Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Codzienna Burza Mózgów Touhou (specjal: ULUBIONA POSTAĆ W POFV) (Przeczytany 348682 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 6 Goście przegląda ten temat.
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE)
Odpowiedź #690
1. Loose Rain
2. Last Remote
3. The Centennial Festival for Magical Girls
ВОРУЙ УБИВАЙ | PERFECT FREEZE

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE)
Odpowiedź #691
Alice in wonderland.
Ten ogień z dna nie wiem

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE)
Odpowiedź #692
Last Remote
Extend Ash ~ Hourai Victim
[...]
Charming Domination
Alice in Wonderland

z czego Last Remote i Hourai Victim dzielą pierwsze miejsce, po prostu czuje się, że zmierza się w kierunku extra bossa, tyle epickości :3

  • Seina
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE)
Odpowiedź #693
Boże, lubię właściwie wszystkie ;_;

Ale Last Remote, UFO Romance in the night Sky, Youkai Back Shrine Road, Loose Rain to czołówka :3

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE)
Odpowiedź #694
No, wreszcie Extra. Jeszcze tylko bossowie (i nie zapomnij o Yukari) i będzie git. :]

1. Last Remote (SA) - świetny kawałek do Extra stage'a. Nawet nie wiem, co tu napisać. Po prostu świetny, no.
2. Loose Rain (FW) - murowane pierwsze miejsce... gdyby nie Last Remote. Przegrywa z nim minimalnie. Znacznie bardziej lubię soundtrack z FW od samego FW, muszę to przyznać.
3. Extend Ash ~ Hourai Victim (IN) - jeden z filarów bardzo solidnego soundtracku z IN. Taki przedsmak przed soundtrackiem windowsowej Phantasmagorii. Taki powinien być temat Extra - dynamiczny. Po prostu czuje się ten nocny lot bambusowym losem w chmurze wróżkowych pocisków. Druga połowa decyduje, że ląduje dopiero na trzecim miejscu.
4. Tomorrow Will Be Special, Yesterday Was Not (MoF) - bardzo przyjemna melodia. Preludium do, niestety, koszmarnego Native Faith.
5. Youkai Back Shrine Road (TD) - solidny utwór, ale konkurencja jest zbyt mocna.
6. Charming Domination (PCB) - nigdy nie pamiętam, jak ten kawałek brzmi, mimo że to na tym Extra stage'u uczyłem się grać w Touhou (bo nie trzeba było przechodzić nudnych pierwszych plansz, ha ha). Gdy już go jednak posłuchałem, wylądował w sumie dość wysoko. Wersja z Phantasm jest gorsza, ale nie mam ochoty umieszczać jej na liście oddzielnie.
7. Extra Love (SoEW) - nie lubię tej gry, ale o dziwo Extra stage jest całkiem znośny (tylko stage, w żadnym razie boss), a muzyka przyjemna. Niestety, konkurencja w tej kategorii jest bardzo, bardzo mocna.
8. UFO Romance in the Sky (UFO) - raczej nie moje klimaty. Ten utwór jest tak wysoko tylko dlatego, że nieźle brzmi (instrumenty itd., nie melodia). Mam złe wspomnienia z nim związane - te wszystkie śmierci ganiając za spodkami, a w tle te śmichy-chichy, ugh... Nie lubię, gdy gry się ze mnie śmieją.
9. The Centennial Festival for Magical Girls (EoSD) - kiedyś jakoś bardziej mi się to podobało. Różowe szkła nostalgii chyba nie są aż tak mocne, jak myślałem.
10. The Inevitably Forbidden Game (LLS) - trochę nie moje klimaty.
11. Alice in Wonderland (MS) - tym bardziej nie moje klimaty. Wolę muzykę z walki z Alice.

  • Suzushii
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY EXTRA STAGE)
Odpowiedź #695
Extend Ash ~ Hourai Victim <- moje ulubione.

Każdy extra stage ma dobre themy więc dobrze że mowa o ulubionych.

