Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: nielubiane utwory (Przeczytany 30241 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 1 Gość przegląda ten temat.
Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #30
A czy ja mówię że początek jest zły? Napisałem właśnie że to najciekawsza część tego utworu :P

Oficjalny Wrigglefag

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #31
wiesz, "sam początek" i mam się domyślić, czy chodzi ci o negatywną ocenę czy pozytywną ?
no to jeśli podoba ci się właśnie początek (pierwsze 3 sekundy) a późniejsza linia melodyczna nie, to...*odsuwa się* ^^

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #32
oj tam, sam początek, czyli wprowadzenie, nie musi być zajebiaszcze...równie dobrze mógłbyś mi przyznać rację przy twierdzeniu, że themka 6 stage jest na początku zbyt rytmiczna i zbyt mało melodyjna ; )
początek 6 stage w TD = umc umcumcumc umc umcumcumc

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #33
Mnie Starry Sky się podoba. Rytm i DAT BASS dodaje pierdolnięcia, a melodia mimo minimalizmu jest akurat na tyle wyraźna by wywołać niepokój i napięcie rosnące wraz z jej stopniowym rozkręcaniem się. No i w fchui pasuje do DJ Miko xV. Na linii epickości S6 theme ex aequo #1 z Grave of Being z MoFa.

Ciekawi mnie to, że TD ma rzekomo soundtrack na jedno kopyto. S4 i S5 celują w kompletnie co innego (pęd i spokój), Great Gods tak samo, a S6 i Admin w epickość. Tylko Old Distant Hermit mi się nie podoba - w tym szaleństwie nie może się zdecydować czym chce być. Tylko nieco przed zenitem i zapętleniem coś z tej kakofonii i chaosu łączy się w coś sensownego i nabiera dynamiki. Porównajta z adminem, który rozkręca się właściwie cały czas, w 2 powtórzeniu z epickim finałem.
  • Ostatnia zmiana: Luty 08, 2012, 17:09:26 przez critz

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #34
Mnie Starry Sky się podoba. Rytm i DAT BASS dodaje pierdolnięcia,

jeżeli pierdolnięcie, to porządne, a nie takie half-assed, tak to nie wiadomo na czym się skupić

a melodia mimo minimalizmu jest akurat na tyle wyraźna by wywołać niepokój i napięcie rosnące wraz z jej stopniowym rozkręcaniem się. No i w fchui pasuje do DJ Miko xV.

pasuje, ale powinna być znacznie wyraźniejsza (tak jak np. w aranżacji dBu), i bardziej...hm...gwiezdna, magiczna ? ^^' Ja chcę słyszeć to, że wokół mnie są pierdyliardy gwiazd i znajduję się w jakiejś mistycznej sali, która imituje inny wymiar.

Na linii epickości S6 theme ex aequo #1 z Grave of Being z MoFa.

polemizowałbym, Grave od Being jest znacznie podnioślejsza i bardziej epicka imho

Tylko Old Distant Hermit mi się nie podoba - w tym szaleństwie nie może się zdecydować czym chce być. Tylko nieco przed zenitem i zapętleniem coś z tej kakofonii i chaosu łączy się w coś sensownego i nabiera dynamiki. Porównajta z adminem, który rozkręca się właściwie cały czas, w 2 powtórzeniu z epickim finałem.

Old Yuanshen to ciągła gonitwa, która zajebiście obrazuje to, co robisz na ekranie (no, chyba, że stoisz w miejscu). Chaos jest tam wskazany.
I tak, porównałem, i Old Yuanshen nie jest wcale gorszy. I nadal twierdzę, że Admin mógłby być ciut bardziej melodyjny. Zresztą...te melodie są zupełnie inne, więc po co je porównywać ? ;)
  • Ostatnia zmiana: Luty 08, 2012, 18:08:55 przez Mayuki

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #35
Hmm... chyba jedynym utworem którego nie za bardzo lubię słuchać jest paradoksalnie "Maidens Illusionary Funreal" i "Ghost Lead". Maiden'a lubię do 3 odtworzeń pod rząd, potem męczy mnie swym ciężarem (Wybacz Ran, your magic is sometimes too strong for me). Za to za najbardziej udany utworek uważam "Charming Dominaton".

