musi być ukończona.
Spinner - Na pierwszym non-spellu Mokou kręć się wokół niej. Wymagane przynajmniej trzy pełne obroty.
Spinning Phoenix - Złap kartę Limitujący Edykt "Księżycowa Klątwa Iwakasy" kręcąc się w stronę przeciwną do wskazówek zegara.
G Spot for Miko - Podczas ostatniego zaklęcia Sanae ustaw się w safespocie i złap kartę. Gra nie musi być ukończona.

Q: Co decyduje o przyznaniu Osiągnięć Czasowych ?
O przyznaniu osiągnięć czasowych decyduje data przysłania zgłoszenia oraz data gry. Nie można nagrać replaya na przykład dzień wcześniej.

Q: Zgłosiłem tylko zdobycie jednego osiągnięcia, ale w trakcie runu zdobyłem też inne. Co z nimi ?
Jeśli sprawdzający zauważy, że zdobyłeś takowe - zostaną ci dodane.

Q: A jak będzie wyglądała wówczas sprawa z osiągnięciami Lifetime ?
Otrzymasz tylko jeden wpis za zgłoszone osiągnięcie niezależnie od tego ile osiągnięć zdobyłeś w tym runie.

Q: Jak liczony jest Graze w Embodiment of Scarlet Devil ?
Jako, że w EoSD po każdej planszy Graze jest zerowany, pobierany jest tyko wynik uzyskany podczas ostatniej planszy chyba, że użytkownik przy zgłaszaniu zaznaczył, iż chce by Graze był zliczany był z całej gry.

Q: Mój replay ma desync. What do ?
W wypadku gdy replay z Oficjalnej gry ma desyc, nie możemy sprawdzić poprawności replaya, jednak zdecydowaliśmy się przyznawać użytkownikom osiągnięcia z takie replaye. Replay musi być spełniać jeden warunek - być oznaczony jako ukończony. Jednak, z powodu desyncu, a co za tym idzie braku możliwości pełnej weryfikacji, użytkownik w osiągnięciach Lifetime nie otrzymuje wpisów za Graze i złapane karty zaklęć, tylko za wynik punktowy.

Q: Posiadam osiągnięcie, które zostało usunięte z listy. Czy stracę je ?
Ciesz się użyszkodniku bo twój e-penis osiągnął poziom transcendentalny. Osiągnięcie, które posiadasz ma moc zakrzywiania czasoprzestrzeni i z racji tego by nie zniszczyć wszechświata nie zostanie ci usunięte. A jeśli tylko ty posiadasz takie osiągnięcie możesz uważać się za boga, budde, innego skurwysyna jakiego tam chcesz.
A na poważnie: osiągnięcie w tym momencie osiągnęło status Über Legend i nie zostanie ci usunięte. Ciesz się z niego, bo już nikt go nie zdobędzie!

Q: Jakie są cele wymagane do osiągnięć w sekcji "-" ?
To be announced. HC!

Q: A kiedy zostaną wprowadzone ?
HC knows...

Q: Kreton, nie stawia się spacji przed pytajnikiem.
A: Wal się :P.
 • Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2016, 19:07:20 przez Kreton

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #2
Table of contents:
01. Informacje
02. Dodatkowe informacje i FAQ
03. Osiągnięcia Specjalne
04. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (PC-9801)
05. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (Windows)
06. Danmaku Challenges
07. Osiągnięcia Legendarne
08. Osiągnięcia Ukryte oraz Wyczynowe
09. Osiągnięcia za gry fanowskie
10. -
11. Change Log

Osiągnięcia Specjalne:

DJ Miko - Osiągnięcie specjalne przyznawane Kretonowi za bycie Administratorem strony. Limitowane do głównego Administratora.
(not) True Administrator - Osiągnięcie specjalne przyznawane aktualnemu Administratorowi.
Administracja - Osiągnięcie specjalne przyznawane aktualnym administratorom strony. Limitowane do członków Administracji. Nowi członkowie posiadają 30 dni okresu testowego, w czasie trwania, którego nie mogą otrzymać odznaczenia.
Jestę Modem - Osiągnięcie specjalne przyznawane użytkownikowi, który nie należy do Administracji, ale został wybrany na Moderatora określonego działu.
They see me sortin' - Osiągnięcie specjalne przyznawane użytkownikowi, którego grafiki były najczęściej wybierane podczas przygotowania Touhou Sortu. Limitowane do jednej osoby.
Sprawa dla reportera - Osiągnięcie specjalne przyznawane użytkownikowi, który napisał przynajmniej jeden artykuł dla strony Touhou.pl. Osiągnięcie nielimitowane, przyznawane automatycznie (nie można zgłaszać prośby) nie wcześniej, niż tydzień po publikacji artykułu.
Gensokyo Writer Division - Osiągniecie przyznawane użytkownikom "zatrudnionym" jako redaktorzy. Wymaga otrzymania rangi Redaktor na forum. W przypadku usunięcia użytkownika z redakcji, użytkownik zachowuje osiągnięcie w wersji czarno-białej.
ZUN Art - Osiągnięcie specjalne przyznawane użytkownikowi, który wykonał grafikę dla strony Touhou.pl. Osiągnięcie nielimitowane.
DJ Drop the Bass - Osiągnięcie specjalne przyznawane użytkownikowi, który nagrał aranżację utworu z Touhou dokumentując ten proces.
Być jak Stephen King - Osiągnięcie przyznane użytkownikowi, który napisał fanfic z Touhou. Kryteria przyznawania opisane są post wyżej.
Save The Server - Dokonaj dotacji na Touhou.pl. Osiągnięcie nie dostępne dla Administracji.
Hunting Lolis - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który będąc muzykiem, wydał album w Net Labelu Loli-Hunter Music. Osiągnięcie niedostępne dla Kretona z racji bycia właścicielem LHR.
Web Helper - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który pomógł przy stronie. Nie ważne czy to uzupełnienie contentu, mały skrypt czy może full forced feature. Badge for ya.
 • Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2016, 19:51:25 przez Kreton

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #3
Table of contents:
01. Informacje
02. Dodatkowe informacje i FAQ
03. Osiągnięcia Specjalne
04. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (PC-9801)
05. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (Windows)
06. Danmaku Challenges
07. Osiągnięcia Legendarne
08. Osiągnięcia Ukryte oraz Wyczynowe
09. Osiągnięcia za gry fanowskie
10. -
11. Change Log

Osiągnięcia zwykłe związane z grami (PC-9801):

東方靈異伝 ~ The Highly Responsive to Prayers [TH01]

HRtP Prayer - Osiągnięcie za ukończenie jednej ze ścieżek w Highly Responsive to Prayers na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, HRtP - Osiągnięcie za ukończenie jednej ze ścieżek w Highly Responsive to Prayers na poziomie Trudnym.
Miko, Miko Is a Job for Me! - I have no cash today, I never had it anyway. But I beat Lunatic twice deal with it.

東方封魔録 ~ the Story of Eastern Wonderland [TH02]

SoEW Player - Osiągnięcie za ukończenie the Story of Eastern Wonderland dowolną opcją strzału na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, SoEW - Osiągnięcie za ukończenie the Story of Eastern Wonderland dowolną opcją strzału na poziomie Trudnym.
Story of Eastern Mikoland - Osiągnięcie za ukończenie the Story of Eastern Wonderland dowolną opcją strzału na poziomie Szalonym.
SoEW Extra - Osiągnięcie za pokonanie Evil Eye Sigma dowolną opcją strzału.

東方夢時空 ~ Phantasmagoria of Dim.Dream [TH03]

PoDD Player - Osiągnięcie za ukończenie Phantasmagoria of Dim.Dream dowolną postacią na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, PoDD - Osiągnięcie za ukończenie Phantasmagoria of Dim.Dream dowolną postacią na poziomie Trudnym.
Dimensional.Dreamer - Osiągnięcie za ukończenie Phantasmagoria of Dim.Dream dowolną postacią na poziomie Szalonym.
PoDD Maniac - Osiągnięcie za ukończenie Phantasmagroia of Dim.Dream wszystkimi postaciami na poziomie Normalnym lub wyższym.

東方幻想郷 ~ Lotus Land Story [TH04]

LLS Player - Osiągnięcie za ukończenie Lotus Land Story dowolną postacią na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, LLS - Osiągnięcie za ukończenie Lotus Land Story dowolną postacią na poziomie Trudnym.
Illusionary Sleepyhead - Osiągnięcie za ukończenie Lotus Land Story dowolną postacią na poziomie Szalonym.
LLS Extra - Osiągnięcie za pokonanie Mugetsu i Gengetsu w Lotus Land Story dowolną postacią.
LLS Maniac - Osiągnięcie za ukończenie Lotus Land Stort wszystkimi opcjami strzału na poziomie Normalnym lub wyższym.

東方怪綺談 ~ Mystic Square [TH05]

MS Player - Osiągnięcie za ukończenie Mystic Square dowolną postacią na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, MS - Osiągnięcie za ukończenie Mystic Square dowolną postacią na poziomie Trudnym.
rEimu=Marisa Clear² - Osiągnięcie za ukończenie Mystic Square dowolną postacią na poziomie Szalonym.
MS Extra - Osiągnięcie za pokonanie Alice w Mystic Square dowolną postacią.
MS Maniac - Osiągnięcie za ukończenie Mystic Square wszystkimi opcjami strzału na poziomie Normalnym lub wyższym.