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY GŁÓWNEGO MEN)
Odpowiedź #696
44. ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY GŁÓWNEGO MENU

Tak, tym razem wykrztuście który waszym zdaniem kawałek jest zwiastunem nadchodzącej epickości już od samego początku. Jako ciekawostkę dodam, że spora część nut z menu oparta jest na jednym z nieopublikowanych w grach pralkowym dziele ZUNa - Theme of Eastern Story.

1. Sealed Gods (MoF)
Jeśli za pigułkę zajebistości klimatu uznać MoF, to to jest pigułka zajebistości klimatu MoFa. Majestatyczne brzmienie zapowiadające epicką przygodę, bogactwo instrumentów (chociaż poza gitarą nie umiem nazwać, sasuga syntezator :V), genialnie wpleciony ToES oraz spokojniejszy moment z kroplami i falami w tle. "Zapiera dech w piersiach" to niedopowiedzenie.

2. Evening Sky (SWR)
Od samego początku nastawiałem się na zajebistość tej gry i w kilka sekund po odpaleniu moje myśli sprowadzały się mniej więcej do "To jest kurwa Touhou!? oO"Temat od początku sprowadza gęsią skórkę wzniosłymi skrzypcami i delikatnymi dzwonkami, by po rozgrzaniu się przejść w genialną fanfarę. Wystarczy powiedzieć że każdy z tematów rozmowy oraz menu z Hisoutensoku są remixem głównego motywu tego cuda.

3. Mystical Dream ~ Snow or Cherry Petal (PCB)
Początek ok, chociaż jak na minimalizm bardzo ładny i przyjemny, ale szybko przeistacza się w jedną z najpiękniejszych nut w serii.

4. Newshound (DS)
Łatwo wpadająca w ucho pianinowa wersja ToES, odgłosy wody, fajny bit and suddenly zunpety. Chwytliwe w chuj.

5. Eastern Record of the Sealing of a Demon ~ Pure Land Mandala (SoEW)
Zaczyna się cholernie skocznymi i chwytliwymi nutami, żeby za moment przejść w jeszcze bardziej wpadającą w ucho nostalgię i skończyć na melancholijnej końcówce. I ten miks kurwa działa jako całość, dając przedsmak gry. Brawo.

6. Memory of Forgathering Dream (IaMP)
Orientalne instumenty i pianino, a potem ładna fanfara na zunpetach. Nieco gorsze od Evening Sky, ale zamiast gęsiej skórki ładnie wprowadza ciepło i spokój.

7. Gensokyo ~ Lotus Land Story (LLS)
Minimalistyczne, natarczywe przejścia na początku są zadziwiająco intensywne, a potem całość rozwija się w troche podobną do złego japka niespokojną nutę charakterystyczną dla tej części, kończy zaś szybkim, chaotycznie pralkowym rytmem. Ciekawy eksperyment.

8. A Dream Transcending Space-time (PoDD)
Z początku wydaje się wręcz prostacka, ale w późniejszych momentach zaskakuje głębią, by potem spowolnić i zaskoczyć kompletną zmianą. Może być, ale przez większość czasu nie poraża.

9. Wondrous Tales of Romance ~ Mystic Square (MS)
Głowny motyw całkiem słuchalny, chociaż bez fajerwerków. Środek meh, ale powrót na wyższym tonie ładny. Niestety zawsze włączam grę jak najszybciej, więc po pierwszych nastu nutach zawszę słyszę genialny Dream Express zamiast tego.

10. Did You See that Shadow? (Hisoutensoku)
Remix SWRowego Evening Sky w zunpetowych pierdolnięciach, z dźwiękiem gwizdka parowego i bohaterskim klimatem? Why the hell not :3.

11. Awakening of the Earth Spirits (SA)
Prosta, kilkunastonutowa melodia, a niesie w cholere energii. Okejka.

12. Scarlet Beyond a Crimson Dream (EoSD)
Świetny, nostalgiczny i w cholerę minimalistyczny początek, aczkolwiek jak już się rozkręci to trochę skrzeczy. Szkoda że nie ma asa w rękawie.

