Przejdź do głównej treści

Aktualności

  • Atak spam-botów... i po co...
    W razie problemów w rejestracji prosimy i info na IRC.
  • Rejestracja tymczasowo włączona (prosimy także o kontakt na IRC) ...

Temat: Touhou - Fakty i Mity (Przeczytany 143456 razy) poprzedni temat - następny temat

0 Użytkownicy i 2 Goście przegląda ten temat.
  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #105

  • SuperIceKick
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #106
Już to omawialiśmy, przecież youkai są w stanie sie odrodzić. Są nieśmiertelne. (popraw mnie ktoś). Nawet poćwiartowane mogą sie zregenerować.
Czy to czasem nie odnosi się tylko do wróżków? :o

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #107
ja cały czas sądzę, że jedynie część o tej kości była pod fanów i ich spekulacje, Mystia nie została zjedzona; poza tym nie zapominajcie, że Yuyuko nie brak humoru ;)

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #108
Smoku: To co powiedział SuperIceKick jest prawdą i Youkai wciąż mogą zginąć.
Ja zawsze to traktowałem w ten sposób jak Sephi powiedział, ale jeżeli rzeczywiście wdrążymy się głębiej i mamy taki dylemat jaki nam Smoku przedstawiłeś można skorzystać z teorii, że wszyscy całą grupą polecieli w 8 osób, ale z drugiej strony w takim razie kwestia poziomu czwartego nie zgadza się za bardzo xD
Ciężko to wszystko wyjaśnić. W LLS przynajmniej Elly mówiła, że chwilę wcześniej dostała wpierdol od Reimu/Marisy w zależności od postaci którą gramy.


Po prostu to.

Rucham psa jak sra

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #109
No, tak, rozumiem, ale nie do końca o to mi chodizło... pokażę przykłąd dzięki któremu lepiej zrozumiesz na czym polega mój dylemat:
IN. Reimu route jest prawdą. Reimu i Yukari pokonały tych wszystkich bossów i ok. Ale takie Youmu i Yuyuko czy są w stanie kojarzyć kto to jest np. Mystia? kim jest Mokou i Keine? Nie wiem.
Załóżmy, że można odeprzeć ten problem o tak- Yuyuko i Youmu słyszały o Keine, Mystii i Mokou. To w miarę znane osobistości, może się o nich mówi/ plotkuje.
Ale czy Yuyuko i Youmu w takim razie są w stanie stwierdzić jakie spellcardy mają te wymienione postacie? wiedza jak te postacie wyglądają? Rozmawiały z nimi?

To taki trywialny problem, ale nie wiem jak go rozstrzygnąć.
Weź pod uwagę , że zawsze w endingu Reimu wszystkie postacie (  w tym boss'owie ) spotykają się u niej na herbacie . Wtedy pozostałe postacie mają okazję z wszystkimi porozmawiać .

  • Pejhi
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #110
Widzę że ładny chaos rozpętałem Mystią^^
Ale teraz mam pytanie co mnie naszło jakieś 15 min temu.
ZUN w którymś ze swoich e-maili potwierdził że Sakuya nosi pady(Wiem że ten fanon jest spowodowany kreską ZUN-a, ale może to było zamierzone^^)?

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #111
Nope, to akurat dość oczywisty fanon shit spowodowany portretami z bijatyk i ich lepszymi... walorami, które stoją w sprzeczności z wielkościami biustów na ZUNartach, stąd różnica. Generalnie jak coś nawiązuje do seksów / romansu (harem Maryśki, sluty, armpity, mannosuke czy właśnie pady), to są to radosne deliria fanów :V

Official Husbando of Sanae-chan. || Z naszym miotaczem danmaku Ty też możesz bezkarnie strzelać do małych dziewczynek!

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #112
Nope, to akurat dość oczywisty fanon shit spowodowany portretami z bijatyk i ich lepszymi... walorami, które stoją w sprzeczności z wielkościami biustów na ZUNartach, stąd różnica. Generalnie jak coś nawiązuje do seksów / romansu (harem Maryśki, sluty, armpity, mannosuke czy właśnie pady), to są to radosne deliria fanów :V
Właściwie to w bijatykach wszystkie postacie dość znacznie się różnią od ZUN'artów ;) .

  • Tora
  • [*]
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #113
Weź pod uwagę , że zawsze w endingu Reimu wszystkie postacie (  w tym boss'owie ) spotykają się u niej na herbacie . Wtedy pozostałe postacie mają okazję z wszystkimi porozmawiać .
Nie zawsze. Nie pamiętam/nie znam wszystkich, ale np. w EoSD w obu endingach Reimu, sama Remilia odwiedza świątynię. Albo na libacji u Reimu w IN są tylko nieśmiertelni i króliki, bez robali i ptaszysk.
Jedyny ending jaki mi zapadł w pamięci, a gdzie pojawiły się wszystkie postaci to Tenshi route z SWR, gdzie faktycznie cała elopaczka (lub jej większość) urządziła sobie popijawę, a brzoskwinki były zagrychą.

Nie zapominajmy, że mamy do czynienia z grą i tych scenariuszy po prostu połączyć się nie da.
May your eyes be able to see things better, even if just a little.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #114
SWR to akurat ewenement, bo tam na wszystko masz miejsce:
http://en.touhouwiki.net/wiki/Scarlet_Weather_Rhapsody/Timeline
PoFV ma bodajże podobnie. A z kanoniczności endingów to tylko wiele razy obiło mi się o uszy że niby UFO Marisa B canon bo bezpośrednio łączy się z extra story i ZUN niby osobiście potwierdził, ale nie mam sosu.
http://touhouendings.wikkii.com/wiki/Th12#Ending_4_-_Marisa_B

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #115
ZUN w którymś ze swoich e-maili potwierdził że Sakuya nosi pady

Wypluj to, naprawdę. Jestem tak bardzo pewien, że to nieprawda, że bardziej pewnym być nie mogę.

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #116
ZUN w którymś ze swoich e-maili potwierdził że Sakuya nosi pady

Wypluj to, naprawdę. Jestem tak bardzo pewien, że to nieprawda, że bardziej pewnym być nie mogę.
Pejhi nie stwierdził faktu tylko się zapytał ( na końcu jego wypowiedzi jest pytajnik . )

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #117
Lektura CiLR ostatniego chapteru zwróciła mi uwagę na to, że księzycowe króliki to rasa głupkowatych pariasów, wykonujących swoją robotę, ale za plecami obgadujących przywództwo (siostry Watatsuki). Naughty, naughty.

  • HERUBIM
  • [*]
  • Hakugyokuro Guard
Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #118
siostry watatsuki to 2 najgorsze zatwierdzone przez zuna trolle niemajace zwiazku z grami evah

Odp: Touhou - Fakty i Mity
Odpowiedź #119
No, niiby. Yukari jednak jest większym trollem niż one tak generalnie. sama je wykiwała i podpierniczyła bimber.

The easiest way to feel romance in your everyday life is to live in a fantasy world. And that is surprisingly easy to do. Just read a fantasy novel.-ZUN w Afterword to Cage in Lunatic Runagate.
Bardzo ładne słowa, bardzo ciekawe i warto je wziąć do serca.