Misc [-]

Retro M@ster - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który zebrał wszystkie osiągnięcia typu Player dla PC-98.
Retro M@ster Squared - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który zebrał wszystkie osiągnięcia typu Master dla PC-98.
 • Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2016, 15:40:58 przez Kreton

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #4
Table of contents:
01. Informacje
02. Dodatkowe informacje i FAQ
03. Osiągnięcia Specjalne
04. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (PC-9801)
05. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (Windows)
06. Danmaku Challenges
07. Osiągnięcia Legendarne
08. Osiągnięcia Ukryte oraz Wyczynowe
09. Osiągnięcia za gry fanowskie
10. -
11. Change Log

Osiągnięcia zwykłe związane z grami (Windows):

東方紅魔郷 ~ the Embodiment of Scarlet Devil [TH06]

Take it Easy EoSD - Ukończ Embodiment of Scarlet Devil dowolną postacią na poziomie Łatwym.
EoSD Player - Ukończ Embodiment of Scarlet Devil dowolną postacią na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, EoSD - Ukończ Embodiment of Scarlet Devil dowolną postacią na poziomie Trudnym.
Scarlet Meister - Ukończ Embodiment of Scarlet Devil dowolną postacią na poziomie Szalonym.
EoSD Extra - Pokonaj Flandre w Embodiment of Scarlet Devil dowolną postacią.
EoSD: Raping You! (and Your Little Sister) - Pokonaj Remilię na poziomie Szalonym i Flandre w tym samym dniu (czas między zapisanymi replayami nie może być większy niż 24 godziny).
EoSD Perfectionist - Ukończ Embodiment of Scarlet Devil dowolną postacią bez straty życia i bez użycia bomby na poziomie Normalnym lub wyższym.
EoSD Maniac - Ukończ Embodiment of Scarlet Devil wszystkimi opcjami strzału na poziomie Normalnym.
EoSD Insane - Ukończ Embodiment of Scarlet Devil wszystkimi opcjami strzału na poziomie Trudnym.
Holy Shit EoSD - Ukończ Embodiment of Scarlet Devil wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.
EoSD EXtreme Perfectionist - Ukończ poziom Ekstra bez straty życia lub użycia bomby. Dodatkowo wszystkie karty zaklęć muszą być złapane.
Scarlet Suicide - Ustaw początkową ilość żyć na 1 i ukończ grę na poziomie Szalonym.
Scarlet Expert - Grając na poziomie Łatwym uzyskaj więcej niż 125.000.000 punktów.
Maze of Hate - Złap Tabu 「Labirynt Miłości」 stojąc na dole ekranu. Poziom Ekstra nie musi być ukończony.

東方妖々夢 ~ Perfect Cherry Blossom [TH07]

Take it Easy PCB - Ukończ Perfect Cherry Blossom dowolną postacią na poziomie Łatwym.
PCB Player - Ukończ Perfect Cherry Blossom dowolną postacią na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, PCB - Ukończ Perfect Cherry Blossom dowolną postacią na poziomie Trudnym.
Perfect Cherry Reflowering - Ukończ Perfect Cherry Blossom dowolną postacią na poziomie Szalonym.
PCB Extra - Pokonaj Ran w Perfect Cherry Blossom dowolną postacią.
Gap Master - Pokonaj Yukari w Perfect Cherry Blossom dowolną postacią.
PCB Perfectionist - Ukończ Perfect Cherry Blossom dowolną postacią bez straty życia i bez użycia bomby na poziomie Normalnym lub wyższym.
PCB Maniac - Ukończ Perfect Cherry Blossom wszystkimi opcjami strzału na poziomie Normalnym.
PCB Insane - Ukończ Perfect Cherry Blossom wszystkimi opcjami strzału na poziomie Trudnym.
Holy Shit PCB - Ukończ Perfect Cherry Blossom wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.
PCB EXtreme Perfectionist - Ukończ poziom Ekstra bez straty życia lub użycia bomby. Dodatkowo wszystkie karty zaklęć muszą być złapane.
Perfect Gap Master - Ukończ poziom Phantasm bez straty życia lub użycia bomby. Dodatkowo wszystkie karty zaklęć muszą być złapane.
Three Sisters on Drugs - Bug się rodzi, kod truchleje, z góry w dół lecą pociski. Osiągnięcie dostępne także w trybie Treningowym.
Suicide Sakura - Ustaw początkową ilość żyć na 1 i ukończ grę na poziomie Szalonym.
Double Scorer - Zawsze można mieć dwukrotnie więcej, prawda ?
Tripple Scorer - Rozpędziłeś się, huh ?
Quadra sKill - ACE'd!
Expert Squad "桜" - Grając na poziomie Łatwym uzyskaj więcej niż 1.250.000.000 punktów.

東方萃夢想 ~ Immaterial and Missing Power [TH075]

Take it Easy IaMP - Ukończ Immaterial and Missing Power dowolną postacią na poziomie Łatwym.
IaMP Player - Ukończ Immaterial and Missing Power dowolną postacią na poziomie Normalnym lub wyższym.
IaMP Maniac - Ukończ Immaterial and Missing Power wszystkimi postaciami na poziomie Normalnym lub wyższym.

東方永夜抄 ~ Imperishable Night [TH08]

Take it Easy IN - Ukończ Imperishable Night dowolną postacią na poziomie Łatwym.
IN Player - Ukończ Imperishable Night dowolną postacią na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, IN - Ukończ Imperishable Night dowolną postacią na poziomie Trudnym.
Fly Me to the Moon - Ukończ Imperishable Night dowolną postacią na poziomie Szalony.
IN Extra - Pokonaj Mokou w Imperishable Night dowolną postacią.
IN Last Word Hardcore - Złap wszystkie karty zaklęć Last Word w Treningu Zaklęć. Wszystkie postacie łącznie.
IN Card Collector - Złap wszystkie karty zaklęć w trybie Trening Zaklęć. Wszystkie postacie łącznie. Osiągnięcie zastępuje IN Last Word Hardcore.
Lucky 13 - Podczas karty Klątwa Niebios "Apollo 13" ukryj się w safespocie przynajmniej raz, a następnie złapał kartę zaklęć. Ważne tylko w regularnej grze od poziomu Normalnego w górę.
Grilled Bird - Możesz ustrzelić ptaszka. Po prostu nie powiemy ci jak. Możliwe również w Treningu Zaklęć.
Impossible? NO! - Było pięć niewykonalnych zadań, którym nikt nie potrafił sprostać. Tobie się udało. Możliwe tylko w regularnej grze od poziomu Normalnego w górę. Za ukończenie na poziomie Szalonym przyznawany jest najwyższy stopień odznaczenia.
IN Perfectionist - Ukończ Imperishable Night dowolną postacią bez straty życia i bez użycia bomby na poziomie Normalnym lub wyższym.
IN Maniac - Ukończ Imperishable Night wszystkimi opcjami strzału (wliczając postacie solo) na poziomie Normalnym.
INsane - Ukończ Imperishable Night wszystkimi opcjami strzału (wliczając postacie solo) na poziomie Trudnym.
Holy Shit IN - Ukończ Imperishable Night wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.
IN EXtreme Perfectionist - Ukończ poziom Ekstra bez straty życia lub użycia bomby. Dodatkowo wszystkie karty zaklęć muszą być złapane.
Extra Grazer - Ukończ poziom Ekstra nie korzystając z Safespota.
Saturday Night Nightmare - Make a Right Choice and Survive.
「Niesezonowa Burza Motyli」 - 00:00
「Ślepy Ptak Nocny」 - 00:00
「Cesarz Wschodu」 - 00:00
「Szalone Czerwone Oczy」 - 00:00
「Sieć na Motyle Niebiańskiego Pająka」 - 00:00
「Ocean Drzew Hourai」 - 00:00
「Odrodzenie Feniksa」 - 00:00
「Starożytny Oszust」 - 00:00
「Totalne Oczyszczenie」 - 00:00
「Niebo Fantazji」 - 00:00
「Płonąca Gwiazda」 - 00:00
「Deflacja Świata」 - 00:00
「Paschalny Księżyc-Cięcie Odbijającego Satelity」 - 00:00
「Widmo Grand Guignol」 - 00:00
「Szkarłatne Przeznaczenie」 - 00:00
「Idealna Nirwana Saigyouji」 - 00:00
「Całkowite Pole Danmaku -Ułuda, Piana i Cień-」 - 00:00
00:00 - Mamy czas... Osiągniecie Legendarne.
Good Night (for Suicide) - Ustaw początkową ilość żyć na 1 i ukończ grę na poziomie Szalonym.
Night Duty for Experts - Grając na poziomie Łatwym uzyskaj więcej niż 2.000.000.000 punktów.
Spin to Win - Spin in the bushes, Spin in the lane, Spin on your Spell Card, Spin and you're slain! Możliwe tylko w regularnej grze.
Spinner - All I do is spin, spin, spin in the... Bamboo!! Możliwe tylko w regularnej grze. Gra nie musi być ukończona.
Spinning Phoenix - Spin her to the ground! Możliwe również w Treningu Zaklęć. Gra nie musi być ukończona.
2 Much Free Tiem - Uzyskaj 720 godzin czasu gry.

東方花映塚 ~ Phantasmagoria of Flower View [TH09]

Take it Easy PoFV - Ukończ Phantasmagoria of Flower View dowolną postacią na poziomie Łatwym.
PoFV Player - Ukończ Phantasmagoria of Flower View dowolną postacią na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, PoFV - Ukończ Phantasmagoria of Flower View dowolną postacią na poziomie Trudnym.
Endless Sanzu River Journey - Ukończ Phantasmagoria of Flower View dowolną postacią na poziomie Szalonym.
PoFV Extra - Ukończ Phantasmagoria of Flower View dowolną postacią na poziomie Ekstra.
PoFV Maniac - Ukończ Phantasmagroia of Flower View wszystkimi postaciami na poziomie Normalnym.
PoFV Insane - Ukończ Phantasmagoria of Flower View wszystkimi opcjami strzału na poziomie Trudnym.
Holy Shit PoFV - Ukończ Phantasmagoria of Flower View wszystkimi opcjami strzału na Szalonym.
PoFV EXtreme Perfectionist - Ukończ poziom Ekstra bez straty życia.