A co do nielubienia "Flowering Night" ---> no nie
  • Ostatnia zmiana: Luty 08, 2012, 22:11:03 przez Archi

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #36
Hmm... chyba jedynym utworem którego nie za bardzo lubię słuchać jest paradoksalnie "Maidens Illusionary Funreal" i "Ghost Lead". Maiden'a lubię do 3 odtworzeń pod rząd, potem męczy mnie swym ciężarem (Wybacz Ran, your magic is sometimes too strong for me). Za to za najbardziej udany utworek uważam "Charming Dominaton".

owszem, jeżeli chodzi o PCB to taka Nekrofantasia bije na głowę Maiden's Illusionary Funeral, z kolei...uważam, że Charming Domination przegrywa i z jednym i z drugim, nawet w wersji "Who's done it?", która jest lepsza niż poprzednia...ale to tylko ja ^^'

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #37
A bo Panie, nie słyszałeś wersji na pianino ^ ^.
東方 [Piano] Charming Domination

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #38
Czemu ludzie tak gęsto wymieniają tu "Ghost Lead"? Przecież jest genialny. -_-
Ja osobiście nie przepadam za większością motywów stage'ów z EoSD (wyjątki: stage 1 i extra stage), z innych gier to wyjątkowo jakoś nie podoba mi się "Flowering Night" (motyw Sakuyi z EoSD miażdży systemy, a ten z PoFVa nie dorasta mu do pięt, imo), motyw Letty, jak również motyw extra stage z MoFa i motyw Suwako. Ogólnie większość soundtracka z MoFa podchodzi mi w najlepszym wypadku średnio, jednak zdecydowanie największy fail ZUN popełnił właśnie komponując muzykę do extra.
"True Administrator" sucks, too. Nie dlatego, że jest kiepskie, ale dlatego, że zupełnie nie pasuje na motyw final bossa.

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #39
jak dla mnie Native Faith idealnie pasuje do Suwako, do jej charakteru
jak i muzyka z extra stage

wiesz Pooky, co innego, gdy muzyka przygotowuje cię na starcie z nieśmiertelnym feniksem, a co innego, z boginką, która chce się zabawić ;) Jak dla mnie Zun idealnie wpasował tu muzykę;

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #40
Pooky:
>Ghost Lead genialne

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #41
@Drewko:
>Your face when


@Mayuki: wg mnie sam motyw Suwako jest po prostu kiepsko skomponowany. Kilka linii melodycznych w ogóle mi tam nie pasuje, i ogólnie za każdym razem, jak go słucham, mam uczucie, jakby ZUN robił to trochę na odwal się - na przykład, nie mając już wiele pomysłów po "Suwa Foughten Field" odjebał na szybko motyw Suwako, by mieć już spokój.
  • Ostatnia zmiana: Luty 09, 2012, 14:20:23 przez PookyFan

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #42
Czemu ludzie tak gęsto wymieniają tu "Ghost Lead"? Przecież jest genialny. -_-
Ja osobiście nie przepadam za większością motywów stage'ów z EoSD (wyjątki: stage 1 i extra stage), z innych gier to wyjątkowo jakoś nie podoba mi się "Flowering Night" (motyw Sakuyi z EoSD miażdży systemy, a ten z PoFVa nie dorasta mu do pięt, imo), motyw Letty, jak również motyw extra stage z MoFa i motyw Suwako. Ogólnie większość soundtracka z MoFa podchodzi mi w najlepszym wypadku średnio, jednak zdecydowanie największy fail ZUN popełnił właśnie komponując muzykę do extra.
"True Administrator" sucks, too. Nie dlatego, że jest kiepskie, ale dlatego, że zupełnie nie pasuje na motyw final bossa.
Ogólnie w moim odczuciu poza motywami pierwszych 3 stage , reszta stage z EoSD brzmi bardzo dobrze i ma świetny klimat ^^ .
Według mnie motyw Letty jest jedną z gorszych kompozycji ZUN'a , nie jest zły , tylko w porównaniu do motywu Rumii i Wriggle nie ma w sobie elementu który pozwalał by niego łatwe zapamiętanie , przez co szybko go się zapomina  .

Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #43
Crystalized Silver jest fajne IMO

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: nielubiane utwory
Odpowiedź #44
@Sephi Imho temat Letty jest jednym z lepszych themków 1st bossa. Jest bardziej wyrazisty niż theme Wriggle >_<
Chociaż i tak Apparitions stalk the night wymiata wszystko inne w tej kategorii 8D