13. Spirit of Avarice (TD)
Fajne, lekko mroczne wejście z bitem, nieco przeciągnięte przejście i średniawa wersja ToES.

14. Imperishable Night ~ Eastern Night (IN)
Monotonne, chociaż energiczne. Na pewno nie złe w słuchaniu, ale to tylko przerobione ToES.

15. Tengu's Notebook ~ Mysterious Note (StB)
Spokojny, ładny klimat, przyjemna atmosfera i odgłosy wody. Szkoda że także monotonne, ale na pewno nie rani uszu.

16. Flower Viewing Mound ~ Higan Retour (PoFV)
Może być, zwłaszcza z dzwonkami i spokojniejszym przejściem. Nawet klimatyczne, ale możnaby urozmaicić jeszcze.

17. An Ice Fairy in Spring (FW)
*Bardzo* prosta wersja ToES, która potem przechodzi w dziwnawą i mało charakterną melodię. Znośna, zwłaszcza że potem zmienia lekko ton..

18. A Shadow in the Blue Sky (UFO)
Fajne wejście, ale tak jak IN młóci wiecznie ToES bez modyfikacji (z tą różnicą że bardziej wyluzowane niż energiczne). Again, słuchalne, monotonne.

19. A Sacred Lot (HRtP)
Melodia do zniesienia ale bez fajerwerków, a co ważniejsze te pobrzdękiwania drażnią moje uszy.

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY GŁÓWNEGO MENU)
Odpowiedź #697
1. Imperishable Night ~ Eastern Night (moim zdaniem esencja windowsowego th...)
2. A Shadow in the Blue Sky (zajebista druga część, aż się podskakuje)
3. Flower Viewing Mound ~ Higan Retour

(przepaść)

n. reszta

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY GŁÓWNEGO MENU)
Odpowiedź #698
1. Hisoutensoku - Did You See that Shadow? (epic)
2. UFO - A Shadow in the Blue Sky (bez tej wersji w sumie bym się nie interesował danmaczymi motywami z menu)
3. SWR - Evening Sky (70% punktu pierwszego)
4. FW - An Ice Fairy in Spring (niedoceniana wersja, imo, bardzo przyjemnie brzmi)
5. EoSD - Scarlet Beyond a Crimson Dream (głównie midi, nie przepadam za dźwiękami w wersji wave)

Reszta taka sobie. Co prawda, rzadko słuchałem motywów menu, bo przeważnie widzę je tylko parę sekund (poza bijatykami, gdzie układa się karty przy wspomnianych kawałkach).
  • Ostatnia zmiana: Maj 18, 2012, 19:58:14 przez Ignacy Przybylski

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY GŁÓWNEGO MENU)
Odpowiedź #699
Wszystkie ssą.
/thread

Edit: zapomniałem, że bijatyki to też tołciu. That being said: motyw z 12.3 jest całkiem elo.
  • Ostatnia zmiana: Maj 18, 2012, 19:22:14 przez PookyFan

  • Seina
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY GŁÓWNEGO MENU)
Odpowiedź #700
Evening Sky
Sealed Gods
Did you see that shadow?
Scarlet Beyond a Crimson Dream
Imperishable Night ~ Eastern Night
Memory of Forgathering Dream

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY GŁÓWNEGO MENU)
Odpowiedź #701
1. Memory of Forgathering Dream (IaMP) - czysta zajebistość od początku do końca
Reszta najbardziej ulubionych nieuporządkowana:
Snow or Cherry Petal (PCB)
Awakening of the Earth Spirits (SA)
A Shadow in the Blue Sky (UFO)
An Ice Fairy in Spring (FW)

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY GŁÓWNEGO MENU)
Odpowiedź #702
Snow or Cherry Petal (PCB)

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY GŁÓWNEGO MENU)
Odpowiedź #703
A Dream Transcending Space-time jest chyba moim ulubionym xD
Na uznanie zasługuje również Gensokyo - Lotus Land Story ^^

Odp: Codzienna Burza Mózgów Touhou (teraz: ULUBIONY TEMAT MUZYCZNY GŁÓWNEGO MENU)
Odpowiedź #704
Wondrous Romance ~ Mystic Square. Chodzi mi głównie o moment od 00:29.
Rucham psa jak sra