東方文花帖 ~ Shoot the Bullet [TH095]

StB Player - Ukończ rozdziały 1-5 (wszystkie karty muszą być zaliczone) w Shoot the Bullet.
Panty Shootin' - Ukończ wszystkie rozdziały w Shoot the Bullet (wszystkie karty muszą być zaliczone). Osiągnięcie zastępuje StB Player.

東方風神録 ~ Mountain of Faith [TH10]

Take it Easy MoF - Ukończ Mountain of Faith dowolną postacią na poziomie Łatwym.
MoF Player - Ukończ Mountain of Faith dowolną postacią na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, MoF - Ukończ Mountain of Faith dowolną postacią na poziomie Trudnym.
Faithful Mountainer - Ukończ Mountain of Faith dowolną postacią na poziomie Szalonym.
MoF Extra - Pokonaj Suwako w Mountain of Faith dowolną postacią.
God Complex - Przeczekaj zaklęcie Mountain of Faith na poziomie Łatwym. Możliwe również w trybie Treningu.
MoF Perfectionist - Ukończ Mountain of Faith dowolną postacią bez straty życia i bez użycia bomby na poziomie Normalnym lub wyższym.
MoF Maniac - Ukończ Mountain of Faith wszystkimi opcjami strzału na poziomie Normalnym.
MoF Insane - Ukończ Mountain of Faith wszystkimi opcjami strzału na poziomie Trudnym.
Holy Shit MoF - Ukończ Mountain of Faith wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.
MoF EXtreme Perfectionist - Ukończ poziom Ekstra bez straty życia lub użycia bomby. Dodatkowo wszystkie karty zaklęć muszą być złapane.
Mouintain for Experts - Grając na poziomie Łatwym uzyskaj więcej niż 1.000.000.000 punktów.

東方緋想天 ~ Scarlet Weather Rhapsody [TH105]

Take it Easy SWR - Ukończ Scarlet Weather Rhapsody dowolną postacią na poziomie Łatwym.
SWR Player - Ukończ Scarlet Weather Rhapsody dowolną postacią na poziomie Normalnym lub wyższym.
SWR Card Collector - Odblokuj wszystkie kart zaklęć.
SWR Maniac - Ukończ Scarlet Weather Rhapsody wszystkimi postaciami na poziomie Normalnym lub wyższym.
SWR: Cards are for WEAK! - Ukończ Scarlet Weather Rhapsody na poziomie Szalonym bez użycia kart zaklęć.

東方地霊殿 ~ Subterranean Animism [TH11]

Take it Easy SA - Ukończ Subterranean Animism dowolną postacią na poziomie Łatwym.
SA Player - Ukończ Subterranean Animism dowolną postacią na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, SA - Ukończ Subterranean Animism dowolną postacią na poziomie Trudnym.
Underground Explorer - Ukończ Subterranean Animism dowolną postacią na poziomie Szalonym.
SA Extra - Pokonaj Koishi w Subterranean Animism dowolną postacią.
SA: Raping You! (and Your Little Sister) - Pokonaj Satori na poziomie Szalonym i Koishi w tym samym dniu (czas między zapisanymi replayami nie może być większy niż 24 godziny).
Mind Killer - Złap wszystkie unikalne karty zaklęć Satori na poziomie Normalnym lub wyższym. Wymagane podesłanie 6 replayów z 6 opcjami strzału dokumentujących złapanie kart. Możliwe również w trybie Treningowym. (Tribell 31.08.2014)
Neko-Romancer - Pokonaj Rin bez utraty życia i bez użycia bomby na poziomie Normalnym lub wyższym. (Tribell 31.08.2014)
SA Perfectionist - Ukończ Subterranean Animism dowolną postacią bez straty życia i bez użycia bomby na poziomie Normalnym lub wyższym.
SA Maniac - Ukończ Subterranean Animism wszystkimi opcjami strzału na poziomie Normalnym.
SA Insane - Ukończ Subterranean Animism wszystkimi opcjami strzału na poziomie Trudnym.
Holy Shit SA - Ukończ Subterranean Animism wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.
SA EXtreme Perfectionist - Ukończ poziom Ekstra bez straty życia lub użycia bomby. Dodatkowo wszystkie karty zaklęć muszą być złapane.
G Spot for Miko - Tam jest bezpiecznie. I całkiem przyjemnie.
Subterranean Expert - Grając na poziomie łatwym uzyskaj więcej niż 500.000.000 puntków.

東方星蓮船 ~ Undefined Fantastic Object [TH12]

Take it Easy UFO - Ukończ Undefined Fantastic Object dowolną postacią na poziomie Łatwym.
UFO Player - Ukończ Undefined Fantastic Object dowolną postacią na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, UFO - Ukończ Undefined Fantastic Object dowolną postacią na poziomie Trudnym.
Independence Day - Ukończ Undefined Fantastic Object dowolną postacią na poziomie Szalonym.
UFO Extra - Pokonaj Nue w Undefined Fantastic Object dowolną postacią.
Ass Anchor - Pokonaj Murasę dowolną postacią bez straty życia i bez użycia bomby na poziomie Normalnym lub wyższym.
UFO Perfectionist - Ukończ Undefined Fantastic Object dowolną postacią bez straty życia i bez użycia bomby na poziomie Normalnym lub wyższym.
UFO Maniac - Ukończ Undefined Fantastic Object wszystkimi opcjami strzału na poziomie Normalnym.
UFO Insane - Ukończ Undefined Fantastic Object wszystkimi opcjami strzału na poziomie Trudnym.
Holy Shit UFO - Ukończ Undefined Fantastic Object wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.
UFO EXtreme Perfectionist - Ukończ poziom Ekstra bez straty życia lub użycia bomby. Dodatkowo wszystkie karty zaklęć muszą być złapane.
Undefined Fantastic Expert - Grając na poziomie Łatwym uzyskaj więcej niż 1.500.000.000 punktów.

東方非想天則 ~ 超弩級ギニョルの謎を追え [TH123]

Take it Easy Soku - Ukończ Hisoutensoku dowolną postacią na poziomie Łatwym.
Soku Player - Ukończ Hisoutensoku dowolną postacią na poziomie Normalnym lub wyższym.
Soku Card Collector - Odblokuj wszystkie karty zaklęć.
Soku Maniac - Ukończ Hisoutensoku wszystkimi postaciami na poziomie Normalnym lub wyższym.
Soku: Cards are for WEAK! - Ukończ Hisoutensoku na poziomie Szalonym bez użycia kart zaklęć.

ダブルスポイラー ~ 東方文花帖 [TH125]

DS Aya Player - Ukończ rozdziały 1-5 (wszystkie karty muszą być zaliczone) jako Aya.
Bunbunmaru Shinbun - Ukończ wszystkie rozdziały jako Aya (wszystkie karty muszą być zaliczone). Osiągnięcie zastępuje DS Aya Player.
DS Hatate Player - Ukończ rozdziały 1-5 (wszystkie karty muszą być zaliczone) jako Hatate.
Kakashi Nenpo - Ukończ wszystkie rodziały jako Hatate (wszystkie karty muszą być zaliczone). Osiągnięcie zastępuje DS Hatate Player.
Ultra☆Tengu - Ukończ wszystkie rozdziały jako Aya i Hatate (wszystkie karty muszą być złapane przynajmniej na srebro). Osiągnięcie zastępuje wszystkie osiągnięcia z Double Spoiler.

妖精大戦争 ~ 東方三月精 [TH128]

Take it Easy GFW - Ukończ Great Fairy Wars dowolną postacią na poziomie Łatwym.
GFW Player - Ukończ dowolną ścieżkę w Great Fairy Wars na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, Baka! - Ukończ dowolna ścieżkę w Great Fairy Wars na poziomie Trudnym.
Faily Wars - Ukończ dowolna ścieżkę w Great Fairy Wars na poziomie Szalonym.
GFW Extra - Pokonaj Marisę w Great Fairy Wars.
GFW Perfectionist - Ukończ dowolną ścieżkę w Great Fairy Wars bez straty życia lub użycia bomby na poziomie Normalnym lub wyższym.
GFW Maniac - Ukończ wszystkie ścieżki w Great Fairy Wars na poziomie Normalnym.
GFW Insane - Ukończ wszystkie ścieżki w Great Fairy Wars na poziomie Trudnym.
Holy Shit GFW - Ukończ wszystkie ścieżki w Great Fairy Wars na poziomie Szalonym.
GFW EXtreme Perfectionist - Ukończ poziom Ekstra bez straty życia lub użycia bomby. Dodatkowo wszystkie karty zaklęć muszą być złapane.
Frozen Expert - Grając na poziomie Łatwym uzyskaj więcej niż 25.000.000 punktów.

東方神霊廟 ~ Ten Desires [TH13]

Take it Easy TD - Ukończ Ten Desires dowolną postacią na poziomie Łatwym.
TD Player - Ukończ Ten Desires dowolną postacią na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, TD - Ukończ Ten Desires dowolną postacią na poziomie Trudnym.
TAO Trance - Ukończ Ten Desires dowolną postacią na poziomie Szalonym.
TD Extra - Pokonaj Mamizou w Ten Desires dowolną postacią.
TD Overdrive - Złap wszystkie karty zaklęć Overdrive w trybie Treningu Zaklęć. Wszystkie postacie łącznie.
TD Card Collector - Złap wszystkie karty zaklęć w trybie Treningu Zaklęć. Wszystkie postacie łącznie. Osiągnięcie zastępuje TD Overdrive.
Good, Bad, (un)Dead - Pozwól Yoshice leczyć się na kartach Znak Pragnienia "Zaproszenie Zebranych Duchów Pragnienia" lub Znak Pragnienia "Pożeracz Pragnień" i złap je.
TD Perfectionist - Ukończ Ten Desires dowolną postacią bez straty życia i bez użycia bomby na poziomie Normalnym lub wyższym.
TD Maniac - Ukończ Ten Desires wszystkimi opcjami strzału na poziomie Normalnym.
TD Insane - Ukończ Ten Desires wszystkimi opcjami strzału na poziomie Trudnym.
Holy Shit TD - Ukończ Ten Desires wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.
TD EXtreme Perfectionist - Ukończ poziom Ekstra bez straty życia lub użycia bomby. Dodatkowo wszystkie karty zaklęć muszą być złapane.
Expert in Trance - Grając na poziomie Łatwym uzyskaj więcej niż 750.000.000 punktów.

東方心綺楼 ~ Hopeless Masquerade [TH135]

Take it Easy HM - Ukończ Hopeless Masquerade dowolną postacią na poziomie Łatwym.
HM Player - Ukończ Hopeless Masquerade dowolną postacią na poziomie Normalnym lub wyższym.
HM Maniac - Ukończ Hopeless Masquerade wszystkimi postaciami na poziomie Normalnym lub wyższym.

東方輝針城 ~ Double Dealing Character [TH14]

Take it Easy DDC - Ukończ Double Dealing Character dowolną postacią na poziomie Łatwym.
DDC Player - Ukończ Double Dealing Character dowolną postacią na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, DDC - Ukończ Double Dealing Character dowolną postacią na poziomie Trudnym.
Deal with This - Ukończ Double Dealing Character dowolną postacią na poziomie Szalonym.
DDC Extra - Pokonaj Horikawę Raiko w Double Dealing Character dowolną postacią.
DDC Card Collector - Złap wszystkie karty zaklęć w Treningu Zaklęć. Wszystkie postacie łącznie.
DDC Perfectionist - Ukończ Double Dealing Character dowolną postacią bez straty życia i bez użycia bomby na poziomie Normalnym lub wyższym.
DDC Maniac - Ukończ Double Dealing Character wszystkimi opcjami strzału na poziomie Normalnym.
DDC Insane - Ukończ Double Dealing Character wszystkimi opcjami strzału na poziomie Trudnym.
Holy Shit DDC - Ukończ Double Dealing Character wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.
DDC EXtreme Perfectionist - Ukończ poziom Ekstra bez straty życia lub użycia bomby. Dodatkowo wszystkie karty zaklęć muszą być złapane.
Expert to Deal With - Grając na poziomie Łatwym uzyskaj więcej niż 600.000.000 punktów.

弾幕アマノジャク ~ Impossible Spell Card [TH143]

Table Flip - Złap wszystkie karty zaklęć w dniach 1-5.
Reverse Ideology - Złap wszystkie karty zaklęć w grze. Osiągnięcie zastępuje Table Flip.
Possible Spell Card - Złap wszystkie karty zaklęć w grze bez używania przedmiotów. Zastępuje Table Flip i Reverse Ideology. Wymagane podesłanie replaya lub video każdej karty.

東方紺珠伝 ~ Legacy of Lunatic Kingdom [TH15]

Take it Easy, Rabbit - Ukończ Legacy of Lunatic Kingdom dowolną postacią na poziomie Łatwym.
LoLK Player - Ukończ Legacy of Lunatic Kingdom dowolną postacią na poziomie Normalnym.
Push Me Harder, LoLK - Ukończ Legacy of Lunatic Kingdom dowolną postacią na poziomie Trudnym.
Junko Fucking E...Wat? - Ukończ Legacy of Lunatic Kingdom dowolną postacią na poziomie Szalonym.
LoLK Extra - Pokonaj Hecatię Lapislazuli w Legacy of Lunatic Kingdom dowolną postacią.
LoLK Perfectionist - Ukończ Legacy of Lunatic Kingdom dowolną postacią bez straty życia i bez użycia bomby na poziomie Normalnym lub wyższym.
LoLK Maniac - Ukończ Legacy of Lunatic Kingdom wszystkimi opcjami strzału na poziomie Normalnym.
LoLK Insane - Ukończ Legacy of Lunatic Kingdom wszystkimi opcjami strzału na poziomie Trudnym.
Holy Shit LoLK - Ukończ Legacy of Lunatic Kingdom wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.
LoLK EXtreme Perfectionist - Ukończ poziom Ekstra bez straty życia lub użycia bomby. Dodatkowo wszystkie karty zaklęć muszą być złapane.
Stars and Stripes - Pokonaj Clowpiece bez utraty życia i bez użycia bomby na poziomie Normalnym lub wyższym.
LoLK Challanger Tier I - Ukończ tryb Pointvidence na poziomie Łatwym w mniej niż 50 prób.
LoLK Challanger Tier II - Ukończ tryb Pointvidence na poziomie Normalnym w mniej niż 120 prób.
LoLK Challanger Tier III - Ukończ tryb Pointvidence na poziomie Trudnym w mniej niż 170 prób.
LoLK Challanger Hardcore Tier - Ukończ tryb Pointvidence na poziomie Szalonym w mniej niż 250 prób.
Legacy of Lunatic Expert - Grając na poziomie Łatwym uzyskaj więcej niż 850.000.000 punktów.

Misc [-]

Touhou isn't Problem! - Zbierz wszystkie osiągnięcia typu Player. Dotyczy to tylko gier Danmaku przeznaczonych na Windows z wyłączeniem StB, DS oraz ISC. Osiągnięcie może być zdjęte w przypadku wydania nowej części Touhou.
Harder Than You! - Zbierz wszystkie osiągnięcia typu Push Me Harder. Dotyczy to tylko gier Danmaku przeznaczonych na Windows z wyłączeniem StB, DS oraz ISC. Osiągnięcie może być zdjęte w przypadku wydania nowej części Touhou.
EXtreme Hardcore - Zbierz wszystkie osiągnięcia typu Extra (wliczając Gap Master). Dotyczy tylko gier Danmaku przeznaczonych na Windows. Osiągniecie może być zdjęte w przypadku wydania nowej części Touhou.
EXtreme Hardcore -Perfect- - Zbierz wszystkie osiągnięcia typu EXtreme Perfectionist (wliczając Gap Master). Dotyczy tylko gier Danmaku przeznaczonych na Windows. Osiągniecie może być zdjęte w przypadku wydania nowej części Touhou.
Maniacal Ov3rdriv3 -1st Phase- - Zbierz wszystkie osiągnięcia Maniac na poziomie Normalnym. Osiągniecie może być zdjęte w przypadku wydania nowej części Touhou.
Maniacal Ov3rdriv3 -2nd Phase- - Zbierz wszystkie osiągnięcia Maniac na poziomie Trudnym. Osiągniecie może być zdjęte w przypadku wydania nowej części Touhou.
ワタシはメイド - Pokonaj Marisę i Reimu w poziomie Ekstra 秋霜玉 (Shuusou Gyoku).
The Dimensional Traveler - Zdobądź wszystkie osiągnięcia typu Player zarówno na platformę Windows jak i PC-9801 z wyłączeniem StB, DS oraz ISC.
Master of the Generations - Zdobądź wszystkie osiągnięcia typu Master zarówno na platformę Windows jak i PC-9801 z wyłączeniem StB, DS oraz ISC. Osiągnięcie zastępuje The Dimensional Traverler.
Back to the Past - Przejdź wszystkie Touhou w kolejności odwrotnej do ich wydawania. Kolejność przechodzenia powinna wyglądać tak: LoLK -> DDC -> TD -> GFW -> UFO -> SA -> MoF -> PoFV -> IN -> PCB -> EoSD -> MS -> LLS -> PoDD -> tSoEW. O przyznaniu osiągnięcia decydują daty replayów. Możliwe również dla graczy posiadających wszystkie osiągnięcia typu Player.
Scoring Experts Ω - Zbierz wszystkie osiągnięcia typu Expert. Osiągnięcie jest legendarne i wymaga uaktualnienia w przypadku wydania kolejnej regularnej gry.
 • Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2016, 19:50:22 przez Kreton

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #5
Table of contents:
01. Informacje
02. Dodatkowe informacje i FAQ
03. Osiągnięcia Specjalne
04. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (PC-9801)
05. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (Windows)
06. Danmaku Challenges
07. Osiągnięcia Legendarne
08. Osiągnięcia Ukryte oraz Wyczynowe
09. Osiągnięcia za gry fanowskie
10. -
11. Change Log

Danmaku Challenges:

Challenger - Osiągnięcie za branie udziału w rundach Danmaku Challenges. Osiągnięcie zmienia się co: 1, 5, 10, 15, 30, 50, 75, 100, 200.
Winner - Osiągnięcie za wygranie rund w Danmaku Challenges. Osiągnięcie zmienia się co ilość wygranych: 1, 5, 10, 15, 30, 50, 75, 100.
Lucky Bastard - Osiągnięcie za dobra passę i wygrywanie rund pod rząd. Osiągnięcie zmienia się co ilość wygranych: 5, 10, 15, 20, 25.
Champion of the Gods - Osiągnięcie za wygranie 30 rund pod rząd. Osiągnięcie zastępuje Lucky Bastard.
God Walking Amongst Mere Mortals - Osiągnięcie za wygranie 50 rund pod rząd. Osiągnięcie jest legendarne, limitowane do jednej osoby, zastępuje Lucky Bastard i Champion of the Gods.
Strange Creator of Outer World's Challenges - Osiągnięcie za zgłoszenie pomysłu na rundę w Danmaku Challenge, który został użyty.
Score Master - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który w dowolnej rundzie uzyskał co najmniej dwukrotnie wyższy wynik niż osoba zajmująca drugie miejsce.
Score Expert - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który w dowolnej rundzie przebił najlepszy wynik grając na niższym poziomie trudności.
Graze Devil - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który w rudzie na graze zdobył 666 punktów i nie poprawił wyniku.
B4d Luck - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który w dowolnej rundzie zajął czwarte miejsce, gdy było tylko czterech graczy.
73h H4x20r2 1337 5k!112 - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który w rundzie na score zdobył wynik z końcówką równą 13370 i nie poprawił wyniku.
100 (Gold) - Osiągniecie legendarne przyznawane użytkownikowi za zajęcie pierwszego miejsca w setnej rundzie Danmaku Challenge. Limitowane do jednej osoby.
100 (Silver) - Osiągniecie legendarne przyznawane użytkownikowi za zajęcie drugiego miejsca w setnej rundzie Danmaku Challenge. Limitowane do jednej osoby.
100 (Bronze) - Osiągniecie legendarne przyznawane użytkownikowi za zajęcie trzeciego miejsca w setnej rundzie Danmaku Challenge. Limitowane do jednej osoby.
 • Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2016, 13:49:25 przez Kreton

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #6
Table of contents:
01. Informacje
02. Dodatkowe informacje i FAQ
03. Osiągnięcia Specjalne
04. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (PC-9801)
05. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (Windows)
06. Danmaku Challenges
07. Osiągnięcia Legendarne
08. Osiągnięcia Ukryte oraz Wyczynowe
09. Osiągnięcia za gry fanowskie
10. -
11. Change Log

Osiągnięcia Legendarne:

Better than ZUN Master Race - Osiągnięcie legendarne przyznawane użytkownikowi, który zbierze wszystkie osiągnięcia typu 'Master' w grach na Windows. Osiągnięcie jest limitowane do 3 osób, może zostać zdjęte w przypadku wydania nowej części Touhou.
Godlike. ZUN Bows to You Osiągnięcie legendarne przyznawane pierwszemu użytkownikowi, który zdobędzie wszystkie osiągnięcia typu Holy Shit. Osiągnięcie limitowane jest do 1 osoby, oznaczone jest w opisie datą i listą zaliczonych gier, utrzymuje się w przypadku wydania nowej części Touhou. Może być wówczas zbite przez innego gracza.
Japanese Extreme Motherf○cker - Osiągnięcie legendarne przyznawane pierwszemu użytkownikowi, który ukończył wszystkie gry na poziomie Szalonym i Ekstra wszystkimi możliwymi opcjami. Dotyczy tylko gier Danmaku przeznaczonych na Windows z wyłączeniem StB, DS oraz ISC. Osiągnięcie limitowane do 1 osoby, oznaczone jest w opisie datą i listą zaliczonych gier, utrzymuje się przypadku wydania nowej części Touhou. Może być wówczas zbite przez innego gracza.
Go home! You're drunk! - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który zatańczył 烏のように舞いーニョ będąc przebranym w dowolny cosplay. Wykonanie musi być przesłane w formie video przez YouTube lub NicoNico Douga.
Admin Hunt - Osiągnięcie legendarne przyznawane użytkownikowi, który spotkał wszystkich członków Administracji i zrobił sobie z nimi zdjęcie. Osiągnięcie może zostać zdjęte w przypadku powiększenia się składu Administracji. Osiągnięcie nie dostępne dla Administracji.
Touhou Cosplay Festival - Osiągnięcie legendarne przyznawane użytkownikowi, który wykonał sobie zdjęcia w 5 różnych cosplayach z Touhou. Osiągnięcie NIE JEST limitowane tylko do dziewczyn, jednak różni się grafiką zależnie od płci użytkownika.
Beauty and The Beast - Osiągnięcie legendarne przyznawane użytkownikowi, który spotkał się z jedną ze sławnych Cosplayerek wymienionych w poście wyżej. Spotkanie musi być udokumentowane zdjęciem.
Dirty Dancing (Regular) - Zatańcz dowolny układ z piosenką z Touhou. Wykonanie musi być przesłane w formie video przez YouTube lub NicoNico Douga. Więcej informacji kilka postów wyżej.
Dirty Dancing (Extreme) - Zatańcz dowolny układ z piosenką z Touhou publicznie. Wykonanie musi być przesłane w formie video przez YouTube lub NicoNico Douga. Więcej informacji kilka
postów wyżej.
Dirty Dancing (Ultimate) - Zatańcz dowolny układ z piosenką z Touhou publicznie w cosplayu. Wykonanie musi być przesłane w formie video przez YouTube lub NicoNico Douga. Więcej informacji kilka postów wyżej.
Hatsume Miko - Nerdy z Tohotardz nie umieją śpiewać, ale dali rade. Pokaż, że śpiewasz lepiej śpiewając ich przeróbki.
Figurine Collector - Osiągnięcie legendarne przyznawane użytkownikowi, który posiada przynajmniej jedną figurkę z Touhou.
Meet the God - Osiągnięcie legendarne przyznawane użytkownikowi, który spotkał się z ZUNem. Spotkanie musi być udokumentowane zdjęciem.
TH-collector - Osiągnięcie legendarne przyznawane użytkownikowi, który posiada wszystkie oryginalne gry z Touhou dla Windows. Udokumentowanie powinno wyglądać mniej więcej tak.
Around the Moonrunes - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który posiada przynajmniej jedną z drukowanych prac ZUNa tj. Curiosities of Lotus Asia, Bohemian Archive in Japanese Red, Seasonal Dream Vision, Perfect Memento in Strict Sense, The Grimoire of Marisa, Symposium of Post-mysticism. Wymagane jest udokumentowanie poprzez zdjęcie.
Around the Moonsounds - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który posiada przynajmniej jeden z albumów ZUNa tj. Dolls in Pseudo Paradise, Ghostly Field Club, Changeability of Strange Dream, Retrospective 53 minutes, Magical Astronomy, Unknown Flower, Mesmerizing Journey, Trojan Green Asteroid, Neo-traditionalism of Japan. Wymagane jest udokumentowanie poprzez zdjęcie.
Around the Moongraphics - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który posiada przynajmniej jedną z ukończonych mang ZUNa tj. Touhou Bougetsushou, Touhou Sangetsusei. Wymagane jest udokumentowanie poprzez zdjęcie.
Total ZUNification - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który posiada wszystkie książki, mangi, albumy i gry autorstwa ZUNa. Osiągnięcie Legendarne, wymaga udokumentowania poprzez zdjęcie.

Waifu Thread:

Aya - Luv for Aya.
Futo - Luv for Futo.
Reimu - Luv for Reimu.
Remilia - Luv for Remilia. (u pedo xD)
Rin - Luv for Rin.
Sanae - Luv for Sanae.
Satori - Luv for Satori. Aktualnie bezpańska, wyłączona z H@REMM@STER.
H@REMM@STER - All of Your Waifus are Belong to Us!

Osiągnięcia typu Lifetime:

Punkty:
Score Class IV - Uzyskaj łącznie 1.000.000.000 punktów.
Score Class III - Uzyskaj łącznie 50.000.000.000 punktów.
Score Class II - Uzyskaj łącznie 250.000.000.000 punktów.
Score Class I - Uzyskaj łącznie 1.000.000.000.000 punktów. Osiągniecie jest Legendarne.
Score Platinum Class - Dane ukryte przez firmę Hak u Taku & Co.

Opis: Marisa Kirisame - Typowy mag specjalizujący się w magii światła i ciepła. Mieszka w Magicznym Lesie.
"Co? Po co myśleć przy danmaku? Liczy się tylko siła." -, Imperishable Night

Graze:
Graze Class IV - Uzyskaj łącznie 40.000 punktów graze.
Graze Class III - Uzyskaj łącznie 125.000 punktów graze.
Graze Class II - Uzyskaj łącznie 500.000 punktów graze.
Graze Class I - Uzyskaj łącznie 1.500.000 punktów graze. Osiągnięcie jest Legendarne.
Graze Platinum Class - Dane ukryte przez firmę Hak u Taku & Co.

Opis: Sakuya Izayoi - Główna pokojówka w Rezydencji Szkarłatnego Diabła i osobista służąca Remilii Scarlet.
"Ech, Co za strata czasu. I tak mam go nieograniczoną ilość." -, Immaterial and Missing Power

Karty Zaklęć:
Spell Card Class IV - Uzyskaj łącznie 100 złapanych kart zaklęć.
Spell Card Class III - Uzyskaj łącznie 250 złapanych kart zaklęć.
Spell Card Class II - Uzyskaj łącznie 700 złapanych kart zaklęć.
Spell Card Class I - Uzyskaj łącznie 1250 złapanych kart zaklęć. Osiągnięcie jest Legendarne.
Spell Card Platinum Class - Dane ukryte przez firmę Hak u Taku & Co.

Opis: Reimu Hakurei - Kapłanka w świątyni Hakurei. Opiekuje się barierą Hakurei otaczającą Gensokyo i eliminuje youkai.
"O, gra w tworzenie wzorków! W to jestem całkiem niezła." -, Embodiment of Scarlet Devil

Link do postępów w Lifetime Achievementach: *KLIK*

Zaleca się upewnienie się jaki typ osiągnięcia się posiada, bo na sygnaturach, dzięki "genialnemu" pomysłowi HC, tier IV i II wyglądają tak samo.

Spell Caster:

Spell Caster I - Podesłano 1 kartę.
Spell Caster II - Podesłano 10 kart.
Spell Caster III - Podesłano 50 kart.
Spell Caster IV - Podesłano 125 kart.
Spell Caster V - Podesłano 300 kart.
Spell Caster VI - Podesłano 750 kart.
Spell Caster VII - TBA
Spell Caster VIII - TBA
Spell Caster Ultimate - TBA

Osiągnięcia Czasowe:

Poniższe osiągnięcia mogą być levelowane jeśli będą zdobywane co roku.

Happy Birthday - Zdobądź dowolne osiągnięcie w dniu twoich urodzin (wymagane podania daty w profilu użytkownika).
4ever 4lone - Zdobądź dowolne osiągnięcie w dniu 14 lutego (Walentynki).
Underground Xmas Party - Zdobądź dowolne osiągnięcie w dniu 24 grudnia (Wigilia).
Next Year Will be Mine! - Zdobądź dowolne osiągnięcie w wieczór (20:00-24:00) 31 grudnia (Nowy Rok).

Inne:

Wielki Turniej PoFV 2016! 1st Place - Przyznawane za zajęcie pierwszego miejsca w Wielkim turnieju PoFV 2016!
Wielki Turniej PoFV 2016! 2nd Place - Przyznawane za zajęcie drugiego miejsca w Wielkim turnieju PoFV 2016!
Wielki Turniej PoFV 2016! 3rd Place - Przyznawane za zajęcie trzeciego miejsca w Wielkim turnieju PoFV 2016!
 • Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2016, 13:08:19 przez Kreton

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #7
Table of contents:
01. Informacje
02. Dodatkowe informacje i FAQ
03. Osiągnięcia Specjalne
04. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (PC-9801)
05. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (Windows)
06. Danmaku Challenges
07. Osiągnięcia Legendarne
08. Osiągnięcia Ukryte oraz Wyczynowe
09. Osiągnięcia za gry fanowskie
10. -
11. Change Log

Osiągnięcia Ukryte oraz Wyczynowe:

Close Enough - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który zginął w momencie wybuchu ostatniego bossa (a tym samym nie zaliczył gry). Dotyczy tylko gier danmaku dla Windows od trzeciej generacji w górę z wyłączeniem StB, DS oraz ISC.
Graze Master - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który podczas regularnej gry przekroczył 10.000 puntów graze (15.000 dla poziomu Szalony). Dotyczy tylko gier danmaku dla Windows od drugiej generacji w górę z wyłączeniem StB, DS oraz ISC. Dla LoLK wartości wynoszą 35.000 i 50.000.
(out)Sider (Left) - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który przeszedł grę trzymając się lewej strony ekranu bez przekraczania połowy. Dotyczy tylko gier danmaku dla Windows od drugiej generacji w górę z wyłączeniem StB, DS oraz ISC. Możliwe jest posiadanie bliźniaczego osiągnięcia osiągnięć dla danej gry.
(out)Sider (Right) - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który przeszedł grę trzymając się prawej strony ekranu bez przekraczania połowy. Dotyczy tylko gier danmaku dla Windows od drugiej generacji w górę z wyłączeniem StB, DS oraz ISC. Możliwe jest posiadanie bliźniaczego osiągnięcia osiągnięć dla danej gry.
Event Horizon - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który ukończył grę przechodząc ją poruszając się tylko w poziomie. Osiągnięcie dostępne jest na każdym poziomie trudności.
Up'n'down - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który ukończył grę przechodząc ją poruszając się tylko w pionie. Osiągnięcie dostępne jest na każdym poziomie.
Freeze! - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi, który ukończył w Trybie Treningowym ostatni poziom nie ruszając się z miejsca. Osiągnięcie dostępne dla PCB i IN (tylko etap 6B) na poziomach od Normalnego w górę.
 • Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2016, 20:22:20 przez Kreton

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #8
Table of contents:
01. Informacje
02. Dodatkowe informacje i FAQ
03. Osiągnięcia Specjalne
04. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (PC-9801)
08. Osiągnięcia Ukryte oraz Wyczynowe
09. Osiągnięcia za gry fanowskie
05. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (Windows)
06. Danmaku Challenges
07. Osiągnięcia Legendarne
10. -
11. Change Log

Osiągnięcia za gry fanowskie obejmują pozycje:

東方命萃酒 ~ Resurrection of Heaven's Liquor (v.1.05)
東方海恵堂 ~ Marine Benefit
東方夢終劇 ~ Concealed the Conclusion (v.2.00)
妖怪狐狸合戦 ~ Catastrophe War of Fox and Racoon Dog
東方導命樹 ~ Mystical Power Plant (1.00d)
東方邪星章 ~ The Last Comer
東方桃源宮 ~ Riverbed Soul Saver (1.01d)
弾幕アマノジャク ゴールドラッシュ
Wszystkie gry z wyjątkiem Concealed the Conclusion są darmowe i można pobrać je od nas ze strony.

Z racji braku opcji Replay w Marine Benefit, o przyznaniu decyduje screen z zakończenia gry.
Lista Osiągnięć:

東方命萃酒 ~ Resurrection of Heaven's Liquor

RoHL Player - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Resurrection of Heaven's Liquor dowolną postacią na poziomie trudności Normalnym.
Push Me Harder, RoHL - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Resurrection of Heaven's Liquor dowolną postacią na poziomie trudności Trudnym.
Drunkard - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Resurrection of Heaven's Liquor dowolną postacią na poziomie trudności Szalonym.
RoHL Extra - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za pokonanie Mimy w Resurrection of Heaven's Liquor dowolną postacią.
RoHL Perfectionist - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Resurrection of Heaven's Liquor dowolną postacią bez straty życia lub użycia bomby na poziomie trudności Normalnym lub wyższym.
RoHL Maniac - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Resurrection of Heaven's Liquor wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Normalnym.
RoHL Insane - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Resurrection of Heaven's Liquor wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Trudnym.
RoHL Masochist - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Resurrection of Heaven's Liquor wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.
東方海恵堂 ~ Marine Benefit

MB Player - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Marine Benefit dowolną postacią na poziomie trudności Normalnym.
Push Me Harder Sailor - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Marine Benefit dowolną postacią na poziomie trudności Trudnym.
H2O - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Marine Benefit dowolną postacią na poziomie trudności Szalonym.
MB Extra - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za pokonanie Konpukugu w Marine Benefit dowolną postacią.
MB Perfectionist - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Marine Benefit dowolną postacią bez straty życia lub użycia bomby na poziomie trudności Normalnym lub wyższym.
MB Maniac - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Marine Benefit wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Normalnym.
MB Insane - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Marine Benefit wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Trudnym.
Holy Shit MB - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Marine Benefit wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.

東方夢終劇 ~ Concealed the Conclusion

CtC Player - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Concealed the Conclusion dowolną opcją na poziomie trudności Normalnym.
Push Me Harder, CtC - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Concealed the Conclusion dowolną opcją na poziomie trudności Trudnym.
Good Miko, Dead Miko - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Concealed the Conclusion dowolną opcją na poziomie trudności Szalonym.
CtC Extra - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za pokonanie Suiki w Concealed the Conclusion dowolną opcją.
Miko Buster - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za pokonanie Reimu w Concealed the Conclusion dowolną opcją.
CtC Perfectionist - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Concealed the Conclusion dowolną opcją bez straty życia lub użycia bomby na poziomie trudności Normalnym lub wyższym.
CtC Maniac - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Concealed the Conclusion wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Normalnym.
CtC Insane - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Concealed the Conclusion wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Trudnym.
Holy Shit CtC - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Concealed the Conclusion wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.

妖怪狐狸合戦 ~ Catastrophe War of Fox and Racoon Dog

CWFRD Player - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Catastrophe War of Fox and Racoon Dog dowolną postacią na poziomie trudności Normalnym.
Push Me Harder Fox - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Catastrophe War of Fox and Racoon Dog dowolną postacią na poziomie trudności Trudnym.
Party Animals - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Catastrophe War of Fox and Racoon Dog dowolną postacią na poziomie trudności Szalonym.
CWFRD Perfectionist - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Catastrophe War of Fox and Racoon Dog dowolną postacią bez straty życia lub użycia bomby na poziomie trudności Normalnym lub wyższym.
CWFRD Maniac - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Catastrophe War of Fox and Racoon Dog wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Normalnym.
CWFRD Insane - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Catastrophe War of Fox and Racoon Dog wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Trudnym.
Holy Shit CWFRD - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Catastrophe War of Fox and Racoon Dog wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.

東方導命樹 ~ Mystical Power Plant

MPP Player - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Mystical Power Plant dowolną postacią na poziomie trudności Normalnym.
Push Me Harder, MPP - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Mystical Power Plant dowolną postacią na poziomie trudności Trudnym.
Life-Guiding Tree - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Mystical Power Plant dowolną postacią na poziomie trudności Szalonym.
MPP Extra - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za pokonanie Riko w Mystical Power Plant dowolną postacią.
MPP Perfectionist - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Mystical Power Plant dowolną postacią bez straty życia lub użycia bomby na poziomie trudności Normalnym lub wyższym.
MPP Maniac - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Mystical Power Plant wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Normalnym.
MPP Insane - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Mystical Power Plant wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Trudnym.
Holy Shit MPP - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Mystical Power Plant wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.

東方邪星章 ~ The Last Comer

TLC Player - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie The Last Comer dowolną postacią na poziomie trudności Normalnym.
Push Me Harder, For Christ Sake - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie The Last Comer dowolną postacią na poziomie trudności Trudnym.
Son of Man - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie The Last Comer dowolną postacią na poziomie trudności Szalonym.
TLC Extra - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za pokonanie Mint w The Last Comer dowolną postacią.
TLC Perfectionist - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie The Last Comer dowolną postacią bez straty życia lub użycia bomby na poziomie trudności Normalnym lub wyższym.
TLC Maniac - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie The Last Comer wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Normalnym.
TLC Insane - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie The Last Comer wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Trudnym.
Holy Shit TLC - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie The Last Comer wszystkimi opcjami strzału na poziomie Szalonym.

東方桃源宮 ~ Riverbed Soul Saver

RSS Player - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Riverbed Soul Saver dowolną postacią na poziomie trudności Normalnym.
Push me Harder, Ma'am - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Riverbed Soul Saver dowolną postacią na poziomie trudności Trudnym.
Key of Hope - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Riverbed Soul Saver dowolną postacią na poziomie trudności Szalonym.
RSS Extra - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za pokonanie Yato w Riverbed Soul Saver dowolną postacią.
RSS Perfectionist - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Riverbed Soul Saver dowolną postacią bez straty życia lub użycia bomby na poziomie trudności Normalnym lub wyższym.
RSS Maniac - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Riverbed Soul Saver dowolną postacią bez straty życia lub użycia bomby na poziomie trudności Normalnym lub wyższym.
RSS Insane - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Riverbed Soul Saver wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Trudnym.
Holy Shit RSS - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Riverbed Soul Saver wszystkimi opcjami strzału na poziomie trudności Szalonym.

弾幕アマノジャク ゴールドラッシュ

Seija - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Gold Rush.
Seija² - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za ukończenie Gold Rush bez straty życia. Nadpisuje osiągnięcie Seija.
Hammer Time - Osiągnięcie przyznawane użytkownikowi za zebranie 15.000 koban.

Lista może być rozszerzona.

Fanmade Touhou isn't Problem! - Zdobądź wszystkie osiągnięcia Player w grach fanowskich.
 • Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2016, 15:46:30 przez Kreton

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #9
Table of contents:
01. Informacje
02. Dodatkowe informacje i FAQ
03. Osiągnięcia Specjalne
04. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (PC-9801)
05. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (Windows)
06. Danmaku Challenges
07. Osiągnięcia Legendarne
08. Osiągnięcia Ukryte oraz Wyczynowe
09. Osiągnięcia za gry fanowskie
10. -
11. Change Log

Spoiler (pokaż/ukryj)
Embodiment of Scarlet Devil:

Even Maid Can't Stop Me! - TBA
Hey Remi, R U Free 2night? - TBA
Tepes, Yeah, Right... - TBA
Septette for a (now) Dead Princess - TBA
Saddistic Hardcore! - TBA
Vampire Hunter - TBA


Perfect Cherry Blossom:

Cold Dish - TBA
Good, Bad, Undead - TBA
I See Dead People - TBA
Ghostbuster - TBA
And I Ran - TBA
Necrophilia - TBA
Ghostly Field Club - TBA


Immaterial and Missing Power:

Tsurupettan! - TBA
Suika Drunk! - TBA
I like where this thread is going to... - TBA
Perverted Lolicon! - TBA
Little Pandemonium - TBA


Imperishable Night:

Endless Night - TBA
Home Arrest - TBA
NEET - TBA
Silent night, Evil night - TBA
Fight of Bamboo Cutter - TBA
Imperishable Glory - TBA


Phantasmagoria of Flower View:

Dread, Was It? - TBA
Anna Maria Gensokyowska! - TBA
Sixty years Feast? - TBA
The Last Judgement - TBA
Boobies - TBA
Flower Power - TBA


Mountain of Faith:

Mount Faithverest - TBA
Faithful Player - TBA
Kanacko - TBA
Moriya Overdrive - TBA
Suwacko the Frog - TBA
Mountain of Girls - TBA


Subterranean Animism:

Dungeon Crawler - TBA
Mindless Underground - TBA
DAT FAKEN CAT - TBA
Uderground Chernobyl - TBA
Heart-shaped Madness - TBA
Hot Springs - TBA


Undefined Fantastic Object:

TINY TINY CLEVER COMMANDER. Nuff said. - TBA
Tit(s)tanic - TBA
Między Wymiarowa Podórż Nawiedzionym Statkiem Pasażerskim - TBA
Youkai Jesus Overdrive - TBA
E.T. U Fight 4 - TBA
Independence Day - TBA


Ten Desires:

Dawn of the Rising Yoshikas - TBA
Left 4 Dead - TBA
Thriller - TBA
Prince(ss) Shota-Q - TBA
Zoophilia - TBA
Ten De(rp)sires - TBA


-:

- - ???
- - ???
- - ???
- - ???
- - ???
- - ???


-:

- - ???
- - ???
- - ???
- - ???
- - ???
- - ???


-:

- - ???
- - ???
- - ???
- - ???
- - ???
- - ???
 • Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2016, 01:15:41 przez Kreton

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #10
Table of contents:
01. Informacje
02. Dodatkowe informacje i FAQ
03. Osiągnięcia Specjalne
04. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (PC-9801)
05. Osiągnięcia zwykłe związane z grami (Windows)
06. Danmaku Challenges
07. Osiągnięcia Legendarne
08. Osiągnięcia Ukryte oraz Wyczynowe
09. Osiągnięcia za gry fanowskie
10. -
11. Change Log

Change Log:

Wersja 4.1-rc12 (22.08.2016)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Poprawki i uaktualnienie FAQ
► Dodane osiągnięć:
● -: 「Mount Faithverest」
● -: 「Faithful Player」
● -: 「Kanacko」
● -: 「Moriya Overdrive」
● -: 「Suwacko」
● -: 「Mountain of Girls」
● -: 「Mindless Uderground」
● -: 「DAT FAKEN CAT」
● -: 「Uderground Cherobyl」
● -: 「Heart-shaped Madness」
● -: 「Hot Springs」
● -: 「TINY TINY CLEVER COMMANDER. Nuff said.」
● -: 「Tit(s)tanic」
● -: 「Między Wymiarowa Podórż Nawiedzionym Statkiem Pasażerskim」
● -: 「Youkai Jesus Overdrive」
● -: 「E.T. U Fight 4」
● -: 「Independence Day」
● -: 「Dawn of the Rising Yoshikas」
● -: 「Left 4 Dead」
● -: 「Thriller」
● -: 「Prince(ss) Shota-Q 」
● -: 「Zoophilia」
● -: 「Ten De(rp)sires」

Wersja 4.1-rc5 (18.08.2016)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Usunięcie osiągnięć:
● Danmaku Challenges: 「Looser」
● Danmaku Challenges: 「So Close, Yet So Far」

Wersja 4.1 (08.08.2016)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Poprawki i uaktualnienie FAQ
► Dodane osiągnięć:
● LoLK: 「Stars and Stripes」
● -: 「Even Maid Can't Stop Me!」
● -: 「Hey Remi, R U Free 2night?」
● -: 「Tepes, Yeah, Right...」
● -: 「Septette for a (now) Dead Princess」
● -: 「Saddistic Hardcore!」
● -: 「Vampire Hunter」
● -: 「Cold Dish」
● -: 「Good, Bad, Undead」
● -: 「I See Dead People」
● -: 「Ghostbuster」
● -: 「And I Ran 」
● -: 「Necrophilia」
● -: 「Ghostly Field Club」
● -: 「Tsurupettan!」
● -: 「Suika Drunk!」
● -: 「I like where this thread is going to...」
● -: 「Perverted Lolicon!」
● -: 「Little Pandemonium」
● -: 「Endless Night」
● -: 「Home Arrest」
● -: 「NEET」
● -: 「Silent night, Evil night」
● -: 「Fight of Bamboo Cutter」
● -: 「Imperishable Glory」
● -: 「Dread, Was It?」
● -: 「Anna Maria Gensokyowska!」
● -: 「Sixty years Feast? 」
● -: 「Boobies ( . Y . )」
● -: 「Flower Power」
● -: 「Dungeon Crawler」
]► Drobne poprawki tu i ówdzie...

Wersja 4.0 rc-4 (19.07.2016)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Poprawki i uaktualnienie FAQ

Wersja 4.0 rc-2 (07.10.2015)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Poprawki i uaktualnienie FAQ[/spoiler

Wersja 4.0 (06.09.2015)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Poprawki i uaktualnienie FAQ
► Skrócone opisy osiągnięć
► Zoptymalizowane opisy osiągnięć dla projektu "FS"
► Usunięte Osiągnięcia
● IN: 「Master Grazer」
► Zamknięcie wersji 3.X systemu osiągnięć

Wersja 3.X
Wersja 3.10d (02.09.2015)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Dodane osiągnięć:
● PCB: 「Tripple Scorer」
● PCB: 「Quadra sKill」

Wersja 3.10 (26.08.2015)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Osiagnięcia z LoLK stają się aktywne.
► Dodane osiągnięć:
● LoLK: 「LoLK Challanger Tier I」
● LoLK: 「LoLK Challanger Tier II」
● LoLK: 「LoLK Challanger Tier III」
● LoLK: 「LoLK Challanger Hardcore Tier」

Wersja 3.9b (28.07.2015)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Dodane osiągnięć:
● GR: 「Seija」
● GR: 「Seija²」
● GR: 「Hammer Time」

Wersja 3.9 (26.07.2015)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Aktualizacja Informacji
► Aktualizacja FAQ
► Poskracane opisy niektórych osiągnięć
► Dodane osiągnięć:
● SpCas: 「Spell Caster I」
● SpCas: 「Spell Caster II」
● SpCas: 「Spell Caster III」
● SpCas: 「Spell Caster IV」
● SpCas: 「Spell Caster V」
● SpCas: 「Spell Caster VI」
● SpCas: 「Spell Caster VII」
● SpCas: 「Spell Caster VIII」
● SpCas: 「Spell Caster Ultimate」

Wersja 3.8 (24.07.2015)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Aktualizacja Informacji
► Aktualizacja FAQ
► Dodane osiągnięć:
● LifeTime: 「Score Platinum Class」
● LifeTime: 「Graze Platinum Class」
● LifeTime: 「Spell Card Platinum Class」

Wersja 3.7 (04.06.2015)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Aktualizacja Informacji
► Dodane osiągnięć:
● LoLK: 「Take it Easy, Rabbit」
● LoLK: 「LoLK Player」
● LoLK: 「Push Me Harder, LoLK」
● LoLK: 「???」
● LoLK: 「LoLK Extra」
● LoLK: 「LoLK Perfectionist」
● LoLK: 「LoLK Maniac」
● LoLK: 「LoLK Insane」
● LoLK: 「Holy Shit LoLK」
● LoLK: 「LoLK EXtreme Perfectionist」
● LoLK: 「???」
● -: -
● -: -
● -: -
● -: -
● -: -

Wersja 3.6 (25.12.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Uaktualnienie FAQ
► Usunięte Osiągnięcia
● Misc: 「Faster than Aya」

Wersja 3.5 (26.11.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Dodane osiągnięć:
● Legendary: 「Around the Moonrunes」
● Legendary: 「Around the Moonsounds」
● Legendary: 「Around the Moongraphics 」
● Legendary: 「Total ZUNification」

Wersja 3.4-rc5 (19.11.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Minimalne zmiany w poście Informacje
► Uaktualnienie FAQ
► Dodane osiągnięć:
● Special: 「Save The Server」
● IN: 「Extra Grazer」
● FanMisc: 「Fanmade Touhou Isn't Problem!」

Wersja 3.4-rc3 (01.11.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Uaktualnienie FAQ

Wersja 3.4-rc2 (27.10.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Poprawki w Informacjach
► Uaktualnienie FAQ

Wersja 3.4-rc1 (22.10.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Dodane osiągnięć:
● TD: 「Good, Bad, (un)Dead」

Wersja 3.4 (19.10.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Uaktualnienie FAQ
► Poprawki błędów
► Dodane osiągnięć:
● EoSD: 「EoSD EXtreme Perfectionist」
● PCB: 「PCB EXtreme Perfectionist」
● PCB: 「Perfect Gap Master」
● IN: 「IN EXtreme Perfectionist」
● PoFV: 「PoFV EXtreme Perfectionist」
● MoF: 「MoF EXtreme Perfectionist」
● SA: 「SA EXtreme Perfectionist」
● UFO: 「UFO EXtreme Perfectionist」
● GFW: 「GFW EXtreme Perfectionist」
● TD: 「TD EXtreme Perfectionist」
● DDC: 「DDC EXtreme Perfectionist」
● Misc: 「EXtreme Hardcore -Perfect-」

Wersja 3.3-rc5 (12.10.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Dodane osiągnięć:
● Time: 「Happy Birthday」
● Time: 「4ever 4lone」
● Time: 「Underground Xmas Party」
● Time: 「Next Year Will be Mine!」

Wersja 3.3-rc4 (08.10.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Aktualizacja FAQ
► Dodane osiągnięć:
● Legendary: 「Hatsune Miko」

Wersja 3.3-rc2 (05.10.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Poprawki w FAQ

Wersja 3.3-rc1 (29.09.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Dodane osiągnięć:
● EoSD: 「Maze of Hate」

Wersja 3.3 (27.09.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Uaktualnienie FAQ
► Dodane osiągnięć:
● EoSD: 「Scarlet Expert」
● PCB: 「Expert Squad "桜"」
● PCB: 「Doubre Scorer」
● IN: 「Night Duty for Experts」
● IN: 「Spin to Win」
● IN: 「2 Much Free Tiem」
● MoF: 「Mountain for Experts」
● SA: 「Subterranean Expert」
● SA: 「G Spot for Miko」
● UFO: 「Undefined Fantastic Expert」
● GFW: 「Frozen Expert」
● TD: 「Expert in Trance」
● DDC: 「Expert to Deal With」
● Misc: 「Back to the Past」
● Misc: 「Scoring Experts Ω」
● Spec: 「Score Class IV」
● Spec: 「Score Class III」
● Spec: 「Score Class II」
● Spec: 「Score Class I」
● Spec: 「Graze Class IV」
● Spec: 「Graze Class III」
● Spec: 「Graze Class II」
● Spec: 「Graze Class I」
● Spec: 「Spell Card Class IV」
● Spec: 「Spell Card Class III」
● Spec: 「Spell Card Class II」
● Spec: 「Spell Card Class I」
● Legend: 「Dirty Dancing (Extreme)」
● Legend: 「Dirty Dancing (Ultimate)」
► Modyfikacja osiągnięć:
● Misc: 「The Dimensional Traveler」
● Misc: 「Master of the Generations」
● Legend: 「Meet the God」
► Zmiany nazw:
● Legend: 「Dirty Dancing」→「Dirty Dancing (Regular)」

Wersja 3.2 (22.09.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Uaktualnienie FAQ
► Podliczenie osiągnięć
► Dodane osiągnięć:
● EoSD: 「Scarlet Suicide」
● PCB: 「Suicide Sakura」
● IN: 「Good Night (for Suicide)」
● Waifu: 「H@REMM@STER」
● RSS: 「RSS Player」
● RSS: 「Push Me Harder, Ma'am」
● RSS: 「Key of Hope」
● RSS: 「RSS Extra」
● RSS: 「RSS Perfectionist」
● RSS: 「RSS Maniac」
● RSS: 「RSS Insane」
● RSS: 「Holy Shit RSS」

Wersja 3.1-rc2 (17.09.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Dodane osiągnięć:
● IN: 「Saturday Night Nightmare」
► Zmiany nazw:
● TLC: 「Push Me Harder, TLC」→「Push Me Harder, For Christ Sake」

Wersja 3.1 (04.09.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Dodanie dat do Change Loga
► Dodane osiągnięć:
● IN: 「00:00」
● IN: 「Niesezonowa Burza Motyli」
● IN: 「Ślepy Ptak Nocny」
● IN: 「Cesarz Wschodu」
● IN: 「Szalone Czerwone Oczy」
● IN: 「Sieć na Motyle Niebiańskiego Pająka」
● IN: 「Ocean Drzew Hourai」
● IN: 「Odrodzenie Feniksa」
● IN: 「Starożytny Oszust」
● IN: 「Totalne Oczyszczenie」
● IN: 「Niebo Fantazji」
● IN: 「Płonąca Gwiazda」
● IN: 「Deflacja Świata」
● IN: 「Paschalny Księżyc-Cięcie Odbijającego Satelity」
● IN: 「Widmo Grand Guignol」
● IN: 「Szkarłatne Przeznaczenie」
● IN: 「Idealna Nirwana Saigyouji」
● IN: 「Całkowite Pole Danmaku -Ułuda, Piana i Cień-」

Wersja 3.0 (31.08.2014)

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Uaktualnienie FAQ
► Zmiana zasad działania osiągnięć 「Take it Easy XXX」
► Minimalne zmiany w poście Informacje
► Poprawienie stylów
► Korekta błędów
► Graficzne przedstawienie osiągnięć
► Wydzielenie osiągnięć Waifu
► Dodane osiągnięć:
● Hidden: 「(out)Sider (Right)」
● SA: 「Mind Killer」
● SA: 「Neko-Romancer」
► Zmiany nazw:
● Hidden: 「(out)Sider」→「(out)Sider (Left)」
● IN: 「IN Insane」→「INsane」
► Dodanie sporej ilości grafik

Wersja 2.X
Wersja 2.2

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Większe uaktualnienie FAQ
► Minimalne zmiany w poście Informacje
► Poprawienie stylów
► Korekta błędów
► Rozszerzenie zakresu osiągnięcia 「Beauty and The Beast」
► Podliczenie osiągnięć
► Dodane osiągnięć:
● RoHL: 「Push Me Harder, RoHL」
● RoHL: 「RoHL Insane」
● MB: 「Push Me Harder, Sailor」
● MB: 「MB Insane」
● CtC: 「Push Me Harder, CtC」
● CtC: 「CtC Insane」
● CWFRD: 「Push Me Harder, Fox」
● CWFRD: 「CWFRD Insane」

Wersja 2.1

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Rozdzielenie osiągnięć w grach fanowskich
► Dodane osiągnięć:
● MPP: 「MPP Player」
● MPP: 「Push Me Harder, MPP」
● MPP: 「Life-Guiding Tree」
● MPP: 「MPP Extra」
● MPP: 「MPP Perfectionist」
● MPP: 「MPP Maniac」
● MPP: 「MPP Insane」
● MPP: 「Holy Shit MPP」
● TLC: 「TLC Player」
● TLC: 「Push Me Harder, TLC」
● TLC: 「Son of Man」
● TLC: 「TLC Extra」
● TLC: 「TLC Perfectionist」
● TLC: 「TLC Maniac」
● TLC: 「TLC Insane」
● TLC: 「Holy Shit TLC」

Wersja 2.0a

Spoiler (pokaż/ukryj)
► Uaktualnienie FAQ

Wersja: 2.0
Spoiler (pokaż/ukryj)
► Odnowienie działu
► Przesortowanie i rozdzielenie osiągnięć
► Uaktualnienie FAQ
► Dodanie osiągnięć:
● PCB: 「Three Sisters on Drugs」
● SWR: 「SWR: Cards are for WEAK!」
● Soku: 「Soku: Cards are for WEAK!」
● Widnows Misc: 「Master of the Generations」
● Legendarne: 「Dirty Dancing」
► Zmiany nazw:
● Specjalne: 「Masterton Się Chowa」→「Być jak Stephen King」
● EoSD: 「Raping You! (and Your Little Sister) <EoSD>」→「EoSD: Raping You! (and Your Little Sister)」
● SA: 「Raping You! (and Your Little Sister) <EoSD>」→「SA: Raping You! (and Your Little Sister)」
● TD: 「Tao Trance」→「TAO Trance」
► Dodanie Change Loga
 • Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2016, 01:19:41 przez Kreton

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #11

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #12
Raion, twój achivek jest stallnięty do czasu, aż to zgram i nie, nie dostaniesz dodatkowych lifetime za niego.

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #13

Odp: Osiągnięcia
Odpowiedź #14

 

- Kontekst